Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   24 / 137
(#) Lucifer válasza linx hozzászólására (») Feb 21, 2017 /
 
Tessék:
https://github.com/cnlohr/swadges2017
Raw 802.11 csomagokkal (is) operál.
(#) nedudgi válasza linx hozzászólására (») Feb 21, 2017 /
 
Miért is lenne jó RF, de nem WiFi kapcsolat akkor, amikor van benne egy kész programcsomag? Milyen távolságra kellene, milyen tápellátással működjön, és mekkora adatmennyiséget akarsz mozgósítani?
(#) linx hozzászólása Feb 21, 2017 /
 
RF balun, RF switch amit szoktak írni, máshol csak balun, meg switch. (Ezek nekem túl sokat nem mondanak.) A szerkezeti leírásban pedig szerepel RF transmitter és RF receiver is, bár ez lehet, hogy csak a WIFI-hez van benne, és közvetlenül nem elérhető.
(#) Kovabe hozzászólása Feb 21, 2017 /
 
Sziasztok

Valahogy sikerült életet lehelnem egy ESP8266 12-E be. Ez annak idején mikor megérkezett, valami módon (valamit elszurtam) nem akart kommunikálni. Most 74880-as baud-al sikerült életet lehelnem belé de a firmware valószinű hogy megsérült. Esetleg valakinek van hozzá valami file amit rá tudok tenni ESPlorerrel?
  1. ets Jan  8 2013,rst cause:2, boot mode:(5,7)
  2.  
  3. waiting for host

Ezt az üzenetet küldi vissza egy reset után.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2017
(#) nedudgi válasza Kovabe hozzászólására (») Feb 21, 2017 /
 
Milyen förmvert akarsz rátenni? AT, Basic, Lua?
(#) Kovabe válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 21, 2017 /
 
Hát most találtam egy Lua-t de semmi reakció, AT-t probálnám meg.
(#) Bakman válasza Lucifer hozzászólására (») Feb 21, 2017 /
 
Ez tulajdonképpen mi akar lenni? Valamilyen elemes cucc, amin vannak LED-ek és gombok, de többet nem sikerült kihámoznom. A linkelt oldalon kívül sehol semmilyen infó.
(#) nedudgi válasza Kovabe hozzászólására (») Feb 21, 2017 /
 
Hivatalos letöltő program. A [Tools] menüpontban találsz Windows PC és Python verziót.
(#) Kovabe válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 21, 2017 /
 
Koszonom
Nekiugrok még ma este.
(#) atus1981 válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 21, 2017 /
 
Üdv!
Ez csak esp-12e-re jó?
(#) nedudgi válasza atus1981 hozzászólására (») Feb 21, 2017 /
 
Minden ESP8266EX processzorra, ahova W25Qxxx vagy komptibilis flash memóra van csatlakoztatva. 1/2MB és fölötte. Én 1/2, 4, és 16MB memóriával próbáltam.
Tulajdonképpen 4MB a maximum, amit a jelenlegi verziók használnak, de nekem ez volt kéznél.
A leggyorsabban, legegyszerűbben az ESPBasic használatával lehet eredményt elérni.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2017
(#) atus1981 válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 22, 2017 /
 
Meg nem mondom, hogy az enyémen mi van, mert eléggé olvashatatlan.
ESP-02-re gondoltam volna valami okosságot.
(#) nedudgi válasza atus1981 hozzászólására (») Feb 22, 2017 / 1
 
A modul különböző verziói csak a kivezetett lábakban különböznek, esetleg a fel, vagy lehúzó ellenállásokban van eltérés. A flash 4Mb, 8Mb, vagy 32Mb szokot lenni, a gyártás idejétől függően Ha nem olvasható, az Espressif letöltő programja kiírja a gyártót, típust (emlékeim szerint).
Meglehetősen jó összefoglaló a mostani gyártásról. Régebbi modulokon lehetséges kisebb memória is. Persze, léteznek alternatív gyártók is, de a fő irány itt látható.
(#) nedudgi válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 22, 2017 /
 
Kimaradt, hogy eltérés lehet még az antenna kivitele.
(#) Kovabe válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 22, 2017 /
 
Valami nem jó. Sajnos azt tapasztaltam hogy csak 748800bauddal hajlandó kommunikálni és az esp downloader tool-ban nincs ilyen lehetőség ezért eldobja a kapcsolatot.
(#) nedudgi válasza Kovabe hozzászólására (») Feb 22, 2017 /
 
Az ESP8266EX előszeretettel váltogatja a soros vonal sebességét. Először a 74880Bd, majd utána 115200Bd és 9600Bd a sebesség, ami főleg az AT firmware esetén tud zavaró lenni.
Az alternatív verzióknál valamivel jobb a helyzet. Az ESPBasic 9600Bd (NodeMCU Lua esetén nem tudom, túl keveset próbáltam), amit már tudsz változtatni, ha akarsz.
A Loader megoldja magának a sebességet. A lényeg, hogy a megfelelő szintre állítsd be a lábakat, és utána adj tápot, vagy reszeteld. Várd meg, amíg lehiggad, ekkor kell elindítani a letöltő programot. Ha UART-on keresztül töltöd a firmware-t, akkor a GPIO0 és GPIO15 alacsony legyen, RST és CH_EN magas. 115200Bd sebességet érdemes beállítani a letöltő programban, eddig minden vfelállásban működött.
(#) Bakman válasza Kovabe hozzászólására (») Feb 22, 2017 /
 
Tudsz a modullal kommunikálni? Ha igen, próbáld ezt:
  1. AT+UART_DEF=9600,8,1,0,0
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2017
(#) Kovabe válasza Bakman hozzászólására (») Feb 22, 2017 /
 
Sajnos nem beszélget velem csak reset után küldi az értelmezhető hülyeséget.
Ezt
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2017
(#) pipi válasza linx hozzászólására (») Feb 22, 2017 /
 
Hali!
Ha jól emlékszem mintha olvastam volna, a mesh hálózat valahogy másképp kezeli, keress rá
(#) Kovabe válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 22, 2017 /
 
szinkronizációs hibát ad vissza, valamit nem jól csinálok vagy kidobható a cucc.
(#) Kovabe hozzászólása Feb 22, 2017 /
 
a <CR> illetve a <LF> mivel érhető el?
Megprobálom vamai másik soros terminálban az at parancs sort.
(#) Bakman válasza Kovabe hozzászólására (») Feb 22, 2017 /
 
Hexadecimális kódokkal? Bővebben: Link. 0x0A és 0x0D
(#) icserny válasza Kovabe hozzászólására (») Feb 23, 2017 / 1
 
Idézet:
„a <CR> illetve a <LF> mivel érhető el?”

<CR> = Ctrl + M
<LF> = Ctrl + J
(#) andyka hozzászólása Feb 23, 2017 1 / 1
 
DecebaL, mit keres itten DecebaL, amikor itthon engem lebozgoroz
(#) andyka válasza Kovabe hozzászólására (») Feb 23, 2017 /
 
Hello. En NodeMcu firmware-t irtam rajta ujbol (NodeMcu-ra es Wemos-ra) utana meg Arduino alatt egyszeruen mint egy arduino lapkat kezelem. Nem is olyan komplikalt szerintem
Bővebben: Link
vagy Bővebben: Link
Az Arduinohoz Bővebben: Link
Ez megy nekem rajta. Egy kicsit torz a kep mert tabletten keresztul csinaltam
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2017

ontozo.pdf
    
(#) Kovabe válasza andyka hozzászólására (») Feb 23, 2017 /
 
Hát sajna nekem ez a programozgatás még messze van. Egyenlőre megy a többi sikertelen projekt mellé és amikor már fejlettebnek érzem magam akkor előveszem.
(#) nedudgi válasza Kovabe hozzászólására (») Feb 23, 2017 /
 
A Basic sem menne?
(#) Kovabe válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 23, 2017 /
 
Nem hinném, jelenleg a pic flowcode komboval bibelődök de jelenleg nincs idő az elektronikával sokat foglalkozni csak bele bele csipegetek.

Ha valaki érez esetleg affinitást a küzdelemre akkor szívesen levélként elküldöm vagy átadom Bp 8 ker vagy Érden.
(#) andyka válasza Kovabe hozzászólására (») Feb 24, 2017 /
 
Szerintem probald csak meg, en is csak ugy ket-harom eve foglalkozok vele (az elektronikaba azert nem voltam eppen kezdo).
Mindenki azt mondja hogy a C++ nem konnyu programozasi nyelvezet (azert is egy kicsit buta).
Nezz utana Bővebben: Link, fordito, feltolto itten minden egybe van.
ESP8266 Arduino Core
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2017
(#) andyka válasza andyka hozzászólására (») Feb 24, 2017 /
 
pedig azt akartam irni hogy NEM nehez
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2017
Következő: »»   24 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem