Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   462 / 489
(#) Hp41C válasza janigel hozzászólására (») Nov 20, 2017 /
 
Kb. 8 éve működik már.
(#) janigel válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 21, 2017 /
 
Köszi szépen
(#) furko hozzászólása Dec 20, 2017 /
 
Sziasztok!
Építettem egy órát a mellékelt kapcsolási rajz alapján. Nincs valakinek olyan kód hozzá ami 24 órás kijelzést tud?

rot_sch.png
    
(#) Hp41C válasza furko hozzászólására (») Dec 21, 2017 / 2
 
Ehhez a kapcsoláshoz megadott hex állomány a Bob Blick féle forrásból keletkezett.
Íme a 24 órás változat forrásban és PIC16F84A -ra fordítva.
(#) furko válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 21, 2017 /
 
Nagyon szépen köszönöm!
(#) manolo válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 21, 2017 /
 
Én is nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek!
Nekem is van egy ilyen órám, furko fórumtárs kikaparta nekem is a gesztenyét. Majd kipróbálom ezzel is, mert nekem is jobban tetszenek a 24h-s órák.
Kellemes ünnepeket kívánok!
István

DSCF6792.JPG
    
(#) janigel hozzászólása Dec 22, 2017 /
 
Mindenkinek Áldott Ünnepeket és Boldog Új Évet kívánok.
(#) KKobra hozzászólása Jan 5, 2018 /
 
Hát tényleg megállt a fórum! Elfogytak azok akik bele mernek vágni hobbiból építeni valamit?
Vagy csak az órát, órákat nem építi senki?
KLy, patexati még páran elmentek a facebookra de onnan csak a kly fejlesztése vagy régebbi fejlesztései érhetők el.
Én még belevágok a 127 LEDes rgb óra megépítésébe de már nagyon apró alkatrészekkel kell dolgozni.
Még meg kell tanulnom a pasztával történő forrasztás foró levegővel. (Félektőle)
Van valami jó módszer bármi ami segíthet ebben? Vagy csak a tapasztalás gyakorlás marad?
(#) Mircsof válasza KKobra hozzászólására (») Jan 6, 2018 /
 
Szia!
Én a saját tapasztalatomból indulok ki, miszerint ha nekem ment az itt látható eszközzel, akkor neked is elsőre menni fog egy erre a célra való hőlégfúvós pákával. Már ha jól emlékszem, hogy neked is ilyen pákád van.
Mindössze 4 dologra kell figyelni:
1. ne legyen a kelleténél több a levegő mennyisége, mert elfújja az alkatrészeket.
2. ne legyen az ón olvadási hőmérsékletétől se sokkal több a hőmérséklet, mert megégeti a ledeket és bebarnul.
3. ne melegítsd sokáig a ledeket, mert megbarnulnak hiába megfelelő a hőfok.
4. Nem kell sok paszta, mert a ledek ferdén fognak állni mivel a paszta ugye össze"folyik" egy ón golyóvá ami a led alatt fog összegyűlni, és el fogja emelni a paneltól mivel a led "súlyánál fogva "úszni" fog az ón tetején".

Ha megégtek a ledek azzal nem tudsz mit csinálni, cserélni kell őket.
Amennyiben sok ónt használtál azt lehet javítani egy széles fejű pákát végighúzol a ledsor mellett. A páka felületénél fogva magára fogja szedni az ónt így a ledek alól kijön a felesleg. Természetesen utána ismét hőlégfúvóval még egyszer végig kell menni rajtuk. Ekkor látható is lesz, hogy a helyükre mozdulnak a ledek.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2018
(#) dara válasza KKobra hozzászólására (») Jan 6, 2018 /
 
Ha lenne kész nyák,én is bele vágnék.Ezt házilag legyártani nem lehet.
(#) mrbini válasza dara hozzászólására (») Jan 6, 2018 /
 
m Csatlakozok. Egyre én is vevő lennék
(#) subi válasza mrbini hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
Esetleg engem is érdekelne egy nyák.
(#) KKobra válasza subi hozzászólására (») Jan 9, 2018 /
 
a facebook on keresd meg a fejlesztőket lehet ők tudnának segíteni.
(#) KKobra hozzászólása Jan 9, 2018 /
 
patexati nyákján megépítettem a 67 ledes órát és csak szívok vele mert az RTC vel valami gond lehet
Számolja az időt a rotor de nem kéri le a pontos időt
indulásnál 50:10:12 innen számol
ha megpróbálom beállítani akkor vissza ugrik 50:10:00 és számol
minden forraszt átforrasztottam az RTC lábait az ellenállásokat
Indítás és minden szuper .................kb 10 percig majd beváltott 50:10:00
elem ki elem be ismét jó pár percig majd 50:10:00
Ha hagyom igy akkor számolja az időt hagytam bekapcsolva és 60:32:48 nál kikapcsoltam
indulás ismét 50:10:00
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Jan 9, 2018 /
 
Emlékeim szerint a panel egyes verzióján kellett valamit faragni az RTC környékén (vagy alatta). Továbbá az IrDa illesztőt nem kell beépíteni, sajnos nem fog működni egyáltalán. A tervezéskor kimaradt az UART - IrDa konverter.
(#) nagysasy hozzászólása Jan 9, 2018 /
 
Sziasztok !
Ennek a rotornak keresném a kapcsolási rajzát.
Köszönöm.
(#) nagysasy válasza nagysasy hozzászólására (») Jan 9, 2018 /
 
Illetve ehhez a bázishoz is kellene egy rajz.
Köszönöm.
(#) Tomi111 válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 9, 2018 /
 
Szia! Néztem a linkelt órát. Jól látom, hogy ez így egy komplett óra, csak táp kell neki a motorról? Ha igen, egy kérdés: hogyan állítom be az időt?
(#) Hp41C válasza nagysasy hozzászólására (») Jan 9, 2018 /
 
(#) Hp41C válasza nagysasy hozzászólására (») Jan 9, 2018 /
 
(#) Hp41C válasza Tomi111 hozzászólására (») Jan 9, 2018 /
 
Infra távirányítóval (Philips RC5).
(#) Tomi111 válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 9, 2018 /
 
...bocs az értetlenkedésért. Miért vannak rajta akkor nyomógombok? ill. nem látok fotodiódát vagy optokaput, hogyan vezérli így a ledeket, a kiírás pozícióját?
(#) Hp41C válasza Tomi111 hozzászólására (») Jan 9, 2018 /
 
Az alap Bob Blick féle kapcsolásban a táp egy fázisából vette a pozíciót, a Királyféle rajzon már van egy fototranzisztor. Ezeken még gombok vannak. Megnézed milyen időt mutat, megállítod a forgást, a megfelelő számúszor megnyomod a gombokat (csak előre állít), és újra indítod a forgást -- közben a tápellátást folyamatosan biztosítod.

Itt a fórumon már sok kiegészített verzió is fenn van: Infra vevővel és RTC -vel kiegészített is található. A program egy kicsit más, mint a körlapos verzióban.
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2018
(#) Tomi111 válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 9, 2018 /
 
Köszi! A goldcap talán ezért van benne, hogy a beállítás idejére tartsa a tápot vagy arra kevés? Nekem ilyen egyszerű verzió kellene, amihez nem kell bázis, csak a forgó részen az elektronika. Nem kell semmi extra funkció, távirányítás, stb. Azt hittem a fototranzisztor az infra vevőhöz van, nem a pozícióhoz.
(#) Tomi111 válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 9, 2018 /
 
Csak most néztem meg jobban a rajzokat, valóban az eredeti 10kOhmos ellenállás helyett van a fototranyó, a gold-cap meg eredetileg biztos a beállítást szolgálta, hisz le volt választva a ledek tápjáról. Viszont ez a módosított rajzon nincs így? Na mindegy is, ezt megoldom.
(#) KKobra hozzászólása Jan 9, 2018 /
 
Értem én, hogy a legegyszerűbbet akarják megépítenei. De ha elkészül, akkor nem fog tetszeni működés közben.
Nem sokkal több munkával és alkatrésszel sokkal jobbat is alkothatsz, ami még látványra is sokkal szebb.
A 26 ledLED-es SMD, vagy a normál ledLED-es hibrid panelt ajánlanám megépítésre.
Ezeket a verziókat már érdemes megépíteni, megéri a belefektetett munkát
Higgyétek el nekem, én is a legegyszerűbbel kezdtem. aAzért van ma már 4 órám, ebből csak kettő működik folyamatosan, az elsőt csak bemelegítésnek volt jó.
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) KKobra válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 9, 2018 / 1
 
pPatexati küldte a kész nyákNYÁK-ot. Ttudom, elvben minden rajta van a rotoron, ami aminek volt helye.
Tudtam, hogy van, ami haszontalan, nincs rá szükség, de a kiegyensúlyozás miatt tettem fel.
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) nagysasy válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 10, 2018 /
 
Köszönöm megvan.
(#) nagysasy hozzászólása Jan 12, 2018 /
 
Sziasztok !
Ezt az órát szeretném majd megépiteni. Azt szeretném ha az óra megtartaná az időbeállitásokat akkor a bázison elhagyható az RTC és kell e valamin átalakitást végezni valamelyik panelon?
Illetve valakinek megvan e ennek a bázisnak és rotornak a programja? A bázist 2550-el épiteném meg.
Köszönöm.
(#) Mircsof válasza nagysasy hozzászólására (») Jan 12, 2018 /
 
Szia!
Idézet:
„Azt szeretném ha az óra megtartaná az időbeállitásokat akkor a bázison elhagyható az RTC”

Pont fordítva! Hagyd meg az RTC-t a bázison, és a rotoron meg ne építsd ki. Ehhez kell az adatkapcsolat, ami nem áll szinte semmi + költségből.
Ha mindenképp a rotoron akarod az időt megtartani, akkor meg ne ezt a bázist építsd meg, hanem valami sokkal butábbat.
Adatkapcsolat nélkül ez a bázis olyan mint ágyúval menni a zsugorító sugárral meglőtt verébre.
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2018
Következő: »»   462 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem