Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?

Témaindító: Placi84, idő: Szept 24, 2006
Lapozás: OK   729 / 729
(#) nedudgi válasza Gabó hozzászólására (») Szept 14, 2017 /

Sőt, az előtted hozzászóló is megírta ugyanezt.
(#) Gabó válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 14, 2017 /

Ő nem megírta, hanem belinkelte.
(#) Fülöp Ferenc 49 válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 14, 2017 /

Sikerült a megoldás , a jó tanács bejött ,visszavontan és eltávolitottam a 13.-i frissitésekből az outlookra vonatkozót , és minden jó lett , köszönöm , a GYIK-nak is
(#) jani1987 válasza Fülöp Ferenc 49 hozzászólására (») Szept 14, 2017 /

Ez ugyan nem segítség de én csak open office-t használok. Ott nincs gubanc.
(#) Firefighter1 hozzászólása Szept 17, 2017 /

Sziasztok! Nem nagyon offolnám szét a ropicot, ezért csak nagyvonalakba vázolom fel mi a bajom aztan inkább privatba kellene folytatni.

Van egy UPC-s conectBOX-om, erre szeretnék egy FIX IP-t regisztrálni, ( tudom van rengeteg szolgáltató) utánna szeretnék egy Repeatert vagy AP-t felrakni (mert a hátso szobába igencsak gyengécske a jel) illetve szeretnek egy háttértárat amit "neten" elérek minden gépről! tulajdon képpen egy mini"felhöt"
Külön külön szinte mindegyiket meg tudnám oldani! De ha valaki olyan rámirna aki ért is hozzá, akkor lehet hogy még optimálisan is lenne megoldva, nem olyan szedett vedett modon mint ahogy én összetákolnám!
Köszönöm
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2017
(#) Fülöp Ferenc 49 válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 18, 2017 /

Mégis csak kellene némi segítség , Uninstallálom a rossz outlook frissitést , minden rendbejön a magyar nyelvvel , de másnapra másik dátummal újra bejön a svéd kavarc , ha bekapcsolom , Hogy lehet végleg eltüntetni ezt a frissitést ? ez lenne a kérésem.
(#) ROBESTON válasza Firefighter1 hozzászólására (») Szept 18, 2017 /

Nézz utánna, Pl. OpenMediaVault... saját felhő, videótár, háttértár webtár, hálózati nyomtató, stb....
(#) Firefighter1 válasza ROBESTON hozzászólására (») Szept 18, 2017 /

Igen! Pont arra jutottam tegnap! Eleg sok videot találtam róla!
A telepítésnél van egy kis cifraság de amugy jonak tünik!
Ez tehat megoldva... a fix IP is! Regisztralok egy szolgáltatonál!
Márcsak egy Repeatert, vagy AP-t kell létrehozzak! Van itthon egy fölösleges Linksys Wrt54g!
Szerintem ő lessz a nyertes! Márcsak egy jo opendriver kell, meg be kell tudjam állitani!
(#) ROBESTON válasza Firefighter1 hozzászólására (») Szept 18, 2017 /

Ha az OMV szerverrel kész vagy a beállítások után készíts egy partició mentést, hasznos lehet.
(#) Firefighter1 hozzászólása Kedd, 12:41 /

DDE kliens és USB -UART ba otthon van valaki?

Egy érdekes problémám van.
Feltelepitettem az FTDI nek a driverét, eszközkrzelőben szépen hozzáadtam.. lehuzom, feldugom szépen felismeri!
Ha barmilyen DDE kliensel probálok csatlakozni a porthoz( latja) elkezd kommunikálni és egy masodperc mulva kiirja hogy transmission error.
Rányitok egy terminál programot (leszedtem abbol is hármat) ha fut már a DDE kliens nem engedi az adott portot monitorozni! Ha elöbb a terminál programot nyitom meg és inditom ott a portot akkor meg a DDE kliens nem csatlakozik!
Amugy nagy valoszinüség szerint a driver jo, mert amikor a terminalprogin keresztül akarok adatot kiküldeni USB-UART on és rányomok az enterre, Küldés. Akkor mindig gelvillan a kis led.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Pé, 19:47 /

Segítség kellene!!! Van egy 80GB laptop IDE HDD egy USB tokban, ami rendszerindításkor csutkára fagyasztja a gépemet ha akkor rá van dugva, és ha valamit onnan törlök utána már nem lehet többé kiüríteni a lomtárat, mert azonnal csutkára fagy a gép (de ha valaminek éppen hangja van az megy tovább)!!! Mi nem stimmel? Esetleg nézzek helyettesítő tároló után?
A hozzászólás módosítva: Pé, 19:49
(#) BEMcorp válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Pé, 21:07 /

Nekem is van pár ilyen hdd-m, sajnos nagy valószínűséggel kuka lesz. Még pici esélyed van úgy, hogy közvetlen beteszed az alaplapra, de ne reménykedj túlzottan....
(#) Udvari Zsombor válasza BEMcorp hozzászólására (») Szo, 8:24 /

A MiniTool Partition Wizard Free programmal átmásoltam az USB HDD partícióit a gépem 1TB merevlemezére, ami most így néz ki. A képen a "megmentett partíciók" származnak az USB HDD-ről, és szerencsére minden bájt adatom megmaradt plusz a betűjelek is olyanok mint ha az UB HDD lenne! És most már nem fagy le a gépem!

1TB HDD.png

(#) abcdabcd válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Szo, 8:51 /

Annyi is elég ahhoz, hogy az usb-s külső vinyó ilyesmiket csináljon, hogy nem elég neki a gép által szolgáltatott, szabvány szerinti max 500mA-es áram... hiába nem jár sokszor külső táp a 2,5"-os usb tokokhoz, de van olyan amikor anélkül az oda rakott vinyó nem működik rendesen... szóval, ha a gépben meg jó a vinyó (az is lehet, hogy adathiba is keletkezett rajta az usb-s manőver közben, de ha azt kijavítod, akár újraformázással, és a gépbe bedugva közvetlenül meg utána jól működik, akkor az usb-s megoldásod volt a hunyó, kell hozzá egy külső táp azzal a vinyóval, meg persze a keret is lehet hibás, de ez amíg nem próbálod ki egy jó táppal (1-2A-es terhelhetőség) nem derül ki).
A hozzászólás módosítva: Szo, 8:51
(#) Udvari Zsombor válasza abcdabcd hozzászólására (») Szo, 9:08 /

Áh, most már az USB HDD két partíciója a gépem merevlemezének részét képezi, tehát megoldottnak tekinthető, úgyis minden bájt adatom megmaradt és ez a lényeg!
Következő: »»   729 / 729
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Szept, 25. Hé
2:47:06
Jelenleg 47 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu