Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gombnyomásra cukor adagolás
Lapozás: OK   1 / 1
(#) tomi01 hozzászólása Nov 8, 2017 /
 
Szisztok!

Minap elgondolkoztam hogy mennyire jó lenne a reggeli kávénál-teánál a cukor adagolást kicsit modernizálni, pl. Egy doboz alá tenni a bögrét, gombnyomás,és már a kívánt cukor benne is van.
persze a google volt az első hogy utána is nézzek hátha ez az ötlet valakinek már az eszébe jutott
és meg is valósította, megkönnyitve a dolgomat, de sajnos nem találtam hasonlót sem.
Szóval ehez kérnék valami ötletet hogyan lehetne ezt megoldani,én hírtelen valami servo motorra gondoltam, tartálynak/amiben lenne a cukor/ valami üdítős flakon mehetne, és ezt kéne valahogy szabályozni. Tudom ez elég kezdetleges, meg nincs benne sok elektronikai fantázia sem, ezért kérnék ötleteket, tanácsokat, mivel lehetne próbálkozni hogy az ötlet ne vesszen el a meg nem valósított találmányok közt . Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2017
(#) Bakman válasza tomi01 hozzászólására (») Nov 8, 2017 /
 
Kezdésnek: Bővebben: Link. Igaz, nem teljesen értem, miért jó ezt túlbonyolítani...
(#) Massawa válasza tomi01 hozzászólására (») Nov 8, 2017 / 2
 
Válts át kockacukorra, azt egyszerübb adagolni...
(#) tomi01 hozzászólása Nov 8, 2017 /
 
Nekem még a kávéautomaták keltették fel az érdeklődésem, amikor leadja a cukrot elég erőteljes hangot ad, ott valami elektromágnes lehet a dologban.
(#) nedudgi válasza tomi01 hozzászólására (») Nov 8, 2017 / 1
 
(#) Cavalier hozzászólása Nov 8, 2017 /
 
Portartály kávéautomatához, csak egy kis áttételes motor kell hozzá, és kész. Egy 555-ös monostabillal gombnyomásra működtethető, egy potival a mennyiség beállítható.
(#) proba válasza tomi01 hozzászólására (») Nov 8, 2017 /
 
A vetőgépek is jó ötletforrások lehetnek. Pl egy forgó lyukacsos henger, felül belefolyik a cukor a lyukba , ha továbbfordul kiesik a csészébe.
(#) tomi01 válasza Cavalier hozzászólására (») Nov 8, 2017 /
 
Ez igen jónak tűnik Köszi!
(#) Epu2 válasza tomi01 hozzászólására (») Nov 9, 2017 /
 
Néhány típusnál egy vibrátos megrázza a tarták kimenetét. Az orsós adagoló meg továbbítja.
(#) Hp41C válasza Massawa hozzászólására (») Nov 9, 2017 /
 
Egyből a cukor helyettesítőkre.... Van amelyik oilyan csomagolásban kapható, hogy egyből gombnyomásra adagol...
(#) tomi01 hozzászólása Nov 9, 2017 /
 
Mi itt valami újdonságot akarunk én tudom hogy van cukor adagoló amit pár ezer magyar pénzért kapható.
A hangsúly azon van hogy elektronika legyen benne.
Portartály adagolót rendelek, hozzá motor,ahogy előttem
a kolléga javasolta, időzítővel ami gombnyomásra a megfelelő
mennyiséget ad, körbedobozolom. Jelentkezek ha készen van
(#) sonajkniz válasza tomi01 hozzászólására (») Nov 13, 2017 /
 
Szia!

Mennyire cél a saját építés? Mennyire komoly legyen az elektronika?
Ha teljesen saját építést szeretnél, akkor "proba" által javasolt megoldást ajánlanám, egy közepes, 180 fokos modellszervó segítségével. Ez tökéletesen alkalmas lenne hozzá.
A szervo egyik végkitérésénél belefolyik a cukor az adagoló csőbe, a másik végkitérésnél pedig a poharadba. Egy PIC-el meg tudod hajtani, tehetsz rá egy egydigites 7 szegmenses ledkijelzőt, egy gombbal léptetheted 1-9-ig, egy másikkal indítod az adagolást.
(#) kalmi.kalmi hozzászólása Dec 31, 2017 / 2
 
A cukor magába szívja a párát és idővel összeáll. Ezzel is figyelembe kell venni.
(#) Zsolt 73 válasza tomi01 hozzászólására (») Jan 1, 2018 1 /
 
Szia !

Irigyellek a problémáidért !
(#) tomi01 válasza Zsolt 73 hozzászólására (») Jan 4, 2018 / 1
 
Köszönöm szépen! Hasonló problémákat.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem