Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   459 / 489
(#) kly válasza zsenipocok hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Így is kell! Háromszor mérni és utánna vágni ahhoz túl drága hogy kijöjjön belőle a füst.
Csak azért írtam mert engem szivatott hogy nem volt tökéletesen tiszta.

Lényeg hogy tudtad javítani a hibát. Hajrá
(#) patexati válasza zsenipocok hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Azért az jobb megoldás ha először az összes ledet beleteszed és azt csekkolod ha mind jó akkor mehet bele a meghajtó.. Ha egyetlen led nem világít valamelyik színben vagy együtt világít másikkal,vagy másik színnel akkor van zárlat maga a led megmutatja!!Meghajtót ha beteszed ne igazán lehet tesztelni ..
(#) zsenipocok válasza patexati hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Igazad van, ezért én is így csináltam. Azaz majdnem, mert a ledeket nem teszteltem végig. Olyan szépen sikerült beforrasztani, hogy nem is álmodtam volna, hogy valami hiba van. Kezdtem felrakni az IC-ket és minden IC-nél kezdtem sorba végig nézni az IC lábakat és a hozzá tartozó ledeket és ennél kibukott a hiba. Ebből tanulva, végig néztem a többi ledet és ott már nem találtam ilyen vagy hasonló hibát.

Egy biztos, türelem játék! Előtte sokat kell inni vagy keveset, hogy az ember keze ne remegjen.
Mert ami véletlenül leesik az asztalról az olyan, mintha a Dunába esett volna, soha nem lesz meg többet.
(#) patexati válasza zsenipocok hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /
 
Én ezért tartok rendet a műhelyben ha valami leesik az legyen meg..Asztal mellé,mögé nem tud esni úgy csináltam meg..Akkor van baj ha valami elrepül..
Látom te nem is laksz túl messze tőlem
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2017
(#) kly hozzászólása Ápr 18, 2017 /
 
Csinálom hogy a futószöveget is webről lehessen bevinni.
Az a gondom hogy nem tudom miképp csináljam a karakter szín bevitet?

Tojjam le és maradjon a fapados : "1H2E3L4L5O6" tehát karakter és követi a karakter színe szám 0-7 ig.

Vagy valami más user friendly megoldás kéne?
Az ékezetek bevitelét már megoldottam nem kell HEX editálni.

Igazából valami jó FORM kéne ahol a színeket lehet állítani. Nem maga a kód kéne ! Azt megírom csak a koncepció.
(#) Mircsof válasza kly hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /
 
A jelenlegi hátránya az az én véleményem szerint, hogy nehezen olvashatóvá teszi a szöveget. Legalább is az én szemem megbolondul tőle.
Ha mód van rá én olyasmiben gondolkoznék, hogy különválasztani a szöveget, és a színeket.
Lenne a szöveg: "KLY Propeller Clock."
És lennének a színek: PSK
A szöveg alatti sorban a hozzátartozó szín. Akár ilyen kis lenyíló ablakból kiválasztva.Szépen egymás alatt sorban.
A felület elég nagy szóval azzal nincs gond kérdés mennyire jó gondolat, na meg, hogy mennyire megvalósítható számodra.
Valahogy így, csak egy függőleges sorban.

De akár a mostani is maradhat, csak akkor egy színes kockákból álló minta mellé oda kéne rakni a megfelelő számot, hogy egyszerűbb legyen a megfelelő szín kiválasztása.
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2017
(#) kly válasza Mircsof hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /
 
Sokszáz SELECT et betenni nem jó ötlet.
Most próbáltam karakterenként színezni az INPUT text FORM-ot . Na ezt sem egyszerű, ha lehet egyáltalán karakterenként. Eddig csak komplett az egészet sikerült.
Ehh nem tudom hogy lesz. Az se jó hogy a karakter alatt ott a szín karakter mert nem egyformák és szétcsúszik az egész ugyanolyan nehezen kezelhető.

pl
árvíztűrőtükörfúrógép
11111678112234111

Kicsit szétcsúszik(nézd meg a t alatt). És ha a 200. karakter színe kell ? Akkor mi van?
Tehetném táblázatba betűnként akkor egymás alatt lenne,de 255 karaktert? ..... ezt sem illik.

Még agyalok kicsit....

Valahogy mégis az INPTU text et kéne karakterenként színezni.....
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2017
(#) attika hozzászólása Ápr 18, 2017 /
 
Idézet:
„pl
árvíztűrőtükörfúrógép
11111678112234111”


Ez pedig jó lehetne ha pl egy kis ablakba beírod a kiírandó szöveget, és egy másik kis ablakba csak a hozzá tartozó szín számkódokat.
Pl ha a árvíztűrőtükörfúrógép 21 betű akkor a másik ablakba 21 számot írsz.
Mondjuk így meg a szóközt nem tudom, hogy tudná kezelni.
Vagy így pl a szóköz is működhet, hogy Egyszer volt hol nem volt és a másik ablakba meg így a számokat 1111111 3333 444 555 6666.
(#) Mircsof válasza attika hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /
 
Igen ez is egy használható gondolat szerintem.
Esetleg még úgy is megoldható, mint egy egyszerű Excel táblázat. Egy viszonylag nagyobb keret benne a betű, alatta meg lehetne egy ugyan akkora keretben a hozzá tartozó szám, vagy szín.
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2017
(#) Kovidivi válasza kly hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /
 
Használj fix szélességű betűtípust, pl. Terminal azt hiszem ilyen.
(#) kly válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /
 
ilyesmi lesz de még kalapálom.

Bővebben: Link
(#) Ivan93 válasza kly hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /
 
Szia! Azonos szélességű betűtípust, pl.: courier, lehet html-ben beállítani? Akkor lehetne két sorban, ahogy írtad, és nem csúsznának el az oszlopok.
Követem egy ideje az óra alakulását, profi munkát végeztek
szerk.: Kovidivi gyorsabb volt.
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2017
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /
 
Ebbe én nem szólok béle Még a hw lesz kicsit köszörülve azt az kész..Most éppen tesztelem itt a műhelyben a max fényen megy a video nem megy a fűtés nem is tud 40 foknál melegere menni a nyák azon része sem hol a dc konverter és a tekercs van A sör meg még hidegebb
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2017
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /
 
Ilyen lett . Még csak az első sor működik.

Bővebben: Link
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Van teszt verzió? Most nem értem rá vele egyáltalán foglalkozni..Holnap meg tudom próbálni ha van valami tesztelni való
(#) attika válasza kly hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Ha megírsz egy szöveget és pl karakterenként visszatörlök egy betűt és át akarom állítani a színét akkor az előtte lévő karaktert random átszínezi, tudom, hogy még csak teszt verzió csak egy észrevétel volt.
(#) kly válasza attika hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Igen tudom. Sajnos a javascript sem az erősségem.....Azért kalapálom még mikor van időm. Nem annyira egyszerű a feladat mint elsőre tűnik. Mondjuk könnyebb lenne ha tudnék programozni!
Azhittem kívánom az ablakon az egészet mire megírtam egy normálisan működő urldecode fuggvényt native c ben.
Aztán az a nyomorult javascript se úgy működik ahogy kigondoltam.....

Meglesz ez csakmég neki kell futni egyszer.
(#) attika válasza kly hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Idézet:
„Mondjuk könnyebb lenne ha tudnék programozni!”


Csak tízed annyira tudnék programozni mint te, akkor én lennék a vakok közt a félszemű.
De egy led villogtatón túl semmi többet nem tudok megcsinálni az meg édes kevés ahhoz, hogy meg tudjak írni magamnak bármilyen programot.
(#) kly válasza attika hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Ha egy normális LED villogtatót meg tudsz írni magadtól akkor szinte bármi mást is. Ugyanazokból az egyszerű utasításokból áll a komolyabb program is.
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2017
(#) kly válasza attika hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /
 
Ott van a develben a 624 elvileg javítva van minden szövegbeviteli hiba teszteljétek hogy jól működik e?!

ilyen lett:
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2017
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /
 
Szia! Működik! Annyi ha nem teszek szóközöket a vége után nem forgatja a szöveget végét olyan mintha elharapnák..
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /
 
Az más téma, majd megcsinálom azt is hogy körbevigye.
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /
 
Reboot után nem jegyzi meg a szöveget..
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /
 
Az is más téma ez csak a bevitel egyenlőre. Át kell írni azt az egész részt mert ugye már több szöveg is lehet. több file ba tárol stb.
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2017
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /
 
Ha váltok színt a kurzor elugrik a sor végére ..De csak az első sorban a másodikban már jó.. valószínű az alap szöveg karaktereinek a végére ugrik..
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2017
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /
 
Frissítettem a devel már lehet válltani a szövegek között. Meg mostmár kifut végig nem kell a sok SPACE
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2017
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /
 
Most is ha az első sorba írok és színt váltok átugrik az alatta lévő sorba a kurzor de ott már jó csak az első sorban nem..Olyan mintha az eredeti szöveg bent maradna annak a végére ugrik.. Ha kitörlöm a semmit is jó hosszan az első sorban akkor jó.. Sok szóköz karakter lehet az..
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Ápr 20, 2017 /
 
igen a sok szóköz miatt. AZ már nem is kell !!!!
(#) kly hozzászólása Ápr 20, 2017 /
 
Fenn a 624 végleges. Menti a szöveg fileokat. Minden ékezet működik.
(#) kly hozzászólása Ápr 20, 2017 /
 
Valaki szépeket írogat az órámra köszönöm
Következő: »»   459 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem