Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Anti aliasing aluláteresztő szűrő típusai, tervezése
Lapozás: OK   1 / 1
(#) SKY hozzászólása Okt 22, 2015 /
 
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni anti aliasing, azaz átlapolódást megakadályozó szűrőket illetően.

A mintavételezési frekvencián mekkora csillapítást kell minimum elérnie a szűrőnek?

Milyen szűrő ajánlott egy teljes differenciális bemenetű AD konverter elé, mint például amivel ezek rendelkeznek:
ADE7753
Microchip AFE

Milyen aktív szűrővel valósítható meg a legkisebb mérési hiba a megfelelő csillapítás mellett?

Milyen aktív szűrőt lehetne alkalmazni nagyimpedanciás bemenet után és kis értékű feszültségjelek mérése esetén, mint amivel az ADE7753 dolgozik?

Ajánlott differenciális felépítésű szűrő alkalmazása, vagy megvalósítható a mellékelt vázlat szerint is, ha a feszültségjelre követő erősítőt rakunk, az áramjelet előerősítjük?

A differenciális erősítőből épített szűrő offszet mentesítéséhez elegendő a két bemenetet rövidre zárni?

Segítségeteket köszönöm!
(#) Doky586 válasza SKY hozzászólására (») Okt 27, 2015 /
 
Szerintem a jelleggörbét határozd meg először, mi az optimális neked:
- Butterworth
- Csebisev
- Bessel

Hányadfokú szűrőt akarsz..? első, másod, harmad, ... tized fokú.
Aluláteresztő és-vagy felüláteresztő, v sáváteresztő.

Szóval műveleti erősítők és RC elemek. Biztos találsz hozzá a neten adott kapcsoláshoz méretező képletet.
(#) ktamas66 válasza SKY hozzászólására (») Okt 27, 2015 /
 
Ha még nem vagy túl rajta, egy rövid összefoglaló, és az ajánlott szofver, bár még én sem használtam soha .
(#) Massawa válasza SKY hozzászólására (») Okt 27, 2015 /
 
A mintavételezési frekin min 60 dB csillapitás ajánlatos. Ebböl kiszámithatod mekkora lesz a torzitás (antialiasing effektus jelenléte). Minél jobb a csillapitás annál jobb a jelminöség.
(#) pucuka válasza SKY hozzászólására (») Okt 27, 2015 /
 
Egy kis irodalom a szűrőkről. (korántsem a legegyszerűbb téma.
Bővebben: Link
Esetedben nem tudom, mennyire fontos az áteresztő, és a zárótartomány csillapítás, és fázismenete. Eszerint kellene választani szűrőtípust, aztán jöhet a megvalósítás nem egyszerű feladata.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem