Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » USR IOT UART modulok
 
Témaindító: Bakman, idő: Jan 28, 2017
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Bakman hozzászólása Jan 28, 2017 / 1
 
Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata USR IOT modulokkal?

Perpillanat egy USR-K3, UART - Ethernet modullal játszom. Működik minden szépen, egy dolgot kivéve. Böngészőben beírom a modul IP címét, a Firefox kérése megjelenik az UART oldalon, ám bármilyen szöveget küldök, a "weboldal" töltése nem fejeződik be soha. Ezt ugye a Firefox-ban (vagy más böngészőben) nem látom mert csak a "nyalókázás" megy amíg meg nem unom. Terminal-ban, a curl segítségével látni, hogy jön adat, de a kapcsolat egyszerrűen nem záródik be úgy, mint pl. egy ESP8266 modulnál. A ^C karakterpáros a megszakítást jelöli a Terminal ablakban. A szokásos CR és LF karakterket küldözgettem már kb. mindenféle kombinációban, nem segít. Egyéb ötlet? Mit rontok el?

Megjegyzés: Ez a Terminal ablak nem az USB - UART átalakítóhóz tartozik, a rendszer parancssoros bugyraihoz lehet hozzáférni vele.

Előre is!
(#) kly válasza Bakman hozzászólására (») Jan 28, 2017 /
 
Ügyes ez a cucc. Tetszik. Kár hogy drága ....2-3 dollár lenne a reális ára de kb 20 ért adják.
(#) Hp41C válasza Bakman hozzászólására (») Jan 28, 2017 /
 
Az állomány vége jelzésnek a ^Z -t (control Z) szokták alkalmazni.
(#) Bakman válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 28, 2017 /
 
0x1A -ra gondolsz? 0x00 - 0xFF -ig végigküldtem mindent, semmi érdemi reakció.
(#) jeges hozzászólása Feb 3, 2017 /
 
Ragaszkodsz minden féle képen az LAN csatihoz?
Van több megoldás is ami tesztelt és müködik uart TCP alat semi gond vele.... Esp alat és töredék áron..
(#) Bakman válasza jeges hozzászólására (») Feb 3, 2017 /
 
Nem feltétlen ragaszkodom a LAN-hoz de bizonyos helyzetekben egyszerűen jobb lenne, éppen ezért fordultam a kábeles megoldások felé. Az ESP8266-tal vannak remek és szomorú tapasztalataim is, inkább stabil dolgot szeretnék.
(#) jeges válasza Bakman hozzászólására (») Feb 3, 2017 /
 
ESP8266 nem régen merültem bele nem igazán bizok bene én sem de egyszerü dolgokra kifogástalan én most sima wifi uart használom mcu elé igy jo hogy nincs annyi kábel cliens...szerverek közöt...
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2017
(#) mezga válasza Bakman hozzászólására (») Jún 7, 2017 /
 
Szia , Én a soros ( 232/485) TCP verziót használom , már többet is vettem kínából .
Paneles verzió , 9-15 Vdc .
A weboldal hibátlan , a beállítások jók, szinte azonnal ment . ( firefox)
A virtual port - ként használom , a hozzávaló progival .
Tetszik , hogy minden szó nélkül felcsatlakozik , a Tibboval ( eval modul volt 24000 ! huf ) szívtam rendesen ...
Ennyiért sztem. jó . Gondolkoztam az ESP vel , de nem voltam biztos benne , hogy fel tudom programozni . Bonyolult ?Tud ebben valaki segíteni ?
PLC programozáshoz kellene , 9600 bps-en.

Üdv mezga
(#) Bakman válasza mezga hozzászólására (») Jún 7, 2017 /
 
Idézet:
„virtual port - ként használom , a hozzávaló progival”
Ez a legfőbb probléma vele, enélkül érdemben csak UDP protokollal működik. A programot csak Windows-ra találtam meg, pedig van étet az ablakon túl is.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem