Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Távirányító javítás
 
Témaindító: Sosi, idő: Aug 21, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 9
(#) Sosi hozzászólása Aug 21, 2006 /
 
Sziasztok!

Segítségeteket kérném, hog hogyan lehet a távirányító gumilapját felújítani.

Köszönettel: Robi
(#) Lucifer válasza Sosi hozzászólására (») Aug 21, 2006 /
 
Én ilyenkor azt szoktam tenni, hogy szétvágom a lapot, és egy nem használt működő gombbal felcserélem.
(#) Frankye válasza Lucifer hozzászólására (») Aug 21, 2006 /
 
Ha az emlékezetem nem csal, akkor konrádéknál láttam olyan spray-t, ami e célra való.
(#) Sosi válasza Frankye hozzászólására (») Aug 21, 2006 /
 
Köszönöm a tippeket.

Nem tudjátok véletlen milyen anyagot visznek fel a gumira?
(Én grafitporra gondolok, de nem vagyok biztos benne.)
(#) Balu válasza Sosi hozzászólására (») Aug 21, 2006 /
 
Szerintem vákuummal belehúzzák egy formába -> nincs rajta semmi egyéb
(#) Sosi válasza Balu hozzászólására (») Aug 21, 2006 /
 
Megnéztem a conrad-on.
Tényleg van ilyen javító kitt, de horror áron.
Lenne estleg valakinek egy olcsóbb megoldása?
(#) PCB válasza Sosi hozzászólására (») Aug 21, 2006 /
 
Szia !

2000Ft egy univerzális távirányító, vegyél egyet
(#) Sosi válasza PCB hozzászólására (») Aug 21, 2006 /
 
Az igazság az hogy, hogy nem távirányítóba kellene, hanem szintetizátorba.
(#) ndavid87 válasza Sosi hozzászólására (») Aug 21, 2006 /
 
Szia!
Próbáld meg szappanos vízzel áttörölni a
gumilapot!
Nekem az mindig bejött!
(#) vicsys válasza Sosi hozzászólására (») Aug 21, 2006 / 4
 
Amikor már semmi nem segít (alkohol, lemosás, csiszolás) akkor azt szoktam csinálni, hogy egy iratlyukasztóval alufóliából pöttyöket vágok ki és és azt ráragasztom IS-sel a gombokra. (tudom drasztikus-de sokszor bevált)
(#) Lázár Péter válasza vicsys hozzászólására (») Aug 21, 2006 /
 
Kontakt tisztító spré. Lehetőleg azért ne csiszold
(#) MaSTeRFoXX válasza Sosi hozzászólására (») Aug 21, 2006 / 1
 
Én fogom a 4B-s ceruzámat aminek jó tompa a hegye, és átsatírozom mindegyik gumiérintkezőt. Eddig még bevált
(#) Sosi válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Aug 21, 2006 /
 
És mennyire tartós ez a módszer?
(#) MaSTeRFoXX válasza Sosi hozzászólására (») Aug 21, 2006 /
 
Hát, nem örök élet, de szerintem 1 évig biztos hogy megy. A 20 éves videoton TV-nk távirányítóját kb 1 éve javítottam ezzel, azóta megy.
Próbáld ki! Ártani nem fog az biztos
(#) Sosi válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Aug 21, 2006 /
 
köszi.
Kipróbálom, ez kétségtelen a legolcsóbb megoldás.
(#) pbalazs válasza Sosi hozzászólására (») Aug 21, 2006 /
 
Idézet:
„Amikor már semmi nem segít (alkohol, lemosás, csiszolás) akkor azt szoktam csinálni, hogy egy iratlyukasztóval alufóliából pöttyöket vágok ki és és azt ráragasztom IS-sel a gombokra”


Én is.
(#) IMi válasza pbalazs hozzászólására (») Aug 21, 2006 /
 
Alapos tisztítás után az autók szélvédőfűtés javító festéke is kitünően használható erre a célra. Persze csak vékonyan kell felhordani a gumira (tapasztalatom szerint a túlvastag réteg leválik). Többet nem lesz gond a táv.-val.
(#) patexati válasza pbalazs hozzászólására (») Aug 21, 2006 /
 
Én nokia mobil gombsoráról szoktam leszedni hozzá érintkezőket vagy cigaretta doboz belső fémes részéből lyukasztok ez nekem jobban bevállt az alufóliánál.
(#) Sosi válasza patexati hozzászólására (») Aug 21, 2006 /
 
Köszönöm mindenkinek a sok jó ötletet.
Egyelőre a grafitceruzás megoldás bevált.

Üdv. mindenkinek.
(#) gyubear válasza Sosi hozzászólására (») Aug 21, 2006 /
 
Elsőre kicsit furcsán hangzik, de biztos módszer: megtisztított forrasztópáka heggyel végigdörzsölni. Nem szabad sokáig rajta tartani, nehogy megolvadjon az alatta lévő gumi. A forró pákahegy "leégeti" a felső rétegét a szénnek, amivel be vannak vonva ezek a nyomógombok.
Én is meglepődtem amikor egy nállam tapasztaltabb kolléga "tisztította" az övét. Utánna sikerrel újítottam fel az ezeréves vidi távirányítómat.
(#) Hurka válasza gyubear hozzászólására (») Aug 21, 2006 /
 
Hellosztok! Én mindig úgy csinálom, hogy a érintkező panelt jól átdörzsölöm körömlakkal, majd utána a nem működő gombok gumijára ragasztok alufóliát... Nekem ez mindig bejön, és ezt a módszert használom évek óta...

Üdv.: Hurka
(#) PCB válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Aug 21, 2006 /
 
Szia!

Ártani nem fog, de szerintem Sosi több lakodalmast fog nyomni azokon a billentyűzeten, mint te a 20 éves TV-n


Az 1 évből akár 1 hét is lehet
(#) PCB válasza Hurka hozzászólására (») Aug 21, 2006 /
 
Körömlakkal ? Szine számit, vagy mindegy milyen ?
(#) Inhouse válasza PCB hozzászólására (») Aug 22, 2006 /
 
Nem körömlakk-lemosó lenne az?

Üdv
Inhouse
(#) Hurka válasza Inhouse hozzászólására (») Aug 22, 2006 /
 
Bocsi, én is erre gondoltam, csak már félálomban voltam... Tényleg körömlakk-lemosóval kell, de lehet nitro-higítóval is... Üdv.: Hurka
(#) vicsys válasza Hurka hozzászólására (») Aug 22, 2006 /
 
Szerintem meg ne használjatok ilyen oldószeres vackokat mert azonkívül, hogy oldja a gumit, még ráadásul olajos réteget is visz rá, ami kellőképpen szigetel...A tiszta aceton sem jó-az csak simán megmarja. Ha csak átmosni akarod akkor a legjobb az alkohol.
(#) MaSTeRFoXX válasza vicsys hozzászólására (») Aug 22, 2006 /
 
akkor marad a grafit ceka vagy alufólia
(#) puskas87 válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Aug 22, 2006 /
 
hello
lehet kapni olyan kittet, amit felragaszthatsz a regi szenreteg hejett, adnak kb 50db-t es meg ragasztot is persze a regi szenet lekell vagni.
erdeklodjetek meg :www.comselectrom.ro
kell tudjanak magyarul is nemdraga kb 100 150 ezer lej ( 1 forint-135 lej)
udv. L.
(#) drbog válasza Sosi hozzászólására (») Aug 26, 2006 /
 
Nyomtatott áramköri (NYÁK) panelról lenyúzom a rézfóliát úgy, hogy a saroknál kezdve éles késsel elválasztom a műanyag lapról, hüvelykujjal hozzáfogom a késhez, és óvatosan lehúzom róla. A rücskös, ragasztott részt közepesen durva smirglivel csiszolva megtisztítom, úgyszintén a nyomógomb érintkező felületét, és ettől kezdve nem fogdosom. A rézfóliából, csipesszel megfogva, ollóval kiszabom a megfelelő méretet. Kerékpárboltban kapható gumiragasztóval mindkét felületet bekenem, kicsit száradni hagyom, majd tompa fémeszközzel a fólia darabkát erőteljesen rásimogatom a nyomógomra. Palmatex vagy fix kevésbé vált be. Nem baj, hogy oxidált felületű a réz, a rézoxid vezetőképessége bőven elegendő. A gumiragasztó tubusát úgy zárom le, hogy levegő ne maradjon benne, különben beszárad; tehát a tubust megnyomom, hogy a szájadékig kijöjjön a ragasztó, úgy csavarom vissza a kupakot.
(#) detcom válasza Sosi hozzászólására (») Jan 7, 2009 /
 
Én ilyesmivel probálkoztam.
Vezetöezüst
Következő: »»   1 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem