Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szélgenerátor építési problémák
Lapozás: OK   501 / 501
(#) mark.budai válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 9, 2018 /

Gerjesztést ad a generátornak!
(#) Barret válasza erbe hozzászólására (») Aug 10, 2018 /

A beépített vízhűtés itt kapja a vizet,hogy megvédje a generátort a leégéstől.
Még nincs kész,majd be lesz üzemelve
(#) gacsat hozzászólása Aug 12, 2018 /

+ A dinamó adja a gerjesztőáramot. Persze egyenirányítani kell. Csak a házban talált cuccokkal dolgozom, vagy amit a piacon találok. A T idomban egy alurúd való rugóval, és az az áramszedő. Ezek a képek nem a kész cuccról készültek.
Amúgy működik. 90 wattot biztos lead, mert két 45W moszkvics égő teljes fénnyel világít rajta. Tényleg falusi Mekk Elek vagyok. Az egész csak játék.
(#) gacsat válasza Atis57 hozzászólására (») Aug 12, 2018 /

Egy eszterga adna másmilyet. Sajnos az nincs. Ez nem zajos, nem kell olajozni, és nem rozsdásodik.
(#) Barret válasza gacsat hozzászólására (») Aug 13, 2018 /

Nekem évek óta nincs csúszógyűrű.Simán le van vezetve a gumikábel az oszlop belsejében.Kíváncsiságból kipróbáltam,bevált! Nem tekeredik össze,pedig félem tőle.
(#) legmag válasza Barret hozzászólására (») Aug 30, 2018 /

A csúszógyűrűt idén én is kihagytam, sima gumikábel és tökéletes eddig.
Elkészült a gép, most a vezérléssel bajlódunk. (pwm szabályzás fűtőbetétre maximális munkapont kereséssel)
Pár adat:
Oszlop 15m, hegesztett 3lábú
Generátor: Evig 11kw 960 as fordulatú villanymotor áttekercselve 12 pólusra, neodim mágneses forgórésszel
Belső ellenállás 2ohm csillagban fázisok között (fázisellenállás 1ohm)
Üresjárati feszültség 180rpm nél 200Vdc
Rotor átmérő 6,7 méter
Lapát szám 2db
Lapát anyaga hibátlan szálú borovi fenyő, epoxi erősítéssel

Az oszlop 2 részből áll. 6 méternél egy forgó csapon ledönthető a felső része amit az oszlop tövében elhelyezett csörlővel oldok meg.
Képeket csinálok majd.

Nagyon szépen működik, sima járással aminek nagyon örülök mert most tényleg jól sikerült a kiegyensúlyozás!
A terhelés kb 80Vdc től megy rá, de állítható lesz.
Eddig 1 db 2400W os bojler betéttel próbáltam le kis szélben direktbe rákötve, könnyen elbírta, ezzel a terheléssel 230Vdc és kb 10A volt a legnagyobb amit láttam rajta.
A végső terv 4db 2400W os betét egy 300literes tartályban párhuzamosan, és erre modulálni a kitöltést lehetőleg minden időpillanatban a legnagyobb feszültség áram szorzattal.
(#) Barret válasza legmag hozzászólására (») Aug 30, 2018 /

"A végső terv 4db 2400W os betét egy 300literes tartályban párhuzamosan" És ehhez raksz fel egy 10 méter átmárőjű rotort? Mert a mostanival jó ha lejön 500W átlagban.
(#) legmag válasza Barret hozzászólására (») Aug 30, 2018 /

Hehe 500W???
Ezt milyen képlettel számoltad?
Az eddigi rövid üzem alatt minden nagyképűség nélkül kb 500W volt a legkisebb amit láttam!
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2018
(#) Barret válasza legmag hozzászólására (») Szept 1, 2018 /

A magyar átlagos szélsebességgel.4m/s kb...Te evvel számoltál? Hol laksz? Tengerparton?
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2018
(#) Barret válasza legmag hozzászólására (») Szept 1, 2018 /

Itt szoktam kiszámolni,nem saját képlettel. Behelyettesítenéd a saját adataiddal? Kíváncsi vagyok,neked mi jön ki.Előfordulhat hogy én hibáztam.Szoktam tévedni,elismerem.

teljesítmény.kiszámolás
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2018
(#) legmag válasza Barret hozzászólására (») Szept 2, 2018 / 1

Végül is a Magyar tenger partján
A szél nem ismeri azt hogy átlag szerencsére, de itt inkább 5-6m/s ami már 1-2 kw és én ennek nagyon örülök.
(#) Barret válasza legmag hozzászólására (») Szept 3, 2018 /

Akkor ráhibáztam a kiugró teljesítményedre...
(#) gacsat válasza legmag hozzászólására (») Szept 3, 2018 /

Így könnyű. Ott fúj a szél..
(#) legmag válasza gacsat hozzászólására (») Szept 3, 2018 /

Majdnem mindig. Amúgy már látom a 2lapátos rotor előnyét. Csak akkor indul ha már van értelme! Kicsi az indulási nyomatéka.
(#) legmag hozzászólása Szept 3, 2018 /

Mondjuk a ragadására a generátornak nem vagyok büszke, jobb is lehetne.
A pólusferdítés pedig megtörtént de mégis ugrál.
Valami mást kellene kitalálni, a szimmetriát tudatosan elrontani vagy ilyesmi....
Következő: »»   501 / 501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu