Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » AVR égetők
 
Témaindító: eastar, idő: Aug 21, 2014
Témakörök:
Lapozás: OK   49 / 56
(#) zombee válasza Attila1977 hozzászólására (») Márc 26, 2016 /
 
Felejtsd el! Egyrészt a Win7 nem (mindig) szereti az usbasp driverét, másrészt a Studio4-5-6-7 nem kompatíbilis az adott programozóval. Elvileg be lehet állatani ilyen-olyan parancssort, de az macera és még messze nem azt kapod amit egy "rendes" programozóval. Például nem tudsz FUSE biteket állítani abból a szép ablakból, minden hex fájlhoz külön parancssort kell telepíteni. Borzalom!

Inkább használj egy STK500 vagy AVRISP-mkII klónt. Árban lehet hogy kicsit magasabb, de amit kapsz a pénzedért azt bőven megéri.

Ha nem akarsz programozót cserélni: használdd Khazama-AVR progit, meg az ALT+TAB kombót...
(#) Attila1977 válasza zombee hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Köszi!
(#) mrbini hozzászólása Márc 28, 2016 /
 
Sziasztok!
Van egy ilyen égetőm. A gond az, hogy nem bírom működésre bírni. Xp alatt magát az eszközt sem ismeri fel pedig próbáltam sok driver-el is. Win7 és BASCOM alatt pedig tudok vele kiolvasni és Fuse-bit-et állítani, de a hex-et nem engedi kiválasztani és beégetni.
Van valakinek ötlete?
(#) zombee válasza mrbini hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Adj rendes tápfeszt a céláramkörnek!
(#) mrbini válasza zombee hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Próbáltam azt is, de nem segített.
(#) Attila1977 válasza mrbini hozzászólására (») Márc 29, 2016 /
 
Ilyen van nekem is, és ugyan az a probléma. Már egy hete szívok vele. A sok utána olvasásnál találtam olyat, hogy az atmegát, át kell írni benne. Az addig rendben is lenne, mert meg van hozzá a hex, csak nincs mivel átírnom.
(#) Béla 66 hozzászólása Máj 29, 2016 /
 
Sziasztok!
Végig olvastam a fórumot, és pár dolog nem tiszta! Lehet, hogy több dolgot keverek a különböző programozások között.
Fel kellene programoznom egy ATmega328p-20PU (DIP tokos) procit.
Csak ezt az egyet, tehát mélyebben nem merülnék a témába és a legegyszerűbb megoldás érdekelne!

Feltételek:
Asztali PC: soros – párhuzamos port OK.
Win 7. 32 bit.
A processzor a helyén van, és ISP6 kivezetve.
Kristály 20MHz, 22pF kondi rajta.
LPT kábel kész. (csatoltam)

A programok amiket letöltöttem: Még egyiketsem telepítettem!
BASCOM
Ponyprog (Ehhez nem jó a kábelem)
Kanda programozó szoftvert:
AVR ISP - (Parallel only. Assuppliedwith STK200/300.)
AVRProgrammer
isp-30a
ispprog_setup_1.2.0.56
WinAVR-20100110-install
progisp172
arduino-nightly-windows

Ha jól szűrtem le a dolgokat, akkor:
1. Programot kell először beégetni (hex)
2. Fuse Biteket beállítani
3. eeprom?

FUSE biteket mire kell állítani, hogy később felülírható legyen?
A proci beállításai! (Csatoltam) Itt a FUSE bitek szerepelnek, e szerint kell majd beállítani?!
Esetleg ha valaki felprogramozná nekem!? BP-i vagyok XVIII.ker.
Előre is köszönöm a segítségeteket.
Üdv. Béla
(#) Ivan93 válasza Béla 66 hozzászólására (») Máj 30, 2016 /
 
Szia!
A mellékelt beállítások nem jók, azzal belső 8MHz-ről 8-as osztóval 1MHz-en jár. Állítsd át külső kristályra (ext. crystal osc. 8.0- MHz), én a legalsót szoktam választani, valamint vedd ki a pipát a 8-as osztás mellől (divide clock by 8). Lehet Te is ezt állítottad be, csak mentéskor visszaállt alap értékekre. A programok választásában nem tudok segíteni.
(#) eyess válasza Béla 66 hozzászólására (») Máj 30, 2016 /
 
Minden esetre vigyázz mit , hogy csinálsz , mert , ha nem jól , akkor kizárod magad a proci belső világából , és utána már nem tudsz vele mint kezdeni .Nem fogja felismerni a pc.
(#) kocsgab002 válasza eyess hozzászólására (») Máj 30, 2016 /
 
Kivéve, ha van egy jóféle Fusebit Doctor-od..
(#) eyess válasza kocsgab002 hozzászólására (») Máj 30, 2016 /
 
Igy igaz.
(#) Béla 66 válasza Ivan93 hozzászólására (») Jún 1, 2016 /
 
Szia!
Bocsi a kései válaszért, de nem vagyok állandóan net közelben! A csatolt képeken módosítottam a beállításokat, amiket javasoltál. Remélem ezekre gondoltál.
A kérdésem még az volna, hogy nekem a kapcsolásban 20 MHz-es kristály van rajta és, és a "helyén" szeretném felprogramozni, ez nem probléma?
Köszönettel Béla.

A Fusebit Doctor-t is letöltöttem (de nem építettem meg) a biztonság kedvéért, ahogy olvastam a fórumot elég könnyen kizárhatja magát az ember!
(#) Ivan93 válasza Béla 66 hozzászólására (») Jún 1, 2016 /
 
Szia! Igen, erre gondoltam. Elvileg Low: 0xFF, High: 0xD9 és Ext: 0xFF. Nem probléma, sőt, kell is a kristály, mert a fusebitek átállítása után külső kristály nélkül már nem is programozható az ic.
Nem tudom hajt e a tettvágy, hogy mindenképpen Te programozd fel, de ha nem vagy biztos a dologban, adj fel egy 1 forintos hirdetést, hátha van a közeledben egy fórumtárs, aki szívesen segít a programozásban. Sajnos nekem a 18. kerület nagyon messze van, illetve vizsgaidőszakban keveset járok Budapestre.
(#) Béla 66 válasza Ivan93 hozzászólására (») Jún 1, 2016 /
 
Szia!
Én a 20 MHz nagyságrendre gondoltam, mert idáig ha jól emlékszem max.8 Mhz-t használtak a programozáshoz!
Nem feltétlen én szeretném felprogramozni, de ha nincs más, akkor megpróbálkozom vele.
TavIR-AVR-t szeretném privátba megkeresni, tudtommal XVIII.ker-ben lakik.
Azért köszönöm a segítő készségedet!
Üdv. Béla
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2016
(#) Sick-Bastard hozzászólása Aug 1, 2016 /
 
Üdv!

Van valakinek avrdude programja amiben benne van a lib-ftdi/lib-usb, ill. támogatja az FT2232H-t (B csatorna) MPSSE módban? A bit-banges mód nem érdekel.

Azért keresek ilyet, mert ez lehetne a legjobb AVR égető. Sokkal gyorsabb mint az USBasp, USBtiny vagy a dedikált COM Portos DASA (bit-bang) programozók.
(#) Lucifer válasza Sick-Bastard hozzászólására (») Aug 1, 2016 /
 
ISP freki max ~F_CPU/4 lehet, amit meg nem nehéz megugrani másal sem.

Az Atmega32U4 adatlapból:
Idézet:
„The minimum low and high periods for the serial clock (SCK) input are defined as follows:
Low:> two CPU clock cycles for fck < 12MHz, three CPU clock cycles for fck >= 12MHz
High:> two CPU clock cycles for fck < 12MHz, three CPU clock cycles for fck >= 12MHz
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2016
(#) Sick-Bastard válasza Lucifer hozzászólására (») Aug 3, 2016 /
 
Persze, de nem tudom, hogy a fent említettekkel hogyan lehet az ISP frekit növelni.
Mellesleg azoknak az USB-je software-es, ami a legjelentősebb lassító tényezője. (Tudomásom szerint)

Az FT2232H-val 64KB-ot 3mp alatt tudok kiolvasni, 16Mhz-es AVR-ből. Az USBtiny 128KB-al ~4 perc körül teljesít. Ezen a különbségen felbuzdulva keresek már elkészült programot(avrdude+ftdi) az FT chiphez. Eddig nem találtam.
(#) zolee1209 hozzászólása Aug 31, 2016 /
 
Sziasztok!

Gondom van egy AVR ISP MKII klónnal. A programozót még jó pár éve vettem TavIR-AVR-től, működött természetesen szuperül, igaz, csak az ISP felületen használtam. Ezután valamikor sikerült kinyírnom, mikor egy nagyobb feszültségről üzemelő tesztkörnyezetben összehoztam egy zárlatot a programozó segítségével. Később vettem hozzá új AT90USB162-t, és GTL2003 illesztőt. IC-ket kicseréltem, majd a programozóhoz kapott CD-n lévő hex fájlok közül beégettem egy ehhez tartozó verziót a FLIP-pel. (Mindet kipróbáltam a CD-n lévőkből.) AVR Studio 4.19-et használok, a programozót felsimeri, ISP sebességet engedi állítani, visszaolvasva is rendben. Programozni viszont nem tudok vele. "Entering programming mode"-ra már FAILED-et kapok vissza. 5V-os környezetben teszteltem, így kipróbáltam, hogy a szintillesztő elé kötve a cél IC-t mit reagál, de ugyanaz. Ezt anno laptopon próbáltam WIN7 64bit alatt, gondoltam rá, hátha valami driver kuszaság van, de mivel van egy STK500 klónom is, nem foglalkoztam tovább a dolgokkal. Ez egy fél éve lehetett... Tegnap bepróbálkoztam az asztali gépen is, ugyanúgy képtelen az AVR-t égetni. Van esetleg tippetek, hogy mire kellene ránéznem, mi okozhatja ezt a hibát?
(#) TavIR-AVR válasza zolee1209 hozzászólására (») Aug 31, 2016 /
 
A firmwarekat mellékeltem. Az AVRStudiohoz valót tedd fel.
Amit nem szeret:
- az AVR és a GTL közé rakni a ISP-t. A GTL bezavar a kommunikációba (visszafele két meghajtást kap az AVR)
- A kimeneten kell az 5V táp ami vagy az USB-ről megy a GTLre vagy a külső 5V.
- A proci lehet: AT90USB162, ATMega32U2, ATMega16U2
- ISP error: GTL nem illeszt: a kimeneten illetve a tápfesz szűrés/jelszintbeállításai elmásztak
- Felhúzóellenállások megsérültek/elengedett
- ott maradt a nyákon a forrasztógyanta maradéka
- Az AVRStudio 6 vagy 7 lett felrakva és nem uninstalláltad a JUNGO driverét. A 4.19-é régebbi.

Ha a TavIR oldalon kérdezel, hamarabb kapsz választ [Hamár a holmi onnan van ]
(#) zolee1209 válasza TavIR-AVR hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Köszönöm a tippeket, sikerült működésre bírni!
Anno nem tudom, miért nem jutott eszembe, de tegnap este még átmértem az ellenállásokat. Egy 10kohm-os szakadt volt, de az a TPI portra csatlakozott. Illetve először az ellenállás háló viccelt meg, mert az utolsó számjegy eléggé le volt kopva, én 1k-nak olvastam. Négyből három jónak is mutatkozott, az egyiken nem mértem semmit. Multin felkapcsoltam 20k méréshatárra, így már mindegyiken mérhető volt 10kohm. Akkor nem ez a gond. Pedig LED-del vizsgálva a cél AVR lábait, mindenhol volt jelváltozás, kivéve a MISO lábon... Ma megtakarítottam a panelt a gyantamaradványoktól, noha ebből még nem volt gondom. Így viszont láthatóvá vált, hogy az AT90 egyik lábát nem sikerült beforrasztanom rendesen, ami a szintillesztő "MISO" bemenetére megy. Így már működik szépen.
Igaz, hogy oda is regisztráltam magam régebben valami miatt, de ehhez a fórumhoz vagyok szokva, illetve a programozót is az itteni aprón keresztül vettem.
(#) rodrik hozzászólása Okt 20, 2016 /
 
Sziasztok!

Mivel az AVR-ek programozása terén még nem igazán vagyok képben, ezért a segítségeteket szeretném kérni. Eddig PicKit 3-mal volt dolgom, de azzal nem volt problémám... Szóval adott a következő programozó, amivel egy ilyen darabot szeretnék felprogramozni. A netet bújva találtam már hozzá "használati utasítást", többfélét is. Pár kérdéssel azonban még nem vagyok tisztában, ez pedig a fuse bitek állítása, valamint hogy a külső órajelforrást hogy lehet megadni a programozás során (olyan formában, hogy az jó is legyen...). A másik problémát az jelenti, hogy ha az utóbbi cikkben leírtak szerint szeretném felprogramozni a mikrovezérlőmet "usb asp" programozót egyáltalán nincs is lehetőségem kiválasztani.
Azért ilyen fontosak ezek számomra, mert kísérletezni jelenleg nincs lehetőségem. Ez az egy atmega áll rendelkezésemre a panelról való leforrasztás lehetősége nékkül...
Még az is fontos szempont lenne számomra, hogy legalább 4x újra tudjam programozni a szóban forgó IC-t, anélkül, hogy végleg kuka lenne.
Egyébként az sem titok, ezt szeretném utánépíteni, azonban a kerék kerületét módosítanom kell, ezért kell a programon is változtatni kicsit.
A mellékletben kiollóztam az avr burn o mat beállítási lehetőségeit is.
Szóval, ha valaki erre téved és van 5-10 perce némi felvilágostításra, nagyon hálás lennék érte.

Üdv.
rodrik
(#) TavIR-AVR válasza rodrik hozzászólására (») Nov 10, 2016 /
 
(#) Sick-Bastard hozzászólása Dec 20, 2016 /
 
Üdv!

Már régóta szerettem volna at FT2232H chipet AVR programozásra használni, de eddig mindig az libftdi hiányra panaszkodott. Nagy nehezen sikerült a MinGW-vel az avrdude-ba beilleszteni.

Most azt írja, hogy:
Idézet:
„T:\avrdude_test>avrdude -c 2232HIO -p m8
E avrftdi_open(706): Error -5 occurred: unable to claim usb device. Make sure th
e default FTDI driver is not in use

avrdude done. Thank you.”


Mindent amit csak lehetett lekapcsoltam, de nem megy....

Ha nincs is bedugva, akkor kiírja, hogy nem találja az eszközt.

Talán valamilyen módba kell raknom a chipet?
(#) lacc88 hozzászólása Dec 27, 2016 /
 
Sziasztok,

AVRISP2.0 programozó ingyen elvihető. Nekem már nincs rá szükségem. Működik.
Gondoltam írok nektek hátha valakinek szüksége van rá.
placc88@gmail.com

Üdv,
Laci
(#) Kinka István válasza lacc88 hozzászólására (») Dec 27, 2016 /
 
Szia!
Engem érdekel, írok emailt.
Üdv.: István
(#) Kékróka hozzászólása Márc 31, 2017 /
 
Sziasztok !

Segítséget szeretnék kérni egy SAM-ICE programozó felélesztésében. Gyári cucc, és működött is, valoszinűleg a firmware frissítést szúrhattam el. Jelenleg csak soros portként ismeri fel a gépem.

SAM-BA -val vissza lehetne rá tölteni, de mit?

Köszönöm hogy szántál rá időt.

János
(#) karsaipeter hozzászólása Máj 5, 2017 /
 
Sziasztok! Érdeklődni szeretnék, hogy Az Atmega3515 végén található 8PU vagy 16PU-nak van jelentősége? Ill. mit jelentenek ezek a 8-16-PU-P- AU stb?
Köszi a választ!
(#) TavIR-AVR válasza karsaipeter hozzászólására (») Máj 6, 2017 /
 
Adatlapban nézd meg:
PI / PU - ólmos / ólommentes.
8 / 16 - max. órajel
PU vagy AU - DIP vagy TQFP tok
(#) karsaipeter válasza TavIR-AVR hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
Köszi a választ. Még annyi szeretnék kérdezni, hogy a webshopokban van egy mikrovezérlőből ami 800ft de van ami 3000ft és ugyanaz a tipus. Én mindig a legolcsóbbat szoktam választani. Eddig még bejött. Esetleg ennek az árrésnek van gyakorlati jelentősége?
(#) TavIR-AVR válasza karsaipeter hozzászólására (») Máj 8, 2017 /
 
Van refurbished kivitel is (Gyártási évből látszik)

Mega328 esetén pl.: Mega328 és 328P nem azonos!
P - PicoPower; jelzés nélkül normál.

Mega8/Mega8A
Mega8 - hagyományos eljárással
Mega8A - kisebb csíkszélesség.
Kb. csereszabatos....


Az árrés mögött lehet készletkisöprés is, illetve 1-1 db helyett nagyobb tétel megrendelése.
Következő: »»   49 / 56
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem