Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC munkáink
 
Témaindító: SALáta, idő: Dec 26, 2014
Témakörök:
Lapozás: OK   31 / 31
(#) RoliNyh válasza GPeti1977 hozzászólására (») Nov 6, 2017 /
 
Na úgy látom, ez a dxf fájl nem tetszik neki. Nem importálja be.
A PNG -t azt igen, de olyan nagy, hogy át kellene méretezni, csak épp akkor elmegy a beállított méret...
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2017
(#) bbatka válasza RoliNyh hozzászólására (») Nov 6, 2017 /
 
Az Inkscape tud importálni DXF formátumot és abból tud G kódot (G code tools)generálni. A DXF formátumok közül csak az újabbakat fogadja el. Én a 2013-as formátumot használom. Amint írtam fogaskerék rajzoló modulja is van.
(#) RoliNyh válasza bbatka hozzászólására (») Nov 6, 2017 /
 
Nem igazán ismerem ezt a progit, csak itt van a gépen, mert régebben kellett valamihez.
A fogaskerékszerkesztőt azt se tudom hol van.
A nagy kérdés azzal kapcsolatban, vajon két fogaskereket is "egybe"
(mármint, hogy tökéletesen passzoljon egymáshoz/egymásba) tudja tervezni?

Nem mintha miden héten kellene nekem néhány pár fogaskerék, csak kíváncsiskodom...
(#) bbatka válasza RoliNyh hozzászólására (») Nov 7, 2017 / 1
 
Nagyon egyszerű vele dolgozni. Lásd. kép. Extensions/Render/Gear modul
(#) RoliNyh válasza bbatka hozzászólására (») Nov 7, 2017 / 1
 
Megtaláltam, működik, bár épp csak az alapvető beállítások vannak benne.
Pl a "küllőzést" mindenképpen hiányolom belőle, de végül is működik...

Ha már itt tartunk, megnézhetitek én mit farigcsáltam össze fúró, maró és sarokcsiszoló segítségével.
Ahoz képest, hogy ez volt az első pár szabadkézzel készült fogaskerekem, szerintem nagyon jó lett...
(#) bbatka válasza RoliNyh hozzászólására (») Nov 7, 2017 /
 
A küllőket magad is bele rajzolhatod. Utána vektorizálni kell a képet és mehet a GCode Tools-ba, amit szintén az Extensions -ba találsz. Nem akarom részletezni mert a Youtube-on sok példa van rá.
Esetleg még érdemes ismerkedni a FreeCAD-el. Van saját CAM modulja , igaz még nem túl kifinomult és leginkább a 0.17-es verzióban vannak jó dolgok ami még nem hivatalos. Tele van hibákkal. Úgy rémlik fájlok szempontjából átjárhatóság van az Inkscape és a FreeCAD között.
És ha még 3D-s nyomtatód is van, akkor itt jön a képbe a Cura program. A FreeCAD-ben megrajzolt 3D-s alakzatot lementem STL formátumba, majd betöltöm a Cura-ba, amivel elkészítem a G kódot a nyomtatóhoz.
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2017
(#) bbatka válasza bbatka hozzászólására (») Nov 7, 2017 / 1
 
Kedvcsináló képek. Műanyag doboz. Kinyomtatásra vár. FreeCAD-ben tervezve. Cura-ba készült a G kód.
(#) bbatka válasza bbatka hozzászólására (») Nov 7, 2017 /
 
(#) kameleon2 hozzászólása Nov 7, 2017 /
 
(#) RoliNyh válasza bbatka hozzászólására (») Nov 7, 2017 /
 
Na igen a FreeCAD -al is terveztem már egy két dolgot.
Bele is futottam néha olyanba, hogy egy lépés után hibát jelzett, és elment az egész modell a pibe.
Hiába nyomtam egy visszalépést, mégsem jött vissza, kezdhettem előről az egészet.
Pedig a bal szélen a lépések meg a vázlat ott volt...
(#) SALáta hozzászólása Jan 13, 2018 /
 
Kellett fúrni 100 as lyukat falba. Sokat néztem a discovery-t szóval az alagút fúrók mintájára... Kifúrta. Picit kopott a szerszámanyag de vitte. Szóval ez egy 100 as morzsoló lett. 10 es kazánlemez és arra felhegesztve K720 szerszámacél mint forgácsolóél. Már máshogy csinálnám ,kicsit döntött éllel +előre egy pajzs ami jobban megvezeti. De nem sokat kellett bepucolni a lyukba. Lyuk mert a furat fala az nem kanyar .
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2018
(#) Alkotó válasza SALáta hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
A lyukat is fotózd le, az a lényeg. Az összes többi csak eszköz a cél eléréséhez.
(#) SALáta válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
Bepucoltam már . az elejére kúpos megvezető kell, picit rücskös. Nem volt itthon éppen 100 as csövem csak lemez. A nagy asist fúró 4 pihenővel vitte. Itt a lényeg a fej marón lett kivágva. Mondom hegesztés előtt teszek rá "piramisokat" de nem volt kedvem, pedig jobban vitt volna. Elég volt a 1 es koronggal is bevágni sarokcsiszolóval.
(#) sunraw hozzászólása Jan 13, 2018 / 1
 
Fogaskerekekkel bíbeltem én is.
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2018

gears.jpg
    
(#) vanzerr hozzászólása Márc 11, 2018 / 5
 
Egy kedves ismerősömnek készítettem... A vámpír a feleségem műve...
(#) guliver83 hozzászólása Szept 11, 2018 / 2
 
Egy kis lézer gravír !
(#) MCMLXXXII válasza guliver83 hozzászólására (») Dec 16, 2018 /
 
szia érdeklődnék hogy milyen lézerrel és vezérlővel csináltad ?
(#) guliver83 válasza MCMLXXXII hozzászólására (») Dec 16, 2018 /
 
UC400ETH és UCCNC programmal
(#) mohinger hozzászólása Jún 15, 2019 /
 
Kedves Fórumtársak!

Kit tudnátok ajánlani, akit megkereshetnék egy fedlap CNC megmunkálásával? Zoli_bácsi csodaszépen elkészítette az elő- és hátlapot, de a fedlap sajnos túl nagy az ő gépe számára. 3mm-es eloxált alumínium lenne a legjobb, de a sima is megteszi. Méretei: 423*304mm. 5db furat kellene bele 2db 22-es, 1db 26-os és 2db 33,5mm-es.

Köszi szépen a segítséget előre is!
(#) zamatőr hozzászólása Ápr 10, 2022 /
 
Üdv!
Hogyan lehet egy tárgyról pl: egy arc gipsz másolatról cnc maráshoz a gép számára "ehető programot" létrehozni?
Teljesen laikusként és így csak elméleti szinten egy érintő kapcsoló a tapintó tűben és pl.: 0.1mm lépésekben letapogatva a tárgyat ( mint a 0 pont felvétele) és a kapott "koordinátákból létrehozni a "programot".
Köszönöm .
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2022
(#) bbb válasza zamatőr hozzászólására (») Ápr 10, 2022 /
 
Első körben meg kell csinálnod belőle a 3D objektumot. Erre több megoldás is létezik...
1) fotogrammetriával (körbefotózod, majd szoftver legenerálja a modellt)
2) lézeres szkenneléssel (megfelelő cucc kell hozzá, találsz belőle interneten DIY leírást is)
3) letapogatással (szonda hozzá kell érjen a darabodhoz)
4) ami még nem jut eszembe - pl. ultrahanggal, CTG, MR, PETscan, ...

Második lépésed a kész objektumból legenerálni a marópályát, amihez megint csak szoftver kell. Pl. freeCAD, fusion360, ...
Olyat még nem láttam, ami komplett elvégzi helyetted az egészet.
(#) varttina hozzászólása Ápr 23, 2022 / 3
 
Sziasztok!
A héten lettem kész ezzel az apró alumínium alkatrésszel, mindössze Ø80x32. Nem tudom lehet-e 5 deka az egész. Összesen 75 db furat van rajta, amelyből 49 menetes. Mivel csak 3 tengelyes a gépem, ezért az oldalsó furatok megmunkálásához egy külön erre a célra gyártott satupofa segítségével fogtam meg a "vasat".

s7.jpg
    
(#) uniman válasza varttina hozzászólására (») Ápr 23, 2022 /
 
(#) Gafly válasza varttina hozzászólására (») Ápr 23, 2022 /
 
Egerben megsasoljuk működés közben.
(#) SALáta hozzászólása Ápr 23, 2022 / 1
 
Pár láncfűrész szerszám. Menetek vagy menet bekezdése marva. Előző év. Most eléggé válság van anyag téren.
(#) Gafly válasza SALáta hozzászólására (») Ápr 23, 2022 /
 
Régen akartam már menni látogatóba, mostmár érdemes/lehet?
(#) SALáta válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 24, 2022 /
 
Még nem érdemes, rend sincs. Amolyan alkotói válság. Van egy gép és még nem döntöttem el hogyan tovább. És nem az enyém. A másik, karcgravírhoz ígérték a mozgó burkolatot, januárra. Még kapavágás se volt. És lett egy másik gépem,ezt fel kell kicsit javítanom. Amolyan chokito, ronda de finom. A festésen túl egy szán egy anyájával lesz "bajom" . Azért csatolok egy két képet. Egyszerűbb szerszámok köszörülésére. Nem is cnc. Mechanika rendben van, annyira hogy hibát nem tudok már házilag mérni a főorsón. Ezért mondom, ronda de finom.
Következő: »»   31 / 31
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem