Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gimbal építés
 
Témaindító: djuri, idő: Jan 29, 2016
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) djuri hozzászólása Jan 29, 2016 /
 
Sziasztok. azért nyitottam ezt a topikot mert szeretnék építeni a kamerámhoz 2 tengelyes stabilizátort, ötleteket szeretnék,és valami kiindulót a cucc megértésére, brushless vagy léptetőmotor vezérléshez.

gimbal.jpg
    
(#) Balázs válasza djuri hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
Szabályozástechnikailag a feladat ugyanaz, mint ahogy a quadkopterek kiegyensúlyozása történik, vagy ahogy a két keréken egyensúlyozó robotok működnek (pl. a manapság divatos Hoverboard vagy a régebbi Segway). Egy gyorsulásmérő és egy giroszkóp jele alapján valamilyen szabályzóalgoritmus (általában sima PID) vezérli a brushless motorokat. A szenzorfúzió mögött elég komoly matek van (Kálmán-szűrő), de vannak olyan IMU chipek (pl. MPU-6050), amik ezt elvégzik helyetted, így a matekozás egy részét megspórolhatod. Szerintem házi megvalósítás szempontjából a legnagyobb gondot a mechanika jelenti, egy ilyet nem lehet egy délután alatt a garázsban összekalapálni. Nem akarlak lebeszélni, de ebbe a projektbe csak akkor vágj bele, ha jól megy a programozás, vannak gépeid a mechanikai megmunkáláshoz, és nem sajnálsz többet költeni, mint amennyibe a gyári (vagy valami open source) cucc kerülne.
(#) Cavalier válasza djuri hozzászólására (») Jan 31, 2016 / 1
 
Itt van egy egész korrekt leírás, linkekkel a beszerzendő alkatrészekhez. Nem olcsó, de kevés munkával összerakható, és megfelel tükörreflexeshez is. Gyáriban egy ilyen 2-300e, kb. ötödéből kihozható.
(#) Szakirodalomolvaso hozzászólása Márc 16, 2016 /
 
Hmmmm, érdekes. de felettébb tetszik, bár hibásnak találom a tervet, ne csináljátok meg!
(#) H2opok válasza Szakirodalomolvaso hozzászólására (») Júl 3, 2017 /
 
Ha valakit érdekel "még" esetleg.
gimbal
(#) jaguris hozzászólása Okt 8, 2018 /
 
Sziasztok!!
A szakdolgozatomhol kellene egy kis segítség.
Akciókamerák stabilizátorainak a vevői igény-felmérését végzem egy kérdőívvel.
kérlek ha van 2-3 percetek és érdekel a téma töltsétek ki nekem !! ezer köszönet.

https://goo.gl/forms/s6SHI0kuvTKQi7Zc2
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem