Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szélgenerátor építési problémák
Lapozás: OK   500 / 500
(#) csavarkulcs válasza erbe hozzászólására (») Jan 5, 2018 /

Az is lehet hogy építek egy vízbontót, már régebben megvettem az alapanyagot is, saválló adalékot, és ez fogja a felesleges áramot elnyelni, a gázt meg nagyon sok mindenre használhatom, a ház felrobbantásától kezdve a hegesztésig bezárólag mindenre, még fúziós erőművet is üzemeltethet.
Amúgy a szélből kitérést szeretném, mégpedig fölfele. Láttam itt valakinek a megoldását, hogy egy rugó húzza vissza vízszintbe a tengelyt, nagyon megtetszett.
De amúgy több akkumulátort is tervezek beszerezni, és felváltva feltölteni, majd egy elektromos "rásegítésű" "biciklin" elhasználni.
(#) Atis57 válasza csavarkulcs hozzászólására (») Jan 5, 2018 / 1

Szia!
Ha nekem nem hiszel olvas vissza 2-3 évet .....
A szélgépekről letettem, mert kicsiket épitve ( 10, 30W) is rákellett jönnöm , amit az egyszerű parasztember mindig is tudott.
Csak oda épitsünk szélgenerátort, ahol előzöleg szélmalom volt pár száz év óta.
Miskolc környékén sosem volt. Az általam bejárt 30km-s körben szereltek fel kb 10db szélkereket , de azután 1-3 éven belül mind leszedték és eladták !
Az 1.5kW errefelé túl nagy lenne ......gondolkodj a 10W ban.
A kihasználtságról annyit ; A havi 744 órából --fúj a viharos szél 4-6 órát--Le kell állitanod mert szétesik.
Van kb 40 óra amikor termelget valamit -felénk ez a szélsebesség 2,5m/s átlagot ad.
És akkor van az a maradék majdnem 700 óra --szépen álldogál, hogy mindenki csodálhassa.
Hát ehhez elég drága ........Persze hobbiból , mint a horgász aki utálja a halat !
Várom a fényképeidet---mire jutottál. üdv.
(#) csavarkulcs válasza Atis57 hozzászólására (») Jan 5, 2018 / 1

Igazad lehet.
Elég nagy érvágás számomra hogy meg van kötve a magasság, 6 méterig.
Pedig 20 méter magas oszlopot is tudnék építeni, a keret is meg lenne rá.
Valahogy el kellene intézni hogy nagyobb magasságba emelkedhessen majd a kicsike.
Egyébként a nyárfák is megnőnek 35 méter magasra is akár.
És olykor ezekről is letörik egy-egy ág.
Szerintem egy jól megtervezett, és kivitelezett biztonságos szélgenerátor nem olyan veszélyes mint mondjuk egy nyárfa.
Amikor a sétálok, majdnem mindig látom hogy a fák felső harmadát mindig fújja a szél.
Egyébként falun lakok, és kinn a szántóföldeken 6 méter magasságban, de akár talajszinten is gyengén, de fúj a szél.
Szélgen.
(#) csavarkulcs válasza Atis57 hozzászólására (») Jan 6, 2018 /

(#) Barret válasza csavarkulcs hozzászólására (») Jan 7, 2018 /

Ebben a listában vannak szép számmal vízimalmok is.
(#) Barret válasza erbe hozzászólására (») Jan 7, 2018 /

Nekem is van egy műanyag lapátos,minden nagyobb vihar után újra kell építeni...

rotor.jpg

(#) csavarkulcs válasza Barret hozzászólására (») Jan 7, 2018 /

Azokat akkor látod, ha felfele görgetsz.
(#) erbe válasza Barret hozzászólására (») Jan 7, 2018 /

Biztos rád gondoltam, hiszen törzsgárdatag vagyok az Indexen is.
(#) csavarkulcs válasza erbe hozzászólására (») Jan 8, 2018 /

Az indexet én is szoktam nézegetni.
(#) joco21 válasza Atis57 hozzászólására (») Jan 18, 2018 /

Atis57 hozzászólását csak megerősíteni tudom. 2012 óta működik a kertünkben egy saját gyártású. A szélhelyzet és a termelése kb. úgy alakul ahogy Atis57 leírta. Udvari látványosságnak jó, sokan megcsodálják. Hát kb. ennyi. De ez ne vegye el a kedveteket, építsetek Ti is. Sok sikert, és szelet.

F1.jpg

Következő: »»   500 / 500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu