Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   43 / 137
(#) atus1981 válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 27, 2017 /
 
A CH_PD lába a gpio15.
(#) Attila86 válasza atus1981 hozzászólására (») Aug 27, 2017 /
 
Na ezt a lábat felhúztam egy ellenállással tápra, és így már küld ki magából karaktereket bekapcsolás után. Szuper!!
(#) atus1981 válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 27, 2017 /
 
Akkor már csak a baudot kell megtalálni.
(#) Attila86 válasza atus1981 hozzászólására (») Aug 27, 2017 /
 
115200
(#) atus1981 hozzászólása Aug 27, 2017 /
 
Sziasztok!
Blynk bridge-vel összejött a rádiós szobatermosztát dolog. Viszont nem akarom túlbonyolítani a dolgot, ha nem muszáj, akkor csak egy esp-t használnék. Kérdésem, hogy melyik szenzort tudom elvinni 30-35 métert a falban rj45 kábelen? Ha egyiket sem, akkor marad a 2 esp.
Köszi.
(#) Bagodi válasza atus1981 hozzászólására (») Aug 27, 2017 / 1
 
Nekem 2db DS18B20 van hosszú vezetékkel üzemben.
Az egyik MT3*0,75-ös kb 40m. A másik UTP 55m. Mindegyik sok egyéb kábel mellet megy.
(#) advisor hozzászólása Aug 28, 2017 /
 
Sziasztok !
Vettem egy D1 mini lapot itthonrol. Bekapcs utan a led 1 rovid 1 hosszu villanas.Feltolteni ra nem lehet.
Terminal programban ezt latom:

Ai-Thinker Technology Co.
ready
ERROR

Ai-Thinker Technology Co.
ERROR
ERROR

es ezutan nagyon sok error

mi lehet a baja es hogyan kellene megoldani, ebben kernem a segitseget !
(#) pipi válasza advisor hozzászólására (») Aug 29, 2017 /
 
Hali!
Megnézném a soros rx lábat, a jel eljut-e modul rx lábához
(#) advisor hozzászólása Aug 29, 2017 /
 
Koszi
ez 1 usb-s modul azert vettem ilyet mert konnyebb kezelni szerintem, nekem.
merni nem igazan tudok rajta.
Tetelezzuk fel a panel jo, csak en vagyok a hujje
Valami otlet, amit szivesen elfogadok.
Koszonet.
(#) atus1981 hozzászólása Aug 30, 2017 /
 
Sziasztok! Blynk bridge használatakor hogyan tudok az egyik esp-n mért adatot a másikra átvinni és serial porton megjeleniteni? Köszi.
(#) don_peter hozzászólása Aug 30, 2017 /
 
Srácok ez az ESP8266 modul egyben enternet is? Tehát webszervert lehet vele vagy rajta vagy segítségével készíteni? Köszi előre is.
(#) pajti2 válasza don_peter hozzászólására (») Aug 30, 2017 /
 
Elméletben lehet olyat is. A gyakorlatban felvetődik a kérdés, mekkora sebesség kell neked a szerverhez?
(#) don_peter válasza pajti2 hozzászólására (») Aug 30, 2017 /
 
Ha csak elméletben lehet akkor nem jó.. Marad az enternet..
(#) advisor válasza pipi hozzászólására (») Aug 30, 2017 /
 
Szia !
Megoldodott a problema,vettem masikat.Az kivaloan mukodik.
Ennel megprobalom ervenyesiteni a garanciat.
(#) Skori válasza don_peter hozzászólására (») Aug 30, 2017 / 1
 
Írtam már webszervert ESP8266-ra. Nem volt kis falat, és még nincs is kész 100%-ig, de jelenleg a következőket tudja:
- A webfelületen konfigurálható a wifi, mind az AP mind a Kliens, SSID és jelszó.
- Több kliens SSID-t és jelszót is meg tud jegyezni. A legnagyobb erősségű hálozathoz próbál csatlakozni amihez van jelszava tárolva. Ha ez sikertelen akkor a következőhöz...
- A webfelületen listázza az elérhető wifi hálózatokat.
- A HTML fájlokat a flash-ben létrehozott fájlrendszerben tárolja.
- További HTML fájlok is feltölthetők rá a saját webfelületén keresztül, ill. a rajta levők is törölhetők, felülírhatók.
- A feltöltött fájlok, képek, stb. a webfelületről elérhetők lesznek. Megjelenít egy oldalt amelyen listázza a tárolt fájlokat.
- Egy 2x16-os LCD kijelzőn mutatja az IP címét, ill ha éppen valamelyik fáőjlt kiszolgálja a webszerver.
Nem használ további processzort, mindent az ESP csinál.

Amivel még bővíteni fogom ha lesz időm:
- Jelszavas védelem lehetősége a webfelületen.
- Fájlrendszer formázása, HTML feltöltése a "nulláról".
- Adatok továbbítása más webszerverek felé, GET metódussal, ami a webfelületről konfigurálható
- Idő lekérdezése, óra beállítása, időszervertől, vagy google-tol vagy ilyesmi - ennek konfigurálása webfelületről.

- További szenzorok, I/O eszközök illesztése, adatok megjelenítése a webfelületen.

Gyakorlatilag egy univerzális eszközzé akarom fejleszteni, amivel webfelületen tudok adatokat megjeleníteni, vagy webfelületről vezérelni más eszközöket. Mivel kevés időm van erre, és hobbiból csinálom, ez lehet, hogy nagyon sokára lesz kész...
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2017
(#) Lucifer válasza don_peter hozzászólására (») Aug 31, 2017 /
 
1. mi az az enternet?
2. lehet rajta webszervert futtani
(#) xNorbi hozzászólása Szept 7, 2017 /
 
Üdv.

Egy ESP8266 modult szeretnék líthiumos akksiról üzemeltetni. Az akksinak külön töltő áramkört terveztem (napelemről). Az akksi GND lába egy N-FETen keresztül csatlakozik az ESP-re amit egy TC54V "voltage supervisor IC felügyel" ez 2.7V alatt lelövi róla a mikrokontrollert. Azonkívül egy ugyanilyen TC54V IC csak 2.9 V feszültségű változat a földön tartja az ESP EN-lábát amíg el nem éri ezt a feszültséget (2.9V) és efelett bekapcsolná a mikrokontrollert. Sajnos itt jön a problémám, ami a következő:

Mivel az ESP induláskor több száz mA áramot felvesz így a 2.9V feszültség figyelő hiszterézise úgy néz ki nem elég (150mV körüli) és körbe-körbe ki be kapcsolgatja az egész áramkört amíg fel nem töltődik megfelelően az akkumulátor.

Három megoldást látok:
1. Olyan "voltage supervisor" aminek szélesebb ez a hiszterézise minimum: 200-300mV
2. Olyan "voltage supervisor" ami ha a kimenete egyszer felveszi a logikai 1-est azt tartja is addig amíg meg nem szűnik a tápfeszültsége
3. Egy kiegészítő egyszerű áramkör ami ha logikai 1est kap azt tartja addig amíg meg nem szűnik a tápfeszültsége

Tud valaki ebben segíteni? Köszönöm!
(#) Attila86 hozzászólása Szept 8, 2017 /
 
Ha AP-ként megy az ESP8266 és elindítom a webszervert majd csatlakozom hozzá, akkor a böngészőben úgy tudok lekérést intézni az ESP8266-hoz, hogy az IP-címével szólítom meg őt.
Meg lehet-e azt oldani valahogyan, hogy a böngésző címsorába ne az ESP8266 IP-címét (mondjuk 192.168.1.1) kelljen beírni, hanem bármit beírhatunk, mindenképpen a webszerver jöjjön be. Úgy, mint némelyik nyílt WIFI hálózatnál ha csatlakozom, akkor mindegy hogy milyen weboldalt nyitok meg, legelőször egy felhasználási feltételek lap jön be amit ha leokézok, onnantól megy rendesen a net.
(#) atus1981 válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 8, 2017 /
 
Mint a tesco wifinél, van egy "guest" részleg?
(#) gerleimarci válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 8, 2017 / 1
 
Így keress rá: esp8266 captive portal
(#) Attila86 válasza gerleimarci hozzászólására (») Szept 9, 2017 /
 
Köszi! Arduino-ra találtam példákat, de vajon megoldható ez AT-s firmware-rel is?
(#) Skori válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 9, 2017 /
 
Az AT firmware-ben van bármilyen DNS kiszolgálásra vonatkozó parancs? Ha igen akkor lehet, hogy meg lehet oldani. A feladat ugyanis valójában az, hogy mivel az ESP osztja az IP címet, elvileg ő lesz a gateway és a DNS is. Ha bármilyen DNS kérésre a saját IP címét adja meg, akkor onnantól elvileg mindegy milyen domain nevet írsz a böngészőbe... Viszont ha az AT firmware-be még nem került bele a DNS kezelése, akkor azzal nem fog menni.
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2017
(#) atus1981 válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 9, 2017 /
 
(#) Firefighter1 hozzászólása Szept 10, 2017 /
 
Szaisztok!
Ötleteket szeretnék kérni! Előre leszögezem hogy nem ismerem az ESP-ket, illetve a programnyelvekhez is sülthal vagyok! PIC-re irogatok Flowcode-ba progit de az tudom... teljesen más!
Amit szeretnék megvalósitani hogy egy "Master" modulra csatlakozna 6 "Slave"
A szolgaknál 2 bemenő adat lenne (hőmérséglet, pára). és 2 kimenet (Relé).

Jelen pillanatban ugy tervezem hogy minden végponton 1-1 PIC lenne és az ESP-k csak a kommunikáciot végezné!

Nagyon megbonyolitom igy az életemet?? Gondoltam van valami sablon protokol ami végzi a kommunikáciot és akkor a program marad a PIC nek.... Melyik modulokat érdemes erre a célra venni?
(#) Bakman válasza Firefighter1 hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Hasonló rendszert használok, szerintem az ESP használata ide nem túl jó, UART kapcsolattal rendelkező RF modulokat javaslok, egyszerűek mint a faék. Ami az egyik modul RX lábán bemegy, az a többi TX lábán kijön. Nem kell hálózathoz csatlakoztatni, mint az ESP modulokat, csak tápfesz kell nekik és az, hogy minden modul azonos frekvencián dolgozzon.
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2017
(#) sirály12 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Az esp-ben alapból van egy elég jó mikrovezérlő, ezért szerintem felesleges mellé még egy pic is. Olyan esp-t válassz, aminek van elég kimenete.
(#) Firefighter1 válasza sirály12 hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Igen tudom. Olvastam rola elég sokat! Csak nem vagyok benne biztos hogy a programozásával meg tudnék küzdeni....
De mire heti 2-3 orányi szabadidő melett megtanulnám, akkor már nem hőmérő adatot küldhetnék vele, hanem a nyugdijkalkuláciomat!

Na de viccet félre téve egyszer biztos nekirugaszkodok, csak előbb van egy két projekt amit szeretnék megtanulni, és megvalositani
(#) Firefighter1 válasza Bakman hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Igen az lett volna a másik ötletem .
Ugyhogy megyek is a topicjába ha majd át tudsz nézni, megköszönném!
(#) atus1981 hozzászólása Szept 13, 2017 /
 
Sziasztok!
NodeMCU 1.0 lappal és egy pici OLED kijelzővel küzdök.
Egy darabszámlálót szeretnék készíteni, aminek lentebb látható a kódja.
Kijelzés rendben van.
Az a baj, hogy ha tartósan magas állapotban marad a D1 bemenet, akkor ezt a hibát dobja serial monitorra a lap és restartol:
ets Jan 8 2013,rst cause:2, boot mode3,6)

load 0x4010f000, len 1384, room 16
tail 8
chksum 0x2d
csum 0x2d
v60000318
~ld
Van egy 10K lehúzó ellenállás, hogy ne lebegjen a bemenet.
  1. #define ir D1
  2. #include <Wire.h>  
  3. #include "SSD1306.h"
  4. SSD1306  display(0x3c, D3, D5);
  5. int count = 0;
  6.  
  7. void setup() {
  8.  
  9.   display.init();
  10.    display.setContrast(255);
  11.   display.flipScreenVertically();
  12.  // display.setFont(ArialMT_Plain_24);
  13.  
  14.  
  15. pinMode(D1,INPUT);
  16.  
  17. }
  18.  
  19. void loop() {
  20.  
  21.  
  22.  if(digitalRead(ir)== HIGH)
  23.  {
  24. while(digitalRead(ir)== HIGH)
  25. {};
  26. count= count+1;
  27.  display.clear();
  28.      display.setTextAlignment(TEXT_ALIGN_CENTER);
  29.     display.setFont(ArialMT_Plain_24);
  30.     display.drawString(64, 15, String(count) + "db");
  31.  
  32.  
  33.  delay(50);
  34. }
  35. else
  36. {
  37.  display.clear();
  38.      display.setTextAlignment(TEXT_ALIGN_CENTER);
  39.     display.setFont(ArialMT_Plain_24);
  40.          display.drawString(64, 15, String(count) + "db");
  41.  
  42.  delay(50);
  43.  
  44. }
  45. display.display();

Ha kiveszem a while ciklust akkor nem resetel, csak folyamatosan lépteti a számlálót és így nem sok értelme van.
Köszi az ötleteket!
(#) Kovabe válasza atus1981 hozzászólására (») Szept 13, 2017 / 1
 
Szerintem van benne egy watchdog és az resetel. valami feltételes elággal kéne megkerülni hogy fusson a program.
Következő: »»   43 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem