Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Műhelyünk felszerelése, szerszámai
Téma, a műhelyünkben előforduló készülékek, anyagok, szerszámok, eszközök bemutatására, kitárgyalására.
Lapozás: OK   84 / 195
(#) nagym6 válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
Idézet:
„Mactec néven forgalmazott piros termékek”
Akkusfúróm lila, de Makita a neve. Akkor talán ez sem teljesen igazi.
(#) szamóca válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 13, 2017 / 1
 
Nyugodj meg. Van limitált szériájú rózsaszín szerszámuk is.
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2017
(#) nagym6 válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
Ez az. Régebben karácsony előtt vettem, mert leárazták kb. 62000-ről 25000-re, ez is gyanús volt. De akkor igazi.
(#) szamóca válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
Egyik villanyszerelő csajszi vett ilyet, onnan tudok én is róla.
(#) kitartás válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
Ha működik akkor szuper. Használd egészséggel! Én is azt teszem az enyémmel. A gagyit a makitával kapcsolatban csak azért említettem mert volt egy sorozat amit rendesen leárazva vettünk és sajna nem volt jó. (kihullott stop gomb, kóválygó tárcsa stb) Nekem is makitám van flexileg (kicsi és nagy) és nagyon régóta csak előveszem, vágok, csiszolok, elteszem és kész. Ha újat kéne vennem igazán bajba lennék, hogy mit.
(#) velegiistvan hozzászólása Ápr 25, 2017 /
 
Sziasztokü!

Először is köszönöm mindenkinek a múltkori hozzászólásokat a bosch fúró kapcsán. Ismét aktális lett a téma, ezúttal másként:
Vettem használtan egy ipari felhasznállásra szánt, Bosch gsb 20-2re típusú masinát. Minden rendben van vele, egyedül a tokmányt kellett cserélnem. Egy gondom van csak: Ha egy csiszolókorongot belefogok a gépbe, a gyorsabb fordulaton hallani lehet egyik-másik fog elgördülését a hajtóműben, kcsit recegésre hasonlító hang. Kézzel megforgatva simán fut a hajtómű, nem érzem, hogy nagy gond lenne. Szerintem át kellene zsírozni. Mi erről a véleményetek?
Le lehet kapni a gép elején kitekerhető négy ccsavarral a hajtóművet, vagy előbb a keféket ki kellene venni, és aztán kitekerni azt a bizonyos négy csavart? Black&Deckeret már kentem át, ott simán lejött a hajtómű a kefék kivétele nélkül.
Mire kell figyelnem ennél a típusnál szétszedés során a hézagoló alátétek elgurulásán kívül?
(#) szamóca válasza velegiistvan hozzászólására (») Ápr 25, 2017 /
 
Rajz alapján nem kell a forgórészt kihúzni.
(#) velegiistvan válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 26, 2017 /
 
Köszönöm a hozzászólásod, holnap szétdöntöm a gépet.
(#) velegiistvan válasza velegiistvan hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /
 
Sikerütl szétszednem a gépet, átzsíroztam, minden rendben ment. Persze a forgórészt megint kihúztam, de már visszatettem azt is. Nincs bennek ihulló alkatrész a Bd fúrómmal ellentétben, ahol mindig random estek ki a hézagoló alátétek.
(#) nzozz hozzászólása Ápr 29, 2017 /
 
Sziasztok!
Szemes kábelsaru préseléshez szeretnék valami szerszámot készíteni és ebben kérném a segítségeteket. Kb. 40db 35-50 mm2 -es kábelhez való sarut kéne a kábelre applikálni és többet nem lenne szükség ilyenre, tehát a hidraulikus elektromos verziókat kizártam. Ezek a kalapácsos-ráverős megoldások mennyire megbízhatóak? Bővebben: Link. Mert nekem elég jó és könnyen elkészíthető szerszámnak tűnnek, de érdekelne a Ti véleményetek, tapasztalatotok.

Köszönöm
(#) Gabó válasza nzozz hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
Esetleg bérlésen nem gondolkoztál?
(#) nagym6 válasza nzozz hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
Én az ilyet forrasztom, nekem sincs szerszám, ritkán kell.
(#) nzozz válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
Gázforrasztó+folyasztószer+ón? Végülis az se egy rossz megoldás, sőt. Mozgatva nagyon nem lesz, tehát a csatlakozó tövében nem kell törés miatt aggódni.
(#) Bakman válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
A forrasztás miatt merevebb az egész, sokkal könnyebben törik. Ha a forrasztás minősége nem jó, akkor idővel melegszik az egész, így a folyamat saját magát gerjeszti.
(#) Bakman válasza nzozz hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
A csőből készített saruhoz jó (alsó), a hajlítotthoz (felső) nem az igazi, a vezetéket fogó rész nem folytonos.

saruk.jpg
    
(#) sany hozzászólása Ápr 29, 2017 /
 
Ezek a csavarhúzók megérik az árukat? Van esetleg valakinek tapasztalata?
(#) Bakman válasza sany hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
A PZ2-es csavarhúzóval van tapasztalatom, lásd itt: Bővebben: Link. Ott Bacho-t emlegettem de a WIHA is így járt (és még pár neves márka). Ugyanakkor hozzá kell tennem, hogy ipari körülmények között használtam őket, tehát nem csak néha. Az olcsók nem törnek, cserébe könnyen kopnak. Ahova nekem kellett, a BIT fejes PZ2 lett a megoldás, betárazva három a táskában.

Mindezek mellett azt mondom, ha nem napi 30-40 csavart akarsz meghúzni, vedd meg nyugodtan, nagyon jó csavarhúzók. Amíg el nem törik addig 100 %-os, ez az idő viszont sokkal több, mint amennyi idő alatt az olcsó csavarhúzók használhatatlanra kopnak.
(#) 06smici válasza sany hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
Szia!
Ezt a családjukat nem ismerem, bár kinézetre a Weidmüller Red Line csavarhúzóit juttatja eszembe. Nem tartom kizártnak, hogy ugyan az csak más márkát nyomtak rá. Azokkal egészen meg vagyok elégedve, ennyit megérnek.
Viszont ha nem fontos a szigetelt kivitel, akkor a Wiha Soft Finish családot ajánlom. Nagyon sok helyen láttam ipari felhasználásban és nekem is az a tapasztalatom, hogy egy remek, időtálló szerszám.
(#) sany válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
Azért nem tudom eldönteni, mert olcsóbb csavarhúzóból kb. 4 szettet kapnék ugyanennyiért.
Persze nem a piacosokra gondolok.
(#) nzozz válasza sany hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
Hát kb. Én Yato szerszámokat tervezek majd beszerezni, mert azért nekem messze nem ipari használatra kell, de jó lenne mégis viszonylag normális minőségű eszközöket használni, viszonylag olcsón.
Azokkal amúgy van valakinek tapasztalata? (Yato dugókulcs-, fogó-, csavarhúzó készletek)
(#) kowi válasza nzozz hozzászólására (») Ápr 29, 2017 / 1
 
Nehogy forraszd! Szabvány is tiltja! Béreld és aludj nyugodtan
(#) nzozz válasza kowi hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
Rendben, kerítek majd egy célszerszámot. Amúgy nem "hagyományos" villanyszereléshez kell majd, hanem egy épülő elektromos autó akkumulátorainak összekapcsolásához.
(#) Bakman válasza nzozz hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
Autóban pláne ne forrassz. Rezeg, biztos, hogy eltörik.
(#) habazutty válasza nzozz hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
Szia!

Nálunk villanyszerelő boltban lehet kölcsönözni vagy megnyomjátok a boltban.
Mindenképp megér egy két helyen rákérdezni.
Forrasztás szerintem is felejtős.
(#) kowi válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 29, 2017 /
 
Weidmüller ! Hóban fagyban éveken keresztül megállta a helyét.
(#) Imi69 válasza kowi hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
a Mentavilles is Weidmüller, csak a RedLine sorozatból. Nekem van a korábbi (kb12~15 éves), kevésbé piros színű (inkább mélybordó) sorozatból érvéghüvelyprés+blankoló+érvéghüvely szortiment, de azóta is bírja mindkét szerszám... és az ára anno együtt is kb. harmada volt a fekete Stripax árának. Hangsúlyozom, mindegyik Weidmüller gyártmány!
(#) kowi válasza Imi69 hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
1 éves a mentaviles stripaxom. Már penge kellene bele... Meg a fogása is más
(#) Imi69 válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Kár, hogy kis hazánkban nem ilyen szerkezetű az MMFAL vezeték... a nálunk kaphatóval bizonyára nem boldogulna ilyen könnyen!... de ha valakinek pozítív tapasztalata van ezzel a típusú fogóval és az MMFAL-lal, akkor tegye közzé
(#) Imi69 válasza kowi hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Akkor itt is igaz, hogy régen a "gyengébb" minőség is jobb volt ... én akkor kaptam ajándékba egy fekete Stripaxot, de sajnáltam befogni (azóta is a dobozában pihen)... viszont a bordó még mindig hibátlanul dolgozik... jaaa, és ugyanolyan a kialakításuk, fogásuk, csupán a szín más (szerintem az alkatrészek is kompatibilisek egymással)
(#) nedudgi hozzászólása Máj 23, 2017 /
 
Erről a pákáról mi a véleményetek? Inkább kiforrasztáshoz keresek valamit, ez még belefér, ha nagyon nem fürödhetek be vele.
Következő: »»   84 / 195
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem