Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák

Témaindító: leono, idő: Szept 1, 2006
Lapozás: OK   185 / 185
(#) JZoli válasza wurm hozzászólására (») Feb 15, 2017 /

Köszönöm mindkettőtöknek a segítséget, ma délután átmérem az említett alkatrészeket.Remélem köztük lesz a hibás cucc!
(#) Sebi válasza JZoli hozzászólására (») Feb 15, 2017 /

Azokon kívül, akik naponta látnak ilyen panelt, érdemben kevesen tudnak segíteni...
Valamelyest könnyítené a segítségnyújtást, ha a képen bejelölnéd, hogy melyik csatlakozó fogadja az elektródát, valamint - ugyanilyen felbontással - beszkennelnéd a panel forrasztási oldalát is. (Jómagam ilyenkor 600dpi felbontással és png fájlformátummal dolgozom, mert a jpg minden módosítás után - a tömörítési algoritmusa miatt - egyre szemetesebb lesz.)
Jó minőségű képek birtokában vissza lehet szedni a (részleges vagy teljes) kapcsolási rajzot, aminek birtokában már lehet okoskodni.
Fentebb találsz ilymódon felvett kapcsolási rajzot, ami kb 10..12óra munka eredménye, de a javítás végül sikerült.
(#) zoszka válasza JZoli hozzászólására (») Feb 15, 2017 /

A táp trafóját (kék) kapásból cseréld, mert szériahibás. Többezer darabot hívtak vissza ebből a vezérlésből.
(ZS18-1 -es)
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2017
(#) JZoli válasza zoszka hozzászólására (») Feb 15, 2017 /

Köszönöm! Erről még nem is hallottam, bár ez valószínű azért van, mert nem is foglalkoztam ezzel a típussal. Ez az új trafó hol szerezhető be?
(#) sebokr válasza JZoli hozzászólására (») Feb 16, 2017 /

szia c16-os kondi a rossz vagy szakadt a gyújtó trafó, de még a nagyfesz áthúz a szakadáson.

Roland
(#) JZoli válasza sebokr hozzászólására (») Feb 17, 2017 /

Ok köszi! Ma, ha hazaérek meg is nézem. Remélem nálam is ez lesz a hiba. Bár a kondik kilencven százalékát átmérte, és nem találtam rosszat.
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2017
(#) sebokr válasza JZoli hozzászólására (») Feb 17, 2017 /

50%-ban lehet rossznak mérni és mégis rossz.

Roland
(#) JZoli válasza sebokr hozzászólására (») Feb 19, 2017 /

A kazán begyújt, de kb két-három másodperc után gyújtáshibára áll ki. Az a C16 nem a gyújtáshoz kell? Én úgy nézem, hogy a hoz kell. A kondit megmérem most is, csak négy-öt százalékkal tér el a ráírt értéktől, így azt gondolom, hogy még jó lehet. Viszont van két ellenállás aminek a színezése nem látszik egyértelműen, azok kb négyszeres értéket mutatnak mint ami a színjelölésből adódna. 1,8 Mohm helyett 8,2 Mohmot mérek. Valószínűleg ezek nyúlhattak meg, mindegyik panelon ugyanezt az értéket mérem, így kicsit gyanús, mert olyan ritkán van, hogy az ellenállások egyforma értékre nnyúlnak meg. de kicserélem őket, és kedden jön a próba.
Köszönöm mindenkinek a segítséget.
(#) igh5 hozzászólása Feb 19, 2017 /

Sziasztok!
Buderus Logamax U104-24 kazánhoz keresek kapcsolási rajzot, hátha kiokoskodnék belőle valamit.
Erről lenne szó:
Egyre gyakrabban hibaüzenettel leáll. A folyamatos piros LED ara utal, hogy az NTC rossz értéket mutat. Vettem NTC-t, azt a típust, amit a csőre lehet pattintani, persze azonos értékűt. Ezzel is jelentkezik a probléma.
Ha a füstgázszenzort, vagy nyomáskapcsolót leveszem, az más zavarkihelzést okoz.
Az NTC-re menő kábelt kimértem, elvileg jó.
A panelen a csatlakozó hátulján átforrasztottam a nyákot, hátha hajszálrepedéses.
Tovább nem tudok lépni.
Szakembert nem lehet hívni, mert néha 1-2 napot is megy a szerkezet, amikor megáll, akkor pedig restarttal indítom, hogy meg ne fagyjunk.
(#) páka hozzászólása 10:39 /

Sziasztok!
Ariston Genus Premium kondenzációs kazánnal van problémám: "Nincs láng" avagy 501-es hibakód.. A szikráztató elektróda ill. a trafó működik, van szikra, a gázellátás is működik szerintem. Tippre be is gyújt a kazán, mert melegebb víz jön, mint amikor hideg vizet eresztek, csak néhány mp után a fenti hibakóddal leáll. Olyan, mintha nem érzékelné, hogy van láng.
Kérdésem, hogy az ionizációs elektródát lehet valahogy tesztelni? Van, hogy az mondja fel a szolgálatot? Szerelő egyből vezérlő panel cserét javasolt, ami előtt próbálkoznék mással, hátha..
Köszönöm a segítséget!
Következő: »»   185 / 185
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Feb, 28. Kedd
15:36:09
Jelenleg 461 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu