Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » BEAG (408, stb.) keverőpultok

Témaindító: DJerry, idő: Szept 2, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   7 / 7
(#) szikorapéter válasza Cinema hozzászólására (») Nov 13, 2017 /

Mobiltelefon a hangforrás, de bármely bemenetet is próbáltam mély hang akkor sem került elő (végig próbáltam az összeset). A mobiltelefonnak bírnia kéne a 600ohm terhelést is elvileg? (használtam róla legalább egy évig 2x200ohm-os fejhallgatót).
(#) Cinema válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 13, 2017 /

Nos nem ismerem a mobiltelefon frekvencia-átvitelét, de gyanítom, hogy az sem "HIFI" vagyis, gyenge a mélyátvitele, amit esetleg úgy kompenzálnak, hogy a fülhallgatója pedig emeli a mélytartományt, így valamennyire élvezhető a hangja. Mindegy, ez csak okoskodás a részemről.
A Tuchel-dugóba úgy kösd be a rákapcsolandó készülék kimenetét, hogy a két szélső érintkezőre kerüljön a jel.
Mivel ez monó keverő, nyilván a sztereó jelet előbb közösíteni, azaz, monósítani kell.
Nem nagy durranás így sem, a kapott hang.

Üdv!

Csak az a furcsa hogy a mobilból minden más készülékre kötve jön ki elegendő mély, viszont itt szabályosan "vágva" van a hangja,viszont a magas potmétere rendesen működik,talán már túl jól is.
(#) Cinema válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 13, 2017 /

Eredetileg kb. 200Hz-től visz át ez a keverő lineárisan, ez mikrofonhoz elmegy, beszédre.
Esetleg feltuningolod, de akkor is ez egy monó cucc marad, inkább cseréld le, vagy el, valami megfelelőre.

Üdv!

Nekem pont mono kell mert egy Castone CPA-100H 1000W-os erősítőt hajtok vele.
(#) pucuka válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 13, 2017 /

Biztos jól van bekötve? A mobilból aszimmetrikus jel jön ki, meglehetősen nagy jelszinten. Az erősítő szimmetrikus bemenetei 0,3 V / 200 ohmos mikrofonhoz való. Az átkapcsolható bemenet lemezjátszó állásban aszimmetrikus 400 mV / 330 kohm, ide csatlakoztathatod a mobil kimenetét.
Ha itt hiányoznak a mélyek, akkor lehet hibát keresni.
(#) szikorapéter válasza pucuka hozzászólására (») Nov 13, 2017 /

Akkor nekiállok a hiba keresésnek mert ebből egy kicsi mély se jön ki...
(#) pucuka válasza Cinema hozzászólására (») Nov 13, 2017 /

A gépkönyve szerint a frekvencia átvitele 30 Hz - 15 kHz között +/- 2 dB, de nem emlékszem, hogy a mélyekkel probléma lett volna.
(#) CHZ válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 13, 2017 /

Az említett kondikat nézd meg, lesz közöttük kiszáradt..
(#) szikorapéter válasza CHZ hozzászólására (») Nov 13, 2017 /

A hangjel útjában lévő kondikat már cseréltem , sajnos nem hozott változást a hangban. Nekem annyi volna a lényeg hogy a Castone-nak asszimetrikus mono jelet elő erősítsem , persze torzítás mentesen (legalábbis ne fújjon belőle a szél mint ebből a keverőből. ).
(#) pucuka válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 13, 2017 /

Idézet:
„legalábbis ne fújjon belőle a szél mint ebből a keverőből”

Akkor készítened kell egy másik bemenetet, pl. az egyik csatorna, praktikusan az átkapcsolható csatornát átalakítod úgy, hogy megkerülöd a bemeneti erősítőt, és a csatorna hangerő szabályozó potijára viszed közvetlenül a bemenetet. Itt elintézheted a bemeneti jel monósítását is.
Eredetileg a nagyérzékenységű bemenetből úgy készítettek kisérzékenységűt, hogy egy 330 k, és 220 ohm osztón keresztül kapcsolták a nagyszintű jelet az érzékeny mikrofon bemenetre.
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2017
(#) CHZ válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 13, 2017 /

C23, C24,C31,C34 kondik is lényegesek.
Idézet:
„legalábbis ne fújjon belőle a szél mint ebből a keverőből
Ki kéne hagynod a 2 tranyós fokozatot, egyik bemenetet átalakítanám, valamelyik szintszabályozó potira csatlakoztatva. Jelentős zajcsökkenést okozna.
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2017
(#) Cinema válasza pucuka hozzászólására (») Nov 14, 2017 /

Elvileg ez is lehet, ha már leírták róla, de milyen meghajtó-impedanciával mérve?
Valami más gond van ott, csatlakozó bekötése, kimenet bekötése, földelések, testelések mind belerondíthatnak az átvitelbe és még zajt is okozhatnak.

Üdv!
(#) pucuka válasza Cinema hozzászólására (») Nov 14, 2017 /

Remélhetően a csatlakozó bekötésekkel nincs probléma, erre külön felhívtam a figyelmet a mélyhang hiány kapcsán. (tipikus jelenség keverők szimmetrikus bemenetén) Ilyenkor persze halk is lesz, a hangerő szabályzót feltekerve zajos is. A kimenetnél nem hiszem, hogy probléma lenne, a keverő kimenete, és a végerősítő bemenete is aszimetrikus, a kimeneti, és bemeneti szintek is nagyjából megegyeznek.
Az igazság az, hogy azért az AKT400 nem egy stúdió minőség, nem is lenne szabad egy 200 W -os erősítő előtt használni.
A doksija azt írja, hogy az aszimmetrikus bemenetről letekert potival a zajszint -60 dB -nél jobb, ami egy igencsak közepes érték. (a mikrofon csatornáknál jobb, mint -46 dB, mondjuk azért az sem világos előttem hogy miért különbözik a két érték, mikor a lecsavart hangerő poti előtt van mindkét bemenet)
A zaj problémát okozhatja a keverő potik utáni erősítő BC109C bemeneti tranzisztora, meglehet érdemes lenne kicserélni korszerűbb kiszajú tranzisztorra.
Következő: »»   7 / 7
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Nov, 21. Kedd
23:46:19
Jelenleg 198 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu