Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   731 / 1119
(#) bbb válasza antikzsolt hozzászólására (») Okt 11, 2017 /
 
Elvileg ez a telepítés idejét jelöli. Viszont valahol azt olvastam, hogy amikor te netezel, akkor ez a letöltési szolgáltatás korlátozva van, tehát üresjáratban viszi csak a neted. Nem tudom, hogy jelenleg wifi-d van-e, vagy utp-n keresztül kapod a netet? Ha wifi, akkor a hálózat beállításoknál van olyan opció, hogy ez a net forgalmi díjhoz kötött, s ha ezt átállítod rá, akkor nem tölt rajta frissítést egyáltalán. Illetve a korábban említett menüpontban ott van az opció, hogy csak értesítést kérsz, s majd kézzel töltögeted le/indítod el a frissítést.
Az opciók között még a frissítések észlelése lehet érdekes, ahol megadhatsz időközt, hogy mikor nézegesse egyáltalán, hogy van-e letöltendő. Ez alapértelmezetten 3 óra, de kitolhatod talán 24-re is. Így egyszer kell mekiugratnod este a keresésnek, majd onnantól a beállított ideig nem fog újabbat keresgélni.
(#) antikzsolt válasza bbb hozzászólására (») Okt 11, 2017 /
 
Vegyesen kapom a netet. Hol wifi hol meg usb keresztül(mobilwifi)
Frissítések keresése naponta 1x. Igen az adatformalison megkapom akkor is csak nyújtva. Mert igencsak megvan az összes frissítés.
Az aktív időszakban is nem mindig vagyok gépnél és ekkor van a baj. Azonnal keres és letölt. És az aktív időszakon kívül telepít és értesít hogy kész és hogy gépet indítsam újra.
Reggel 6 és este 10 között nem kellene semmi frissítést letölteni neki. AZ sem bánom hogyha manuálisan kell letöltenem.
(#) Ge Lee válasza antikzsolt hozzászólására (») Okt 11, 2017 /
 
Kapcsold ki, és ha úgy érzed hogy szükség van a frissítésekre akkor pedig visszakapcsolod. Nekem teljesen ki van kapcsolva, nem keres és nem is tölt le semmit.
(#) antikzsolt válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 11, 2017 /
 
win10 ki lehet kapcsolni a frissítést? Eddig úgy tudtam hogy nem lehetséges.
(#) bbb válasza antikzsolt hozzászólására (») Okt 11, 2017 / 1
 
Olvasd el, amit lejjebb írtam! Ott 2-es opció a minimum, amit választhatsz, azaz megkeresni meg fogja, de te döntöd el, hogy letöltöd-e és telepíted-e a frissítéseket.
(#) pont válasza antikzsolt hozzászólására (») Okt 11, 2017 / 1
 
Például...
(#) Ge Lee válasza antikzsolt hozzászólására (») Okt 12, 2017 / 1
 
Ki lehet, ezen az oldalon megtalálod a teendőket, illetve a szerkesztőben találsz egyéb más beállításokat is, pl. időzítheted a telepítést. A frissítések letiltását csak akkor javaslom, ha egyébként van telepítve fejlett tűzfallal rendelkező normális víruskereső, és nem a defenderre bízod a géped védelmét (ajánlott).
(#) antikzsolt válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 12, 2017 /
 
Megcsináltam beállítottam 2 re. Így legalább én döntöm el mikor jön le. Köszi.
(#) dave500 válasza antikzsolt hozzászólására (») Okt 12, 2017 /
 
Legegyszerűbb módja a Win 10 frissítésének kikapcsolására, ha a szolgáltatásokban a Windows Update-et egyszerűen letiltod.
(#) antikzsolt hozzászólása Okt 14, 2017 /
 
Nem tudom eldönteni hogy melyik a helyes érték. Van ötlete valakinek? Mi lehet a difi oka?
(#) Ge Lee válasza antikzsolt hozzászólására (») Okt 14, 2017 /
 
Milyen difi, és milyen helyes érték? Nem tudni ki a szolgáltató és mennyivel szolgáltat. Nekem 30 megabites netem van, ami a gyakorlatban azt jelenti ha pl. torrentezek, hogy másodpercenként 3,6-3,7 megabájt adat jön le, visszafele pedig 360-370 kilobájt megy. És ez tök független attól hogy a wifim hogy van beállítva.
(#) antikzsolt válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 14, 2017 /
 
Bocsánat. Beleírhattam volna hogy a bal oldali a feladatkezelő a jobb oldali egy program által mért sebesség.
2*1,6 az nálam 3.2 nem 28 ahogy a képen is látszik. Sajna valahogy fennakadtam ezen.
A szolgáltató most nem érdekes.
Hacsak nem tudja valaki hogy lehet beállítani a telenoros mobilnetet hogy a dropbox rendes sebességgel szinkronizáljon. 1gb adatot 24 óra alatt tölt fel.
(#) cupika97 válasza antikzsolt hozzászólására (») Okt 14, 2017 /
 
Megabit (Mb) és megabajt (MB) közöt van különbség.
(#) antikzsolt válasza cupika97 hozzászólására (») Okt 14, 2017 /
 
Ott a pont ez jól benéztem Fel sem tűnt hogy más egységekben van
Gondolom a második kérdésemre te sem tudod a választ.
(#) cupika97 válasza antikzsolt hozzászólására (») Okt 14, 2017 /
 
Nem használok dropbox-ot. Kevés az a tárhely nekem, ezért használok saját itthoni szervert.
(#) RoliNyh hozzászólása Okt 14, 2017 /
 
Estét!

Valaki nem tudja véletlen ThiEYE i60e akciókamera WiFi -n streamelt élő képfolyamát milyen eszközzel lehetne befogni és áttenni egy LCD tv HDMI bemenetére?

Mondjuk valami ilyesmire gondoltam.:
AnyCast DLNA WiFi Display 1080P Full HD HDMI TV Stick Chromecast Ai...ter...

Ha már itt tartunk, konkrétan mik is a leírásban szereplő támogatott dolgok?
(Support Miracast, DLNA, AirMirror, Airplay.)

Félreértés ne essék, nem a telefonon akarom a hozzá járó applikációval megjeleníteni a képet, az működik (bár kis hiányosággal...)
(#) RoliNyh válasza RoliNyh hozzászólására (») Okt 14, 2017 /
 
Ja és ha már itt tartunk, milyen formában/protokollal küldik ezek a kamerák az adatfolyamot?
(#) bbb válasza RoliNyh hozzászólására (») Okt 14, 2017 /
 
RSTP protokoll, VLC, mplayer, ... meg tudja jeleníteni. A HDMI bemenetre a legegyszerűbben egy microHDMI->HDMI kábellel tudod, amit vagy mellékeltek hozzá, vagy párszáz forintért meg tudsz venni a sarki fűszeresnél is.
(#) RoliNyh válasza bbb hozzászólására (») Okt 15, 2017 /
 
A kábeles megoldás maradna legutójára...

Szerintem a protokollt elgépelted, valójában RSTP protokoll az, nem rtsp.

A vlc playerrel én is próbáltam, de nem igazán tudtam összehozni.
Elvileg 192.168.100.1 az átjáró címe, úgyhogy megpróbáltam az
"rstp://192.168.100.1"
címet megnyitni a vlc playerben, de nem tudott kapcsolódni.
Parancssorban még meg is pingeltem, és válaszolt, nem volt adatvesztés sem.

Egyébként avast szerint a használt portok.:
53 DNS
67 DHCP
80 HTTP
6666 Unknown (ismeretlen)

Úgyhogy rendre megpróbáltam úgy is kapcsolódni.:
"rstp://192.168.100.1:6666" (gondolván hátha ezen a porton küldi)
de hát "Nem lehet megnyitni az MRL -t" hibaüzenettel jött vissza a vlc player.
Este esetleg teszek fel képet is, de már nem vagyok otthon...
(#) Lacika válasza RoliNyh hozzászólására (») Okt 15, 2017 /
 
Szia. És ha írnál nekik??
Mellesleg nem írtál OP rendszert, mert például Linux alatt 239.192.1.23 az átjáró.
További szép estét. Laci
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2017
(#) RoliNyh válasza Lacika hozzászólására (») Okt 15, 2017 /
 
Mármint a gyártónak? Igen fogok, csak gondoltam hátha járt már így valaki...
Egyébként a W7 -es 64 bites. Nem gondolom, hogy ez bármit is befolyásolna...
(#) bbb válasza RoliNyh hozzászólására (») Okt 15, 2017 /
 
Indítsd el a wireshark programot, és nézd meg milyen URL-t nyit meg a programja. Én is így keresgéltem meg az enyémet annakidején (android emulátorban feltelepítettem és néztem miket nyitogat meg), de a biztonsági kamerák streamjét is megtaláltam hasonlóképp . Ugyanis nem pont csak annyi, hogy rtsp://ip:port/, hanem rtsp://ip:port/valami/esetleg még valami/akármi.kiterjesztés lesz, amit meg kell nyitnod, hogy tudd melyik stream az, amit nézni akarsz.
Vagy másik megoldás a hozzá kapott mobil applikáció visszafejtése (haladó szint ez már), mert abba be van égetve gyárilag a cím. Esetleg rákereshetsz az rtsp kulcsszóra a kamera típusával együtt, hátha más is szórakozott már ezzel.
(#) RoliNyh válasza bbb hozzászólására (») Okt 15, 2017 /
 
Hát mivel ez a wireshark androidra nem elérhető próbáltam egy Packet Capture -t. Az épp megtalálta, de annyit írt róla, hogy .: 192.168.100.1:6666 TCP Amitől okosabb sajna nem lettem...

Meg kiexportáltam az apk fájlt, és belenéztem néhány forrásfájlba, de igazából ember számára nem sok érthető szöveg van benne.
(#) RoliNyh válasza RoliNyh hozzászólására (») Okt 15, 2017 /
 
Próbáltam néhány fantázianévvel kapcsolódni, de hát ez bizony csak olyan, mint ha lottóznék...
Mondjuk azt nem értem, hogy a WiFi kapcsolatára miért ír korlátozott hozzáférést, de remélem az csak azért van, mert nincs rajta internet...
(#) RoliNyh válasza bbb hozzászólására (») Okt 15, 2017 /
 
Hihetetlen, feltelepítem a wiresark 64 bitet, indítom, nem indul el.
Uninstalálom, feltelepítem a 32 bites verziót, indítom, szintén nem indul el.
Csodálatos...

Semmi hibaüzenet, semmi értesítés, semmi crash report...
Mennyire tudom "áldani" ilyenkor a BG -t ezért a "fantasztikus" oprendszerért...
(#) bbb válasza RoliNyh hozzászólására (») Okt 16, 2017 /
 
Nem ő tehet róla, ha valami 3rd party cucc nem megy nálad. Nálam mindegyik gépemen csodálatodan muzsikál a wireshark.
Az APK fájlt googledrive-ba ha felrakod, akkor megnézem neked mi lehet a kapcsolódási string.
(#) RoliNyh válasza bbb hozzászólására (») Okt 16, 2017 /
 
Na most nálam van a tablet, ezen elindult a wireshark. Kezdőképernyőn megvan az üdvözlőszöveg, a filter mező. És egy "No interface found" üzenet. Hogy is kellene ehez hozzákezdeni? Egyenlőre drive -om nem nagyon van, ha nem boldogulok, esetleg emailban majd megpróbálom elküldeni az apk -t...
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Okt 16, 2017 /
 
Van egy hatalmas rejtélyem: ezzel a szerkesztőprogrammal kicsomagolok midi zenét .wad fájlokból, de egy-két nap múlva vagy akár már aznap eltűnik a kicsomagolt midi! Már fájl szinten próbáltam írásvédetté tenni, de mára megint eltűnt az egyik midi! Hát kérdem én, hogy mi a jó rejtély folyik itt???
(#) bbb válasza RoliNyh hozzászólására (») Okt 16, 2017 / 1
 
Ha nem talál interfészt, az azt jelenti, hogy a pcap filter nincs felrakva. Ezt telepítéskor fel szokta rakni, de ha nem tette meg, akkor a telepítési könyvtárban ott van a telepítője (winpcap).
Miután sikerül elcsípned az adatfolyamot, utána lehet elemezni, de azért nem árt tudnod, hogy mit keresel (egy tcp csomagot kell megtalálnod, ami a géped és a kamera között vándorolt, s amelyikben a cím van).
Drive-od van, ha van gmail fiókod Böngészőben beütöd, google.hu, majd a szolgáltatások közül (jobb felső menü) kiválasztod a drive szolgáltatást, s már töltheted is fel, amit akarsz.
(#) RoliNyh válasza bbb hozzászólására (») Okt 16, 2017 /
 
Na igen, utánna kezdett is gyanús lenni, hogy lehet az is kellett volna kozzá...
Már megy, de a kamera már csak holnap lesz elérhető számomra...
Következő: »»   731 / 1119
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem