Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   1 / 1114
(#) Placi84 hozzászólása Szept 24, 2006 /
 
Sziasztok!
A problémám az, hogy a számítógépem gondol egyet, aztán nyekken a vinyó és teljes sötétség monoton ritmusos sípolással egybekötve. Előszőr időnként csinálta, de most már annyira rendszeres, hogy használhatatlan. Van, amikor nem kikapcsol, hanem kékhalál és kész.
Én a memóriára gondoltam, de még nem volt időm kikisérletezgetni.
Esetleg, ha már valakinek volt ilyen, akkor az ossza meg velem a tapasztalatait pls!
A7S333;AMD1600+;512+128MB;GeForce2 64MB;WinFos XP
Előre is köszi!
PLaci
(#) PCB válasza Placi84 hozzászólására (») Szept 24, 2006 /
 
Szia !

Ha nyekken akkor vinyo
(#) isamisa válasza Placi84 hozzászólására (») Szept 24, 2006 /
 
Gyorsan menstd le a vinyódat,
szerintem közeleg a halálla
(#) Placi84 válasza PCB hozzászólására (») Szept 24, 2006 /
 
A vinyó mindíg nyekken, ha nem normálisan kapcsol ki a gép(például áramszünet). Ebből kifolyólag szerintem nem biztos, hogy az a rossz. De majd megnézem azt is. Valami más esetleg?
(#) Dudus válasza Placi84 hozzászólására (») Szept 24, 2006 / 6
 
Én a tápegységet is ellenőrizném, mert egy néhány éves tápban simán kiszáradnak a kondenzátorok és csoda dolgokat tud művelni. Próbáld ki egy cseretáppal és ha azzal nem csinálja kondizd át a tápot.

Zoli
(#) MaSTeRFoXX válasza Placi84 hozzászólására (») Szept 24, 2006 /
 
Nézd meg az IDE kábelt a vinyón és a tápkábelt. Nálam érintkezés hibás volt a mobilrack, ezért ha valamilyen winyót beleraktam, az egyfolytában "nyekkegett" Ha SATA-s akkor cseréld ki a kábelt (érintkezéshibás a kábel vagy a csati a végén). Nálam ez volt a hiba.
(#) Placi84 válasza Dudus hozzászólására (») Szept 24, 2006 /
 
A táp kb 2 éves, a kábelek meg ok-k.
(#) Placi84 válasza Placi84 hozzászólására (») Szept 24, 2006 /
 
Hozzátenném még, hogy a WinFos betölt, látszólag minden ok és kb 1perc múlva jön elő a hiba, de ez az idő változó. A hang ilyen: pííííík, 1s szünet, pííííík, 1s szünet, pííííík, 1s szünet, pííííík... Lehet, meg kellene néznem a hűtéseket...
(#) fureszk válasza Placi84 hozzászólására (») Szept 24, 2006 /
 
gyorsan vagy lassan szaggatott? úgyértem, sokáig sípol?
(#) ndavid87 válasza Placi84 hozzászólására (») Szept 24, 2006 /
 
Nekem akkor sípolt így, amikor nem érintkezett benne rendesen a ram.
(#) Placi84 válasza ndavid87 hozzászólására (») Szept 24, 2006 /
 
Én is a memóriára gondoltam előszőr...
Kb 1,5mp síp 1mp szünet, de nem az a tipikus hangos sípolás, hanem halkabb. Egy ideig azt hittem a modem sípol, annyira megtévesztő a hangja.
(#) McGyver válasza ndavid87 hozzászólására (») Szept 24, 2006 /
 
Szerintem is RAM, modulok kivesz, WD-40-el ( fültisztító-pálca ) áttöröl az érintkező-sort, visszatesz, szerintem menni fog.
Az a helyzet, hogy az új RAM-foglalatok gázosak ( EDO-tól felfelé ).
Üdv: McG
(#) Tomee válasza Placi84 hozzászólására (») Szept 24, 2006 /
 
Itt meg tudod nézni, hogy milyen hiba jelzéseket ad a bios.
Próbáld meg csak Dosban járatni a gépet és ha itt is halál van akkor nagy a baj. Ha Dosban nem csinálja akkor egy bios frissités + winfos újra pakolása esetleg megoldhatja a problémád..
(#) Báddzsó válasza Placi84 hozzászólására (») Szept 24, 2006 /
 
vinyó haldoklik, ilyen volt nekem is. vissza rándul a fej parkolóállásba ekkor kattan, parkolóállásban a fej eléri a lemezt, ettől sípol... mivel a lemez pörög...
(#) PCB válasza Báddzsó hozzászólására (») Szept 24, 2006 /
 
Szia !

Két dolgot nézzél meg.

1, amikor a gép újraindul nyomd a DELETE bill -t és a BIOS -ban nézd meg hogy látod -e a vinyót.

2, ha az első o.k, tehát látod a vinyót akkor vedd ki a ramokat és csak alkohollal semmi egyébbel (WD40-el...stb) tisztítsd meg, valamint egy ecsettel(alkoholos) a foglalatokat keféld át.

3, BIOS -t nem kell frissíteni köze nincs hozzá


Üdv!
(#) pakibec válasza PCB hozzászólására (») Szept 24, 2006 /
 
Sziasztok!

Szerintem vinyó hibánál kattan a vinyó és utána kék halál. Nem értem miért sipolna a lap vagy miért sötétedne el a monitor.

Memoriahibát jobban el tudok képzelni, de lehet alaplap hiba, táp hiba is, sőt egyes lapoknál a video kártya miatt is sipolhat így.

Szerintem is a DOS mód jó elkülönítésre: húzd le a vinyót, bootolj cd-ról vagy floppyról, ha így is lefagy a vinyóhiba kizárható.
2) Vedd ki a memóriát, indítsd be a gépet, nézd meg hogy sipol.
3) ugyanezt a videokártyával is ekjátszhatod,
így leszükül a kör.

Üdv
(#) Tomee válasza PCB hozzászólására (») Szept 25, 2006 /
 
Ha nincs a gépben vinyó akkor a bios nem jelez, de ha rossz, vagy nincs benne ram akkor sipol, hogy valami nem jó.
Nekem is hasonlókat csinált a gépem egy ideig.
Belekerült +1 ram és utána rabszodikusan lefagyott, újra indult, kék halál és még a vinyó is kattogott.
Aztán bios fresh és utána minden jó lett. De az én hibám nem az új ram betételekor jelentkezett hanem rá 2-3 héttel.
Próbáljátok ki, hogy menetközben megszakíod a vinyó tápját vagy ide kábeljét és kattani fog, de a bios nem fog sipolni. (csak saját felelősségre!)
Szerintem ott nem vinyó probléma van.
Ha valami baja van a vinyónak akkor a fejet azonnal kirántja a parkoló állásba és azt hallani.
(#) sksewolf válasza Placi84 hozzászólására (») Szept 25, 2006 /
 
hello!
Volt már hasonló esetem.
Ki-be kapcsolt a gép és a vinyó kattant meg.
Szerintem nézesd meg(gyorsan bemérik egy szervízben).
Mem. is lehet, ha betöltéskor sz*rakodik.
Ezzel kapcsolatban futtas memtesztet Dosban.
(#) Báddzsó válasza Placi84 hozzászólására (») Szept 25, 2006 /
 
mikor kékhalál van akkor kiírja a hibát okozó eszköz i/o erőforrásának beállítást, erről be tudod azonosítani melyik hardver a hibás, rakhatsz fel hozzá új drájvert... bár a legegyszerűbb ha minden hardverhez szedsz le gyári drivert a netről...
(#) Programmer válasza Báddzsó hozzászólására (») Szept 25, 2006 /
 
Amennyire én jól értettem a témaindító gépe a már betöltött XPvel fagyott le. Ha az XP normálisan bootolt és működött 1 percig az sztem kizárja a hardverhibát. Viszont ha tényleg hardverhibára gyanakodsz akkor nem kell rögtön az egész gépet alkoholfürdőbe tenni, meg kefélgetni, elég ha a BIOSban kiszeded a QuickBoot opciót. Ennek hatására a BIOS teljes körű hardverelemzést végez és végignyalja az egész RAModat nincs e meghibásodva. Ha ezen a teszten átmegy a géped akkor tuti a WinFos szórakázik.
(#) deniel válasza Programmer hozzászólására (») Szept 25, 2006 /
 
Sziasztok!

Adott egy gép HP P43B-MX alaplappal, bekapcsoláskor semmit nem csinál, csak zenél hármat, és utána sípol 2 hosszút.

Valakinek van ötlete?

UI: Bocs hogy belerondítok a topic-ba.

Deniel
(#) Placi84 válasza Programmer hozzászólására (») Szept 25, 2006 /
 
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
Holnap lesz egy kis időm, majd átnyálazom a dolgokat.Kékhalál esetén meg majd felírom az adatokat, amit kiír.
Még egy: Az alaplapon ha kimerül a gombelem, akkor az okozhat ilyen jellegű dolgokat?
(#) Báddzsó válasza deniel hozzászólására (») Szept 25, 2006 /
 
hardverhiba..., a használati utasísban kéne utána nézni hoyg mit jelent a 2 hosszú sípszó.. le van írva, ha nem akor keress rá a neten...
(#) Báddzsó válasza Placi84 hozzászólására (») Szept 25, 2006 /
 
elképzelhető mert resetelődik a bios, de akkor az óra is mindig átállítódik vmire. ha az jó akkor jó az elem...
Szerintem driver hiba lesz. alaplaphoz, minden cucchoz ami a gépben van szedd le a legújabb drájvert. (alaplap, csipkészlet, videó, hang kártya, hálós cuccok, proci(ha újabb), mi van még? asszem ennyi)
(#) Placi84 válasza Placi84 hozzászólására (») Szept 25, 2006 /
 
Közben: Memória modulok egyesével kipróbálva-->úgy is rossz. Gombelem üresjárási feszültsége: 3,26V.
Tehát marad az alaplap, vinyó(bár azt kétlem, mivel betölt a winfos), proci, táp(??)...
(#) Báddzsó válasza Placi84 hozzászólására (») Szept 25, 2006 /
 
szedd le a vinfos frissítéseket, nem lehet tudni.. multkor az oldotta meg az egyik problémámat, pedig nem is volt leírva, hogy arra is jó.
(#) deniel válasza Báddzsó hozzászólására (») Szept 25, 2006 /
 
Már megnéztem, de a zenélés az minek számít?

Deniel
(#) Placi84 válasza Báddzsó hozzászólására (») Szept 25, 2006 /
 
A WinFos folyamatosan frissítve van.
(#) Báddzsó válasza deniel hozzászólására (») Szept 25, 2006 /
 
mit értessz az alatt hoyg zenél?? 3 pittyenés?
(#) deniel válasza Báddzsó hozzászólására (») Szept 25, 2006 /
 
olyasmi mint a régi dosos játékok zenéje, több mint 3 sípolás, a zenét 3szor lejátsza, aztán utána 2 hosszű sípolás.

Deniel
Következő: »»   1 / 1114
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem