Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » GPS házilag

Témaindító: pakibec, idő: Júl 24, 2006
Lapozás: OK   13 / 13
(#) Robin2 válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /

Példának tökéletes, ugyanis azt is mutatja, hogy a WGS84-hez képest mekkora a magasságeltérés. Hogy ezt vajon miért is tüntetik fel, én se értem.
(#) palp hozzászólása Ápr 21, 2017 /

Üdvözlet mindenkinek!
Érdekes témára találtam. Érdekelne ki milyen oldalról közelítené meg a problémát. Ha OFF lenne elnézést kérek.
Ültetőgép
(#) pont válasza palp hozzászólására (») Ápr 22, 2017 /

Most milyen problémát közelítsünk meg? A videón szerepló, gps az egy 4 millió forintos JD RTK antenna, nem éppen házilagos, és egy díszfaiskola anyagi lehetőségei sem összemérhető a hobbistákéval. Ettől függetlenül, hogy a kormányautomatikához a számításokat Arduinoval oldotta meg Szotyi, minden elismerést megérdemel...
(#) kukuri hozzászólása Máj 11, 2018 / 1

Üdvözletem!

Szeretnék egy kicsit a GPS modulokkal foglalkozni. A kérdésem az lenne, hogy milyen modult érdemes beszereznem egy arduino mellé?
Neo6MV2
NEO-7N
Többségében ezeket látom.
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2018
(#) superuser válasza kukuri hozzászólására (») Máj 11, 2018 /

Milyen célra, mi a szempont? Egyébként kb. mindegy.
Szerelt panelen legyen, UART feszültségek specifikációja egyezzen az Arduino tartománnyal.
Tápfeszt nézzed, esetleg UART default sebességet.
Kommunikáció szabványos (NMEA), a többi paraméterekben kisebb eltérések, de játszani mind jó.
(#) pont válasza kukuri hozzászólására (») Máj 11, 2018 /

Szia!

Ez attól függ mire szeretnéd használni. Ismerkedésre az M8N elég elterjedt. Általában mindegyik UART-ot is használhat kommunikációra, így arduino-val, és csupasz kontrollerekkel könnyen ki lehet nyeri az adatokat...De egy BT modullal összekötve akár okosteló, tablet is jó, vagy PC, kábelen, ilyenkor arduino sem kell...
(#) Bakman válasza kukuri hozzászólására (») Máj 11, 2018 /

A linkeltek közül a 7N jelölésű sokkal érzéketlenebb (teszteltem), a másikat javaslom a négyzet alapú antennával.
(#) kukuri válasza superuser hozzászólására (») Máj 11, 2018 /

Közben találtam egy másikat is. SIM808 Ha jól értelmezem ebben benne van a GPS is a GSM mellett. Egy GPS trackerfélét szeretnék összehozni amit saját energiaforrással bárhova kitehetek. Ki akarom kísérletezni hogyan lehet megnövelni az üzemidőt. Amit boltból kapni azoknak elég kevés a működési ideje. Legalábbis amiket találtam.
(#) superuser válasza kukuri hozzászólására (») Máj 11, 2018 /

A rövid üzemidőnek elég egyszerű magyarázata van: 20mA * 48h = 960mAh
Tehát egy 1000mAh akkuról két napot bír 20mA fogyasztás mellett
A power saving módokat érdemes nézegetni, hogy melyik modulnak milyen üzemmódjai vannak. Datasheet-ek alapján tudsz tájékozódni mielőtt választasz.
Következő: »»   13 / 13
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu