Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » AVR égetők

Témaindító: eastar, idő: Aug 21, 2014
Lapozás: OK   52 / 52
(#) eyess válasza Mircsof hozzászólására (») Nov 28, 2017 /

Extreme Burner .Hát meg kellene próbálni másmilyen szoftverrel .Ha ebben a programban , azt hiszem lehet törölni , tehát erasure , akkor az végig megy ? És utána a fuse bit beállítások mit mutatnak? Pont azt a menü nem látszik amit feltettél képet.
(#) Mircsof válasza eyess hozzászólására (») Nov 28, 2017 /

Szia!
A mellékelt képen szépen látszik, hogy most már megy a külső kvarc is szépen.
Idézet:
„Hát meg kellene próbálni másmilyen szoftverrel”

Meg is próbáltam méghozzá az "AVRDUDESS" nevü programmal, és meglepetésemre a fusebitek kiolvasásakor az EXT. bit értéke is a megadott volt, holott az extrem b. hibát adott az ellenőrzésekor. Lehet tényleg nem olyan jó az a program. Mind egy végül is felprogramoztam az AVRDUDESS programmal, és úgy már minden rendben volt, mert a kvarc is szépen.
Már csak azt övezi mély homály előttem, hogy az állomány fordítása után miért kapok egyből 2db hexet?
1. openLRSng.ino.eightanaloginputs.hex
2. openLRSng.ino.with_bootloader.eightanaloginputs.hex

1. //####### COMPILATION TARGET #######
  2. // Enable to compile transmitter code, default is RX
  3. //#define COMPILE_TX

Ugye itt az utolsó sor lenne a lényeg azzal választom ki, hogy adó vagy vevő. Viszont akkor nem értem, hogy egy fordításra miért kapok két hexet?
Ha ez is kiderülne akkor már csak le kellene fordítani az állományt a megfelelő órajellel, és kész is lennénk szerintem.
Nem tudom, hogy az itt mellékelt állományban is hibásan van-e az órajel.
(#) eyess válasza Mircsof hozzászólására (») Nov 29, 2017 /

Abban is 16MHZ re van megírva a program.
[b]
Idézet:
„CLOCK=16000000L[/b]

#
# Board type 6 requires a different Arduino target
#
ifeq ($(BOARD_TYPE),6)
CPU=atmega32u4
USB_VID=0x2341
USB_PID=0x8036
VARIANT=leonardo
else
CPU=atmega328p
USB_VID=null
USB_PID=null
VARIANT=standard
endif

Nem tudom , hogy miért fordít két hex et , és hogy van állítva maga a program amiben fordítod.És azt sem tudom , hogy maga a készülék amibe kerül a program , hogy s miként kell működjön.Értem ez alatt , hogy vagy az egyik hex kell hozzá , vagy a másik.Ezt meglátod , hogy azelőtt mit csinált a készülék , vagy működés szempontjából hiányzik e valami , vagy nem.És ezek után fogod tudni , azt , hogy melyik hex kell hozzá valójában.Most már a programozás megy meg vannak a fuse bitek is .Ezek után a hex lecserélése mér nem gond szerintem.
(#) RoliNyh válasza Mircsof hozzászólására (») Nov 29, 2017 /

Ha lehet hinni a fájlnévnek, az első csak egy nyers HEX, csak maga a program.
A másodikban meg elvileg van valamilyen BOOTLOADER is a program előtt...
Következő: »»   52 / 52
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu