Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   3 / 489
(#) Tomi20 válasza _JANI_ hozzászólására (») Máj 20, 2006 /
 
Végső esetben ez is jó lehet. De miért nem pontos a 20Mhz-es kvarc oszcillátorral?? Az nagyon pontosan 20Mhz-en rezeg. Ebből a 20Mhzből nem lehet pontos 1Hz-es frekit előállítani a PIC-ben?
(#) Topi válasza Tomi20 hozzászólására (») Máj 20, 2006 /
 
Nem lehet hogy az az óra késik amihez viszonyítasz??
(#) Tomi20 válasza Topi hozzászólására (») Máj 20, 2006 /
 
Nem valószínű, mert telefonhoz viszonyítom. És a telefon meg pontosan jár.
(#) _JANI_ válasza Tomi20 hozzászólására (») Máj 20, 2006 /
 
Én úgy tudom, hogy ezt a softveres időzitést (pld: óraprogram) utasításait pontosan kell kiszámolni mert egy plussz utasitás lefuttatása is pontatlanná teszi. Ha az idő kiszámolásán kivül még megszakításokat is le kell kezelmie, akkor meg biztosan el fog mászni a pontossága.(Még XZ Spectrum-os koromban egy szoftveres óra is pont igy viselkedett. Azt sem lehetett pontositani, igaz annak a gépnek egészen más a hardver felépítase...) Szerintem a (CÉL) hardveres megoldás járhatóbb út és így a picben is rengeteg szabad erőforrás marad amit másra is lehetne használni mint az időzítés számolgatása. Cáfoljatok meg ha nincs igazam...
(#) Tomi20 válasza _JANI_ hozzászólására (») Máj 20, 2006 /
 
Akkor valakit megkérnék arra, hogy módosítsa a kapcsolási rajzot, és a programot, mert én sajnos nem értek a programozáshoz. Nagyon hálás lennék érte. Úgy tudom, nem vagyok egyedül ezzel a problémával.
(#) vicsys válasza Tomi20 hozzászólására (») Máj 21, 2006 /
 
Mindazt írtam, folyik a kísérletezés, de sajna az eredeti szoftver nem kispályás...(még sok idő kell)
(#) sirály12 válasza _JANI_ hozzászólására (») Máj 21, 2006 /
 
Én tennék bele egy ds1307-est. ez egy i2c buszos naptár-óra ic. ide szerintem pont jó lenne.
(#) Lewyz válasza Norberto hozzászólására (») Máj 29, 2006 /
 
sziasztok! Egy kis segitseget kernek, Most keszul az oram es 80%ban meg is van de...

hogy probalod ki a 2.5kHzes frekit az PIC laban?
mert en betaplaltam a forgoreszt es zero orom... taviranyitoval kell bekapcsolni?
ha igen milyen taviranyitot hasznaljak?
melyik gombbal?


ja es utanna jartam a kesesi problemanak!
en nem ertek hozza de a tanarom aszonta hogy ugy szoktak megoldani ezt hogy egy ciklusban szamolja a pic a leosztasok szamat es minden valahanyadik impulzust amit a kvarz kuld kihagyja. men tudom ha a szoft mar igy van e megirva, en is lemasoltam a vicsys verziot
(#) vicsys válasza Lewyz hozzászólására (») Máj 29, 2006 /
 
Ha elolvasod a leírást láthatod, hogy mellékeltem a távirányítót...
+
Idézet:
„Igaz a bekapcsolás után meg kell nyomni a távszabályzó 16-os gombját 2x (ki-be) és utána 5-10 mp. múlva (mikor a propeller elérte a kívánt fordulatot) gyulladnak ki a ledek.”

Tehát kell a távszab.
A mérőjel kimeneten megjelenő impulzus sorozatot, szkóppal v. frekimérővel tudod ellenőrizni.
(#) Lewyz válasza vicsys hozzászólására (») Máj 29, 2006 /
 
igenigen de csak bekapcsolás után vagyis ledvillogtatás közben lehet lemérni? vagy ha kapcsolok rá 12V tápot már kéne menjen?
(#) Tomi20 válasza Lewyz hozzászólására (») Máj 29, 2006 /
 
Hi
Feszültség alá helyezed a cuccost, és utánna megkeresed a távirányítón azt a gombot, amivel készenléti állapotba tudod hozni az órát, majd megnyomod. Megvárod, hogy megálljon, és utánna a mérőpont, és a propeller "-" -a között méred a frekit, amit szkóppal vagy freki mérővel mérheted.
(#) Lewyz válasza Tomi20 hozzászólására (») Máj 29, 2006 /
 
kosz
sejtettem
csak meg akartam bizonyosodni hogy nem-e a nyakkal van baj
(#) pakibec válasza Lewyz hozzászólására (») Jún 2, 2006 /
 
Sziasztok!

Gondolkozom egy ilyen óra megépítésén. Mivel nincs ilyen PIC-em, és az avr-rekkel jobban megértjük egymást, inkább ATTiny2313-at vagy mega8-at tennék bele. Ehhez viszon át kell írnom a progit.

Hogy müködik pontosan az időzítés? Gondolom timer-eket használ, és az összehangoláshoz kell a fototranyó. Milyen fordulatszámon forog a venti?(Sajnos az asm-et nem ismerem olyan jól, basicban írnám)

Üdv
(#) dezo válasza pakibec hozzászólására (») Jún 15, 2006 /
 
Sziasztok!
Engem is érdekel az óra megépítése de a leírásból és a rajzból az Istennek sem sikerül kiderítenem a propelleren lévő LED-ek
beültetési sorrendjét.
Leginkább a D9-D12-D13, D10-D14-D15, D16-D17-D18 érdekelne.
A mási kérdés, van-e valami tapasztalatotok a LED-ek színével kapcsolatban, mi lenne az ideális?
Nagy fényerejűek használhatók?
Köszi mindenkinek!!!
(#) pakibec válasza dezo hozzászólására (») Jún 15, 2006 /
 
Nekem közben majdnem elkészült a sajátom, avr-el helyettesítettem a PIC-et, újraírtam a programot. A digitális rész nem volt túl nehéz, az analóg már komolyabb(ez még nem is megy teljesen).

A LED-ekből nagy fényerejüt használtam a 30Ft-os kategóriából(vörös). A végén a 2 kék kicsit túl fényes, folyamatosan világítva zavaró, így modulátam és még jobban is néz ki

A trafóra nagyon oda kell figyelni, mer különben nem ad elég kakaót

Üdv
(#) vicsys válasza dezo hozzászólására (») Jún 15, 2006 /
 
A ledek beültetési sorrendje ua. mint a rajzon. Tehát a venti közepe a D16 (majd sorban a többi)
A legkülső körön vannak az outer ledek. A színek mindegy, csak nagyfényerejű legyen!
(#) dezo válasza vicsys hozzászólására (») Jún 19, 2006 /
 
Köszi a segítséget!!
Gőzerővel indítom a projektet.
(#) vicsys válasza dezo hozzászólására (») Jún 19, 2006 /
 
kíváncsi vagyok...
hajrá!
(#) Ghost Rider válasza dezo hozzászólására (») Jún 29, 2006 /
 
Hello!
Még új vagyok ebben a fórumban de az elektronikához már valamit konyítok.
Szivesen megépíteném az órát de az alkatrészek neveit alig lehet leolvasni :S
Ha van aki már kiírta és nem lenne nagy fáradság neki hogy hozzámvágja azt megköszönném
Üdv... és várjuk Dezo eredményét
(#) vicsys válasza Ghost Rider hozzászólására (») Jún 29, 2006 /
 
csatolom a listát
(#) bbatka válasza Ghost Rider hozzászólására (») Jún 29, 2006 /
 
Én egy hasonló, de lengőmutatós óra megépítésén töröm a fejem. Csak üzletben láttam még ilyen órát. Épített már valamelyikötők ilyet , vagy van valami tippetek honnan lehetne a müködési elvéhez hozzájutni? Elsősorban a mechanikus része érdekel pl. tekercsek kialakítása és elhelyezése. Ez a fajta talán csendesebb.
(#) Báddzsó válasza bbatka hozzászólására (») Jún 29, 2006 /
 
láttam egy honlapon (meg nem mondon melyiken), hogy vinyóból kiszedett fejmozgató mechanikával volt megoldva a kar mozgása, ami valószínüleg elég 1*ű mert én is szedtem már szét vinyót, a fej gyorsan mozog és csak 2 vezetéket kell a megfelelő helyre forrasztani, áramot neki és máris ugrik a kar..
(#) bbatka válasza Báddzsó hozzászólására (») Jún 29, 2006 /
 
ötletes. eszembe nem jutott volna.
(#) Ghost Rider válasza vicsys hozzászólására (») Jún 29, 2006 /
 
Kösszke szépen
(#) Ghost Rider válasza bbatka hozzászólására (») Jún 29, 2006 /
 
Nem tudom t i hogy vagytok vele... de ma majdnem az összes alkatrészt beszereztem és nekem elég drágának tűnik... egy csomó mindent rendelni kellett mert elfogyott...
meg egy Pic tényleg 2 Ezer Ft lenne ? :S
nekem ez furcsa... de lehet tényleg így van...
várom válaszotokat
Üdv: Ádám
(#) szabi83 válasza Ghost Rider hozzászólására (») Jún 29, 2006 /
 
szentem itt a legolcsóbb...

üdv
(#) Ghost Rider válasza szabi83 hozzászólására (») Jún 29, 2006 /
 
komolyan mondom hogy az én boltosom a legszemetebb a környéken... 1058 forint a Pic és 2000-ért árulja...
hát ez hülye...



Nem megoldható hogy postán valakinek kifizetem az alkatrészeket bevásárol nekem oszt visszaküldi az alkatrészeket... mert most utánaszámolva kb 10 Ezer lenne ha a két 2Ezres pict is beleveszem... :S
és ez szerintem hülyeség...
(#) vicsys válasza Ghost Rider hozzászólására (») Jún 29, 2006 /
 
a hqvideon mindent megkapsz...
(illetve rendelhetsz, 800.- körül van a GLS futár)
[link=http://www.hqvideo.hu/]http://www.hqvideo.hu/[/link]
(#) Ghost Rider válasza vicsys hozzászólására (») Jún 29, 2006 /
 
és az összes alkatrésznek kb mennyiből kéne kijönnie ?
(#) Bubu54 válasza vicsys hozzászólására (») Jún 29, 2006 /
 
Hy!

A mi nap lett kész nekem az óra, és nem akar működni a motor alapból forog 8,5 V-ot kap, a mellékelt távirányítóba nem jó PIC 16F84 helyett PIC 16F628? Valaki help!!

Please!!

Üdv.: Bubu54
Következő: »»   3 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem