Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DVD lejátszó javítás
 
Témaindító: ddr, idő: Szept 10, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   75 / 84
(#) Puskaporos hozzászólása Okt 1, 2016 /
 
Sziasztok. Előre is elnézést , de Ide irok , mert hasonszőrű a témám. Van egy vadi új hordozható dvd lejátszóm. Amelyel az a gondom , hogy SD kártyárol semmilyen film formátumot nem játszik le , amit eddig próbáltam ( avi,dvd,mp4 ). Van valakinek valami ötlete?
(#) Massawa válasza Puskaporos hozzászólására (») Okt 1, 2016 /
 
Nagyon valoszinü, hogy csak az mpg (mpeg2) formátumot támogatja.
(#) jannus hozzászólása Okt 2, 2016 /
 
Sziasztok.

Van egy lejátszó nálam ami nem kapcsolt be csak a power led világít.
Szétszedtem látszik a tápon a 2200µF 10V kondi púposodása.
A kérdésem, ha azt kicserélem az elég lehet? Vagy cseréljem le a másik kettő 1000µF 25V-ost i s. Ugyan ilyenre vagy esetleg nagyobbra.

A válaszokat előre is köszönöm.
(#) Puskaporos válasza Massawa hozzászólására (») Okt 2, 2016 /
 
Eredetileg mindent kéne játszani. És usb- megy is de sd-nem. Hátha a kép valakinek több mindent elárúl.

CAM00317.jpg
    
(#) CHZ válasza jannus hozzászólására (») Okt 2, 2016 /
 
Szia!
Cseréld, nagy valószínűséggel jó lesz..
(#) edus67 hozzászólása Okt 16, 2016 /
 
Sziasztok!
Van egy philips dvp 3313-as dvd lejátszóm,ami 3 évig remekül müködött,de májusban volt egy áramkimaradás és utána már nem érzékelte a lemezt,kiirta,higy no disc. betekerte utána megállt és no disc felirattal leállt. a szerelő tápegység hibára gyanakodott,megjavította,utána müködött rendesen 3hónapig,aztán kezdödött előlről minden,megint elvitte a szerelő,de most azt mondta az optikai meghajtó a hibás,de nem csinált vele semmit,nincs hozzá alkatrész.
sajnos nincs olyan szuper kamerás telefonom,mint nektek,de azért azt szeretném megkérdezni így látatlanban,hogy mit csinálhatnék még?Mi baja lehet?Átvertek?
Arra gondoltam,mi lenne,ha kicserélném egy másik meghajtóra,vajon müködne?
valaki írta,hogy sikerült ilyesmivel megoldania hasonló gondját. mit gondoltok? nem akarom kidobni,ha megoldható a probléma,különben nagyon jól müködött.
Előre is köszi a segítséget!
(#) hobbyboby válasza jannus hozzászólására (») Okt 16, 2016 /
 
Azt a "felfújtat" mindenképpen cserélt ki, ámde nem ártana a másik kettő - látszólag még épet se!
És ha már ott vagy, mérj rá egyből az egyeniránító diódákra is...
Ártani vslójában nem árt, de inkább használ.
Mivel ezek állandóan feszültség alatt vannak - én például beleépítettem a lejátszó hátuljára egy kis kézi billenőkapcsolót. Így viszont csak akkor kerül áram alá, ha azt én is úgy akarom!
(#) Gafly válasza hobbyboby hozzászólására (») Okt 16, 2016 /
 
Idézet:
„Azt a "felfújtat" mindenképpen cserélt ki,”

Amelyiknek "véres" a teteje?
(#) hobbyboby válasza edus67 hozzászólására (») Okt 16, 2016 /
 
Lehetne megpróbálni - mondjuk egy motorcserével?
Nálam az egyik lejátszó például - teljesen attól gyógyult
(#) hobbyboby válasza Gafly hozzászólására (») Okt 16, 2016 /
 
Ahol az lesz a legvég, hogy kifut a kondér ....
(#) domi64 válasza jannus hozzászólására (») Okt 17, 2016 /
 
Szia jannus! Ahogy néztem DVD tápjáról feltett két képet, észrevettem, hogy mindegyik kondi (elektrolit), pont az a kínai gagyi, mert Chang a márkájuk, tehát az a biztos, ha újrakondizod az egész tápot, én a Nichicon márkájú kondenzátorokat ajánlom neked, olyat alkalmazz! A táp eredeti kondijait ne ugyanolyan feszültségtűrésűre és kapacitásúra cseréld ki hanem legyen mindkettő nagyobb, tehát mondjuk a 10V 2200uf-os kondi helyére rakj be egy 25V 3000uf-osat, mert így nagyon nehezen fog később megint tönkremenni, ha jobb kondikat teszel be az eredetik helyére, mert a több az semmiképpen nem baj!
(#) domi64 válasza jannus hozzászólására (») Okt 17, 2016 /
 
Na és a két fóliakondit is cseréld ki jobbra (a váltóáramú részen)!
(#) devergo74 hozzászólása Okt 21, 2016 /
 
Sziasztok.
Szerintetek fejhiba lehet a dvd lejátszónál, ha csak olvassa, és utána kiírja hogy no disck?
(#) edus67 hozzászólása Nov 1, 2016 /
 
Sziasztok!
csoda történt!csak nem tudom hogyan. búcsúzóul betettem egy dvd-t a lejátszóba és hosszas nyögés és loading után lejátszotta a lemezt és a filmeket,most már végképp nem értem!kisérleteztem mégegyszer, a loadingozás mindig hosszabb,de lejátssza, a nyögés és a morgás később elmúlik. mi lehet ez?
(#) hobbyboby válasza edus67 hozzászólására (») Nov 2, 2016 /
 
Van olyan alapeset, hogy simán "megvakul a szeme" .... hisz a laser-lencse általában műanyagból van, s egy idő után elhomályosodik. Annál - vagy fejcsere, vagy kuka.
Van olyan, hogy a tányérforgató motor kissé lelassul - nekem például egyszer azért írta folyton, hogy "No disk" - aztán amikor kézzel kissé "rápörgettem", hááát
- mindjárt meglátta a lemezt.
A motorcsere után egyfolytában megy.
És akkor a legjobb, ha csak simán "koszos a szeme".
Ez a legáltalánosabb gond, mivel a lencse többnyire felfelé néz (ugyanis alulról olvassa a lemezt), a lakásbeli finom por meg bizony fentről rátelepül. Ilyenkor kell az alkoholos vattás-pálcika s egy nagyon óvatos maszatolás ...
Ahol sokat és sokan dohányoznak, ott ráadásnak még valami sárgás szar is kiválik a levegőből (a füstből), s az szépen ellepi a lencsét.
Láttam én nem egyszer a nem működő videóknál, hogy szinte az egész mechanika sárgás bevonattal érkezett. Aztán - naná, persze számomra rögtön kiderült belőle, hogy - ott erős dohányosoké a cucc.
Előszörre nem akartam elhinni, de sajna mégis igaz
- pl. voltam egyszer egy volt kollegámnál. aki (meg az élettársa is) elég erősen dohányoztak.
A lakásban a tapéta, a fürdőszobában a falitükör, az ablakokon a függyönyök - mind mind kissé sárgásak voltak! A lerakódott nikotin, avagy mit tudom én micsoda ....
A szinte műszer jellegű elektronikus és/vagy optikai cuccokban (video, DVD lejátszó) ez bizony már elég zavaró tud lenni!
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2016
(#) joszku hozzászólása Dec 21, 2016 /
 
Sziasztok! Van egy pioneer dv-2650 típusú dvd lejátszóm, amely bekapcsolás után kiírja, hogy "pioneer", és itt meg áll a dolog. Nem reagál se távirányítóra, se a készülék gombjaira. Táp panelen van egy darab döglött kondi. Annak cseréje önmagában megoldhatja a dolgot, vagy valószínűleg komplexebb lesz a probléma?
Köszi!
(#) kadarist válasza joszku hozzászólására (») Dec 21, 2016 /
 
Szia! Majd megmondod, ha kicserélted azt a kondit.
(#) STcastoro hozzászólása Jan 1, 2017 /
 
Sziasztok!Van egy Hyndai PDP 388SUATV tip hordozható dvd lejátszóm.Sajnos egyik napról a másikra,meggondolta magát és nem üzemel.
Észlelt hiba:Sem akkuról,sem hálózati tápról.nem kapcsol be.Se kép se hang,még a kontrol led sem világít.
Eddigi próbálkozás: megbontottam,sajnos szemmel semmi hibát nem láttam,a kondik jónak látszanak,forrasztások úgy látom jók.Hol keressem a hibát? köszönöm.

DSC00564.JPG
    
(#) hobbyboby válasza STcastoro hozzászólására (») Jan 4, 2017 /
 
Biztosíték?
Vagy esetleg - maga a bekapcsolója? ....
(#) STcastoro válasza hobbyboby hozzászólására (») Jan 4, 2017 /
 
Biztosíték nincs benne.a bekapcsoló gombig nem megy el a fesz,még a power led sem világít.
(#) hobbyboby válasza STcastoro hozzászólására (») Jan 5, 2017 /
 
Biztos?
Ma már nem csak üvegcsöves biztiben kell ám gondolkozni.
Léteznek kis fekete és kerek, beforrasztható biztosítékok is.

De ha a feszültség még a bekapcsoló gombig sem jut el, akkor cseréld ki a vezetéket!
Szerintem lazán megtört valamelyik huzalszál a hálózati dugódban!
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2017
(#) Pacso hozzászólása Jan 20, 2017 /
 
Sziasztok! Segítséget kérnék !
Adott egy Philips DVD3264 lejátszó és sztrájkba kezdett ! Áram alá helyezve az"ON" megjelenik de semmire sem reagál , halottnak tetteti magát! Valami ötlet hogy hová nyúlják ? A kondik jóknak tűnnek !
(#) FAZ1 válasza Pacso hozzászólására (») Jan 27, 2017 /
 
A halottakat temetni szokás!
Alighanem már ez is megérett rá ....
azaz - KUKA!
(#) Pacso válasza FAZ1 hozzászólására (») Jan 28, 2017 /
 
(#) NemodaBuda2 hozzászólása Feb 5, 2017 /
 
Szevasztok! ORION DVD 5400HC asztali lejátszómnál a következő a hibajelenség: Bekapcsolás után a tálca hamarosan beavatkozás nélkül kijön, majd néhány másodperc múlva visszamegy, majd hamarosan újra kijön, s ezt ismételgeti,akár üresen, akár lemezzel. Vezérlő gombra nem reagál csak a Power-re.
Tapasztalt már ilyent valaki? Hol keressem, javítsam e hibát? Köszönettel!
(#) edus67 hozzászólása Feb 15, 2017 /
 
Sziasztok!
"Minden csoda 3 napig tart"-ez nálam is igaz.
Megint azt írta ki,hogy No disk.Többszöri próbálkozás után is.
Volt pálcikás alkoholos portalanítás,minimális por,szinte semmi nem volt a pálcikán,viszont utána elvitte simán a gyári/bolti dvd-videót.,de a saját ,írott dvd-ket nem olvassa be,amiket eddig lejátszott. csak megpörgeti és utána kiírja no disk.
mi lehet még a gond?
(#) steelbird válasza NemodaBuda2 hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Szia.
Lehet, hogy a loading mechanika el van pozícionálódva és nem tud végállásokba jutni a mechanika (tálca). Pl. elugrott egy fogat. Lehet még végálláskapcsoló probléma, valamint azokhoz menő csatlakozó, kábel, vagy akár vezérlő elektronika hiba is. De akár tápfeszültség probléma miatt is meghülyülhetett a készülék.
(#) steelbird válasza edus67 hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Szia.
Audio cd -vel mi a helyzet?
Egyébként elsőre én fej hibára tippelnék.
Még esetleg a fej sűrített levegős kifújatását meg lehetne próbálni, de ha a lencsén sem volt sok por, akkor a fejben még kevesebb lesz.
(#) trickentrack hozzászólása Márc 30, 2017 /
 
Udv!
Hoztak javitasra egy Samsung Ht-DB120 as lejatszot. Az a gondja, hogy bekapcsolas utan 10 bol 9szer nem reagal semmire. Csak loadingol. Az egy kivetel is csak annyi hogy kiadja a talcat. Nem talalok semmihibategyedul a vegfoknal volt par ellenalas ami lathatoan melegedett. Kicsereltem hatha mondom bezavar valaminek, de nem valtozott semmi.Valami otlet? Vagy esetleg talalkozott mar valaki ilyen hibaval?
Elore is koszonom!
(#) mindenes válasza trickentrack hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
Előlapi gombok részleges átvezetése tud ilyen jellegü hibát okozni
Idézet:
„Az egy kivetel is csak annyi hogy kiadja a talcat.”
-a hibakeresést kézenfekő a tálca(eject) gombjával kezdeni.
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2017
Következő: »»   75 / 84
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem