Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Öreg kondi nem vén kondi
Lapozás: OK   2 / 2
(#) kadarist válasza ptesza hozzászólására (») Nov 8, 2009 /
 
Szia!

Az egyik az Unominal, a másik az Upeak feszültség.

Érdemes a kisebbikkel számolni. Formázd külön-külön mindegyiket, így kiderül, ha valamelyik gyengébb.
Töltsd fel őket mondjuk 12V-ra egy 12V-os izzólámpán keresztül (pár vattos) néhányszor, majd süsd ki egy ilyen izzóval.
(#) ptesza válasza kadarist hozzászólására (») Nov 8, 2009 /
 
Köszi kipróbálom.

Egyébként 36-38 V lesz a fesz amin használni akarom.
(#) sapikoma hozzászólása Feb 27, 2012 /
 
SZiasztok!

Olvasgattam mindenhol de egyelőre választ nem találtam. SZóval csöves erősítőbe tápnak való 400V-os kondikat hogyan kellene formázni helyesen. Ha valaki ezt letudná írni és kicsit lemagyarázni közben nagyon megköszönném.

Köszi a válaszokat
(#) granpa válasza sapikoma hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Szia! Egy oldalt visszaolvasni túl nagy feladat?
(#) Epu2 hozzászólása Szept 1, 2017 /
 
Üdv! Már-már muzeális puffer kondenzátorokba leheltem életet. 33-34 éve vettem bagóért az akkor kiszórt 33000 mikro Farados 25V-os kondikat. Sufniban pihent. Most egy kettős táphoz kell. A tápot elkészítve a váltóáramot 390 ohmos ellenálláson át kötöttem rá. Kb. fél óra múlva állt be a már közel táp feszültség. 19 V. Két óra múlva 23V lett a vége, ami az ellenállás kiiktatása után is csak két tizeddel változott. Önkisülési ideje is hosszú volt. Lesz ez még jobb is. Érdemes kivárni az időt a lassú formázással.
(#) tothbela válasza Epu2 hozzászólására (») Szept 1, 2017 /
 
Nekem is van régi kondérom, 4 darab 83000µF/15V. Fogalmam sincs mire lesz jó. Vagyis tudom, de azt meg nem akarok (class"A").
(#) petrosz válasza Sebi hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
Köszönöm, hasonló problémával akartam épp írni. 20 éve nem használt orosz hálózati vakumat vettem elő (2 db van) az gyik rendesen működött, a másik csak némi sercegő, pattogó hangot adott, és annyi, nem gyulladt ki a töltöttséget jelző glimm se. Meghalt az elkó vajon - 1500 mikro 400 V - (és akkor kuka), vagy lehet vele kísérletezni az előbbiek szerint?
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2018
(#) latyakosa válasza tothbela hozzászólására (») Jan 14, 2018 /
 
Építhetnél belőle ponthegesztőt akkumulátorcellákhoz
(#) Epu2 válasza petrosz hozzászólására (») Jan 14, 2018 / 1
 
Üdv! Ha egy elektrolit kondenzátor hangot ad ki, akkor már csak egy kísérletet tehetsz vele. Megkísérled eltalálni a szomszéd macskáját. Egyszer.
Öreg, régen használaton kívül lévő kondenzátorokat formázni kell. Egy soros ellenállás és kicsi idő.
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem