Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kiegyenlítő tartály fűtése
 
Témaindító: (Felhasználó 116638), idő: Jan 19, 2017
Lapozás: OK   2 / 2
(#) (Felhasználó 116638) válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Jan 19, 2017 /
 
igen, ehhez kell.
Már csak az a kérdés hova kellene elhelyezni...
magyarul melyik ponton figyeljem a hőmérsékletet?
(#) lelkes amatőr válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Jan 19, 2017 /
 
Egy felfűtési ciklus után megkeresve a leghidegebb pontot.
(#) granpa válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Jan 19, 2017 / 1
 
Ha már egy kis fagyálló van benne, az is segít, mert kásásodik, nem nyom. A vízszintes szakasz kritikus, illetve a hozzávezetés, azt kell fűteni+ a tartály alját esetleg. A melegebb víz (akárcsak 5°-os is, ha a lakásban nincs fagy) felfelé száll, ezért jobbak a nagyobb keresztmetszetek, magától kering a víz.
(#) (Felhasználó 116638) hozzászólása Jan 19, 2017 /
 
Nagyon sok jó ötletet kaptam, hajlok a fűtőkábel felé.
Holnap csinálok egy tesztet a 3 méteres gilisztával, aztán megírom mi a helyzet.
Mondjuk fél méteren nehéz lesz eltekerni a 3 métert, de megoldom.
Köszönöm az eddigieket mindenkinek!
(#) csjoki válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Jan 19, 2017 /
 
Szia! Amikor befűtesz és tágul a vized, nem szokta kinyomni a túlfolyón? Nekem is régen ílyen tartályom volt és -20 fokban a kifolyó víz megfagyott , keletkezett egy jégdugó. Nagy volt a táguló víz mozgása. A rendszer lleggyengébb pontját megkereste a nyomás, ez a kazán volt. Lejött az összes víz, a kazán szétrepedt. A legnagyobb hidegben kemény volt. Üdv.
(#) (Felhasználó 116638) válasza csjoki hozzászólására (») Jan 19, 2017 /
 
A túlfolyón minimális jött ki,ami egyébként egy csőhéjjal szigetelt 20-as műanyag slagon van bevezetve egy 50l-es műanyag hordóba,(mellette áll, a slag kb:1m) ami 5cm hungarocellen áll, hogy ne vegye át a padlás betonja hidegét.
A hordó teteje szintén letakarva 6cm hungarocellel, és fóliával.
Próbáltam atombiztosra menni, de valamit nem jól csináltam...ezért vagyok elkeseredve,és megijedve.
Most hogy írod mi történt, mégjobban....
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2017
(#) (Felhasználó 116638) válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Jan 19, 2017 /
 
Ha a rézcsövet betekerem a fűtőkábellal, utána betekerjem még aluszalaggal,és utána vissza a csőhéj?
(#) lelkes amatőr válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Jan 19, 2017 / 1
 
Úgy kell csinálni, aluszalag helyett jó a ducktape is.
(#) erbe válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Jan 19, 2017 / 1
 
Az a legproblémásabb. Gátolja alacsony vízhőmérsékletnél az önálló cserélődést, ami egy függőleges becsatlakozásnál elég aktív. A térfogathoz képest nagy a felülete, így nagyon gyorsan le tud hűlni benne a kevés víz, miközben nem tud elmenni onnan. A tartályhoz képest többszörös szigetelés kellene köré és legalább kicsit el kellene mozdítani a vízszintesből. De legjobb lenne kiiktatni.
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2017
(#) (Felhasználó 116638) hozzászólása Jan 20, 2017 /
 
Végül is pontot tettem a dolog végére, a legegyszerűbb módon.
A tartály a padlásról lekerült a lakótérbe.(Konyha)
Majd tavasszal átköltözik a spejzba, addig nézegetem.
Nem szép, de legalább ronda.
A rendszer nyomása 0,4 bar helyett 0,3 lett, de így is szépen működik.
Mindenkinek köszönöm a segítséget,ötleteket.
(#) mrobi hozzászólása Jan 22, 2017 /
 
Pedig a fűtőkábel biztos jó megoldás. Olajiparban úgynevezett Raychem fűtőkábelt használnak. Van belőle több hőfokú. Teljesen önszabályzós. Biztos megoldás. Kétszeresen elvezeted a cső hosszában, majd mehet rá a szigetelés.
(#) proba válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Jan 25, 2017 /
 
Nekünk a padlástérben van építve neki egy kis kuckó. Amikor egy pár éve(tizede) nagy fagy volt sokáig akkor fagyott el a hozzá vezető cső. Neked is lehet inkább a hőszigetelésre kellene rámenni. Akitől hallottam legtöbb helyen a hozzá vezető cső fagyott el. A biztonságot talán egy lefúvó szelep beépítése a garantáltan nem elfagyó helyen segíti.
(#) samtron77 hozzászólása Márc 30, 2017 /
 
Sziasztok!

Lehet nem ide kellene írnom de jobb híján...
Sajnos nem találtam megfelelő kapcsolást sehol ezért kérem a segítségeteket.
Adott a probléma: Van kiépítve egy vegyes tüzeléses rendszer puffertartállyal. 2 szivattyú dolgozik a rendszerben 1 a kazán felől keringet a pufi fele a másik a radiátorok fele. Beépítettem többféle biztonsági elemet is de mégis a leg lényegesebb mondja fel rendszeresen a szolgálatot a kazán oldali merülőhüvelyes termosztát ami a kazánszivattyút kapcsolgatja. Mivel ez az egység 90°C-ig van csak skálázva és a kazán néha "megszalad" egyszerűen szétrepeszti a nyomás a termosztát patronát. A télen beépítettem egy füstérzékelő "K" elemes OMRON-os hőkapcsolót is de ez a működéséből fakadóan impulzus rendszerű(ipari fűtölapokhoz használnak ilyet) +- 1,5°C os hisztézissel. Inkább erre a rendszerre bíznám a vezérlést.

Tehát: Szeretnék építeni egy áramkört ami "kisimítja" az impulzusokat és 0-1 állással rendelkezik.
Léteznek elszívó ventilátorokhoz való késleltető kapcsolók de nem tudom, hogy nekem ez megfelelne-e. Vagy esetleg létezik valami frappánsabb megoldás is?!
(#) kadarist válasza samtron77 hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
Szia! Állítsd át ezt az Omron szabályzót on-off működésre és adj neki nagyobb hiszterézist.
(#) samtron77 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
Szia!
Sajnos ezen az egységen ezt nem tudom megtenni.
Van egy felfele és egy lefele állítási lehetőség...
(#) samtron77 válasza samtron77 hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
Valami hasonló:

Omron
(#) kadarist válasza samtron77 hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
A rejtett DIP kapcsolókkal állíthatod át a működés fajtáját on-off-ról PID-re és vissza. Nézd megy az adatlap "Access to Internal Switches and Selectors" fejezetét. Bővebben: Link.
A beállítás részletesen: Bővebben: Link.
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2017
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem