Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Műhelyünk felszerelése, szerszámai
Téma, a műhelyünkben előforduló készülékek, anyagok, szerszámok, eszközök bemutatására, kitárgyalására.
Lapozás: OK   85 / 195
(#) elactrofan válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
amelyiknek nyelébe van a venti nem jó semmire

Inkább ezt vedd meg

https://www.jofogas.hu/budapest/Uj_kraft_dele_KD854_forrolevegos__h...16.htm
(#) Kovidivi válasza elactrofan hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Szia. Mi a baj velük? Nekem egyik fajta sincs, de egyszer biztos veszek, ezért érdekelne az infó. Köszi.
(#) Medve válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Én nagy megelégedéssel használok egy hasonlót. Bár az 700W. Szerintem ez is, csak el van írva.
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2017
(#) kowi hozzászólása Máj 29, 2017 /
 
Sziasztok! Kérdésem lenne ismeri valaki esetleg ezt a márkát? : Saruprés
(#) NGY válasza elactrofan hozzászólására (») Máj 29, 2017 /
 
Idézet:
„amelyiknek nyelébe van a venti nem jó semmire”

Ezzel nem értek egyet. Én lassan egy éve használok egy WEP858D-t, kifogástalanul üzemel, forrasztottam vele 0603 méretű passzívokat, cseréltem vele QSOP és ezerlábú QFP IC-ket, stb.
(#) elektroton válasza kowi hozzászólására (») Máj 29, 2017 /
 
Ezt a márka nevet ugyan nem ismerem. Nekünk is van egy ugyan ilyen, mely Tracon név alatt fut. Szerintem minden hasonlóan kinéző szerszám ugyan abban a kínai gyártósoron készül, csak más-más színben és címkével.
Ha szükséged van rá, nyugodtan megveheted, arra jó amire gyártották.
(#) kowi válasza elektroton hozzászólására (») Máj 29, 2017 /
 
Igazából mindig 16 osra lenne szükségem csak unom a kölcsönkérést. Csak nagyon olcsónak találom
(#) elektroton válasza kowi hozzászólására (») Máj 29, 2017 /
 
Elővettem a Tracon-os présünket. Ugyan úgy néz ki mint a linkelt példány, CSAK más színezést használtak. A miénk lemez anyagai (szerkezetei) 5mm-es anyagból van kivágva. Ha van rá módod, mérd meg a vastagságukat. Persze az acél minősége azért lehet más is.
(#) nedudgi hozzászólása Jún 12, 2017 /
 
A fiam sokallja a levegőflakon árát, ezért egy kisebb kompresszoron agyal. Létezik valami erre a célra?
(#) Electricboy hozzászólása Jún 23, 2017 /
 
Végre fejlesztettem a műhelyemen, le ><cseréltem a régi Fahrenheit 28020-t, erre a használtan vásárolt Ersa-ra, háát.. van egy kis különbség Aki nem annyira ismerné, tud olyat hogy pc-ről egy gyári alkalmazással microsd-re lehet paramétereket menteni és azt az állomásba dugva le ><menti magába, így lehet megadni standby időt hőmérsékletet, kikapcsolási időt, bekapcs hőfok, energia profil, stb. Na lényeg a lényeg jó kis gép, csak hegyet meg fűtőszálat ne nagyon kelljen venni. ($$)
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2017
(#) 06smici válasza Electricboy hozzászólására (») Jún 23, 2017 /
 
Nekem is van ilyenem, nagyon jó kis páka. Mondjuk az SD kártyás funkcióját pont nem használtam még egyszer sem. Amire figyelj, hogy hegy cserénél kapcsold le az állomást, mivel a páka végében van a hőelem és ha hirtelen kikerül a levegőre akkor túlfűt. Ez nagyban tudja csökkenteni a fűtőbetét élettartamát.

Ami nekem hiányzik belőle, az ha leteszem a tartóba akkor azonnal szabályozzon vissza, ne csak x idő múlva menjen standby-ba. Persze a standby időt is vissza lehetne venni vagy betanítani neki valami 50°C-os értéket és akkor csak egy gomb nyomás kell.
(#) kowi válasza elektroton hozzászólására (») Jún 24, 2017 /
 
Végül a bolt ahol szoktam vásárolni ugyanennyiért meghozta a tracon-ost tökéletes Köszi a hozzászólásod.
(#) Bakman válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 24, 2017 /
 
Levegőflakon mibe? Gondolom helyettesíthető kopresszorral, csak a nyomást kell megfelelően beállítani és a csatlakozást megoldani.
(#) nedudgi válasza Bakman hozzászólására (») Jún 24, 2017 /
 
A kis méret a második szempont egy lakótelepi másfél szobás lakásnál . Készülékek portalanítása a végcél.
(#) elektroncso válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 24, 2017 /
 
Én hűtőgép kompresszorból raknák össze egy kis kompresszort. Az kicsi is, csendes is. Mondjuk egy 5kg poroltót használva tartálynak. De van ennek témája (hűtőgép kompresszor) ott sok ötletet szerezhetsz.
(#) Bakman válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 24, 2017 /
 
Legalább leesett, hogy neki tulajdonképpen sűrített levegő kell. Azt hittem, pl. szögbelövő tartályát akarja helyettesíteni. Egyébiránt elektroncső javaslata megfontolandó.
(#) nedudgi válasza Bakman hozzászólására (») Jún 24, 2017 /
 
Elnézést, nem fogalmaztam elég precízen. A legjobb lenne kész megoldás, nincs meg a szerszámozottságunk az elkészítéshez.
(#) elektroncso válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 24, 2017 /
 
Akkor viszont az ú.n. airbrush kompresszorok között nézelődjetek. Bővebben: Link
(#) BarnaPili hozzászólása Jún 25, 2017 /
 
Sziasztok!
A héten bővült a szerviztáskám egy műszerrel. Vettem egy Maxwell mx23-328 típusú multimétert. Soha nem volt még automata méréshatárváltós műszerem. A régi Uni-T m890g ,ami közel 20 évet szolgált,egy meggondolatlan mikrohullámú sütőben történt méréssel elküldtem az örök vadászmezőkre. .
Bővebben: Link
(#) bbatka válasza BarnaPili hozzászólására (») Jún 25, 2017 /
 
Az M890G-nek volt egy jó tulajdonsága, amit az újabb multiméterek sajnos nem tudnak. Lehetett vele 10pF alatt is kapacitást mérni.
(#) Ge Lee válasza bbatka hozzászólására (») Jún 25, 2017 /
 
Nekem van egy TES 2012-m amit még 86-ban vettem, az is mér már 1pF-től. De kapacitásmérésre nem használom, mert mondjuk egy 5,6pF-ra kiírja hogy 5, vagy billeg az 5 és a 6 között, míg az LCM2-m kiírja hogy 5,8pF.
(#) BarnaPili válasza bbatka hozzászólására (») Jún 25, 2017 /
 
Kondimérőm van külön,az mér 20.000 µF-ig.MASTECH MY 6013Ez is megvan már az ezredforduló óta.Sok kondit megmértem már vele.De egy ESR mérő sem haszontalan( Ge Lee féle van megépítve,kösz a leírást neki! )
Az M 890-nek volt egy kedves tulajdonsága.A visszáramos diódákat elég biztosan ki tudtam vele mérni,ami másik multiméterekkel nem ment.Nem tudom miéert volt ez,talán a mérőfeszültség kissé magasabb volt,mint a többi műszeré.
Ez a Maxwell egyetlen hiányossággal rendelkezik,mégpedig a tranzisztorteszt,de a mostani munkámnál ez nem olyan fontos.Egyébként kézreálló,és "van benne anyag" érzésű műszer.
Eddig kb ennyi tapasztalatom van vele.A számítógépes csatlakozási lehetőség RS232-USB átalakító híján egyelőre nem kerül kipróbálásra.Ha beüzemelem,majd beszámolok róla.
István
(#) bbatka válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 25, 2017 /
 
Mikrovezérlő kvarc mellé kondit válogatni elég volt ez pontosság. Miután az M890G-nek szétkopott a NYÁK-ja, vettem egy Voltcraft VC270-et és szembesültem a problémával.
(#) Electricboy válasza Electricboy hozzászólására (») Jún 25, 2017 /
 
Köszi.
(#) bozsika003 hozzászólása Júl 4, 2017 /
 
Helló mindenkinek !
Szeretném fejleszteni a kis műhelyem>! És ebben szeretnék segitséget kérni hogy valaki már vett-e ilyet, és mi_a véleménye ?Ez az
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2017
(#) Massawa válasza bozsika003 hozzászólására (») Júl 4, 2017 /
 
Többen is vettünk, és az oszcilloszkóp topikoban többször is volt róla szó.
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2017
(#) bozsika003 válasza Massawa hozzászólására (») Júl 4, 2017 /
 
Jól vanKöszönöm. AkkorEzek szerint megbízható ?
Nekem ez kellene pontosan eztezt hogy hívják>?
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2017
(#) uniman válasza bozsika003 hozzászólására (») Júl 4, 2017 /
 
Ezt úgy "hívják", hogy előerősítő hangszín szabályozóval.
(#) Bakman válasza bozsika003 hozzászólására (») Júl 4, 2017 / 1
 
Ha az alkatrész tesztelőre gondolsz, akkor egyszerűen tranzisztor tesztelőként is kereshetsz, lesz találat. Pl.: Bővebben: Link.
(#) bozsika003 válasza Bakman hozzászólására (») Júl 4, 2017 /
 
Köszönöm Szépen(!)
És lenne egy Kérdésem(,) ha nem gond(.) milyen forrasztó állomást ajánlanál__? nekem id(ái)eg egy sima 30-w volt(,) de az pont ma romlót el(.) én néztem ezt a fajtát és ezt(.)
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2017
Következő: »»   85 / 195
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem