Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek

Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   260 / 260
(#) nagym6 válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 7, 2018 /

Talán a magyarokból minden hülyeséget kinéznek.
(#) Bakman válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 7, 2018 / 1

Esetleg előírás, hogy minek kell rajta lennie.
(#) nagym6 válasza Bakman hozzászólására (») Nov 7, 2018 /

Ez lesz a helyes megfejtés szerintem is.
(#) Inhouse válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 8, 2018 /

Talán mert a fordító iroda egy sablon szöveget dobott rá, ami már készen volt régebbről egy másik elemről, és az részletesebb volt. Ártani nem árt.
(#) lazsi válasza tbarath hozzászólására (») Nov 8, 2018 / 1

Nagym6 fórumtárs felvetését elvégezve a következőt is megteheted még:
Behelyezett elem mellett megméred az elemtartó és a nyák-csatlakozó között a feszültséget. Esélyes, hogy valamelyik vezetéken mérhető lesz az 1.2V (vagy mindkettőn a fele-fele).

Lehetséges magyarázatok:
1. Időszakos kontakthiba. Mérés közben a vezetékek elhajlanak, mozognak, pechedre pont úgy, hogy akkor működnek, amikor ellenállást mérsz és akkor ad szakadást, amikor feszültséget.
2. Ohm-mérésnél olyan állást használtál, ami már 100 Ohm-ot is 0.0-nak jelzi ki (pl. 0.0001 MOhm -> 0.0 MOhm), valamint a készülék ennél kisebb ellenállást képvisel. Így az elem feszültsége megoszlik a vezetéken és a készüléken, ez utóbbi nem kap semmit sem belőle.

Ha megvan a hibás vezeték, akkor egy kis erővel széthúzva nagy eséllyel simán ki tudod húzni a hibás vezetékrészt a szigetelésből. Kb. akkora erő kell, mintha az adott vezetékszakaszról a szigetelést szeretnéd lehúzni, de a két végén lévő "fémet", vagyis magát a vezetéket fogd meg, ne a szigetelést.
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2018
(#) tbarath válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 8, 2018 / 1

Hidd el elég sokat játszottam vele.
3-4 alkalommal végigjátszottam amit írtam, és konzekvensen az jött ki amit írtam. Még mozgattam is az elemtartót hogy valahol előhozzam a hibát, de nem sikerült. Valami nagyon sunyi kontakthiba lehetett, nyilvánvalóan, mert mi más lett volna.
Aztán inkább fogtam egy másik elemtartót, forrasztottam rá 10-10 centi kábelt, és kicseréltem arra, azzal tökéletes. A régit meg kidobtam a fenébe, kb. 120 Ft-nyi alkatrészről van szó.

Ja, és köszi!
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2018
(#) tbarath válasza lazsi hozzászólására (») Nov 8, 2018 /

Köszi Neked is, tuti hogy az 1-es pont volt, mert a műszer automata méréshatárral dolgozott.
Igazából azért írtam le, mert furcsa hogy egy kontakthiba több alkalommal is pont ugyanezt a jelenséget produkálja.
(#) _BiG_ válasza tbarath hozzászólására (») Nov 9, 2018 / 2

A "Mind the gap!" szöveg nem a biztonsági sávra vonatkozik, hanem Londonban van olyan metróállomás (talán nem is egy,ha jól emlékszem), ami íves. Azaz az egyenes szerelvény és az íves peron között, a kocsi közepénél már van vagy 20 centis rés. Nem jó belelépni... A megálláskor egyfolytában mondogatja, hogy figyelj a résre. Voltam ott, hallottam, láttam.
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2018
(#) tbarath válasza _BiG_ hozzászólására (») Nov 9, 2018 /

Ma is tanultam valamit.
Következő: »»   260 / 260
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu