Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mérlegcellák összekötése cellaközösítővel
Lapozás: OK   1 / 1
(#) SunGabi hozzászólása Jan 18, 2016 /
 
Sziasztok.

Van 2db mérlegem (TS-820 tcs electronic platform scale 300kg platform) (Kínai). Arra gondoltam, hogy a kettőből készítenék egyet. Mivel egy vezérlőre nem lehet rákötni egyszerre kettőt, ezért közbe kell iktatnom egy Cellaközösítőt.

A kérdésem az lenne, hogy hogyan működik egy cellaközösítő? A két mérleg szummáját továbbítja a vezérlő felé, vagy pedig a vezérlőnek kell feldolgozni (összeadni) az értékeket?

Köszönöm előre is a segítséget!
(#) BarnaPili válasza SunGabi hozzászólására (») Jan 18, 2016 /
 
Hello!
Takarmány keverő kocsikon a három cella(analóg cellák) csak simán össze vannak kötve.
István
(#) Bakman válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 18, 2016 /
 
Sorosan, párhuzamosan, csillagban, deltában, egyéb módon vegyesen?
(#) SunGabi hozzászólása Jan 19, 2016 /
 
Digitális cellák vannak.
A cél, az hogy 600 kg-ig mérjen. lehetséges ez, úgy hogy a vezérlőt ne kelljen babráni?
(#) SunGabi hozzászólása Jan 19, 2016 /
 
Gondolom úgy működik, hogy a vezérlő lead pl maximálisan 12V -t és súlytól függően annyi V-t ad vissza. Ezen elgondolás alapján hiába kötnék össze 2-3 mérleget, az akkor sem sem tudnék 600 vagy 900 kg-ot mérni maximálisan. feltételezve ha így működik. Nem vagyok elektronika zseni.
(#) nagym6 válasza SunGabi hozzászólására (») Jan 19, 2016 /
 
A 300Kg súlyra tervezett mérlegcellák ezután 600Kg súlyt kapnának? Ha igen, ezt nem biztos, hogy kibírják hosszabb távon, illetve a cella karakterisztikája más lehet az eredetileg tervezett deformáció felett. Ez majd kiderül, de ha összejön, ajánlatos súlyokkal ellenőrizni 600Kg felé.
(#) SunGabi válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 19, 2016 /
 
A szerkezete átalakításra kerülne, ha sikerül összehozni
(#) Inczédy Róbert hozzászólása Feb 13, 2016 /
 
Sziasztok!
A mérőcella egy wheaston hídként működik, az ellenállások nyúlásmérő bélyegek, amik a tömeg függvényében változtatják az ellenállásukat. A tipikus kimeneti jel maximális terhelésnél (jelen esetben 300kg-nál) 2 vagy 3 mV/V. Azaz, ha 10V a bemeneti feszültség, akkor 300kg-nál mérhetsz 20-30mV-ot a kimeneten. A cellákat össze lehet ugyan kötni, de 2 db esetén nem tudsz megfelelő platót csinálni...
4 db cella kell a sarkokra vagy egy db 600kg-os középre. Az egy mérőcella alkalmazásának feltétele, hogy a platóméret ne legyen 600x600mm-nél nagyobb. E felett a méret felett már 4db cellát kell alkalmazni.
A műszer képes lesz 1-4 cella jelének feldolgozására is (2db-nál 600kg-ra adja ki a 2-3mV/V-ot).
A probléma, hogy direkt cella összekötésnél (párhuzamosan kell kötni) sarkalási problémád lesz, ha nem teljesen egyformák a cellák paraméterei. Ezeket az eltéréseket a közösítő dobozban kell korrigálni!
A műszert újra kell pontosítani, mert 2 cella esetén csak a felét mutatja a tömegnek!

"Röviden ennyi..."
(#) Inczédy Róbert hozzászólása Feb 13, 2016 /
 
Egyébként a TS-820 egy nem hitelesíthető, "gagyi" mérleg, a hiteles változata TCS-820 néven ismert.
A cella nem digitális, hanem analóg!

Üdv!

Robi
(#) pont válasza Inczédy Róbert hozzászólására (») Feb 13, 2016 /
 
Szia!

Lenne esetleg egy kapcsolási rajz, így hirtelen én nem értem a wheaston hidak párhuzamosítását.

Köszönöm.
(#) proli007 válasza pont hozzászólására (») Feb 13, 2016 /
 
Hello! Ehhez nem kell rajz, mind a négy lábát közösíteni kell a másik azonos színű vezetékével.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem