Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   698 / 1116
(#) Lezli46 válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 17, 2017 /
 
Az egeret nem vittem el, a Bluetooth-t tőlük vettem..,

köszi a választ

üdv Laci
(#) nedudgi válasza Lezli46 hozzászólására (») Márc 17, 2017 /
 
Az ilyen perifériák telepítése gyakran igényli az eszköz fizikai jelenlétét telepítéskor.
(#) RoliNyh válasza Lezli46 hozzászólására (») Márc 17, 2017 /
 
Az eszközök párosítása megtörtént egyébként?
Ha nem vitted el hozzájuk ez a szükséges lépés kimaradt, akkor ezt neked kell elvégezni otthon...
(#) Lezli46 válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 17, 2017 /
 
Igazad van..,voltam a cégnél, azt mondtàk mögött héten vigyem vissza..,az eddig müködő egérrel..,noha nàlam eddig minden vez.nélkűli egér sima plub und Play volt..., Megírom mi lett a vége..
Üdv Lezli
(#) Szabi1 hozzászólása Márc 18, 2017 /
 
Sziasztok! Van két hibás laptop merevlemezem: az egyik működött, egészen addig amíg "wipe"-olni akartam linux alatt. A wipe-olás félbe szakadt(véletlenül kijött az USB csatlakozó), azóta csak felpörög, próbál valamit olvasni/irni, szünet, és aztán kezdi újból egy párszor, majd leál a tányérok motorja teljesen és nem ad ki semmilyen hangot. A másik merevlemez szépen felpörög, nem kattog, de nem ismeri fel sem windows, sem linux, sem bios. Valakinek van valami ötlete, hogy meg lehetne-e javitani valamelyiket? Adatmentést nem kellene végrehajtani, csak azt szeretném ha menne valamelyik közülük.
(#) Lezli46 válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Egyelőre függőbe van a hivatalos javitás...,bár garis bőven , de szivesen elkerülném az "osztoszkodást"..,jó volna ha magam megtudnám oldani.., Genius és Logitech jó egereim vannak..,

Konkrétan ez van: Uj SSD és Win7. install után, az eddigi , ezen a laptopon müködő vez.nélküli egerek, egyik portról sem müködnek...
Feldugáskor :Egy hang van.,eszközkezelőben "Universal SeriesBus" alatt--2.4G Wireless Mous ugrik fel.., nem Sárgán..,korrektűl müködik szöveggel..,illesztő program törlése és frissitése után ugyanaz a figura...,

"Hab" a tortán : Ugyanez a figura , az eddig jó a külső Bluetooth -os adaptareimmel..,
(#) nagym6 hozzászólása Márc 20, 2017 /
 
Üdvözletem. Lenovo T60 gépem alaplaphibás. Ha veszek egy üres használt de jó T60 alaplapot, beleteszem az én gépem prociját, működni kell, vagy van még sok buktató? Biosban kell variálni esetleg? A monitor collmérete egyezik a régi és a most vásárolandó alaplap videóval. Nagyon nem értek ilyen mélységben ehhez, ha bonyolult buktatós, nem vágok bele.
Köszönöm.
(#) pittti válasza Szabi1 hozzászólására (») Márc 20, 2017 /
 
Idézet:
„...Valakinek van valami ötlete, hogy meg lehetne-e javitani valamelyiket?”

Az egyiknek alighanem kisütötted az elektronikáját, a másiknál pedig firmware, vagy fejhiba van. Látatlanban mondom, hogy a javításuk nem gazdaságos - a fizetendő összeg vastagon meghaladja egy ilyen merevlemez új árát.
(#) belfi2 válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 20, 2017 / 1
 
Szia!
Amennyiben az alaplap teljesen ugyan az és egyébként sem volt turkálva a bios-ban akkor csak szépen össze kell rakni. Persze kellő odafigyeléssel mert nem egyszerű.(sok a rejtett csavar és néha igen erőszakosan kell bánni a műanyag dísz/takaró lemezekkel.) A neten biztos fenn van a szétszedés ill összerakási folyamat. Nem tudom ennél a típusnál az elem eltávolítható e ha igen akkor ki kell venni.A BIOS ilyenkor alapra áll .Első indításkor fel kell hogy ismerje a procit utána csak azt kell beállítani ami neked vagy az optimális üzemhez fontos.De ha nem csináltál még ilyet akkor szerintem csináltasd meg valakivel aki szedett szét már lapost , vagy szerviz.
(#) nagym6 válasza belfi2 hozzászólására (») Márc 20, 2017 /
 
Szia!
A szétszedés összerakás nem gond, csak a biostól féltem. Nekem nem kell semmi extra beállítás, alaphelyzet jó. Elem kivehető. Akkor belevágok, 7000Ft. körül vannak alaplapok, ha valami miatt mégis bukom, az sem tragédia.
Köszi a segítséget.
(#) steelbird válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 21, 2017 /
 
Sok gyártónál egy adott termékcsaládot jelöl a tipus, vannak alverziók. Más procival (AMD, Intel), más VGA -val, más csatlakozókkal (leginkább darabszámra), úgyhogy ezeket egyeztesd mindenképpen, mielőtt megveszed a másik alaplapot.
(#) Kovidivi válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 21, 2017 / 1
 
Olyan lapot vegyél, ami biztosan működőképes. Simán eladják azt, ami el sem indul, aztán ha panaszkodsz, azt mondják, megfeszítetted az alaplapot beszerelés közben. Vagy vannak ezek a javított alaplapok, működik, csak nincs rajta hang, vagy mondjuk a venti sebessége nem szabályozható, esetleg időnként lefagy. Tehát rizikós. Garanciával vedd a lapot, még ha drágább, akkor is!
Honnan veszed az alaplapot? Bontóból? Mert ott be is rakják kis pénzért, és biztos a garancia is.
(#) Maszi65 válasza Lezli46 hozzászólására (») Márc 21, 2017 /
 
Azt írtad csere és telepítés elött működött. A meghajtó cseréje egész biztos nem befolyásolja a helyes működést. Ha a rendszer ugyanaz mint előtte, szintén nem okozhat problémát. Ebből azt következtetném, hogy nem ugyanaz az illesztőprogram került telepítésre és ezért nem működik. Megoldás szerintem az lenne, hogy keress az eszköz gyártó oldaláról hozzávaló illesztőt.
(#) nagym6 válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 21, 2017 /
 
1 hét garanciával adják, tesztelt. Ez Pécsi laptopalkatrész bolt nagy kínálattal, remélem megbízható. Beszerelőset nem találtam, az lenne a biztosabb, azt csak működőképesen lehetne átadni.
Köszi.
(#) tbarath válasza Lezli46 hozzászólására (») Márc 21, 2017 /
 
"Konkrétan ez van: Uj SSD és Win7. install után, az eddigi , ezen a laptopon müködő vez.nélküli egerek, egyik portról sem müködnek..."

Fel kell tenni a driver-eket, először magához a notihoz, aztán az eszközökhöz.
Csak az a probléma, hogy a D630 baromi régi noti, win7 support hivatalosan nincs is.
Lehet jobb lenne a régi vinyóról átpakolni a rendszert SSD-re, azon elvileg megy minden.
(#) Maszi65 válasza tbarath hozzászólására (») Márc 21, 2017 /
 
Asztali gép mellet ugyanilyen D630-as laptopom van. BIOS frissítés után szépen felment a Windows 10. Driverekből elég volt a hangillesztőt telepítenem és minden tökéletesen működik, többit a rendszer automatikusan update-ről megcsinálta. Windows 7-hez nincs driver, viszont Windows Vista kompatibilis módban futtatva, hiba nélkül telepíthető mindegyik.
(#) tbarath válasza Maszi65 hozzászólására (») Márc 21, 2017 /
 
Ezt egy D630-ról írom, bár Linux van rajta. Általában jó a vista driver 7 alatt, de jó hogy leírtad mert akkor biztos hogy az a része menni fog.
(#) tornadoplus hozzászólása Márc 21, 2017 /
 
Sziasztok!
Lenovo 3000 c100 laptopon újra kellett telepíteni Windows 7-et. Sajnos megfelelő videó vezérlő programot nem találtam sehol. Kérem segítsetek!
Köszönöm: Péter
(#) tbarath válasza tornadoplus hozzászólására (») Márc 21, 2017 /
 
google: Lenovo 3000 c100 support
1. találaton klikk
A lapon drivers & software klikk
Komponensek legördülő: Display and Video Graphics
(#) Maszi65 válasza tornadoplus hozzászólására (») Márc 21, 2017 /
 
Szia!
Windows 7 32 vagy 64 bites rendszer fut? Mennyi ram van a gépben?
(#) Maszi65 válasza Maszi65 hozzászólására (») Márc 21, 2017 /
 
ilyet találtam: Intel Onboard Graphics Driver for Windows 7 (32-bit) - 3000 C100 All-In-One (AIO)

64 bites támogatás nem található, amennyiben Windows 7 64 bites rendszer fut, nem lesz garantált a működése.
(#) Kovidivi válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 21, 2017 /
 
Egy Pécsi boltba volt egy laptopom, 2-3x átmelegítették a GPU-t, nem javult meg, de a pénzt benyelték. Lehet egyre gondolunk. Vigyázz nagyon! Reméljük jó üzlet lesz!
(#) tbarath válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 21, 2017 /
 
Nem tudom, hogy vállaltak-e garanciát a GPU melegítésre, illetve hogy a "szerződésben" konkrétan mi állt. Mert ha arról volt szó, hogy 10-ből 9 esetben ez a hiba, X ezerért megcsináljuk és jó eséllyel jó lesz, akkor jogos hogy "benyelték" a pénzt. Ha 100% javítást ígértek akkor persze más a helyzet.
(#) RoliNyh válasza tbarath hozzászólására (») Márc 21, 2017 /
 
Szerintem meg inkább az lenne a fairplay, ha 10 ből 9-szer benyelnék, mert sikerült,
1-szer meg visszaadják a pízt becsülettel, mert nem sikerült. A profit így is megvan...
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2017
(#) tornadoplus válasza tbarath hozzászólására (») Márc 22, 2017 /
 
Köszönöm szépen, de ezzel se megy!
Péter
(#) tornadoplus válasza Maszi65 hozzászólására (») Márc 22, 2017 /
 
Köszönöm szépen, sajnos ezzel se megy. Nem tudom mit csináljak. Megpróbálom Windows-ot újratelepíteni.
Üdv: Péter
(#) tbarath válasza RoliNyh hozzászólására (») Márc 22, 2017 /
 
Szerintem attól függ, hogy mit vállaltak. De mindegy, nem fogjuk egymást meggyőzni.
(#) tbarath válasza tornadoplus hozzászólására (») Márc 22, 2017 /
 
Már kérdezte más is, megteszem én is: 64 vagy 32 bites windows-t tettél rá?
(#) tornadoplus válasza tbarath hozzászólására (») Márc 22, 2017 /
 
32 bites van fenn.
Köszi!!
(#) tbarath válasza tornadoplus hozzászólására (») Márc 22, 2017 /
 
Pedig ahhoz van driver a honlapon. Mit jelent az pontosan, hogy nem megy?
Következő: »»   698 / 1116
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem