Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   32 / 1116
(#) Norby14 válasza ptesza hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
A rendszer-visszaállítást próbáltuk, everest ezt írja: első rendszerindítás: 2010. 01. 29. 16:39
A rendszer-visszaállításnál pedig egyetlen visszaállító pont van: ugyan azzal a dátummal, csak 16:41 időponttal
(#) Norby14 válasza djgombi hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Igazából a laptop nem az enyém, hanem barátnőmé és ő azt mondta, hogy trójais volt.
(#) djgombi válasza Norby14 hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Akkor javaslom az újra telepítést.
(#) subwoffer hozzászólása Jan 30, 2010 /
 
Üdv

Egy olyan problémám lenne hogy minden program normálisan fut de egyszer azt veszem érszre hogy lefagy,rákattintok a programra és azt írja ki hogy nincs elég kvóta.De mindegyik programnál ezt csinálja.Nemtudom mi lehet a baj
(#) belfike hozzászólása Jan 30, 2010 /
 
Sziasztok! Lenne egy kis problémám.Nemrég kaptam egy gépet amiben egy KOB693a fcsx alaplap van .Annyi a bajom hogy nem ismeri fel a RAM-nak csak a felét.512-ből csak 256. A 64-s modult valóban 64-esnek látja de nem minden slot ban (2x256+64)
A RAM-okat kivéve és egyenként vissza helyezve sem müködik.256-bol csak 128 látszik.Az én gepem viszont felismeri 256-osnak a RAM modulokat.Van valami ötletetek mit tegyek?

A tanácsokat előre is köszönöm belfike !
(#) abcdabcd válasza belfike hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Szerintem azt lenne érdemes megnézni, ha ezek az ominózus modulok 2 oldalasak(mind a 2 oldalukon vannak chippek), az alaplap könyvében, hogy melyik slotban támogat 2-oldalas modulokat és melyikben nem.
Én pl olyan ASUS alaplapba raktam már memóriát, amin volt olyan megkötés, hogy az összesen 3 slotból az 1.-be és a 2.-ba lehetett csak 2 oldalas modult rakni és a harmadikba csak 1 oldalasat.
Sőt most megnéztem ennek az alaplapnak a leírását az se mindegy neki hogyha pl mind a 3 slotba raksz akkor csak az 1.-be teheted a 2 oldalast, tehát az se jó neki ha az 1.-be 1o; a másodikba 2o; és a 3.ba 1o.

Illetve még egy dolog jutott eszembe ,hogy találkoztam egy géppel ahol a slot nem érintkezett jól ,ahogy "megkaptam" a gépet azt láttam hogy 1Gb ram volt benne aztán néztem próbálgattam néha nem bootolt meg ritkán kékhalálozott, a nap végén csak nézem hogy 512 ram-ot ír benne pedig mintha nem annyi lett volna a nap elején aztán kiderült hogy a slot volt kontakt hibás...

megtaláltam az alaplapod könyvét, a 28.o. nézd itt még bonyolodik 64Mbites/128Mbites moduljaid vannak-e:
Bővebben: Link
(#) belfike válasza abcdabcd hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Szia! Megnéztem és ez a tipusú modul van benne: HYS 64V32300GU-7.5-C2 .Most már rendesen meg vagyok kavarodva. .Most nekifogok lefordítani a gépkönyvet hátha okosabb leszek.

Köszi a segitséget
(#) abcdabcd válasza belfike hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
A modul tipusa lehet hogy nem annyira fontos, a leírásnak csak a 28. oldalát nézd nem kell az egészet lefordítani
Viszont most ahogy megnéztem a 28.oldalt van egy fontos tény: (ha ténynek vehető) a lap max 512Mb memóriát tud kezelni,viszont akkor nemtudom mi az a 1536Mb 3x512Mb DIMM-mel...

ezen kívül annyi van még ott hogy SS-single sided=egyoldalas DS=double sided=2oldalas... és eszerint illetve Mbit-esség szerint hogy milyen elrendezésben lehet memóriát tenni bele...

ezt az Mbit megjelölést én se értem valaki felhomályosíthatna engem is róla találtam egy linket a keresőbe beírva a modulodról a 2. találatként:
Bővebben: Link
ahol azt írják ez a modul 256Mbit-es...
(#) wolfcsaba válasza subwoffer hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
google a barátod: http://www.google.hu/search?client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Ahu%3...C3%A9s
Az első találatban van erről is szó.
Ha viszont nincs lemezhasználat korlátozásod, akkor nem tudom. Ha van, akkor törölnöd kéne a saját fájljaid közül, hogy legyen helyed a lemezen. Esetleg megkérni a rendszergazdát, hogy adjon még kvótát.
(#) belfike válasza abcdabcd hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
HaliHÓ (stilszerűen ugyan is itt HÓ szakadás van)!A modulok egyoldalas ramok valószínűleg nem támogtja az alaplap.Külön megnéztem minden slotban de csak 128Mb ismer fel.Nos az is igaz hogy valóban 512Mb kezel de slot-on ként igy jön ki 1,5Gb de az már nem világos hogy ss ill ds modul.Lévén ez egy P2-es gép a 320megával már el van. Bár igen bosszantó hogy nem egyértelműsítik a dolgokat.A másik gépem leírásában ugyan ez a táblázat van de a gép gondnélkül felismeri a ramokat.Igaz az P3as.
Mindenesetre köszönöm a fáradozást.
(#) belfike válasza belfike hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Már nem tudtam szerkeszteni! A modul leírása szerint 32Mx64 ,a gépkönyvben viszon a 32Mx4 szerepel maximumként.Hát nem értem!
(#) abcdabcd válasza belfike hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Egyébként valamikor működött ez a gép így?
Meg megnéztem mégegyszer az a nagy táblázat SS/DS az azt írja hogy "The following table shows the maximum memory for DIMM based platforms: " tehát ez csak általánosan a DIMM-mel "szerelt" platformokra érvényes, és akkor már érhető hogy mit ír hogy " This board supports a maximum of 512 MB " viszont ez csak 512-t támogat... nem nagy csoda amúgy láttam olyan alaplapot is p2 direkt csak celeronhoz és az talán csak 2x128mb-t volt hajlandó elfogadni a könyve szerint, holott a sokkal régebbi slot1-es p2/p3-at is támogató P2B-s szériás ASUS tud 768-at..., de akkor ahogy írod hogy ez a modul32Mx64 akkor ez lehet másfajta mint ami jó bele nézd meg esetleg a
Bővebben: Link bontóban ott van elég sokféle dolog hátha találsz jó áron bele ha kell
(#) belfike válasza abcdabcd hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Tulajdonképp ez egy bontott gép amiben volt egy 20Gb
DD és egy hálókártya.Egy másik P2-es gépből pakoltam össze a gyerekeknek játszani, kisebb gépigényű játékokat.Mivel a ramok jók majd lesz hozzá egy régebbi P4-es alaplap és átpakolom.Közben elolvastam amit 2001ben irtak az alaplapról és már akkor is csak közepesnek számított HA ÉRDEKEL elolvashatod.De ha jól emlékszem ott elfogadta a 256Mb-ot. Igy most már végképp nem tudom ki-kivel van.Egyenlőre marad igy de ha tudsz konkrét választ az eredeti kérdésre azt szivesen fogadom. bemásoltam a másik (ms7177ct) gép adatait:
Memory Configurations
The table below displays supported memory configurations:
Technology
(Mbit) Configuration # of Row Addrs Bits # of Col Addrs Bits # of Bank Addrs Bits Page Size (Kb)
64 8M x 8 12 8 2 4
64 4M x 16 12 9 2 2
128 32M x 4 12 11 2 16
128 16M x 8 12 10 2 8
Note: 32M x 4 128 Mbit is for registered DIMMs only, 4M x 16 64 Mbit support is for unbuffered DIMMs only.
The table below displays maximum memory for DIMMs.
DRAM
Configuration 1 DIMM 2 DIMMs 3 DIMMs
SS (MB) DS (MB) SS (MB) DS (MB) SS (MB) DS (MB
64 Mbit 8M x 8 64 128 128 256 192 384
64 Mbit 4M x 16 32 64 64 128 96 192
128 Mbit 16M x 8 128 256 256 512 384 768
128 Mbit 32M x 4 256 512 512 1024 768 1536
Note: SS = Single Sided
DS = Double Sided hát ez igy elég zagyva de TE tudod hogy mit kell nézni.Üdv
(#) abcdabcd válasza belfike hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
a cikk alatt amit linkeltél az egyik komment-ben ezt írják: "256 Mb-ot nem tud kezelni az alaplap ha a Cycle lengthértékét 2-re csökkentem." lehet hogy ez lehet gond nálad, illetve még esetleg az alaplapi elemet lehetne megnézni hogy nincs-e lemerülve, mert az csinálhat mindenféle furcsa problémát...
-illetve lehet hogyha a biosban az alapbeállításokat betöltöd az lehet hogy kompatibilisabban állítja be a biost, persze azután érdemes hogyha az elem jó...
Illetve ez a SS DS nem bonyolult probléma csak annyi hogy az SS-az egyoldalast jelöli a DS a kétoldalast, ha neked egyoldalasok a moduljaid, attól viszont lehetnek még nemjók, ezt igazából nehezen lehet kitalálni illetve én se tudom hogy mi alapján lehet eldönteni de pl az általam az előző hsz-ben említett asus p2b alaplap Intel 440BX chipsettel van ellátva és ebbe se jó akármilyen SD ram főleg nem az újabb gyártásúak, hanem olyan kell ami "BX kompatiblis", igazából sose tudtam meg eddig hogy ezt hogy lehet eldöntni kipróbálás nélkül egy ramról, de lehet hogy az abból az időből származó ramok lennének neked is jók

Illetve még 1 dolog: Ha ismered a memtest86+ programot, ha meg nem akkor Bővebben: Link
nézd meg és töltsd le és próbáld le vele a memóriát hogy egyáltalán jó-e, illetve abban a gépben jól lehet-e olvasni már amennyire tudja mert ha hibás a modul akkor nem is éri meg vele foglalkozni...
(#) abcdabcd válasza abcdabcd hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
elszúrtam a linket valahogy:
itt a jó remélem:
Bővebben: Link
vagy ha jók a ramok és a te alaplapodban mégse esetleg egy bontóban megpróbálhatod elcserélni őket olyanra ami megy a te alaplapoddal
(#) belfike válasza abcdabcd hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
A modulok 100% hogy jók mert a P3 gond nélkül látja annak amik, a 2x256-ot 512-nek.Tehát modulhiba kizárva.Hiren's boot-cd amit használok ezen van mem teszt és sok egyéb diagnosztikai program de "bajos" gépen még nem futtattam,holnap lehet hogy megcsinálom.Egyébként az eredeti bios beállításokat használom ami a gépkönyvben le van írva.A ciklus hossz 3 de nincs semmi változás, marad így.
Egyenlőre ennyi.
Üdv belfike
(#) drako1 hozzászólása Jan 31, 2010 /
 
Sziasztok! Olyan problémám van hogy számitógépem szállitás után olyat csinál hogy nem látta a videokártyát! feltelpitettem, azután sem lett jobb a helyzet elinditottam egy videót és egyből restart! drivereket újraraktam és ugyanaz a hiba! restart! Ha valakinek van ötlete kéem segitsen ! Üdv
(#) belfike válasza drako1 hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Szia !Megvártad hogy a gép felvegye a szoba hőmérsékletét,mert a pára kicsapódhatott a gépeden ill benne. De az is lehet hogy kimozdult a video kártyád.
(#) ptesza válasza belfike hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Az bizony meglehet, mondjuk ha újabb gép akkor már van retesz ,de a régebbi AGP- kártyák ki be jártak mint a kiskutyám.
(#) didyman válasza belfike hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Nem olyan bonyolult ez. A modulok szervezése helyett a DRAM-ok méretét érdemesebb észben tartani. A nevezett alaplap maximum 128Mbit-es DRAM-okat képes kezelni, ebből 16db lesz 256MB, ezt szokták két oldalra szervezni.. És 128MB-os modulból is létezik olyan egyoldalas, amin csak 4 IC van, ezek a modulok már 256Mbit-es IC-kkel vannak szerelve, ez sem kompatibilis, hiába egyoldalas 128MB-os. Valamint, sok régi alaplap nem tud mit kezdeni 133MHz-es modulokkal, esetleg az SPD sincs megfelelően kitöltve lassabb órajelekhez.
(#) didyman válasza djgombi hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Istenem, de miért? Nem megoldani, hanem megkerülni?
vagy regisztrációs adatbázis sérült, vagy sikerült gyorsgombbal elérni a teljes rendszerhelyreállító segédprogramot. Először merevlemezt kellene átvizsgálni, SMART adatokat átnézni, és valami cd, vagy pendrive alapú rendszer alól belekotorni és megkeresni a registry fájljainak korábbi változatait, méretét összehasonlítani az aktuális fájlokkal. Ha a korábbi változatok nagyobbak, akkor a meglévőkről másolat készítése, majd a korábbiak ide másolása szükséges. Ha a helyreálíltópartíció futott le, akkor veszett fejsze nyele, akkor ez már újra van telepítve. Egyébként az Everest jelentése is erre utal. Ekkor nincs vele más teendő, végigvinni a varázslót. Ha szerencséd van, akkor az okos gyártó második partícióra irányította a felhasználói mappákat, ha nem, akkor egy akármilyen adatmentésre való programmal kell kotorászni a fontos anyagaid után és megjegyezni, hogy a merevlemez minden, csak nem megbízható helye adataidnak.
(#) drako1 válasza ptesza hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Szia!Van retesz !azért biztonság kedvéért kivettem és bepattintottam újra!sajnos igy sem változott a helyzet!szobahőmérsékleten volt kb.7 órát bekapcsolás előtt!:Spassz hogy mi a nyavaja verte!
(#) belfike válasza didyman hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Szia! Köszönöm a felvilágosítást.Még így sem teljesen tiszta a dolog de majd átrágódom rajta.
Még egyszer köszi mindkettőtöknek!
(#) didyman válasza belfike hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Semmi bonyolult nincs benne, csak egy 8-as szorzás és az IC-k darabszáma egy modulon . A BX-és deriváltjai lapkakészleteknek a 128Mbit a plafon.
(#) djgombi hozzászólása Feb 2, 2010 /
 
Sziasztok!
Olyan problémám van, hogy az azureus megy egyszer csak foglya magát a gép és re-startol. Utána kiírja, hogy a rendszer súlyos hiba után állt helyre.
Hibajelentésben ezeket jelöli meg.
Mi a teendő?
C:\DOCUME~1\DJGMBI~1\LOCALS~1\Temp\WER9dbf.dir00\Mini020210-01.dmp
C:\DOCUME~1\DJGMBI~1\LOCALS~1\Temp\WER9dbf.dir00\sysdata.xml
Kösz a válaszokat!
Üdv.!
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Feb 4, 2010 /
 
Sziasztok.

3com 920 - st03 hálózati kártya driverét keresem (WinXP), ha valaki tudna ebben segíteni ebben, akkor nagyon örülnék.
(#) Ronin válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Első találat : Bővebben: Link
Ahogy látom nem ingyenes. Keresgélni kell.
(#) _ampervadasz_ válasza Ronin hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Első találatra, valóban nem ingyenes. Tudod, már 2 órája legalább kerestem.
(#) Ronin válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Esetleg ez : Bővebben: Link
(#) ptesza válasza Ronin hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Eléggé nagy görénység , ha ilyenért pénzt kérnek .

A gyártó honlapján szoktam a keresgélést kezdeni, de azt sem értem miért veszik le a régebbi product-okat. Nem hiszem el ,hogy nincs hely...
Következő: »»   32 / 1116
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem