Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   188 / 292
(#) ha6qt válasza krabor hozzászólására (») Júl 4, 2017 / 1
 
Én ugyan nem értek a kazánokhoz, de egy rendőrségi feljelentés közelgéséről küldenék egy tájékoztatást a szerelőnek, SMS-ben.

Bár a valóság az, hogy a "hibás teljesítés" nem bűncselekmény.
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2017
(#) Tothjozef hozzászólása Júl 12, 2017 /
 
Én vízkövesedésre gondolok,ha nem akarod a hőcserélőt kiszedni akkor a hidegvízcsővőn keresztül kell átmosni ecettel.
(#) Papika51 hozzászólása Júl 14, 2017 /
 
Sziasztok!

Isotwin F24E tipusú kazánunk van.Utóbbi két hétben időnként sípoló hangot ad a kazán,föleg hajnalban idegesítö,amikor kb. negyedóránként 2-szer sípol egymás után. Napközben ritkábban hallható.Mi lehet az oka?
A válaszokat köszönöm.
(#) Swanti hozzászólása Júl 25, 2017 /
 
Sziasztok!

Segítséget kérnék egy westen 24kw kombi cirkóhoz. A hiba jelenség, hogy hiába tekergetem a folyóvíz hőmérséklet szabályzó gombját a cirkó mindig felmelegíti a vizet 70-80 fokra aztán leállítja a melegítést, majd újra melegít. A csapnál ezt nem lehet érzékelni, de a cirkó ki be kapcsolgat és gondolom nem ez lenne a természetes, hanem 20-30-40 vagy a beállított hőfokot tartva dolgozzon.
Korábban nem tűnt fel, hogy kapcsolgat...
A segítséget előre is köszönöm!
Üdv. A
(#) nandor zsigmond hozzászólása Júl 25, 2017 /
 
Vízköves a hő cserélőd.
(#) molnarp hozzászólása Aug 2, 2017 /
 
Sziasztok!
Van egy Fég Unical QONPAC 24F turbós kazán és olyan hibajelenség van, hogy melegvíz nyitáskor random letilt, az első piros LED világít. Reset után rendben működik tovább.
Teljesen véletlenszerű mikor tilt le, van hogy percekig jól működik.
A volt tulaj azt mondta ki kell savazni.
Lehetséges hogy ez megoldja vagy máshol kell a hibát keresni?
Leírást tud valaki ehhez a kazánhoz?
Köszönöm!
(#) ha6qt hozzászólása Aug 6, 2017 /
 
Sziasztok,

FÉG Cirkóba épített Grundfos keringetőszivattyúnak mi a szakszerű légtelenítési módja, és sorrendje? Természetesen az a változat, amely hátán van egy nagy csavar. Ezt mivel érdemes kicsavarni?

Kb. Egy hónapja volt egy nagyobb szerelés a kazánt illetően, darabjaira volt szedve a készülék, majd a hőcserélő vízkőtlenítve, és feltöltés után légtelenítve volt.
Azóta minden hétvégén járatom néhányszor néhány percet. De mindig hallom, hogy bugyborékol elinduláskor, főleg a szivattyú környékén.

Köszi!
(#) granpa válasza ha6qt hozzászólására (») Aug 6, 2017 /
 
Kicsavarod a nagy csavart, az a légtelenítője. Ha olyan, akkor fémkorong (pl. régi tízforintos), és patentfogó, vagy egy jól fekvő csavarhúzó (ha van). Bugyborgás után leállítani, nyitni, kijön egy kis vízzel. Valamint kissé hosszabb ideig kellene járatni. A kazánban is el tud akadni a levegő; bal oldalt, felül van a légtelenítője. Azt épp csak meg kell mozdítani, hogy szuszogjon. (10-es csőkulcs, felülről be lehet nyúlni)
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2017
(#) ha6qt válasza granpa hozzászólására (») Aug 6, 2017 /
 
Köszi!

Amiatt kérdeztem, mert korrekt légtelenítési leírást csak WILO szivattyúhoz találtam:

Bővebben: Link

Nem akartam elhinni, hogy a Grundfost is úgy kell légteleníteni, hogy közben járatom a motort. Tehát nem

A 10-es csavar ismerős, ha jól tudom, az a hőcserélő légtelenítője.

Köszönöm!
(#) granpa válasza ha6qt hozzászólására (») Aug 6, 2017 /
 
Kombi-cirkó? Akkor lehet nem ugyanott van a kazán légtelenítő. Nekem sima cirkóm (C21) volt 21 évig, egyszer sem kellett a szivattyúnál légteleníteni. A lakással együtt adtam el, hibátlanul.
(#) ha6qt válasza granpa hozzászólására (») Aug 7, 2017 /
 
1989-es gyártású, mezei C24
(#) uniman válasza ha6qt hozzászólására (») Aug 7, 2017 /
 
A hőcserélő kazán tetején felül a jobb oldalon van egy légtelenítő rézcsavar (megtaláltad?)...azt kikapcsolt szivattyúnál kell légteleníteni.
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2017
(#) zoszka válasza ha6qt hozzászólására (») Aug 7, 2017 /
 
A Grundfost is járatás közben lehet/kell légteleníteni.
(#) molnarp hozzászólása Aug 7, 2017 /
 
Ha az égősor fele ritkán gyullad be és ezáltal olyankor letilt az milyen hibára utal?
(#) ha6qt válasza uniman hozzászólására (») Aug 7, 2017 /
 
Igen, persze.
(#) tunner hozzászólása Aug 9, 2017 /
 
Sziasztok.

Az alábbi szelepről szeretnék egy kis tájékoztatást kérni: SIT 837 TANDEM

Legfőképpen a bekötése érdekelne.
Magyar leírást nem találtam róla, az angolból meg sajnos nem teljesen tudom kibogozni hogy hogyan is van ez.
Jól gondolom hogy a 3 tekercs közül az egyik az őrlángot tartsa a másik kettő pedig a főláng 2 beállított lángmagasság között tud váltani?

Üdvözlettel: Tunner Péter
(#) merciabc hozzászólása Aug 9, 2017 /
 
Sziasztok!
Egy érdekességbe futottam bele.
Junkers Eurostar ZE23 piros kijelzéses.
Fűtés-melegvíz készítés rendesen működik, majd random szerűen kiáll A0 hibára.
Hőcserélő kitisztítva, szivatyu rendben.
Melegvíz készítésnél stabilan tartja a hőfokot, majd mintha lassan az üzem után felkúszna magasabbra a hőfok. A szivatyu rendesen utánkeringet.
2 órát ültem ott, semmi hibakód!
Elmentem-este már hívtak h? megint kiállt A0-ra!
Vki? találkotott már ilyennel?
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2017
(#) merciabc válasza merciabc hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
Talán még annyi, hogy ha a víz hőfok potméterét állítom, nagyon szélsőséges a láng modulálás a melegvíz készítésnél...
(#) Coriolis hozzászólása Aug 11, 2017 /
 
Sziasztok!

A képen bekarikázott ellenállás elfüstölt. Tudna valaki segíteni benne, hogy honnan tudhatom meg, hogy mekkorára kell kicserélnem? Sehol nem találok róla leírást. Ez egy Honeywell S4565QM 1012 1 vezérlő.
(#) JZoli válasza Coriolis hozzászólására (») Aug 11, 2017 /
 
Így nehéz lesz segíteni!Sokat segítene, ha egy távolabbi képet (egész panel) is feltennél, na meg a kazán típusa is jó lenne amiben benne volt.
(#) Coriolis hozzászólása Aug 11, 2017 /
 
Ez egy Radiant kazán vezérlője volt, sajnos a típusát már nem tudom, mivel kiszerelésre került az égő és a vezérlő is. Egy pálinakfőző fűtésére használom.
(#) JZoli válasza Coriolis hozzászólására (») Aug 11, 2017 /
 
Így ránézésre van ilyen forma panelom otthon. Este megkeresem, és ha megtalálom, megírom az alkatrész értékét!
(#) Coriolis hozzászólása Aug 12, 2017 /
 
Sikerült találnod panelt?
(#) Lucifer válasza Coriolis hozzászólására (») Aug 12, 2017 /
 
MFerenc kollégának tuti volt/van ilyenje:
https://www.hobbielektronika.hu/forum/getfile.php?id=194927

https://www.hobbielektronika.hu/segedprogramok/?prog=ellenallas
alapján vagy:
Zöld, Barna, Barna, Fekete Barna, Vörös -> 511 Ohm
Zöld, Barna, Fekete, Fekete Barna, Vörös -> 510 Ohm
(#) merciabc hozzászólása Aug 12, 2017 /
 
Üdv kollégák!
Köszönöm a sok építő hozzászólást a Junkers Eurostar
A0 hibakód diagnosztizálására... Na, én rájöttem.
Ha valakinek van ezzel a vezérléssel kapcsolatban kérdése, szívesen segítek, mert az új panel ára bőven 100ezer felett van!
(#) zoszka válasza merciabc hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
(#) JZoli válasza Coriolis hozzászólására (») Aug 14, 2017 /
 
Sajnos nem, de elég kevés szabadidőm maradt, így talán ma még egyszer ránézek hátha megtalálom.
(#) Swanti válasza nandor zsigmond hozzászólására (») Aug 14, 2017 /
 
Szia. Azzal mit lehet csinál i? Csere vagy tisztítható? Köszi a segítséget előre is.
(#) Coriolis válasza Lucifer hozzászólására (») Aug 16, 2017 /
 
Köszönöm a segítséget, van jelentősége az 1 Ohm eltérésnek, vagy az elhanyagolható?
(#) Sebi válasza Coriolis hozzászólására (») Aug 16, 2017 /
 
Ebben az esetben nincs. Más tűrésmezőjű sorozat tagja.
Következő: »»   188 / 292
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem