Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák

Témaindító: leono, idő: Szept 1, 2006
Lapozás: OK   191 / 191
(#) mugab válasza Kazanbaj hozzászólására (») Szo, 18:20 /

Esetleg még arra gondolnék, hogy a gázrózsa a lángőrnél koszos és ott nincs vagy nem elég nagy a láng.
(#) merciabc válasza Kazanbaj hozzászólására (») Vas, 13:09 /

Szia!
A gázszelep nem tud nyitva tartani!
A panelon keress forrasztási hibát, és a gyujtás vezérlés részén nézz körül a kondik kapacitás érték-csökkenést keress!
(#) merciabc válasza mugab hozzászólására (») Vas, 13:10 /

Akkor kiállna láng-hibára.
(#) fagor hozzászólása Vas, 14:58 /

Üdv!
Junkers Careclass ZS24-2 DHAE kazán EA hibakódot ír ki. Először nyomáskapcsoló hibát írt ki, az ki lett cserélve, utána írja az "inonizációs áramot nem érzékelő" EA hibakódot. A szerelő szerint tuti panelhibás, de az inonizációs kábelt nem cserélte ki, mert az szerinte nem mehet tönkre semmitől, különbe se volt hozzá saruja ... Panelt nem próbálta lesz, ezért nekem laikusnak nem tűnik hihetőnek, illetve akkor lennék meggyőződve a panelhibáról, ha kicserélné a kábelt és akkor is a fenti hibakódot kapnánk. Létezik, h mégse a panel a hibás?
2010.es a készülék, kb 10 hónapja lett javítva a panelja, kondik és talán IC-k cserélve rajta. Akkor teljesen leáltt a kazán, nem tudom mit írt ki, tél volt, naggyon hideg és természetesen péntek délután amikor leállt, szóval filmszakadás. Anno a IV. kerületi Varga ... javította, lepróbálta, működött, idén bekapcsoltuk a fűtést és semmi.
Véleményetekre lennék kíváncsi. A Kazán beindul, de fél perc múlva letilt és leáll a fűtés is. Patika tiszta, mindene ki lett tisztítva, mint az új, csiszolva az inonizációs pöcök, beállítva, stb.
Kérdésem: érdemes visszavinni a Vargához paneljavításra, vagy van más aki jobban ért hozzá, vagy kuka és új panel? Mindenre nyitott vagyok, mert az új panel 56e és most kihagynám, de ha nincs más megoldás, akkor megvesszük.
A hozzászólás módosítva: Vas, 15:03
(#) merciabc válasza fagor hozzászólására (») Vas, 23:28 /

Üdv!
Sajnos ez széria-hiba.
Jobban jársz ha veszel egy új panelt.
Ez még nem is drága panel, van olyan junkers amihez 140ezer. Sajnos!
(#) uszkart hozzászólása Hé, 5:03 /

Üdv.

Van egy Vaillant Wuv 240/2-3 gázkazánom. Időnként a hibajelző led villogni szokott a készüléken. A leírás szerint hiba van a program futásában ilyenkor. A hibatörlő gomb megnyomásával orvosolható ez a hiba, de vissza-vissza szokott térni. Teljesen random időpontokban. Az a fura, hogy mindíg akkor, mikor a kazán nem "dolgozik". Cseréltettem benne vezérlőpanelt (100 ezerért), 2 hétig nem volt gond, de tegnap este zuhanyzás után valamikor megint villogni kezdett a led. A szervizesnek semmi ötlete, mert amúgy a kazán ezt leszámítva rendesen működik.
Esetleg valakinek van valami ötlete?

Köszi!
(#) Sebi válasza fagor hozzászólására (») Hé, 6:42 /

Ha lesz új paneled, a hibással eljátszadoznék. Három típust már kompletten visszarajzoltam, majd sikerrel javítottam. Persze ez olyan 10...15 órás munka, tehát nem lehet gyors eredményt felmutatni, de számomra mindenképp érdekes és esetleg lesz egy tartalékod.
(#) merciabc válasza Sebi hozzászólására (») Hé, 8:05 /

Szia!
A hibára én is kíváncsi lennék?!
Már én is eljátszadoztam egy párral, de volt olyan amiben elszállt az eprom sajnos.
Ha érdekel, van ilyen panelem, amiben én már elvesztem.
(#) merciabc válasza uszkart hozzászólására (») Hé, 8:09 /

Ilyen van sokszor.
A dupla "füstgáz" szenzor, ahol át van bujtatva a hőcserélő bilincsén-szokott rendetlenkedni!
Szabadítsd ki a bilincsből, és nézd meg hogy nem sérült-e meg, és mozgasd meg a gumis csatlakozót!
Sokszor segít rajta!
(#) Sebi válasza merciabc hozzászólására (») Hé, 10:06 /

Ha valahogy eljuttatod hozzám, sportolok vele. Sokszor vannak olyan megoldások ezekben, amik máshol nem fordulnak elő.Egyszerűen nem hiszem el, hogy ennyi hibának kell fellépni egy elektronikában...
(#) merciabc válasza Sebi hozzászólására (») Hé, 23:49 /

Agyukra megy a spórolás-aul vannak méretezve az alkatrészek...vagy mintha direkt csinálnák, hogy idővel haljon le a falról?!
Az Ariston konkrétan tudom hogy ilyen!
Van belső infóm róla, a fejlesztő mérnököknél.
Az egyik magyar mérnök
(#) pözsó válasza merciabc hozzászólására (») 7:16 /

Ez a spórolás már az élet minden területén van, ahol profit orientált a termelés.
Fejlesztő csapatban dolgozok, ahol az utolsó fillér megtakarítás is számít.
(#) Geda hozzászólása 15:31 /

Sziasztok!

S4565CM Honeywell gyújtásvezérlőbe keresek 45.005.908-005 hibrid kerámia modult. Szétszedés során sajnos eltört és most meleg víz és fűtés nélkül maradtunk.
Nagyon nagy segítség lenne, ha valaki ki tudna segíteni.

Nagyon köszönöm!
Következő: »»   191 / 191
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Okt, 17. Kedd
20:44:13
Jelenleg 445 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu