Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nextion érintőképernyős HMI, UART kommunikációval
Lapozás: OK   16 / 50
(#) Lamprologus válasza mojzess hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
Azért elég tág határokat megenged a nextion ... 2-5V-ig magas szintnek veszi amit küldesz ... a névleges a 3,3V

A send_string függvényt kéne átnézned! Mikor küldi string ként a megadott adatokat, és hogy tudod megadni egy karakter ASCII kódjával hogy mit küldjön el!

Ha tudod küld PC felé az adatokat ( ha nincs logikai analizátorod), és nézd meg mit ad ki ténylegesen a soros portra a PIC. Esetleg azt is meg lehetne nézni mit válaszol a Nextion!
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2017
(#) mojzess válasza Kovabe hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
Szia Kovabe!

Koszi a valaszt annak idejen en is megvettem a Flowcode programokat (v5, v6) reg hasznaltam mar de azert jo otlet kiprobalom ugyanis MPLAB-bol nem mukodik sehogy sem... igaz meg csak most tesztelgetem a kijelzot.
(#) mojzess válasza Lamprologus hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
Szia!

Azt mar irtam, hogy PC felol nezve teljesen jot kuldd ki peldaul terminalbol nezve : n0.val=5
ill. proteusban nezve is jo a kikuldott adat valamint a nextion editor debug ablakaba ha beirom ugyanigy akkor ott jol mukodik....
Lehet, hogy mas metodust kellene valasztanom a stringek helyett...(Egyebkent RX nincs felhuzva)
(#) Bakman válasza mojzess hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
A terminal jelzi a befejező bájtokat is (3 x 0xFF)? A kijelző és a kontroller kommunikációs sebessége (és a többi paraméter) egyezik?
(#) Lamprologus válasza Bakman hozzászólására (») Jan 21, 2017 /
 
Arra figyelj hogy a 3 x 0xFF az nem 12 karakter, hanem csak 3!!!
(#) mojzess hozzászólása Jan 21, 2017 /
 
Sziasztok!

Elnezest a kesoi valaszert kozbejott mas dolog is. Visszaterve a temara a terminal program nem jelez vissza semmit de ha kuldom az adatokat akkor azok 3 szokozzel egymas utan jelennek meg gondolom ez igy jo. A kommunikacios sebesseg egyezik mindket beallitasnal. (Az viszont erdekes, hogy terminal programmal sem tudom szora birni lehet, hogy nem is mukodik a kommunikacio... holnap megprobalok valamit kuldeni a kijelzotol hatha) Egyebkent evek ota hasznalom a 4D systems kijelzoit, leggyakrabban a µLCD-32PT tipust szinten soros kommunikacioval es hat sosem volt problemam veluk. Aztan megtalaltam ezt a topicot es ahogy irtatok hogy nem is olyan rosszak ezek a kijelzok gondoltam teszek egy probat.
Az is lehet, hogy belefutottam egy hibas darabba.
Azert koszonet mindenkinek a segitsegekert.
Udv
(#) Bakman válasza mojzess hozzászólására (») Jan 22, 2017 /
 
Alapesetben 9600-as Baud-dal lehet kommunikálni a kijelzővel. Próbaképpen a kijelzőt programozd fel úgy, hogy egy gombnyomásra küldjön ki egy tesztszöveget. Pl.:
  1. print "Hello!"
(#) Lamprologus válasza mojzess hozzászólására (») Jan 22, 2017 /
 
Rakj fel légyi egy képet a terminál ablakról, hogy mit küld ki! ( ha hexába is tudja mutatni az lenne a leg jobb)

Ha nincs letiltva ( ha egyáltalán le lehet tiltani) akkor a kijelző már induláskor küld adatokat a soros porton, visszajelzi hogy bebootolt. Ennek is látszódnia kéne a terminálablakban.
(#) Elektro.on hozzászólása Jan 23, 2017 /
 
Sziasztok!
Elkezdtem magamnak összedobálni egy terminál programot amiben talán könnyebben tesztelhető ez a Nextion HMI. Még van mit csiszolni rajta, például a beviteli mező típusváltáskor ne nullázza hanem konvertálja át a beírt adatot. Ennek ellenére ez már szerintem valamelyest használható.
Az lenne a kérésem akinek van idelye és/vagy kedve letesztelné? 100%, hogy van benne olyan szarvas hiba ami elkerülte a figyelmem.
Előre is köszi.
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2017
(#) mojzess válasza Bakman hozzászólására (») Jan 23, 2017 /
 
Sziasztok!

Ma ismet elovettem a kijelzot, megcsinaltam amiket javasoltatok de meg mindig semmi pl: a Hello! tesztszovegre erdekes dolgokat kuld ki legalabb is a terminal ablakban azt latni kepet csatoltam. (Azt hiszem kuka lesz a vege nem aldozok tobb idot (abbol van most a leg kevesebb) erre a kinai ...)
Azert mindenesetre koszontem a segitsegeteket
Udv
(#) Bakman válasza mojzess hozzászólására (») Jan 23, 2017 /
 
A kijelzőben lehet futtatni parancsot akkor, amikor bekapcsolod. Ha jól emlékszem, valamilyen initialize opció. Oda ezt:
  1. baud=9600
Ha ezután működik, akkor mindössze ennyi a hiba, nincs összhangban a kijelző kommunikációs sebessége a terminal programéval. Vagy. A terminal programban kapcsolgasd a sebességeket.

99,99 %, hogy ez a probléma. Esetleg mási terminal program, hátha.
(#) mojzess válasza Bakman hozzászólására (») Jan 23, 2017 /
 
Szia Bakman!

Gyanakodtam mar en is a sebessegre, nezegettem is a rendszervaltozok listajat de ott 9600 van irva gyari erteknek ugyhogy ezt elvetettem. (Persze attol meg lehet mas beallitas en nem allitgattam az biztos) Mindenesetre ezt meg kiprobalom hatha... Az az igazsag, hogy PLC-bol szeretnek adatokat kuldeni de elobb jo lenne, PC-rol tesztelni ugyanis legalabb 50 db kellene belole .

Koszi meg egyszer majd jelzek, ha valamit sikerult vele elernem

Udv
(#) Elektro.on válasza mojzess hozzászólására (») Jan 23, 2017 /
 
A gyártó fórumán egyszer szóba került olyan, hogy időnkét indítás után inicializálni kell a lezáró parancsal [FF FF FF) erre perszi hiba üzit ad vissza de utána működik.
Ezt még érdemes lenne kipróbálnod.
(#) Lamprologus válasza mojzess hozzászólására (») Jan 23, 2017 /
 
Ha már azt sem látni rendesen, hogy mit küldesz ki akkor ott valami nagyon nem stimmel, de az még biztos nem a kijelző hibája.

Milyen PLC-ről szeretnél adatokat küldeni a kijelzőre?

Az sem világos számomra, hogy most számítógépről, PIC-ről, vagy PLC-ről küldöd az adatokat.

Azt a send_string parancsot is meg kéne nézni, hogy működik.

Ha végül mégis kukázod a kijelzőt azért áruld el hol az a kuka! Hátha valaki még szánna rá egy kis időt!
(#) Elektro.on válasza Lamprologus hozzászólására (») Jan 23, 2017 /
 
Én is erre gondoltam. Guglin már kezdtem nézni merre vannak kukák.
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2017
(#) Elektro.on válasza mojzess hozzászólására (») Jan 23, 2017 /
 
Próbáld meg a pár hozzászólással feljebb linkelt progimmal. Legalább lesz egy tesztelő.
(#) mojzess válasza Lamprologus hozzászólására (») Jan 23, 2017 /
 
Szia!

Akkor elnezest lehet, valamit rosszul irtam le. Fussunk neki megint PIC-bol kuldom haromszor egymas utan ugyan azt (n0.val=5) kijelzon semmi valtozas nem tortenik, terminal programmal nezve jot kuld ki a PIC.(kepet csatolom) 2. Kijelzobol gombnyomasra kuldom 'Hello!' ahogy Bakman kollega javasolta, es terminal ablakban figyelem (kepet csatolom) eleg erdekes dolgok jonnek vissza. PLC-t meg nem piszkalom, mert nincs is ertelme, ha PIC-rol vagy PC-rol sem megy.
Probaltam mar a kijelzohoz is csatlakozni ugye a nextion editoron keresztul de nem mukodik.
Valamint a send_string parancsot sem hasznalom most. (azon kivul, hogy azzal is jot kuldte ki az adatot terminallal es proteussal is megneztem) Most mashogy kuldom az adatot (kepet megint csatolom) Terminallal es proteussal szinten ellenoriztem lsd kep es igy is jol megy ki az adat.
  1. UART1_Init(9600);
  2.   Delay_ms(100);
  3.  
  4.   UART1_Write_Text("n0.val=");
  5.   UART1_Write('5');
  6.   UART1_Write(0xFF);
  7.   UART1_Write(0xFF);
  8.   UART1_Write(0xFF);

Szoval most itt tartok.
Azert kosz hogy probalsz segiteni
Udv
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2017
(#) Elektro.on válasza mojzess hozzászólására (») Jan 23, 2017 /
 
hol a lezáró tag?????
Helyesen n0.val=5 és rögtön utána 3 szor hexa FF lezáró tag
Ez jelzi a kijelzőnek az utasítás végét.
(#) Elektro.on válasza mojzess hozzászólására (») Jan 23, 2017 /
 
A választ nézd meg hexában. Az utasítás lista végén ott van melyik hiba mit jelent .
Még egy 5 let. Az n0.val változására milyen eseményt állítottál be a kijelzőn?
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2017
(#) mojzess válasza Elektro.on hozzászólására (») Jan 23, 2017 /
 
Hello!

Ott a csatolt kod es ott a lezaro tag egymas utan.
Udv
(#) Lamprologus válasza mojzess hozzászólására (») Jan 23, 2017 /
 
A terminál programban hexában meg lehet nézni a kapott / küldött adatokat?

Amikor kiküldöd az adatot, a kijelző nem küld vissza semmit? Alapbeállítás szerint, ha nem jó amit küldesz hibaüzenetet kéne visszaküldenie.

Mi jelenik meg a terminál ablakban amikor ráadod a kijelzőre a tápfeszültséget?

Ezek a "keszekusza" betük olyankor jelennek meg általában ha nem jó a port beállítása.
(#) Elektro.on válasza mojzess hozzászólására (») Jan 23, 2017 /
 
Próbáld meg direkt a text tartalmát átírni.
(#) mojzess válasza Lamprologus hozzászólására (») Jan 23, 2017 /
 
Szia!

Ezzel a terminal programmal szerintem nem lehet hexaban megnezni. Nem a kijelzo nem kuldd vissza semmit legalabb is nem latszik(Lehet, hogy kuldd) a portbeallitast nem tudom megvaltoztatni , mert nem tudok kuldeni semmit a kijelzo fele. Ha raadom a tapfeszt akkor 2 vesszo jelenik meg a terminalban. Biztos hogy valami port beallitas, viszont a mostani sebesseget nem tudom a kijelzonek ugyhogy ez igy most halott ugy... Nekem ez a kijelzo eleg kinai...
(#) Kovabe válasza mojzess hozzászólására (») Jan 23, 2017 /
 
Esetleg egy fénykép a kijelző hátsó részéről elég árulkodó lehet.
Nincs odahaza scope-od vagy logikai analizátor? Ezekkel meg tudnád nézni hogy milyen sebességgel küld.
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2017
(#) Elektro.on válasza mojzess hozzászólására (») Jan 23, 2017 /
 
Lehet, hogy az alap 9600 el lett állítva?
Próbáld végig néhánnyal hátha.
Nekem is eltérő sebességnek tűnik. Hasonló képp jártam PIC --PC kapcsolatnál egy elírás miatt.
(#) Lamprologus válasza Elektro.on hozzászólására (») Jan 23, 2017 /
 
Csak 7 értéket kell megézni! Egyiknél csak jó lesz!
2400 4800 9600 19200 38400 57600 115200
(#) mojzess válasza Kovabe hozzászólására (») Jan 23, 2017 /
 
Szia!

Itt a kep a hatuljarol.
(#) Elektro.on válasza mojzess hozzászólására (») Jan 23, 2017 /
 
Eszembe jutott még valami!
Készíts egy új hmi filet. Tartalmazzon egy sima teszt mezőt amin kiírhatsz valami.
Ne felejts el karakter készletet hozzá rendelni mert akkor nem látsz semmit.
Tegyél az oldalra egy gombot aminek a megnyomására a kijelződet 9600 bps re állítja.
ezután próbált a text mező értékét felül írni.
Ha ez a gond akkor beállíthatod a default értéket is.
(#) mojzess válasza Elektro.on hozzászólására (») Jan 23, 2017 /
 
Szia!

Mindjart ki is probalom kozben feltettem egy masik programot is, ahol hexben kiirja az ertekeket amikor a kijelzo bootol. (Csatolom a kepet) Egyebkent vegigprobaltam az osszes sebesseggel de semmi ertelmes dolgot nem ir ki soot meg rosszabb.

Boot.JPG
    
(#) Elektro.on válasza mojzess hozzászólására (») Jan 23, 2017 /
 
A 00 elvileg azt jelenti, hogy érvénytelen adatot kapott a kijelző.
Utána pedig az az érvénytelen adat van amit kapott.
Következő: »»   16 / 50
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem