Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   253 / 253
(#) MrBrown válasza MrBrown hozzászólására (») Feb 19, 2023 /
 
Cserébe viszont rotary encoderes állítású a menü rendszere
(#) kisgeri válasza MrBrown hozzászólására (») Feb 19, 2023 /
 
Valójában meg elég lenne 3 bit is, mert a negyedik mindig 0 lenne
(#) MrBrown válasza kisgeri hozzászólására (») Feb 19, 2023 /
 
na annyi felesleges láb sem volt
(#) helltp hozzászólása Feb 26, 2023 /
 
Sziasztok!

Újabb nixie óra építésén töröm a fejem, és tápegységgel kapcsolatos kérdésem lenne. A korábbi óráim tervezésekor a tápegység részt a Vicsys féle overkill órából "kölcsönöztem". Most viszont kedvem lenne valami mást kipróbálni, talán valami modernebb megoldást. Arra volnék kíváncsi ki mit hazsnál mostanában, van-e valami amire érdemes egy pillantást vetnem?

Az egyik fő motiváció, hogy van nálam pár usb-pd-s trigger modul amivel tudok kérni a kompatibilis tápoktól 12, 15 akár 20V-ot is, és megfordult a fejemben hogy 20V-ból lehetne talán egyszerűbben 150-170-et előállítani.

Köszönöm a segítséget!
(#) kaqkk válasza helltp hozzászólására (») Feb 26, 2023 / 2
 
Ezt láttad már ?
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2023
(#) kaqkk válasza helltp hozzászólására (») Feb 26, 2023 / 1
 
Itt a pic egy PWM lába megoldja az egészet .
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2023
(#) MrBrown válasza helltp hozzászólására (») Feb 26, 2023 / 1
 
Szia,
Tudom, ezek a készre szerelt cuccok túl sok kihívást nem tartogatnak (leginkább semmit), de nálam megy egy pár ilyen meg hasonló jónéhány éve és igen megbízhatóak. Az árukért cserébe egy kocka cukor helyigényét adják nulla melegedéssel.HVPS
(#) helltp válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 26, 2023 /
 
Köszönöm a tippeket mindenkinek!

Ez az MC34063A alapú áramkör egész érdekes, de ha jól láttam a vezérlő a specifikációja alapján max 40 voltot bír ki, így gondolom a kalkulátor oldalon szereplő tipikus felhasználásban nem lehet 40V fölé menni, vagy valamit nem veszek észre? A második linken lévő áramkör viszont nem igazán hasonlít a kalkulátoros tipikushoz, ahhoz az értékéeket így gondolom nem tudja számolni.

A MCU lábával boost converter vezérléstől tartózkodnék, általában espressif cuccokat használok (ESP8266, ESP32) és bár van hardveres watchdog valahogy nem szivesen bíznám ezekre a feladatot, néha eléggé meg tudnak akadni.

A helyigény miatt érdekesek ezek a készre szerelt modulok is, de ezen a projekten az esztétika fontosabb lenne, helyem elég sok van.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2023
(#) madzagos válasza helltp hozzászólására (») Feb 26, 2023 /
 
Lehet vele nixie tápot csinálni,stabilabb lesz mint az 555-ös táp.
(#) helltp válasza madzagos hozzászólására (») Feb 26, 2023 /
 
Ebben a konkrét konfigurációban kibír 170V-os kimenetet? Azért nem értem csak, mert a doksija alapján 40V az operation range teteje, viszont így ha jól gondolom a 170V a tekercs kimeneténél, azaz az 1-es lábnál jelenik meg.
(#) madzagos válasza helltp hozzászólására (») Feb 26, 2023 /
 
Bővebben: Link Csak egy példa.
(#) helltp válasza madzagos hozzászólására (») Feb 26, 2023 /
 
Értem akkor az alap felállásban (csatolt áramkör) nem bírja, viszont lehet izolálni a vezérlő kimenetet valami tranzisztorral mint ahogy a kaqkk által linkelt oldalon részletezik.

Köszi a segítséget, így már tiszta!
(#) MrBrown hozzászólása Márc 17, 2023 / 8
 
Sziasztok,
...hát ebből már az én tempóm mellett is hamarosan óra lesz
Végül úgy döntöttem, hogy asztalon álló verzió készül belőle.
A két mérőzsinór csatlakozáson keresztül kapja majd a DC 12V-ot, az enkóder az oldalába lesz betéve.
(#) trickentrack hozzászólása Márc 18, 2023 /
 
Sziasztok!
Szeretném megépíteni az első nixie órámat, a csöveket már megrendeltem, IN-12B/A
Tudnátok ájánlani megbízható kapcsolást?
(#) kaqkk válasza trickentrack hozzászólására (») Márc 18, 2023 /
 
Talán ezek közül tudsz választani De ha egyedi igényed vannak keress meg privátban Ezeket mind mi terveztük készítettük
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2023
(#) MrBrown hozzászólása Márc 22, 2023 / 4
 
Sziasztok,
még a zümmert kell bele varázsolnom a késleltetővel és egy rendes kábelt csinálni neki, de lényegében elkészült.
Éééés akkor most köszönném meg hivatalosan is máté_x fórum társnak a pic programot és, hogy hajlandó volt követni az agymenéseimet
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2023
(#) jpocok válasza MrBrown hozzászólására (») Okt 12, 2023 /
 
Na, egy ilyet én is elfogadnék karácsonyra!

De most nem emiatt írok. Ebben a topikban korábban már volt szó arról, hogyan lehet megfesteni a Nixie csöveket. Jelenleg sehol sem találok valódi izzólámpa-lakkot. Egyáltalán lehet még kapni valahol?

Amit most kínálnak, az mind csak áttetsző üvegfesték, tehát opálos. Márpedig a Nixie-re az nem jó!

Régen, a "boldog békeidőkben" Pesten, a Váci utcában volt egy modellező bolt, mindig tőlük szereztem be a lámpalakkot.

Kérem, aki tudja, írja meg, hogy lehet-e átlátszó, tehát nem opálos, hanem víztiszta lámpalakkot kapni és ha igen, hol!

Köszönöm!
(#) Bakman válasza jpocok hozzászólására (») Okt 12, 2023 /
 
Ez nem az: Bővebben: Link?
(#) Gafly válasza Bakman hozzászólására (») Okt 12, 2023 /
 
Jónak tűnik, különösen hogy nixi-hez nem kell hú(de)hőállónak lenni.
(#) jpocok válasza Bakman hozzászólására (») Okt 12, 2023 /
 
De igen, köszönöm szépen! Persze majd egyeztetni kell, hogy van-e pirosban is.

Éppen ma érdeklődtem egy másik cégnél és ők azt mondták, hogy a Pentart márka mindenképpen opál. Ezek szerint ők sem tudják...
(#) Bakman válasza jpocok hozzászólására (») Okt 12, 2023 /
 
Ilyet még nem használtam, próbafestét mindenképpen javasolt.
(#) kistee válasza jpocok hozzászólására (») Okt 12, 2023 / 1
 
Szerintem ezekből a piros pont jó lesz neked. Én is használok ilyent (igaz, más célra), de ez rendesen átlátszó lesz. Nem ecsettel kenném fel, hanem a nixie-csövet mártanám bele fejjel lefelé és ugyanebben a helyzetben lógatva hagynám lecsöpögni a felesleget és így szárítanám meg.

Szerk: Ne közvetlenül ebbe a tégelybe mártsd bele, mert ez így túl sűrű. Vegyél hozzá higítót is és egy megfelelő méretű műanyag pohárba készíts keveréket. Kiindulásnak fele-fele arányban (festék-higító) és abba merítsd bele. Szükség esetén módosíts az arányon. Ha elrontottad, akkor sincs baj, mert az oldószerrel lemosod és újrakezded. Egyébként úgy sejtem, a nixie-gyárban is valahogy így festik a csöveket...
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2023
(#) jpocok válasza kistee hozzászólására (») Okt 12, 2023 /
 
Neked is köszönöm a segítséget! Amit Bakman linkelt, ott is ugyanezeket lehet kapni, de "picivel" olcsóbban (kétharmadáért). Egyébként a vörösbor színű az igazi mélypiros. Ha összehasonlítasz egy régebbi és egy újabb Nixie csövet, akkor jól látható, hogy a régi mély, meggypiros, az új pedig eléggé fakó piros. A mellékelt képen is látható, hogy az első csőnek, amit egy régivel pótoltam, sokkal mélyebb a színe.
(#) kisgeri válasza jpocok hozzászólására (») Okt 12, 2023 /
 
Egy ismerősöm innen használta nagy sikerrel a pirosat. Teljesen átlátszó. Megfelelő méretű kis edényben mártással festette a csöveket.
(#) MrBrown válasza kisgeri hozzászólására (») Okt 14, 2023 /
 
Sziasztok,
én is erről a conradosról hallottam, hogy mártogatós módszerrel jól "működik".
(#) Tomi111 hozzászólása Okt 14, 2023 / 7
 
Sziasztok! Én kis izzókat ( pl.:E10-es menetű) egyszerűen alkoholos filctollal szoktam befesteni. Na nem úgy kézzel firkálva, úgy ronda! Kompresszorral! De tényleg! Az izzót befogom egy foglalatba( satu is jó), majd a filctoll hegyét két-három centire mellé téve fúvató pisztollyal ráfújok a toll hegyére. A levegő kifújja a tintát a hegyből az izzóra. Tökéletes lesz! Lehet messzebbről is próbálni először, esetleg több rétegben. Pár fújás után a hegyből kifogy a tinta, kicsit várni kell, míg újra megszívta magát a tollból. (vagy több filctoll kell) Csatoltam a toll típusát, amit használtam. Meglepően tartós! Az autó műszerfal izzóját is így festettem be, tökéletes!
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2023
(#) Unfi válasza MrBrown hozzászólására (») Okt 16, 2023 /
 
Sziasztok. A Conrados izzólakkal szépen lehet festeni, akár mártásos módszerrel, de nekem ecsettel is szép lett, mert jól terül. Egy a lényeg, hogy zsírmentes legyen a felület. A piros, és narancs keverékével világosabb színt lehet kikeverni.
(#) Bakman válasza Tomi111 hozzászólására (») Okt 16, 2023 /
 
Nem tudom, honnan van az ötlet, de jó. Ma teszteltem a módszert, azt kell mondjam pazar, felülmúlta a várakozásaim.
(#) Tomi111 válasza Bakman hozzászólására (») Okt 17, 2023 /
 
A munkahelyemen egy CNC gépen dolgozok és ilyen filctollat használunk a kivágott munkadarabra ráírni a rajz szerinti poziciót. Viszonylag sok filctoll elfogy, munkától függően akár hetente egy-kettő. Munka közben van idő, van, hogy 3-4 percig csak vagyok a gép mellett, mire végez egy darabbal( persze az adott munkától függ, van, hogy semmi szabadidőm nincs), az ember spekulál, levegőpisztoly ott lóg a gép oldalán. Hát kipróbáltam, hogy lehet "festeni" vele. De tényleg tartós. Az autó műszerfal izzói legalább 3-4 éve fújtam így be, még mindig piros a fényük. Kaptam nixie csövet, órát tervezek majd csinálni, de kopott. Így fújom majd le pirosra.
(#) BLY94A hozzászólása Dec 4, 2023 /
 
Üdv!

Megrajzoltam az alábbi linken található nixie óra kapcsolását egyben.
A kérdésem az lenne, hogy a mellékelt pdfben a reseteket jól kötöttem-e össze?
Link: http://www.mcamafia.de/nixie/ncp_en/ncp.htm

nixieora.pdf
    
Következő: »»   253 / 253
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem