Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1249 / 1384
(#) eyess válasza niedziela hozzászólására (») Dec 6, 2017 /
 
Nem kósza gondolat csináltam már .Persze nem egymagában , mert ugye ha ketté választjuk a fóliát annak mindkét belső fele ragasztós , és az úgy egyértelműen rá fog ragadni a nyomtató hengerére .Viszont ahogy a laminálóban kell használni úgy már próbáltam , és hát az elözőleg leírt fejlemények miatt nincs értelme , hogy lamináló fóliára legyen nyomtatva a nyák rajz.Egyébként csináltam egymagában is , de nem a nyomtatóba téve.
(#) niedziela válasza eyess hozzászólására (») Dec 6, 2017 /
 
Tehát akkor mondhatjuk, hogy nem tudod hogyan viselkedik ha nyomtatsz rá.
PM-ben átküldök egy linket, ahol láthatod ha érdekel.
(#) eyess válasza niedziela hozzászólására (») Dec 6, 2017 / 1
 
De tudom már csináltam .Csak nem Úgy önmagában , és nem szétszedve külön külön.,De egyébként küldheted a linket , hátha még nem láttam.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2017
(#) niedziela válasza eyess hozzászólására (») Dec 6, 2017 /
 
Ezt még nem láttad mert most videoztam le.
Itt külön külün van nyomtatva és összeillesztve.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2017
(#) eyess válasza niedziela hozzászólására (») Dec 6, 2017 /
 
És a végeredményt illetően hogy szuperál ?
Megkeresem én is a régebbi ilyenemet itt , aztán linkelem én is .
(#) niedziela válasza eyess hozzászólására (») Dec 6, 2017 /
 
Hogy szuperál ?
Tökéletes, sőt megmerem kockáztatni, lágyabb mint két írásvetítő fólia egymáson.
Mert azt is próbáltam.
Szóval a kikeményedett, deformált...stb jelzők elég messze vannak szerintem
(#) eyess válasza niedziela hozzászólására (») Dec 6, 2017 /
 
De gondolom , hogy igen csak le súlyozod akkor nem ?
(#) kameleon2 hozzászólása Dec 6, 2017 /
 
Sziasztok! Ultrahangos mosóval kinek van tapasztalata? a NYÁK-ot szeretném forrasztás
után tisztítani vele. A mosó már megvan, csak keresem melyik mosófolyadék lenne a leginkább tökéletes. Isoprophyl alkohollal próbáltam már. Szépen letisztít mindent, de utána marad egy vékony fehér por, amit mechanikusan kell eltávolítani kefével. Eddig egy aromás higító volt a nyerő, aminek a közel 70%-a toluol. Más tapasztalat?
(#) RoliNyh válasza kameleon2 hozzászólására (») Dec 6, 2017 /
 
Személy szerint eddig még egy nitrohígítós fürdő után minden panelemről minden nem rávaló gyanta vagy szennyeződés lejött róla nyomtalan módon ultrahangos mosó nélül is...
(#) kameleon2 válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 6, 2017 /
 
Melyik fajta nitrohigító? Ultrahangos mosóval is használtad? A mosó már megvan.
(#) RoliNyh válasza kameleon2 hozzászólására (») Dec 6, 2017 /
 
Nem tudom hányfajta van, eddig én csak egyfajtát kaptam, amit bármelyík festékboltban kapsz,
és nincs ultrahangos mosóm, ecsetelni szoktam egy kicsit.
De ha te beleöntöd a mosóba, szerintem az megoldja nem kell ecsetelned sem...
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2017
(#) kameleon2 válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 7, 2017 /
 
Megoldódott valamelyest a dolog. 10 perc tömény isoprophyl alkoholos mosás és kellően fel is melegedett a panel és nem voltak fehér foltok. Az lehetett a gond az első mosásnál, hogy nem a saját mosómmal teszteltem. Abban pedig mostak mindent. A kiválás valamilyen előző anyag maradványa lehetett a tálból. A panelek tökéletesek. Fogkefével sem lassabb, de jóval munkaigényesebb. A higítóktól azért félek, mert a panelfeliratok és a relék háza is oldható.
(#) Ge Lee válasza kameleon2 hozzászólására (») Dec 7, 2017 /
 
A nitrohigítót kerüld, a mostanában kaphatóknak már sem a színe, sem az illata nem olyan mint rég volt. A rézzel olyan mintha némi reakcióba lépne, vörössé válik a higítós papír, sokkal nehezebb lesz a felületet forrasztani, nem akar úgy megfolyni rajta az ón. Az ón pedig egy idő után mattabb színű lesz tőle.
Megkérdeztem az EMG egyik volt mérnökét erről amikor az egyik csöves szkópom forgókapcsolóját kellett tisztítanom, azt mondta hogy kizárólag az izopropil alkohol jöhet szóba. Ez a különféle műanyag és bakelit részeknek sem árt, ami a higítókról nem jelenthető ki.
(#) eyess válasza niedziela hozzászólására (») Dec 7, 2017 /
 
Idézet:
„Itt külön külün van nyomtatva és összeillesztve.”


Ezt most , hogy kell érteni , mert a lamináló fólia egyik egyik oldala ragasztós.És ha be teszed a nyomtatóba akkor meleg hatására a ragasztó miatt nem ragad fel a hengerekre ?
(#) niedziela válasza eyess hozzászólására (») Dec 7, 2017 /
 
Akkor mégegyszer.
Lamináló fólia levágva a panel méreténél 1-2cm-el nagyobbra
Kettévéve és a belső oldalával felfele egy A4-es lapra felragasztva a sarkainál.
Alkoholos kendővel áttörölve, hogy ne legyen zsíros a tapogatástól.
Nyomtatva.
Aztán mégegyszer ugyan ez, és a két nyomtatott fólia pozicionálva, ragasztva.
Sem nem ragad fel, sem nem keményedik meg, sem nem változik az alakja.
Ennyi.
Nem akarok senkit rábeszélni, mindenki csinál amit akar, de amit leírtatok az csak elképzelés, nem a valóság. Mindössze ennyit szerettem volna veletek megosztani.
Akit érdekel az keressen rá a "lamfolia" szóra a jutubon, aztán döntse el hogy mit lát.
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2017
(#) eyess válasza niedziela hozzászólására (») Dec 7, 2017 /
 
Hát azért kikeményedik az valamelyest .Én régebben celofánra nyomtattam , sőt láthattad a dry fólia sem volt akadály . Csak az nem volt tiszta elsőre , hogy miként teszed a nyomtatóba , de ezek szerint egy A4 es lappal együtt.Viszont elég érdekes , hogy az A4 es lap , és a felébe rátett lamfólia , hogy hogy nem ragad össze a meleg hatására.
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2017
(#) Kovidivi válasza Bakman hozzászólására (») Dec 8, 2017 /
 
Kivéve az, amit én vettem drága pénzért, és beleragadt a vadi új nyomtatómba. Azóta néhány helyen, foltokban nem tapad át a toner a papírra, mert csak úgy tudtam kiszedni a fóliát, hogy sérült a henger is.
(#) RoliNyh válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 8, 2017 /
 
És nem mentél vissza reklamálni?
Én biztos vittem volna nyomtatóstól, "tessék, itt a fólia amit adtak a lézernyomtatómhoz, vegyék ki belőle, ja és a számlát majd hozom a javítási költségről is"!
Persze ha nem kimondotan lézernyomtatóhoz adták, akkor nincs alapja a reklamációnak...
(#) Kovidivi válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 8, 2017 /
 
Vaterán vettem, postaköltséggel együtt. A fólia dobozán szerepel minden, hogy lézernyomtatóhoz, stb. Egy 3-6eFt-os termék eladója sosem fog fizetni nekem 14-20eFt-ot, a nyomtató árát.
(#) RoliNyh válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 8, 2017 /
 
Azt hittem boltban vetted. De egyébként ha "céges" eladó, akkor mehetsz a fogyasztóvédelemhez.
Ha magán, akkor persze az szar ügy.
(De ilyenkor akár a magyarországi forgalmazót, végső esetben esetleg a gyártót is lehet keresni.
Ha van a javításról számla, bemutathatod, aztán nekik is be lehet adni a fogyasztóvédelmis dumát...)
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2017
(#) zenetom hozzászólása Dec 11, 2017 /
 
Ezt próbálta már valaki?
Heatless (cold) Toner Transfer for PCB Making
(#) Ge Lee válasza zenetom hozzászólására (») Dec 11, 2017 /
 
Olvass vissza írtak már róla.
(#) Bakman válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 11, 2017 /
 
Milyen márkajelzés volt rajta? Hátha valakit megkímélsz egy ilyen kellemetlenségtől.
(#) furko válasza zenetom hozzászólására (») Dec 11, 2017 /
 
Szia!

Kísérleteztem vele itt: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2017
(#) zenetom válasza furko hozzászólására (») Dec 11, 2017 /
 
Köszi!
Ahogy nézem a neten külföldi oldalon a próbálkozásokat, kell némi kísérletezés, amíg az ember eltalálja a megfelelő technológiát (akárcsak a fotózásnál, ill. vasalásnál/laminálásnál). Sőt, még nem is nagyon találtam olyat, ahol el tudták volna érni azt a minőséget.
(#) eyess válasza zenetom hozzászólására (») Dec 11, 2017 /
 
Milyen minőséget ?
(#) niedziela válasza eyess hozzászólására (») Dec 11, 2017 /
 
Azt ahol minden vonal, pad...stb hibátlanul meg van, azaz a normális minőséget.
(#) eyess válasza niedziela hozzászólására (») Dec 11, 2017 /
 
Szerintem ezen az oldalon is sok sok olyan nyák van amin igen csak eltudták érni azt a minőséget. Vagy tévedek ?
(#) zenetom válasza eyess hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Ezzel a módszerrel?
(#) eyess válasza zenetom hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Ezzel is igen.És egyébként nem új keletű a dolog sőt mondhatnám , hogy koppintás .Mégpedig ennek a dolognak az eredete magyar.
Következő: »»   1249 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem