Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák

Témaindító: leono, idő: Szept 1, 2006
Lapozás: OK   187 / 187
(#) Coriolis válasza sakrafi hozzászólására (») Ápr 4, 2017 /

Vettem egy 220-as "csengő" nyomógombos kapcsolót és egy kontroll lámpát. Gáz bekötve, szerkezet áram alá helyezve és nem történik semmi. Nyomógombot benyomtam, majd elengedtem, semmi. Godnoltam benyomom egy nyomva tartom egy kicsit és láss csodát, elkezdett szikrát adni és begyulladt a gáz is szépen. Viszont ahogy elengedtem a nyomógombot elaludt a láng. Benyomva újra szikrázott, begyulladt a gáz, szikrázás abba maradt. Gomb elengedése után újra kialudt a gáz. Lehet olyan nyomógombos kapcsoló kell, ami benyomás után zár, következő benyomás után nyitja a rendszert?
(#) vision61 válasza Coriolis hozzászólására (») Ápr 4, 2017 / 1

Ionizációs lángőrnél előfordulhat a hálózati csatlakozó bekötése miatti leállás is. Cseréld meg a fázis, nulla bekötését.
Az égőtálca be van kötve a védőföld vezetékbe?
A termosztát helyére tettél rövidzárat?
(#) Coriolis válasza vision61 hozzászólására (») Ápr 4, 2017 /

Amikor megcseréltem a nullát és a fázist, akkor a nyomógomb folyamatos lenyomásakor elkezdett szikrázni, begyulladt, majd tovvább szikrázott, aztán egy idő múlva elaludt a láng, majd néhány mp múlva újra szikrázás és begyulladás és így tovább. Az égőtálcát még nem kötöttem be a földelésbe. A termosztát helyét rövidre zártam.
(#) sakrafi válasza Coriolis hozzászólására (») Ápr 4, 2017 /

Földeld le az égőtálcát és ha így sem jó akkor cseréld ki a nyomógombot alaphelyzetben zártra, tehát amit ha megnyomsz akkor szakít meg.A kontroll lámpa nem jelzett hibát?
(#) Coriolis válasza sakrafi hozzászólására (») Ápr 4, 2017 /

Leföldeltem a tálcát is, nem segített. Vettem egy vészleállító kapcsolót (még dizájnos is), bekötöttem, tökéletesen működik vele. Gyújtás után néhány mp múlva abba marad a szikrázás és ég szépen. Vészleállítóra rányomva abbamarad az égés. Szerintem így marad a rendszer. Köszönöm szépen a hozzászólásokat és a rengeteg segítséget.
(#) sakrafi válasza Coriolis hozzászólására (») Ápr 4, 2017 /

Örülök,hogy működik ,akkor lehet majd jó pálinkát főzni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2017
(#) szakács judit válasza sakrafi hozzászólására (») Ápr 12, 2017 /

Köszönöm a segítséget neked is és zoszkának is.
(#) norad8975 hozzászólása Ápr 19, 2017 /

Ha esetleg Buderus kondenzációs kazánnal kapcsolatban lenne valakinek tapaszalata:
http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_2059175.html#2059175

Nagyon köszönöm előre is.
Üdv,
Tamás
(#) merciabc válasza norad8975 hozzászólására (») Ápr 26, 2017 1 /

Széria hiba, a vezérlésben.
Lefagyaztja a nagy tömegáram.
Rakjatok be inkább egy HMV tárolót.
Még mindig olcsóbb egy 120literes hajdu tároló, mint a vezérlés.
(#) toro válasza norad8975 hozzászólására (») Máj 13, 2017 /

Mond mi a gondod vele, ill. mi a pontos típusa.
(#) robresti hozzászólása Máj 16, 2017 /

Sziasztok,

Adott egy Honeywell S4560B 1006 "Gyújtás" modul.
Pár éve jól működött, most viszont szikráztatásra begyullad, de ahogy lejár a szikra idő el is zárja gáz szelepeket.
Hiba törlésre, újra szikra -> begyullad -> majd lezár a szelep.

Ha a mágnesszelepeknek fixen adok tápfeszt a szikráztatást közben akkor begyullad és ég ahogy kell.

Szerintem nem érzékeli helyesen, hogy begyuladt. Vagy más lehet a gond?

A 2. képen a bal oldali a gyújtóelektróda.
Jobb oldali a lángérzékelő, ha jól gondolom. (Ennek mi a becses neve, esetleg hol kapni ilyet.)
Erősen rozsdás a vége, amin a saru van.

Ha jól értelmezem az adatlapot, akkor ennek a lángőrnek minimum 0,7uA-et kell termelnie, amit a modul a 13-as pontjára vár?
(#) merciabc válasza robresti hozzászólására (») Máj 17, 2017 /

Szia!
Ennek az elektródának semmi baja, csak fémkefével dörzsöld meg.
Nem az lesz a gond.
A gyujtás-vezérlö elektronikában nézd át a kondikat, forrasztásokat!
(#) robresti hozzászólása Máj 17, 2017 /

Szia,

8-ból 8 égőfej produkálja ugyanezt a hibát.
Ha van kb. félméteres láng akkor, nem gond ennek a lángőrnek, hogy a láng "tövében" van.
És vörösen világít, szinte az egész teste?

Más elvű lángőr nem alkalmasabb ide?
(#) JZoli válasza robresti hozzászólására (») Máj 18, 2017 /

Ha "félméteres" a láng az általában bajt okoz! Mivel ekkora láng esetén már lángleszakadás alakul ki és máris kész a baj, ugyanis ebben az esetben ez a lángérzékelés már nem tud működni, mivel maga a láng az ami vezeti az ionizációs áramot.
(#) Hutty hozzászólása Hé, 13:01 /

Sziasztok!

Van egy Thermomax ÖV color gázkazánom honeywell VK 4100c gázszeleppel. Mostanában azt csinálja, 3-4 óra állás után nem hajlandó beindulni. Szikráztat, de nincs elég gáz ami begyulladjon, a várakozási idő meg letelik, hibára áll. Újra indítva már "odaér" a gáz és beindul. A gyújtólánghoz nem találtam állítási lehetőséget. Valami ötlet?
(#) sakrafi válasza Hutty hozzászólására (») Hé, 21:34 /

Ki kell venni a gyújtóláng fúvókát és kipucolni.
(#) pinterviktor hozzászólása Kedd, 14:19 /

Sziasztok!
Ban egy Biasi Verona típusú kazánunk.
M90B24S a pontos típus.
A fűtés szezon alatt tökéletesen működött.. kb. 1 hete elkezdte azt csinálni, hogy meleg víz megengedésekor szikráztat, begyújt, szikráztatást abbahagyja.. majd 2-3 mp után lekapcsol.
Majd kezdődik a folyamat elölről..
Van amikor jól működik.. viszont amikor nem akkor biztos pont fürdés "időben" nem...
Esetleg valakinek van valami ötlete a javítására.. Forrasztani tudok
(#) Hutty válasza sakrafi hozzászólására (») Kedd, 16:55 /

Köszönöm, de ez nem segített a kazánon.
(#) JZoli válasza pinterviktor hozzászólására (») Sze, 8:00 /

Ez arra vall, hogy a vezérlőpanel nem "érzi", hogy begyulladt az gázégő. Első körben a lángérzékelő elektródát kellene megtisztítani, mert, ha bekoszosodik akkor esetleg nem tud annyi áram folyni rajta,. hogy a vezérlőnek elég legyen.Ez egy olyan elektróda ami normál esetben "belelóg" a lángba.
Következő: »»   187 / 187
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Máj, 26. Pé
0:06:30
Jelenleg 192 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu