Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock

Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   463 / 463
(#) nagysasy válasza Mircsof hozzászólására (») Szo, 10:48 /

Szia. Köszönöm. Ezt a rotort át lehetalakitani adatkapcsolatosra? Illetve megy a rotor ugy is ha nincs rajta az rtc és a hőmérséklet érzékelő? A bázis azért ez lenne hogy a pc-vel tudjam állitani a paramétereket. Csak kellene ehhez a bázishoz az usb hex illetve a rotorhoz is.
A hozzászólás módosítva: Szo, 10:50
(#) Mircsof válasza nagysasy hozzászólására (») Szo, 13:51 /

Nekem is van egy ilyen órám. Ugyan ezzel a felállással.
A hexel ne törődj még egyenlőre, majd ha teljesen kikristályosodik mit szeretnél akkor küldök egyet ami megfelel neked.

Mellékeltem egy rotor tervet is, továbbá egy táp panelt, amik adatkapcsolatra vannak kialakítva, és egy salyár kis panelt amivel a csipogó áramkörét tudod kialakítani amennyiben olyan csipogód van amiben nincs benne a meghajtó áramkör. Ez a kis panel pont ráfér a bázisra.
A rotorról elhagyható dolgok: elem, tsop, rtc, hőmérő, jobb/bal irányt váltó rész és a KP2010P3C phototranyó is. Elsőre ezek jutnak eszembe. Amennyiben ki van építve az adatkapcsolat a rotornak csak a köröket kell számolja a hall jeladóval az összes többi infót a bázis biztosítja neki.
(#) KKobra válasza Mircsof hozzászólására (») Szo, 19:51 /

Lassabban! Mmég nem tudod milyen energia átvitelt szeretne wpower, vagy légmagos tekercs.
Szerintem inkább ezt smd verziót építsd meg, nekem tökéletesen megy (ez is), és a normál LED-es is.
Mmilyen motor lesz a hajtás?
A hozzászólás módosítva: Szo, 22:49
Moderált hozzászólás
(#) ABU hozzászólása Szo, 20:01 /

Üdv!
A 628A-s propeller verzióhoz melyik a legutolsó program? Tervezem újra előszedni a projektet, csak most smdvel, amit lehet. A base is 628a, a távirányítója pedig 16f84. Egyébként jó lenne valami gyűjtő oldal, ahol egybe lenne szedve az összes hex a különféle panelekhez.
(#) KKobra válasza nagysasy hozzászólására (») Szo, 20:19 /

A hajtás is fő szempont az adatátvitel miatt
Videó fejmotort javaslok a ventilátor helyett a fejmotorban lévő tekercsekkel lenne az energia ellátás és az adat átvitel is
(#) KKobra válasza ABU hozzászólására (») Szo, 20:27 /

Iitt szinte minden fenn van. Akik megépítették azoknak meg van minden egy helyen az adott verzióhoz.
A hozzászólás módosítva: Szo, 22:47
Moderált hozzászólás
(#) Mircsof válasza KKobra hozzászólására (») Szo, 22:40 /

Idézet:
„Lassabban! még nem tudod milyen energia átvitelt szeretne wpower, vagy légmagos tekercs”

Én nem siettem arra válaszoltam amit kérdezett. Motorról nem kérdezett egy szót se, szóval arról nem írtam. Tehát kettőnk közül ki is az aki most előre szaladt?
Wpower "kezdöként nem javasolnák mindenképp videofejet ajánlok erre a célra. Egyszerű és gyors döntés buktatók nélkül. Wp-re ugyan ez nem igaz.
Idézet:
„Szerintem inkább ezt smd verziót építsd meg”

Igen elnézést kell kérnem, mivel összekevertem a 2 rotort. semmiképp nem javaslom azt a rotort amit ö linkelt. Azt javaslom én is amit linkeltem a 886 SMD verziót.
(#) nagysasy válasza Mircsof hozzászólására (») Vas, 12:58 /

Köszönöm szépen de nekem a kétoldalas panel elkészitése nem megy az smd-vel még nem lenne gondom csak a panel elkészitésével,de lehet majd legyártatom valakivel és akkor megépitem.
Köszi mégegyszer.
(#) Mircsof válasza nagysasy hozzászólására (») Vas, 18:29 /

Itt egy videó Bővebben: Link
Én ugyan ezzel a papírral csináltam anno a rotort is. Bővebben: Link

Annyi, hogy én nem hajtottam félbe a papírt, hanem tájoló furatokat csináltam a nyákterv külső szélére. Mikor az első oldal kész volt akkor átfúrtam, és egy vékony tűvel tudtam a másik oldalt is pozicionálni a már kész első oldalhoz.
A nyák elkészítésével kapcsolatban ha nem megy, és még is a 886 SMD rotort szeretnéd akkor talán még segíteni is tudok az elkészítésben.
A hozzászólás módosítva: Vas, 18:31
(#) KKobra válasza nagysasy hozzászólására (») Vas, 21:18 /

Az elő kétoldalas nyák amit készítettem! Már az első próbálkozás 100% -os lett
Na jó a képen a második kísérlet látható ami végül is meg lett építve.
Az első panelen volt egy hiba a leg cikisebb helyen (Nem néztem át rendesen a vasalást)
Következő: »»   463 / 463
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu