Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák

Témaindító: leono, idő: Szept 1, 2006
Lapozás: OK   187 / 187
(#) Coriolis válasza sakrafi hozzászólására (») Ápr 4, 2017 /

Vettem egy 220-as "csengő" nyomógombos kapcsolót és egy kontroll lámpát. Gáz bekötve, szerkezet áram alá helyezve és nem történik semmi. Nyomógombot benyomtam, majd elengedtem, semmi. Godnoltam benyomom egy nyomva tartom egy kicsit és láss csodát, elkezdett szikrát adni és begyulladt a gáz is szépen. Viszont ahogy elengedtem a nyomógombot elaludt a láng. Benyomva újra szikrázott, begyulladt a gáz, szikrázás abba maradt. Gomb elengedése után újra kialudt a gáz. Lehet olyan nyomógombos kapcsoló kell, ami benyomás után zár, következő benyomás után nyitja a rendszert?
(#) vision61 válasza Coriolis hozzászólására (») Ápr 4, 2017 / 1

Ionizációs lángőrnél előfordulhat a hálózati csatlakozó bekötése miatti leállás is. Cseréld meg a fázis, nulla bekötését.
Az égőtálca be van kötve a védőföld vezetékbe?
A termosztát helyére tettél rövidzárat?
(#) Coriolis válasza vision61 hozzászólására (») Ápr 4, 2017 /

Amikor megcseréltem a nullát és a fázist, akkor a nyomógomb folyamatos lenyomásakor elkezdett szikrázni, begyulladt, majd tovvább szikrázott, aztán egy idő múlva elaludt a láng, majd néhány mp múlva újra szikrázás és begyulladás és így tovább. Az égőtálcát még nem kötöttem be a földelésbe. A termosztát helyét rövidre zártam.
(#) sakrafi válasza Coriolis hozzászólására (») Ápr 4, 2017 /

Földeld le az égőtálcát és ha így sem jó akkor cseréld ki a nyomógombot alaphelyzetben zártra, tehát amit ha megnyomsz akkor szakít meg.A kontroll lámpa nem jelzett hibát?
(#) Coriolis válasza sakrafi hozzászólására (») Ápr 4, 2017 /

Leföldeltem a tálcát is, nem segített. Vettem egy vészleállító kapcsolót (még dizájnos is), bekötöttem, tökéletesen működik vele. Gyújtás után néhány mp múlva abba marad a szikrázás és ég szépen. Vészleállítóra rányomva abbamarad az égés. Szerintem így marad a rendszer. Köszönöm szépen a hozzászólásokat és a rengeteg segítséget.
(#) sakrafi válasza Coriolis hozzászólására (») Ápr 4, 2017 /

Örülök,hogy működik ,akkor lehet majd jó pálinkát főzni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2017
(#) szakács judit válasza sakrafi hozzászólására (») Ápr 12, 2017 /

Köszönöm a segítséget neked is és zoszkának is.
(#) norad8975 hozzászólása Sze, 21:55 /

Ha esetleg Buderus kondenzációs kazánnal kapcsolatban lenne valakinek tapaszalata:
http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_2059175.html#2059175

Nagyon köszönöm előre is.
Üdv,
Tamás
Következő: »»   187 / 187
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Ápr, 25. Kedd
14:23:58
Jelenleg 394 fő olvassa az oldalt