Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsoló pergés szimulálása
Lapozás: OK   1 / 1
(#) mucden hozzászólása Máj 10, 2016 /
 
Sziasztok!
Mechanikus kapcsoló pergésének laboratóiumi szimulálása lenne a feladat. A jelalak adott, legszűkebb kritériuma, hogy a fel/lefutó élek max. 200ns hosszúak legyenek. Sajnos nincs kéznél vagy nem tudok olyan eszközről, ami képes ilyen gyors jelet kiadni.
Ti mivel oldanátok meg a jelgenerálást?
(#) borvendeg válasza mucden hozzászólására (») Máj 10, 2016 /
 
Hello!
Nem írtad le hogy ezt mihez szeretnéd használni. Labormérés? Csak szemléltetni akarsz?

Én encoderrel kísérleteznék, egy kis motorral meghajtva akkor tudod a fordulatszámmal a jel frekijét befolyásolni.

pl a lista utolsó eleme:
http://lomex.hu/hu/webshop/#/page,0/search,encoder/stype,1/sidx,1
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2016
(#) nagym6 válasza mucden hozzászólására (») Máj 10, 2016 /
 
Procival pld. PIC oldható meg, azzal bármilyen darabszámú, és egyenként eltérő hosszúságú pulzus sorozat generálható. Fel-lefutó élek -fel-lefutási idő- 15ns körüli.
Nem írtad milyen fszültségre kell, a PIC maximum 5V, de lehet növelni utólagos erősítéssel.
(#) Elektro.on válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 10, 2016 /
 
20 MHz órajelnél 200ns egy utasítás ciklus...
Azért gyors proci kell ám oda...
(#) mucden válasza borvendeg hozzászólására (») Máj 10, 2016 /
 
Laborban validációs méréshez szeretném használni. A jel tovább lesz erősítve egy annak megfelelő és kalibrált táppal. Feszülség: 0-14V dc, áram max. 100mA.
(#) nagym6 válasza Elektro.on hozzászólására (») Máj 10, 2016 /
 
Él felfutás, és külön él lefutás időt írta a kérdező, szerintem Te a pulzus hosszra gondolsz. A fel-lefutás idő bőven 200ns alatti mindegyik PIC-nél, pulzushossztól függetlenül.
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2016
(#) nagym6 válasza mucden hozzászólására (») Máj 10, 2016 /
 
DDS elvű Arbitrary függvénygenerátorral is előállítható bármilyen kívánt pergés jelalak. Ott a kimenő jelszint is változtatható.
(#) Elektro.on válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 10, 2016 /
 
Pergés szimuláció volt a kérdés. Az többszöri fel és lefutást jelent.
Pic nél Assembly -ben min 5 utasitás be, illetve ki kapcsolni egy portot. Erre gondoltam. Igaz azt nem írta a kérdező, hogy az élek közt mennyi idő kell...
(#) nagym6 válasza Elektro.on hozzászólására (») Máj 10, 2016 /
 
A mechanikus kapcsoló pergés ennél sokkal lassabb, az élek között ehhez képest nagyon sokkal több idő kell. Függ pár más dologtól is, de minimum egy nagyságrenddel hosszabb egy pulzus. Nem tudom mennyi, de szerintem bőven megoldható Pic-kel.
(#) ktamas66 válasza Elektro.on hozzászólására (») Máj 10, 2016 /
 
Nem 20MHz-es PIC kell, hanem mondjuk 64MHz (pl. 18F13K22). Itt 62.5ns egy utasítás, így a BSF-BCF-ek közé még várakozást is kell tenni.
(#) mucden válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 10, 2016 /
 
Köszönöm ezen a tippen el tudtam indulni. Agilent 33250A függvénygenerátorral megoldható a gyors élváltás és ha szerencsém van, akkor a jelalakot is le lehet rá programozni (hogy ne kelljen bepötyögni, mert 225 variációm van).
(#) nagym6 válasza mucden hozzászólására (») Máj 10, 2016 /
 
Általában a digitális szkópok "csv" formátumú kimenő jelalak fálja beolvasható -a jobb- arbitrary generátorokba. Tehát szkóp felveszi a jelet, kimenti "csv" -ben, ezt beolvassa a generátor. Ott meg kell valahogy határozni a periódus kezdetét és végét, és már adja is ki a generátor a jelet, amit a szkóp felvett. Ez egyszerű, nem kell jelalakot babrálgatni. Persze ha a jel rendelkezésre áll szkóp felvételhez.
(#) mucden válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 10, 2016 /
 
Köszi a tippet, de találtam egy a generátorhoz való excel makrót, ami a megadott paraméterekkel legenerálja a jelformát, illetve van jól működő interfészem, amibe a generált jelet megadva a fvgen úgy működik, ahogy kell.
Illetve hosszú távon valószínüleg MATLAB-bal lesz vezérelve, mivel az adatgyűjtés is MATLAB tool-on keresztül vezérelt DAQ-kal történik.
A lényeg az arbitrary funkció volt, amit még sosem használtam, szóval mégegyszer köszönöm az öteletet.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem