Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   453 / 489
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 29, 2017 /
 
Most értem haza a kocsmából kicsit kellett lazítani.. Lehet abbn valami mit írtál mintha azóta lenne ez a baj,hogy átírtad a bekapcsoló portot. Megnézem melyik az a kicsi rfm csatiján van két led
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 29, 2017 /
 
Mi van a ledekkel? Nem értem mi írtál.
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 29, 2017 /
 
6.09-től van az új port amit kértem csak a régí ledet is rajta hagytam..Erős a gyanú,hogy az sd kárty meghalt..Most egy másikkal úgy megy az ftp mint a szél..remélem ez a hiba oka..
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2017
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 29, 2017 /
 
Több fórumon olvastam ilyen SD kártya kompatibilitási hibákról.
Tele a net vele pi témában.
Annyira hogy készült lista is a jó kártyákról.
Megkeresem

RASPBERRY PI SD CARDS

Szép számmal akad piros a listában
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2017
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 29, 2017 /
 
Nem tudom már mert ezzel is csinálja de az ftp gyors vele..Érdekes van olyan verzió mikor teleírja spi errorr-al a logat de akadva meg megy akkor miért nem fagy be?most megpróbálok egy régebbi verziót.. csak holnap este lesz kis időm meg talán a hétvégén tesztelni..
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 29, 2017 /
 
Furcsa ez az egész. Nézted az enyém logját? 3 DB SPI error volt benne és simán ment tovább.

Azt tudni kell hogy másodpercenként kb 5000 szer hívódik meg ez a rutin. Ez 72000000 délután négytől. Erre volt 3db hiba. Kíváncsi leszek reggelre mennyi lesz. lefagyni nem fog az biztos. Ráadásul megy a video is.
Remélem nem indítja újra senki
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2017
(#) patexati hozzászólása Márc 30, 2017 /
 
6.08 verzióig mentem vissza az ment egész éjjel egy error sincs a logban..
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2017
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
608 még ezt a fajta hibát nem tudta kiírni !
Enyémet meg valaki újraindította tegnap este! De azóta egy hiba se volt!
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2017
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
Nem írja ki de nem is állt meg.. Lehet mióta portot cseréltünk az indításnak vagy az ébresztőt fejlesztetted azóta jött elő?rfm 73 valószínű másképpen kezelheti az esetet..Visszatehetem a portot ahol volt ez meg üres marad..
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2017
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
Csinálok ma egy ilyen verziót bár kevés esélyt látok rá hogy ez lenne a baj. Az ebreszto funkció miatt viszont mégkevesebbet . Meg aztán az enyém miért nem csinálja?
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2017
(#) kly válasza kly hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
615 Akkor ez most csak annyi hogy nem a GPIO7 hanem a GPIO17 van kapcsolva POWER ON/OFF nak. És a GPIO7 maradt az eredeti alternate funkcióban.

Majd TFTP vel tedd fel és ha nem megy hasonlítsd össze őket !!
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2017
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
Elindult de pár perc és megállt így ez nem a hiba forrása.. Most hazaugrottam ezt megnézni ebédig a 6.09 fut.. Kiderítem melyiktől van ez az baj ismét..
(#) patexati válasza patexati hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
6.09 is jónak tűnik nem állt le.. Most a 6.10 megy..
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
faja

Antenna is ki van vezetve?


Na szép eltűnt.......
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2017
(#) patexati hozzászólása Márc 30, 2017 /
 
Valahogy így képzelted?Antenna ott a sarkán a tápcsati mellett.. Fel lehetne használni a tápegység vezetéket antennának?
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2017
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
Azt nem tudom . Gondolom egy kondival leválasztva igen. Én nem úgy használom. Rendes antenna van rajta 75 koaxal a tetőről. Nem egy high end de FM rádiónak bőven jó. Van mikor egész nap szól.....
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2017
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
Csak 6 lába van bekötve? Nem kevés az?
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2017
(#) kly válasza kly hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
Esőre ezek tűntek fel. Nincs furat. Nincs antenna kivezetés tüskére.
Fenn a kondinál sincs vala rendben, bár az lehet jó csak kicsi a felbontás nem látom ...
Vannak valami nagyon kicsi pad-ek az mi?
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2017
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
Ez szerint a rajz szerint van bekötve sorosan a végfok illesztett sds,scl-el..Antenna tüske hol legyen?Az a kicsi pados dolog a második képen kis smd jumperek a műveleti erősítőnél lehet variálni a bekötéseket..Közben az óra 6.10 megállt tehát a 6.09 és a 6.10 között történt valami..

fm.jpg
    
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
Nincs furat a 6. lábnál vagy csak én nem látom. Mindegy biztos jó.....Iyeyn felbontásban nem lehet látni semmit. Még a szöveget sem lehet elolvasni. Nekem jó lesz így
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2017
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
Van egy 617 fenn tedd fel.
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
Nincs az a GND.. Alul sincs furat ahol az audio jack lesz rákötve ott csak pad van mert ugye felül ott a modul.Rá lehet forrasztani pár tüskét és a pi-n lesz a mama..A tápcsatinak meg olyan a lába azért csináltam ilyenre de visszatehetem a régi nagy furatost is..
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2017
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
Esete ha hazamegyek Jó a rajz miszerint bekötöttem?Nincs normális adatlap a makrót is saccra készítettem de nem túl kicsi ezért biztos jó lesz..A potrot majd akkor cseréld vissz nem az vol a baj az miatt nem húzom megint az egészet át..
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2017
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
Lehet hogy vak vagyok de a 6. láb lóg a levegőbe. De mindegy ,biztos jó most nem tudok ezzel foglalkozni. Majd átnézem ha kész van.
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2017
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
Nem lóg a gnd-n van ez képnézetben van a vezetősávok azonos oldalon vannak a maszkolt nyákot látod egyiken alul másikon felül az alsó visszatükrözve..A modul bekötési rajza jó?Tápcsati és az usb közé tettem tüskét egy kondival leválasztva de igény esetén odapöttyinthető a tápvezeték pozitívjára hátha azzal is megy persze ha nem árnyékolt a vezeték rajt..
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2017
(#) kly hozzászólása Márc 30, 2017 /
 
Tetem fel új bootcode állományt ez a legfrissebb ,ami fent volt nagyon régi. Van benne pár új file nem kell velük foglalkozni csak ott kell legyenek.
Az az igazság hogy én nem a régi bootcode állományt használtam hanem NET ről TFTP vel indítottam a kernel. Lehet ezért nem volt bajom soha. Simán lehet hogy a régi bootcode bugos. Simán lehet hogy beállított valami regisztert amit én nem kezelek.
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2017
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
Érem már . Fura ez nekem így külön. Altium Designert használok ez a prg nekem tök idegen. Szokni kell a nézetet. Persze rájöhettem volna magamtól is ha kicsit tovább nézem
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2017
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
Az új pconfig-al nem megy.. villan az ACT led 4-et szünet aztán ismétli.. Most egy régebbi pconfig-al indítottam el a 6.17 verziót..
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
Egyébként mi a helyzet 6.17 el?
(#) Mircsof válasza patexati hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
Csatlakozom ehhez. Letöltve azt amit kell nálam is ezt produkálja. Valami a bootcodeban nem kerek...
4 villanás szünet 4 villanás szünet... Pingelés közben nem látni semmi életjelet.
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2017
Következő: »»   453 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem