Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrohullámú sütő javítás, magnetron csere, stb.
Lapozás: OK   101 / 101
(#) ezermester1 válasza metabo123 hozzászólására (») Dec 19, 2017 / 1

Helló!Az ajtó mechanikában lesz a gond.Vagy a mikrokapcsoló mozdult el a helyéről.
(#) metabo123 válasza ezermester1 hozzászólására (») Dec 20, 2017 /

Szia!
A kapcsolót működtető retesszel volt a gond, a kapcsoló mellé zárt. Egy csavar is hiányzik a mechanika környékéről, de fogalmam sincs hová tűnhetett. Megigazítva a dolgokat, most már működik, itt volt a probléma.
Köszi, és üdv!
(#) ezermester1 válasza metabo123 hozzászólására (») Dec 20, 2017 /

Örülök,hogy segíthettem!
(#) gazspe hozzászólása Dec 23, 2017 /

Sziasztok!
Nem rég átégett édesapám mikrójának a csillámja a szekunder oldali biztosítékkal egyetemben. Kimértem neki a magnetront, kondit, diódát, kapott új csillámot, biztosítékot és rábíztam az összerakást. A kondi rövidre lett zárva egy sajátos bekötéssel, azzal a lendülettel át is ütött. A jószág 1µF-es volt. Van itthon egy-két hasonló bontott darab. Kérdésem (hogy ha egyáltalán lehetséges), milyen keretek között és mennyire lehet eltérnie a csere kondenzátor kapacitásának a gyáriétól és miért (saját tanulásom érdekében kérdezem)?
Válaszokat előre is köszönöm.
(#) Gafly válasza gazspe hozzászólására (») Dec 23, 2017 /

Idézet:
„A kondi rövidre lett zárva egy sajátos bekötéssel, azzal a lendülettel át is ütött.”

Ezt nem értem
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2017
(#) péter71 hozzászólása Jan 1, 2018 /

Sziasztok. Boldog Új Évet mindenkinek. Kérdésem az lenne, hogy a nagyfesz diódát, mi lőheti el? Egy mikrón cseréltem diódát, és bekapcsolás után pukkant egyet, é a dióda elhalálozott. A magnetron mérésre jó. A kondi szintén jó mérésre. Mitől durranhat el a dióda? Üdv Péter.
Következő: »»   101 / 101
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu