Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák

Témaindító: leono, idő: Szept 1, 2006
Lapozás: OK   209 / 209
(#) Kazan66 hozzászólása 10:14 /

Kazan leirasSziasztok! Hátha tud valaki segíteni ebben: egy FÈG C18H kazánom van, ami jòl müködik, de nèhány napja kicsit “hangos” lett, ès a kijelzöjèn felváltva jelenik meg azòta az aktuális vízhömèrsèklet, pl “45C” ès “18H”. Mi lehet ez a “18H”?
A hozzászólás módosítva: 10:22
(#) StMiklos válasza Kazan66 hozzászólására (») 18:08 /

Szevasz!

A 18H, az a hiszterézis.
A hiszterézis a dogoztetőt levéve egy csavarhúzóval állítható, a panel jobb oldalán, szinre legalul van, itt a képen fekete.
A panel ezen részén leválasztott a hálózat, de feljebb már nem, ott jelen van.
Beállítható, hogy pl. 65C-nál nem engedi feljebb fűteni az előremenő vizet, és ehhez tartozik, hogy (65-18)-nál engedi újra fűteni a vizet.
Épp most küzdök hasonló vezérlőpanellel... Ott más a gond, de lehet hasonló a megoldás.

Üdv: StMiklos
A hozzászólás módosítva: 18:14

C12H-40.jpg

(#) StMiklos válasza StMiklos hozzászólására (») 18:27 /

Már nem engedte az előzőt módosítani.
Itt az volt a gond, hogy nem lehetett állítani az előre menő vízhőmérsékleti korlátot és a hiszterézist se.
Viszont, amiről sehol sincs szó, pedig elég részletes az irodalom, beállt egy "vészüzemre(?)", mely szerint 50C-nál fűtés kikapcsol és 20C hiszterézissel 30C-nál újra indul.
Kínomban be kellett csapnom, most kb. 60-nál kapcsol ki, mert az 50 fok kevés volt.
Cserepanelt betéve most működik a rendszer.
Azért valami javításfélét csináltam, de lehet hogy csak tavasszal kerül próbára. A kazán tőlem 30km-re van, rokonnál.
(#) adapter válasza Kazan66 hozzászólására (») 18:54 /

Nekem ugyan C24 van más vezérlővel, de nálam akkor hangoskodik ha valamiért alacsony a nyomás a kazánban, és/vagy levegős a kazán. (Esetleg a "légüstben" leesett a nyomás ? Nem tudom...)
(#) StMiklos válasza adapter hozzászólására (») 19:18 /

Nálunk úgy kezdte, hogy olykor ugrált a mondjuk 60C (aktuális vízhőmérséklet) és a 65P (Programozott maximális vízhőfok) között.
Aztán ezt abbahagyta, de már nem lehetett se a max. vízhőfokot se a hiszterézist "programozni".
Látszólag ugyan jól működött, de észrevettem ezt a vészüzem félét, és ami ehhez kapcsolódik, hogy amikor vészként leállt a fűtés 50C-nál, akkor a keringető szivattyú nem állt le többé az utókeringetés után sem.
Úgy tűnik ez akkor van, ha nem a szobatermosztát állítja le a fűtést.
Eddig nem tudtam rájönni egyértelműen mi a különbség a C12, C12H és a CH12 között.
Ezekkel a típusjelölésekkel találkoztam. A 12 helyett írhatnék 18-24-et is.
Következő: »»   209 / 209
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu