Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek

Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   174 / 174
(#) lazsi válasza Frankye hozzászólására (») Máj 3, 2017 /

Vagy, ha nincs a műszerben automata méréshatár-váltás, akkor piros szín jelezheti, hogy kellene kézzel váltani.
(#) Frankye válasza lazsi hozzászólására (») Máj 3, 2017 /

Igaz, ez eszembe sem jutott, de tényleg jó lehet.
(#) GPeti1977 válasza Frankye hozzászólására (») Máj 3, 2017 /

Táp meg egy vezetéken keresztül több száz LED-et kapcsolgathatsz,
Bővebben: LED mátrix
(#) pucuka válasza lazsi hozzászólására (») Máj 3, 2017 /

És ha a visszaverődés szibériában a lakatlan tundrán, és a másik a bering tengeren van? Nem sok vizet zavar. (az a pár ember, akit érinthetett, meg nem számított)
A solti adó kissé más tészta, az általa kisugárzott elektromos hullám még vidáman követi a földfelszínt, Magyarország területén kívül is jól fogható (volt).
A 2 MW -nak a története egyszerűen az, hogy a 3 -as körzetben ugyanezen a csatornán üzembe helyeztek egy nagyteljesítményű kuwaiti adót, ami az 539 kHz -en működő Kossuth adónak interferenciát okozott. Ezért a frekvenciát átállították az új csatorna osztásra 540 kHz -re, és az új adó teljesítményét megnövelték (2 MW ra), főleg este, és éjszaka, mikor a terjedés jó volt. Így az interferencia az ellátott területen nem okozott gondot.
A 90 -es évektől jelentősége egyre csökkent, így csökkentették a vivő teljesítményt (anyagi kérdés), később az adásidőt is. Viszont megszüntetni nem lehet, mert bizonyos helyzetekben szükség van rá, és ha megszűnik, más országok örömmel lecsapnak a frekvenciára.
Az antennája vízszintesen ugyan körsugárzó, de az antenna tetőkapacitása miatt a függőleges karakterisztika "nyomott", ami az ellátott terület (kárpát medence) jobb besugárzását teszi lehetővé.
(#) lazsi válasza pucuka hozzászólására (») Máj 3, 2017 /

Azért írtam, hogy nem tudom, hányszor verődik vissza, ami kb. azt is jelenti, hogy kb. milyen távolságokat lehet figyelembe venni két visszaverődés között... Tudom, sok mindentől függ, de mégis: 50km? 200km? 500km? 1000km?
Másrészt, csak kelet felé figyeltek az oroszok? Arra nem a DUGA-3 volt hivatott, a keleti part közelében? A NATO európai országaira és a Csendes-óceánra nem figyeltek?
(#) pucuka válasza lazsi hozzászólására (») Máj 3, 2017 /

Hogy hányszor verődik vissza, (a CB sávban 1000, 1500 km között volt az első hopp, ettől függött, hogy az olaszok, vagy a franciák szóltak) annak sok tényezője van. A legfontosabb a visszaverő ionizált réteg magassága, és a hullámhossz. Ezt mindíg esetenként kiszámolják az időjárási helyzet alapján (ezek változnak napszak, évszak és a föld forgási helyzete alapján), ehhez választanak frekvenciát, teljesítményt, irányt. Igen, irányt is, mert az antennarendszer elemeinek eltérő fázisú táplálásával, az iránykarakterisztikát is befolyásolni lehet. A veszteségek szempontjából pedig a föld vezetőképessége a visszaverődési pontban. Az erősen nedves (pl hó borította) területek, és a nagy, főleg sós vízfelületeknek jó a visszaverő képessége, szemben a dimbes-dombos magas beépítettségű területekkel. És hát a verseny a két adott ország között volt. Arról semmi infó nincs, hogy mennyi használható infót szereztek, gyanítom csak egy ötlet volt. A pénz, meg abban az időben ilyen célra nem számított. Azt hiszem ma sem.
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2017
(#) kameleon2 hozzászólása Máj 4, 2017 /

(#) zenetom hozzászólása Máj 5, 2017 /

Ez az oldal szinte megrajzol bármit, pl. Fourier: Bővebben: Link
Szerk.: bal alsó sarokból elő lehet hozni a szerkesztő panelt, aztán lehet mindenféle perverz függvényeket írkálni..
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2017
(#) wbt válasza zenetom hozzászólására (») Máj 6, 2017 /

Okos...Y=1/Y^2-et is tudja.
Köszi!
(#) Gafly hozzászólása Máj 11, 2017 /

Ez nem annyira elektronika, viszont jó gyors.
(#) elektroncso hozzászólása Szo, 22:21 /

Hogy legyen egy kis érdekesség is!
Csehországban is vannak megszállott emberek. Nézzétek meg a videót, megéri: Nixie cső "házilag".
(#) elektroncso hozzászólása Vas, 20:54 /

Ilyen kesztű nekem is kéne!
Engem enyhe sokk kapott el a videó láttán.
(#) david10 válasza elektroncso hozzászólására (») Hé, 21:14 /

Idézet:
„Ilyen kesztű nekem is kéne!...”

... Akkor végyél!
Ez a hivatalos magyar forgalmazó.
(#) elektroncso válasza david10 hozzászólására (») Hé, 21:28 /

Na most kaptam a második sokkot!
(#) Frankye válasza elektroncso hozzászólására (») Csü, 8:36 /

Mondtam én, hogy máshol sem mindenki normális... No de az élethez kell egy kis őrültség!
(#) Frankye válasza elektroncso hozzászólására (») Csü, 8:37 /

Hiába no, a minőséget meg kell fizetni. Ha pedig az élet/egészség múlik valamin, az nem fejezhető ki forintban...
Következő: »»   174 / 174
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Máj, 26. Pé
0:06:22
Jelenleg 192 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu