Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   292 / 292
(#) Hutty válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 27, 2024 /
 
LTV 817S optocsatoló.
(#) richei86 válasza kzozo hozzászólására (») Feb 27, 2024 /
 
Valóban dupla induktivitás. A jó alkatrészeknél "hosszirányban" 2 ohmot mérek ennél szakadás van. Már csak keresnem kell ilyen alkatrészt
Köszönöm a segítséget
(#) harmatij hozzászólása Feb 29, 2024 /
 
Sziasztok.
Segitségre lenne szükségem.
Adott egy 10 éves Ariston Genus Premium Evo 24 kazán, egyik napról a másikra megállt 501-es hibával.
Ki lett cserélva a gyujtó elektróda, az ion elektróda gyári újra, kitakaritva a kondenz szifon. Kitakaritva a hőcserélő ellenörzve a viz átfolyik rajta.
Gyujtás van, kiszedett állapotban a gyujtó szikrázik illetve ilyenkor gázszag is van tehát valamennyi gáz bejut az égéstérbe.
Ki lett szedve az alaplap, le lett ellenörive illetve javitva a tipushibája.
És még mindig ugyanúgy 501-es hiba van.
Az ion elektróda nem egy csatlakozós mint az eredeti volt hanem van egy test csatlakozója is azt a höcserélönél testre kötöttem.
Mi lehet még a gond ?
(#) Inhouse válasza harmatij hozzászólására (») Feb 29, 2024 /
 
Sokat segítene egy jó minőségű kép a panelről.
Idézet:
„Ki lett szedve az alaplap, le lett ellenörive illetve javitva a tipushibája.”

Mi az?
(#) harmatij válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 29, 2024 /
 
Ez még a javítás előtti kép.
Sajnos utána nem csináltam képet.
Nem Én csináltam sajnos ehhez nem értek.
Határértéken volt valami aminek 5V-0V az értéke ez 5V helyett 1V volt.
A hozzászólás módosítva: Feb 29, 2024
(#) harmatij válasza harmatij hozzászólására (») Feb 29, 2024 / 1
 
Megoldódott a probléma.
A gázszelep uáni s csőben volt némi törmelék és nem tudott elegendő gázt beszivni a begyujtáshoz.
(#) Inhouse válasza harmatij hozzászólására (») Feb 29, 2024 /
 
Kár, mert sokan küzdenek a típushibával ezen a panelen, de egyértelmű megoldás még nem volt. Esetleg nem tudom megkérdezni, hogy konkrétan mi is volt a hiba és a hibás alkatrész, mert amit írtál, abból nekem nem jön le.
Örülök, hogy neked megoldódott.
(#) Inhouse válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 29, 2024 /
 
jav.: Esetleg nem tudod megkérdezni?
(#) Régi motoros válasza harmatij hozzászólására (») Feb 29, 2024 /
 
Érdekes, szerintem az 5V és 0V között az 1V nem határérték, hanem normál érték.
Persze nyilván mondani kellett valamit, amiért el lehet kérni a pízt.
A hozzászólás módosítva: Feb 29, 2024
(#) harmatij válasza Régi motoros hozzászólására (») Márc 1, 2024 /
 
Persze, simán lehet, hogy levettek egy 20000-al....
(#) harmatij válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 1, 2024 /
 
Megpróbálom, de nem sok sikert füzök a dologhoz....
Ha megmondaná kb. kiderülne, hogy egy 500 ft-os alkatrész és kb. a 25 perces munkájért elkért 20000 Ft kicsit sok....
Mindez persze számla és garancia nélkül.
(#) Inhouse válasza harmatij hozzászólására (») Márc 1, 2024 / 1
 
Nem biztos, hogy sok, mivel a panel ára ennek többszöröse és sikeresen megjavította. Az egy dolog, hogy párszáz Ft maga az alkatrész, de kellenek még a javításhoz eszközök, idő és tudás. Illetve, ha igazán profi, akkor tesztkörnyezetet is építhetett a panelhez, ami megint pénz, idő...az, hogy mit adott róla, meg egy külön történet.

Nem tudtam, hogy ki javította, lehetett volna ismerősöd, aki elárulja a "titkot", és okulhatunk belőle. De a te esetedben ezt ő valószínűleg nem fogja megtenni, mert félti az infót...illetve azt fogja hinni, hogy te akarsz az összeg miatt reklamálni.
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2024
(#) Gafly válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 1, 2024 /
 
Idézet:
„A gázszelep uáni s csőben volt némi törmelék és nem tudott elegendő gázt beszivni a begyujtáshoz.”

Sikerült visszakérni az eltuladonított javak (tűzkő/vízkő) utáni kártérítést?
(#) harmatij válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 1, 2024 /
 
Természetesen igazad van, a tudást kell megfizetni.
Rá voltam utalva és mivel elég sok helyen olvastam panel hibákról, ezért vittem el hozzá mert ki kellett zárnom az esetleges panel hibát.
Sajnos mivel már 3 napja fütés és melegviz nélkül voltunk 3 gyerekkel, ezért kényszerhelyzetben voltam. Úgy volt a kazánosom csak pénteken tud jönni és ha akkor derül ki, hogy panel hiba akkor besz*pjuk még a hétvégét is kazán nélkül.
(Bár igazából nem értek hozzá de Én semmilyen javitási nyomot nem láttam a panelon tehát simán lehet bepalizott. Azért egy SMD ellenállás cseréjének vélhetöen lenne valami nyoma)

Lényeg a lényeg megy a kazán és remélem még 10 évig igy is lesz mert most félig felújitottam
(#) Inhouse válasza Gafly hozzászólására (») Márc 1, 2024 / 1
 
Nehéz megmondani, hogy most egyáltalán mi is volt a baj és mit is javított...ettől még lehetett baja a panelnek is...de igen, elég kócos ügy.
(#) Inhouse válasza harmatij hozzászólására (») Márc 1, 2024 / 2
 
A víz-, gáz-, fűtésszerelő barátom révén én betáraztam 1,5 Ariston kazánt a rosszabb időkre. Az egyik eléggé ki van belezve, de abban is van jópár alkatrész, a másikból csak a fő és a kijelző panel hiányzik. Illetve van egy felújított főpanelem is. Úgyhogy elvileg a mienk donor szervátültetéssel még jó hosszan elműködhet, ha lesz gáz és meg is tudjuk fizetni.
(#) Régi motoros válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 1, 2024 / 2
 
Az igazán profi, tesztkörnyezettel, szokott vállalni pár hónap garanciát is, úgy illik.
De minimum pár napot, mert az nem profihoz méltó, ha nála megy, haza viszed, otthon meg nem megy, és ekkor van a "sajnos így jártál" szöveg mégis csak új panel kell.
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2024
(#) Viktor81 hozzászólása Márc 1, 2024 /
 
Sziasztok! 2007es beépítésű Ariston uno mffi gázkazánnal kapcsolatban lenne kérdésem. Egyszer csak megállt, folyamatosan világít a hiba led és nem reagál semmire. Kihúztuk, bedugtuk, ugyanúgy világít a hiba led és meg se nyikkan. Panel volt cserélve 1,5 éve. Esetleg ötlete valakinek? Köszönöm
(#) Lucifer válasza Viktor81 hozzászólására (») Márc 1, 2024 /
 
A folyamatleírás alapján ezzel a LED kóddal kezd mind fűtés mind HMV módban, majd a 3 utú szelepet mozgatja. Lehet az nem áll át rendesen, vagy a panelen a meghajtása nem jó.
Következő: »»   292 / 292
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem