Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1167 / 1267
(#) zavar11 hozzászólása Máj 6, 2017 /
 
Sziasztok!! ilyen tápegységet keresek megvételre!!! APAT-3742FHD
(#) BarnaPili válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 6, 2017 /
 
Szia!
Lehet erősíteni,de az elején kellene. Ha a jel és a zaj már összemérhető,mindkettő csak nagyobb lesz.Nem tudom,a kábelszolgáltató hány vételi helyre garantálja a kifogástalan antennajelet,de valami 2 v max 3 rémlik.
István
(#) jdani válasza jdani hozzászólására (») Máj 8, 2017 /
 
Utána néztem a dolgoknak:
Egy UBA2072 vezérli a hátteret. Bővebben: Link
VEN voltage on pin EN -0.3 +14 V
Az EN lábán 3Vot mérek, ha van világítás ha nincs. Tehát ezzel nem lehet gond. Mi más van amitől lekapcsol a világítás?
Gondolom van valami visszajelző PIN is, ha tulterhelés van, vagy valami. Tudna valaki segíteni ebbe?
(#) fsub hozzászólása Máj 8, 2017 /
 
Sziasztok! Egy Daewoo DTJ-28A7K-100D típusú tv (Service Manual) javításában szeretnék segítséget kérni tőletek. A tünete a tulajdonosa szerint, hogy apró világos pontok láthatók a képernyőn szétszórtan. Ez volt hogy megjelent egy ideig, utána hosszabb ideig nem volt látható. Nálam olyan tünet jelentkezett, hogy színes csíkok láthatók egy sávban alul, felül, kb. 5-10mp ideig és a feljebb leírt világos pontok elszórtan. Ezután már jó a kép. Valamint a képcső nyakánál az eltésrítő tekercsek felől zúgó hang hallatszik, de ez nem tudom, hogy normál működésére is jellemző-e, illetve mintha ez a zúgás hallatszódna a hagszórójából is, ha a beléri egység hangját teljesen leveszem, amúgy az adás hangja elnyomja ezt, vagy kevésbé hallatszik.
Eddig annyit csináltam, hogy a panelon található gyanúsnak tűnő repedt forrasztásokat átforrasztottam, és a függőleges végfok IC körüli elkókat kicseréltem.
Van-e valakinek javaslata, hol keressem a hiba okát?
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2017
(#) BarnaPili válasza fsub hozzászólására (») Máj 8, 2017 /
 
Szia!
Ez egy 100Hz-es TV? A hiba kinézete alapján én a digitális képfeldolgozó részben kutakodnék.Ez általában egy árnyékolt doboz a panelbe állítva,mint atuner,csak nagyobb. Ott nézd át a forrasztásokat,esetleg elkókat...
István
(#) fsub válasza BarnaPili hozzászólására (») Máj 8, 2017 /
 
Köszönöm a választ! Igen, 100Hz-es a TV. Van egy nagyobb méretű, foglalatba helyezett álló panel, négy darab IC-vel, de nincs dobozban. Gondolom ez lehet az, amiről írsz.
Akkor át fogom nézni ezt is.
(#) vargaf válasza zavar11 hozzászólására (») Máj 9, 2017 /
 
Nem zavar(11), hogy ez apróhirdetésbe való téma? Már feltetted szombaton is, nem véletlenül nem kapsz választ.
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2017
(#) fsub válasza BarnaPili hozzászólására (») Máj 9, 2017 /
 
Sajnos nem vezetett eredményre a kutakodás. A képfeldolgozásért felelős panelen rossz forrasztást nem találtam, az elkókat kimértem, a kapacitásuk rendben volt, pár darabnál úgy ítéltem meg, túl magas volt az ESR értékük, ezeket cseréltem. Volt még néhány bipoláris elkó is rajta, ezeket rendben találtam, kettőnél a külső műanyag köpeny föl van hasadva, viszont kimérve jónak találtam ezeket is, de amúgy sem tudnám cserélni, mert nincs itthon ilyen értékű bipoláris elkó. Nem tudom, mit lehetne még átnézni rajta? Az a baj, hogy erről a panelről nem találtam használható rajzot, az SM-ban található rajzon az alkatrészek kivehetetlenek és az értékeik sem leolvashatók.
Az egyik IC lábai alatt fehéres lerakódást látok, ami olyan, mint ami a denaturált szeszes átmosás után szokott maradni a nyákon, lehet, hogy át lett már forrasztva. Nem tudom, hogy próbálkozzak-e a processzorok lábainak pákával való átmelegítésével?
Illetve látszik, hogy a dekóder IC-nél lévő kvarc vagy cserélve lett már, vagy csak át lett forrasztva.
(#) vargaf válasza fsub hozzászólására (») Máj 9, 2017 /
 
Milyen az a "bipoláris elko"?
(#) fsub válasza vargaf hozzászólására (») Máj 9, 2017 /
 
Olyan, amely lábainak nincs megkülönböztetett polaritása. Vagyis nem unipoláris. Lehet, hogy nem így nevezik, de BP jelölés látható ezeken.
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2017
(#) vargaf válasza fsub hozzászólására (») Máj 9, 2017 /
 
Az elektrolit kondenzátornak van polaritása, a nem polarizált kondenzátorokat csak simán kondenzátornak hívják.
(#) fsub válasza fsub hozzászólására (») Máj 9, 2017 /
 
Pedig van ilyen: Bővebben: Link
Ugyanúgy néz ki, mint egy normál elko, csak nincs megjelölve negatív kivezetése.
(#) vargaf válasza fsub hozzászólására (») Máj 9, 2017 /
 
A bipoláris pontosan azt jelöli hogy kettő ( bi ) pólusú, tehát meg van különböztetve a két pólus. Az unipolárisnak nincs megkülönböztetve a két pólusa, bárhogy beköthető. Ha megnézed az általad linkelt képeket láthatod, hogy jelölve van a pólus.
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2017
(#) fsub válasza vargaf hozzászólására (») Máj 9, 2017 /
 
Oké, mondom nem tudom, hogy pontosan így hívják-e, vagy másképp, a lényeg, hogy olyan elko, aminek nincs megkülönböztetve a két polaritása, tehát így is, úgy is be lehet ültetni. De például itt is meg van különböztetve a normál elkok-tól ilyen néven: Bővebben: Link
Azt sem tudom, hogy ezeket lehet-e helyettesíteni normál ekóval, és hogy miért ilyet használtak itt?
(#) jdani hozzászólása Máj 9, 2017 /
 
Üdv. Amint irtam, A TVnél a háttérvilágítás bekapcsolás után lekapcsol.
A gond a nagyfeszültség után lévő C230 és C231 kondi, 5pF 3kV.
Kérdés hogy gond lenne-e ha tennék bele 15pF?
Volt itthon egy nem használt LCD monitor szétszedve. Abban volt 5pFos kondi, beletettem, végülis bekapcsolt vele...
Kérdés meddig.
Bővebben: Link
(#) videoton6363 hozzászólása Máj 10, 2017 /
 
Szép jó napot mindenkinek!

Egy Samsung Plano 100Hz-es tv készülék egy este minden előjel nélkül füstölni és szikrázni kezdett, feleségem ezután áramtalanitotta a hosszabbítót. Szét szedve a tv-t, égés nyomok láthatóak a sorkimenő tetején a nagyfeszültségű kábel tövében és a nyák fólia oldalán a sorkimenő Gnd lábán. Tanácsot szeretnék kérni, hogy ezügyben mit tudok tenni, és hogy milyen alkatrész romolhatott még el, illetve érdemes e foglalkozni vele?
(#) BarnaPili válasza videoton6363 hozzászólására (») Máj 10, 2017 /
 
Azt,hogy érdemes-e,nektek kell eldönteni. Egy sorkimenő csere biztosan kinéz. A TV többi része jóeséllyel megúszta a dolgot,de ez csak a trafó csere után derülhet ki. Lehet még a ragasztással próbálkozni,de ez erősen kétesélyes. Inkább csak próba szinten ajánlom.(Bár annak idején nagy sikerrel ragasztgattukba VT Precision gépek szikrázó trafóit).
István
(#) mraulajos hozzászólása Máj 10, 2017 /
 
Hali!
Már visszáb tettem fel kérdést ezzel kapcsolatba, de most másképp fogalmazok.
Olyan TV csomagom van, (persze lehet hogy ez minden szolgáltatónál így van)hogy az adott csatornák mellett van a HD minőségű vételi lehetőség is. (kb 20-22 ch)
Vettem egy 108 cm es LG TV-t, és a HD vételi lehetőségre átkapcsolva, a hang is meg a kép is szaggatott. Nem hogy élvezhetetlen, hanem majdnem hogy semmi.
Másik TV ugyan itt, tökéletes.
Lehet hogy ez az új TV, már alapból rossz?
(#) videoton6363 válasza BarnaPili hozzászólására (») Máj 10, 2017 /
 
Szia! Igazából le tudnánk cserélni a tv-t, csak megszoktuk ezt, mert nagyobb mint amire cserélnénk. A ragasztást is ajánlotta egy hobbi műszerész ismerősöm. Még olyan kérdésem lenne hogy ezt a hibát mi okozza? Túl melegedés, rossz minőségű szigetelés?
(#) zolika60 válasza videoton6363 hozzászólására (») Máj 10, 2017 /
 
Mitől ég ki a villanykörte? Gondolom ment annyit, mint amire tervezve volt.
(#) videoton6363 válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 10, 2017 /
 
Hát ha úgy vesszük kiszolgálta a 15 éve alatt a száz ezres árát. Úgy döntöttünk lecseréljük, és el lesz bontva.
(#) szabo.eduard hozzászólása Máj 11, 2017 /
 
Jó estét mindenkinek! Kérdésem lenne adott egy led tv ezzlel a hibával mi lehet a baja és orvosolható e esetleg ?
(#) zolika60 válasza videoton6363 hozzászólására (») Máj 11, 2017 /
 
Szerintem azért ez javítható. Ha még tizenöt évet elmegy még inkább kiszolgálja az árát.
(#) domi64 válasza szabo.eduard hozzászólására (») Máj 13, 2017 /
 
Szia! A TV modellszámát le tudnád esetleg irni?
(#) gaben62 válasza vargaf hozzászólására (») Máj 14, 2017 /
 
Szerintem rossz helyen kutakodsz, ugyanis azok a kondik, 10év után sem száradnak ki.
Máshol kellene méregetni..
üdv.elektroműszerész.
(#) gaben62 válasza videoton6363 hozzászólására (») Máj 14, 2017 /
 
Nagy eséllyel megúszod egy sorkimenő trafó cseréjével, a rossz nem megfelelő átütési szilárdságú trafó, a test, ill.a gnd.felé szokott áthúzni, ha már csattog szaga is van, azt kiszigetelni javítgatni nem lehet,kísérletezni pedig nem szabad.
Mert akkor más félvezető cucc, is tönkre fog menni, az alaplapon.
(#) vargaf válasza gaben62 hozzászólására (») Máj 14, 2017 /
 
Ezt most miért írod nekem? Én nem kutakodtam sehol.
(#) fsub válasza gaben62 hozzászólására (») Máj 14, 2017 / 1
 
Gondolom hozzám akartad címezni a hozzászólást, és azt kell mondjam, hogy a hozzázólásod tartalmában részben valószínűleg igazad is van, mert a kondik a digitális képfeldolgozó részben rendben voltak, viszont mégis jó volt BarnaPili meglátása, hogy ezen a panelen érdemes keresgélni a hibát, mert jobb ötletem nem lévén, átforrasztottam a rajta található SMD tokozású processzor IC-k lábait, és azóta, nem akarom elkiabálni, de a képhiba nem jelentkezett. Úgyhogy, köszönöm neki a tanácsot!
(#) BarnaPili válasza gaben62 hozzászólására (») Máj 16, 2017 /
 

Gondolom Grundig "Feature Box" nem járt még az asztalodon. Elég sokat ki kellett kondiznom.
Hasonló képhibákat produkáltak.
Üdv!
István
(#) Master X hozzászólása Máj 21, 2017 /
 
Sziasztok!

Tudnátok segiteni távirányitó téren??? Adott egy LG Flatron29FB5ALX - ZG tipusu tv, minden oké vele de az univerzális távot nem tudom hozzá behangolni pedig eddig minden tipust behozott. A Táv van egy Thomson Roc 50 -es és egy Home Urc20 egyik sem talál hozzá kódot.
vagy ehez spéci távirányitó kell?? Szerintetek köszönök előre is minden ötletett
Következő: »»   1167 / 1267
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem