Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   700 / 1121
(#) tbarath válasza Maszi65 hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
SSD is meghalhat, ott ha a vezérlő meghal akkor minden adatnak annyi.

Ezzel első dolog - ahogy írtad - az adatmentés, előtte minél kevesebbet használni, tesztelni, stb. Utána lehet vele játszani, de jó eséllyel kidobás lesz a vége.
(#) Maszi65 válasza tbarath hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
Egyetértek.
(#) Maszi65 válasza Maszi65 hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
PC-n és hordozható eszközökön főleg előnyösebb az SSD op. rendszernek, feltéve hogy biztosított mellette az adattárolás belső vagy külső HDD-re.
(#) steelbird válasza tbarath hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Inkrementális mentés rendszeresen volt, sajnos az utolsó mentés óta néhány új dokumentum volt már rajta, amiket nem sikerült helyreállítani. Talán még emailekből pótolhatók. Chkdisk /r után most elfogadhatóan megy a gép, de valószínű, hogy szaporodni fog a hibás szektorok száma, úgyhogy kérek bele egy újat.
(#) Ge Lee válasza Maszi65 hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Főleg anyagilag előnyös. Ha valamire szeretném is használni azt a gépet, akkor ma már kell egy minimum 1TB-os háttértár. Ha meg már az ott van akkor elfér rajta az oprendszer is, minek vegyek még mellé másfélszer annyiért egy apró SSD-t is?
Mellesleg én nem voltam hasra esve tőle hogy gyorsabban indult el a rendszer (mert más előnye a napi használatban nem volt), így egy hét után vissza is küldtem az új SSD-t a nagykernek...
(#) Maszi65 válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Saját tapasztalatom alapján a böngésző és a programok is előbb betöltődnek. A kettő meghajtónak szintén nagy előnye van amikor komplett biztonsági mentésekre van szükség.
Statisztikák szerint a magánfelhasználók többsége játékra, ezt követően film nézésre használja a számítógépét. A játékok nagyrésze telepítés folyamán ad lehetőséget másik meghajtóra történő telepítésre. A filmeket, "portable" programokat bárhol tárolhatjuk. A többi program egyértelműen SSD-re kerül a rendszermeghajtóra. Én így látom célszerűnek, aztán mindenki saját tetszése szerint eldönti, hogy mi számára a megfelelő.
(#) tornadoplus válasza tbarath hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Köszönöm szépen a segítséget. Tegnap sikerült telepíteni!
Üdvözlettel: Péter
(#) tornadoplus válasza Maszi65 hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Szia!
Tegnap sikerül és már rendben működik.
Köszönöm a segítséget!
Üdvözlettel: Péter
(#) RoliNyh válasza steelbird hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Idézet:
„...úgyhogy kérek bele egy újat...”


Ha már úgyis, akkor kérjél már nekem is egyet...

Na de viccet félretéve, azt hiszem, bekaptam valami szemét e-mail vírust.
A tünet az volt, hogy kaptam egy emailt bizonyos szállító cégtől,
(ami esetemben nem lenne szokatlan, mert elég sokat rendelek keletről...)
hogy az XY számú csomagom úton van, és mellékeltek egy (látszólag *.pdf) fájlt is. Bele akartam nézni, de hibára hivatkozba nem nyitotta meg semmi, aztán letöltve láttam, hogy valójában nem is pdf fájlról, hanem *.jar tehát valamilyen java program. Namár most, ez után néhány percel feltűnt, hogy a műveleti központ szerint két fontos üzenetem van, szóval rá is néztem, és tájékoztatott, hogy a Windows defendernek frissítenie kell az adatbázis, és át kell vizsgálnia a számítógépet, valamint a másik, hogy a víruskereső szoftvert be kellene kapcsolnom!

Na erre fel is kaptam a fejem, mert az első üzi még csakcsak, de a második, hogy magától leállt volna a víruskereső szoftvert, az valahogy nem kóser. És valóban nem, mert keresem a tálcán a virusírtó ikonját, de nincsen. Próbáltam orvosolni a helyzetet, és rákattintottam a hibaüzenetekre, csak épp hiába, mert nem aktivizálódik semmi, hanem egyből ki is szürkiti magát a link (mellékelt képek).

Na erre próbáltam manuálisan indítani a viruskeresőt, de semmi, nem indul el. Erre azért már kicsit felment a pumpa, és uninstaláltam, majd feltelepítettem újra, csak épp hiába, mert a helyzet ugyan az, sőt a telepítéskor a képen mellékelt hibaüzenet fogadott, és újraindítással is marad minden a régi.

Szóval most nem megy se a panda, se a windows defender. Úgyhogy nekiálltam online víruskeresőkkel átvizsgálni a masinát, ami talált pár vírusos fájlt, és törölte, viszont a helyzet így sem változott...

Még kipróbálok néhány rendes víruskeresőt feltelepíteni, és ha nem hoz megoldást egyik sem, attól tartok format c: lesz belőle...

Esetleg más ötlet valakinél?
(#) tomi1990120 válasza RoliNyh hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Szia AdwCleanert nem probaltad?
(#) RoliNyh válasza tomi1990120 hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Nem még, de ráuszítom...
(#) tomi1990120 válasza RoliNyh hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Amugy milyen virusirtod van?Engem az avast mentett meg a windows cseretol nekem mar olyan szinten volt hogy mar csak ritkan jutott el a windowsig.Viruskereses utan talalt jo parat azokat karantenba helyezte es azvota mukkodik rendesen
(#) RoliNyh válasza tomi1990120 hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Jobhíjján a panda ingyenes irtója. Aminek most meg is találta a safeweb szolgáltatását, hibásként. Meglátjuk mi lesz "clean" után...
(#) tomi1990120 válasza RoliNyh hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Majd irj hogy mi lett.
(#) RoliNyh válasza tomi1990120 hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Nos a törlés után a műveleti központban ugyanúgy megmaradt a hiba, nem kattinthatóak a linkek.
Próbálkozom mással tovább...
(#) tomi1990120 válasza RoliNyh hozzászólására (») Márc 31, 2017 / 1
 
Esetleg avast?Nem segitene?
(#) RoliNyh válasza tomi1990120 hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Ez egyre jobb, az Adaware telepítése ezzel meghalt...
Meglátjuk mit szól az avast free -hez...
(#) tomi1990120 válasza RoliNyh hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Na juttottal vele valamire?Esetleg nemakarod letolteni az avast premiert?Torrenten fenn van.
(#) RoliNyh válasza tomi1990120 hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Most az avast free egyelőre felment, kellemetlen mellékhatás, hogy 1Gb ugrott az SSD ből...
Bár a Windows Defender ki van szürkítve a vezérlőpultban, lehet nincs engedélyezve a szolgáltatások közt.
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2017
(#) RoliNyh hozzászólása Márc 31, 2017 /
 
És a hibás fájlt is elkapta, holott a többi víruskereső, nem vélte fertőzöttnek...
(#) RoliNyh válasza RoliNyh hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
És az e-mail a vírusos fájllal...

Malware.png
    
(#) tomi1990120 válasza RoliNyh hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Akkor vegul sikerult elcsipni?
(#) steelbird válasza RoliNyh hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Ott van pirossal, hogy Java archívum.
Nekem eszembe nem jutna csatolmányként kapott java archívumot megnyitni. Semmi köze a dokumentumokhoz, tehát már eleve gyanús, hogy ilyet küldtek fájlmellékletként. Küldd már át valamelyik gmailes címedre a levelet, szerintem vissza fogja dobni, hogy a melléklet gyanús.
Erre pedig: a laptop az egyik kollégám gépe bent a munkahelyemen és a főnöktől kérvényeztem bele egy új vinyót nekijje.
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2017
(#) RoliNyh válasza steelbird hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Igen nekem se jutna eszembe, ismerem a fájlkiterjesztéseket.
Csak érdekes módon, mikor először néztem meg, egyáltalán nem volt odaírva, hogy "java arhívum"...
(#) RoliNyh válasza tomi1990120 hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Persze, hogy sikerült, gondoltam én, hogy valami gebasz van ezzel a fájlal, de érdekes módon, vagy három víruskereső is átment rajta, és nem riasztott be...

Na szóval úgy néz ki, az igazság odaát van...
(#) tomi1990120 válasza RoliNyh hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Nekemis az avast mentette meg a windowsot.
(#) tbarath válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Hát én vitatkoznék azzal, hogy kell-e 1 TiB háttértár. Ha nem akarod a fél internetet letölteni magadnak akkor nem kell. Nekem a 128-as SSD-n van 20-30 giga szabad hely úgy, hogy van rajta egy 20 gigás tömörített vacak is amit már a helyére tettem csak mindig elfelejtem letörölni.

Ezt a hozzászólást egy olyan gépről írom, amiben egy 64-es SSD van, az 55 gigás partíción 20 giga foglalt.
Egyébként nem csak a rendszer butul gyorsan tőle, hanem mindent meggyorsít az a 2-3 nagyságrenddel nagyobb random IOPS. Szó szerint ég és föld a különbség a hdd és az ssd között.
(#) tbarath válasza tornadoplus hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Szívesen.
Szerintem többiek okulására szerintem írd le röviden hogy mi is volt a megoldás (és persze h mi volt a problémád).
(#) tbarath válasza RoliNyh hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Én céges munkám részeként foglalkozok levelezéssel is (mármint üzememeltetéssel , és 2-3 vírusirtó nem jelent semmit. Volt olyan - saját módszer szerint karanténba került - csatolmány amit feltoltam virustotal-ra és az ötvenvalahány vírusírtó közül egyik se tartotta veszélyesnek. kb. egy hét múlva újravizsgáltattam, akkor már a vírusirtók kb. a tizede felismerte.

Vagyis egy legalább 1 hete szabadon terjedő cuccot tisztának tartott az av programok 90%-a. Ez döbbenetesen rossz arány.

Egy tanácsot adnék, ha akarod megfogadod: egy dolgot elkaptál, de nem tudhatod hogy mit nyeltél még be, amit az eddig próbált eszközök nem találtak meg. Én a helyedben minden adatot lementenék és mielőbb újrahúznám a gépet.
(#) Maszi65 válasza RoliNyh hozzászólására (») Márc 31, 2017 / 1
 
Szia!

Lehet hogy túl dramatizálom a dolgokat, de amikor gyanakodtál a "betolakodóra" és kezdett furcsán viselkedni a vírusvédelmi rendszered, az első lépés az internet kapcsolat megszakítása. Onnantól a gépről semmilyen infó nem jut ki. A leírásod alapján, valósággal kilőtte a teljes védelmet a gépedről az a kínai kártevő. PDF.jar
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2017
Következő: »»   700 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem