Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vaku probléma (Yongnuo 560 IV)
Lapozás: OK   3 / 3
(#) dB_Thunder válasza NTAMAS hozzászólására (») Aug 26, 2021 /
 
A J5.9-ről nem tudok mit mondani, MERT NINCS RAJTA A KAPCSOLÁSI RAJZON, hogy mitől lehet rajta bármi is!

Viszont a J5.3-on lévő 5V simán lehetséges, ha 4 x1,5V elemről, vagy 4x1,2V Ni-Cd akkuról megy a cucc!
Ugyanis a közelében lévő nagy elkó simán megtartja a tápfesz (Vbat) egy részét is, ami méréskor épp 5 volt volt...

Egyébként ha a J5.3-et lehúzod a földre, be kellene kapcsolnia a vakunak...
(#) NTAMAS válasza dB_Thunder hozzászólására (») Aug 27, 2021 /
 
Idézet:
„Egyébként ha a J5.3-et lehúzod a földre, be kellene kapcsolnia a vakunak...
- Sajnos semmi. Közben írtam FB-on.
(#) NTAMAS hozzászólása Aug 27, 2021 /
 
Na, talán kezd tisztulni a kép.
Egyre többször sikerül elindítani a masinát és már biztos, hogy kontakt hiba. Vagy a J1 konnektor (vakufejet összekötő kábelcsoport) vagy a J2. De inkább előbbire tippelnék, hiszen amikor forgattam a vakufejet, akkor jelentkezett a hiba.
Átforrasztással lehet megoldani a dolgot?
(#) dB_Thunder válasza NTAMAS hozzászólására (») Aug 27, 2021 /
 
Sokat hajladozik ez a kábel?
Lehet hogy átvezető kábel cserés lesz...
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2021
(#) NTAMAS válasza dB_Thunder hozzászólására (») Aug 27, 2021 /
 
Igen, a vakufej forgatásával, döntésével kissé mozog a kábel is, de laza a kábel, van helye mozogni. A kábelek nincsenek megtörve, úgyhogy szerintem a konnektor lesz.
(#) NTAMAS válasza NTAMAS hozzászólására (») Aug 28, 2021 /
 
A vaku bekapcsol, (majdnem) minden működik. A konnektor lábait kellett átforrasztani.
Mivel nem villant a cső, így kicseréltem a gyújtótrafót. Viszont sajnos továbbra sem villan a vaku.
(#) dB_Thunder válasza NTAMAS hozzászólására (») Aug 29, 2021 /
 
Van MC panelon egy szép nagy kondi, annak 330V-ra kell feltöltve lennie... Ezt ellenőrizd!

Aztán kellene egy jó fotó a villanócsőről!

Aztán ellenőrizni kell a Q1 igbt-t, vagy a meghajtását...
Következő: »»   3 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem