Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nextion érintőképernyős HMI, UART kommunikációval
Lapozás: OK   24 / 50
(#) Bakman válasza D Wye hozzászólására (») Okt 25, 2017 /
 
Tegyél bele debug sorokat. Ott, ahol gyanus a dolog, csinálj egy kiíratást valahova (kijelző, UART).
(#) D Wye válasza Bakman hozzászólására (») Okt 26, 2017 /
 
Az a gond, hogy mindenhol gyanús, és sehol sem. Egy körbe-körbe futó (addig fut, amíg van feltétel) ciklusról van szó, ami annak függvényében kezdi el adott ponton indulva a körbejárást, hogy hol érintem meg. Amikor körbeér, akkor van gond. Így ez a gond mindig máshol van. A baj egészen pontosan az, hogy a kiindulási pontot átugorja, a rákövetkezőt pedig kétszer hajtja végre.
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2017
(#) tomat5 hozzászólása Okt 26, 2017 /
 
Sziasztok!
A soros porti hibákat hogyan kezelitek, detektáljátok? Mi van ha hibás a küldött vagy fogadott adat?
Köszi.
(#) Kovabe válasza tomat5 hozzászólására (») Okt 26, 2017 /
 
Szia
Én egy ebay-es logikai analizátort használok és teljesen jól működik. Még azt is látom hogy mi ment ki és mit küldök vissza.
(#) tomat5 válasza Kovabe hozzászólására (») Okt 26, 2017 /
 
Szia!
Nálam sem hibázik, de a soros kommunikációban előfordulhat tévesztés, egy-egy bit hiba. Erre szeretném felkészíteni a kijelzőt. CRC-t a nextionban megoldani eléggé macerás lenne.
(#) kissi válasza tomat5 hozzászólására (») Okt 26, 2017 /
 
Idézet:
„CRC-t a nextionban megoldani eléggé macerás lenne”

pl. A vett adatok összegét képezni miért nehéz ?!
(#) D Wye válasza D Wye hozzászólására (») Okt 27, 2017 /
 
Már semmi. Végre rájöttem, 2 sor fel volt cserélve, ezért nem működött megfelelően...
(#) wbt válasza D Wye hozzászólására (») Okt 27, 2017 /
 
Van ez így Az a lényeg, hogy működik!
(#) wbt hozzászólása Okt 27, 2017 /
 
A Nagytudásúakhoz: az enhanced verzió használ dupla frame-buffert vagy flicker-ezik az is? Tudom, én nem értek hozzá, ezért félve kérdezem...a gyártótól is csak azt a választ kaptam egy "bitmap legyen egy slider alatt"-ra, hogy "gondolkodj" Ez az igazi support. Már mert a RAM mérete lazán megengedné a dupla-puffert (flicker nélkül). Sajnos levideózni (de szép szó) nehéz, de iszonyat zavaró. (ez régebbi gond, tesznek rá...hát ez ilyen-ennyiért) Most várom az újabb 7"-ost, addig csak kérdezgetlek titeket. Demó ügyben nem válaszoltál, néhánynak meg van a HMI-je, lehet okulni. A "mire jó a click"-re volt egy dinamikus oszlop demo, háááát elkamilláztam rajta, hogy miért így van megoldva az átlátszó oszlop... Valahogy nem találkozik az észjárásunk de majd még sokat tanulok meg figyelek...
(#) D Wye hozzászólása Okt 29, 2017 /
 
Sziasztok!

Van köztetek valaki, aki közvetlen Assembler nyelven programozott PIC egységgel kommunikál Nextion képernyővel?
(#) Firefighter1 hozzászólása Nov 4, 2017 /
 
Sziasztok!

Mi a különbség a sima nextion és a Nextion Enhanced verzi között!
Probaltam a leirasokat olvasni... de vagy az eladok se tudjak mit adnak..vagy....
Esetleg tudtok javasolni linket hogy melyiket szabad megvenni?
(#) wbt válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
Memóriaméret, dupla sebességű uC, portok, RTC. Hirtelen ennyi jutott eszembe.
(#) Firefighter1 válasza wbt hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
Tehat akkor egy fejletteb változat! Csak mert valahol ugyanannyi mint a sima... sőt még olcsobb!
(#) Firefighter1 hozzászólása Nov 4, 2017 /
 
Tudom... a gyártótól kell venni és az biztos eredeti
(#) wbt válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
Én most csak azért vettem NX-t, mert dobozzal együtt adták, egész pofás, használható. (aztán most meg rájöttem, hogy kapacitív jobb lenne az adott feladathoz, majd elcserélem valakivel
Az RTC-hez viszont eddig nem találtam elemet, azt mondták órásnál keressem. (majd)
(#) D Wye hozzászólása Nov 4, 2017 /
 
Sziasztok!

Oscilloscope-al nézve a nextion UART kimenetében furcsaságokat vélek felfedezni.

1; Mind az RX, mind a TX lábon ugyan azt adja ki. Holott csak az egyiknek kellene a kimenetnek lennie, a másik a bemenet.
2; Állandó jelet sugároz, ha nincs kérve akkor is: 00 FF FF FF [ha jól tudom, az FF FF FF a lezáró parancsa](ciklikus ismétlődéssel). Ezek közé szúrja be a kiküldött dolgokat.

Ezek mitől vannak? Ez normális, így kell ennek működnie?
(#) Bakman válasza D Wye hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
Milyen program van rajta?
(#) wbt válasza D Wye hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
Valami script futhat szerintem. Te írtad a programot? Tölts át egy egygombos alap programot, akkor is ezt csinálja-e. Be lehet állítani, hogy mikor válaszoljon, de ez így nem biztos, hogy normális.
(#) John Howard válasza D Wye hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
Nálam éppen most fut egy ilyen projekt. 3,5 collos enhanced verzió, 18F46K22 PIC-kel meghajtva. Mire vagy kíváncsi?
(#) John Howard válasza wbt hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
CR1220 lítium elem az Office Depot-nál 360 HUF körül van. Én a Pólus Centerben vettem.
(#) wbt válasza John Howard hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
Anno alkatrészboltban kerestem, volt vagy 10-féle. Azután eladtam a kijelzőt, okafogyottá vált a keresés, most meg megint túrhatok utána. (bár lehet, ez a kijelző sem fog kelleni...) 9"-ost még mindig nem lehet kapni?
(#) D Wye válasza wbt hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
Én írtam és pontosan egy gombra.
A program ennyi;
Idézet:
„printh FF 55 FF A0 FF 0A”
(#) Bakman válasza D Wye hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
Nincs kizárva, hogy a fordító hibás de ezt több teszttel lehet kideríteni. Az, hogy az RX lábon is méred a jelet, illesztés hiánya, felhúzóellenállás hiánya vagy mérési hiba lehet. Töltsd fel ide a programot, átnézzük.
(#) D Wye válasza Bakman hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
Momentán a programot telibe leírtam az előző kommentemben, de feltöltöm.
2,4"-es eszközre írtam.
Azonosító; NX3224T024_001

A programnak nincsen célja, pusztán azért ezt küldöm, mert ezt könnyen ki tudom mérni.
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2017

PIC.HMI
    
(#) Kovabe válasza D Wye hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
Szia

Nem az a h betü zavarja meg?
printh helyett elég a print
(#) D Wye válasza Kovabe hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
Hát a leírás alapján tettem ezt bele, mert erre írta, hogy bitenkénti. De megpróbálom H nélkül.
(#) Bakman válasza Kovabe hozzászólására (») Nov 4, 2017 / 1
 
  1. printh FF 55 FF A0 FF 0A
  2. print "alma"
A printh utasítással 0x00 - 0xFF -ig bezárólag mindenféle karakter küldhető könnyedén.
(#) wbt válasza D Wye hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
Nem lehetséges, hogy ezt a paramétert beállítottad?
bkcmd=3(Always return)
No meg az : Invalid instruction 0X00+End
Valami nagy kavar van ott...
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2017
(#) helektro válasza D Wye hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
Mivel rövidre van zárva a TX és az RX vezeték, azért amit kiküld, azt egyből vissza is veszi. A 00 FF FF FF a hibás utasítás küldés, amit amint kiküld, egyből veszi is. De ilyen utasítás nincs, ezért megint kiküldi és így tovább. Amíg nem szünteted meg a TX és RX közötti rövidzárat, addig ezt fogja csinálni, azaz végülis ez így most úgy működik, ahogy kell.
Nézd meg hol zártad rövidre a két vezetéket, szüntesd meg, és jó lesz.
(#) D Wye válasza helektro hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
Na, erre nem is gondoltam. Rövidzárlat. Mivel nekem nem volt szimpatikus a Táp/UART 4 külön álló szála, így be lett forrasztva egy USB dugóba. Lehet, ott a hiba, ezt megnézem, köszönöm!

Kovabe; Végül is utólag rájöttem, mindegy hogy print vagy printh, mert a folyamatos jel akkor is jött, ha nem történt érintés.

Wbt; Ilyen beállításokat nem is találtam. Nem hogy állítottam volna. De elküldtem a programot, abban lehet, hogy te látod azt, amit én nem.
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2017
Következő: »»   24 / 50
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem