Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   737 / 1119
(#) RoliNyh válasza Gombszem hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
Rendben, akkor lehet jobb az 50Ω -os kábel.
Viszont a 2.4GHz frekinek semmi köze a koaxon jövő jelhez, mert ott nem annyival megy.
Az csak a rádiójel vivőfrekvenciája. Az adatforgalom annál jóval lassabb.

Nekem 240mbps kapcsolatom van, az is sima 75Ω -os koaxon jön, "gyárilag" ezt fűzték be.
Viszont azt továbbra is fenntartom, hogy a 75Ω -os koaxon is mennie kell.

Konkrétan a csatlakozó típusát képről nem tudom megállapítani, írtam is, elképzelhető, hogy vékonyabb a tüskéje, mint a sima koax dugónak...
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2017
(#) Alkatel hozzászólása Nov 13, 2017 /
 
Sziasztok. Elkelne egy kis segitseg.

Egyre tobbszor kekhalalt produkal a gepem. egy eves, tehat nem tul oreg, minden program jogtiszta. Van amikor
HDD hibat jelez, maskor bios, most hibasan telepitett programot ir ki.
Mi lehet vele?
(#) RoliNyh válasza Alkatel hozzászólására (») Nov 13, 2017 / 1
 
Futtass memóriadiagnosztikát (Memtest86), lehet az egyik RAM -od a végét járja...

Vagy a windows beépített memóriadiagnosztikája is jó lehet...
(#) Alkatel válasza RoliNyh hozzászólására (») Nov 14, 2017 /
 
Koszi, megjavult a gep. Kibanyasztam a helyerol es kitakaritottam, aztan a teszt ami hiba nelkul futott orakig. Reggelig nem volt kekhalal.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Nov 14, 2017 /
 
Sziasztok

win7 véletlen leformáztam egy pendrivet, (ill. nem azt akartam)
Hogy tudom visszaállítani? Unformat parancs?

Üdv
(#) david10 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Nov 14, 2017 /
 
Szia,
Gyors vagy lassú formázás volt?
(#) david10 válasza david10 hozzászólására (») Nov 14, 2017 /
 
Ha gyors formázás volt, akkor az EaseUS Data Recovery Wizard ingyenes változatával visszatudol állítani 1GB-ot, míg a "megvásárolt" változattal végtelen mennyiséget.
Ha lassú formázás volt, akkor tudtom szerint lehetetlen visszaállítani.
(#) bbb válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Nov 14, 2017 /
 
Nézd meg, hogy a cgsecurity testdisk nevű programja vissza tudja-e állítani a dolgaid. Ha nem, akkor pech.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Nov 14, 2017 /
 
Köszi srácok
Én úgy gondoltam windowson belül ezt el lehet intézni, mint anno a dos-ba az unformat paranccsal, föltételeztem, hogy a win7-be is futotta egy unformatra, de akkor ezek szerint nem.
Egyébként pendriverol pendrivera akartam másolni, de előtte meg akartam formázni a célt, ami még most se akar összejönni, addig bénáztam amíg a forrást sikerült, mert azt viszont visszaugatás nélkül megcsinálta, ez volt a mai nap szívása
(#) antikzsolt válasza david10 hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
Recuver segithet egyszerű használat
(#) zsoltee0001 válasza antikzsolt hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
MP3-ak voltak nem egy nagy veszteség, a testdisk nagyjából megoldotta, csak azért nagyjából, mert kicsit összevissza vannak a zenék, meg olyan is van amit összemixelt, bon jovi metallicával nagyon ott van
(#) antikzsolt válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
azt a párositást én is meghallgatnám. Tegyed fel valahova
(#) zsoltee0001 válasza antikzsolt hozzászólására (») Nov 16, 2017 / 1
 
oké, holnap felrakom
(#) david10 válasza antikzsolt hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
Azt a programot nem ismerem, de kiprobálom, mert kiváncsi vagyok rá.
(#) antikzsolt válasza david10 hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
én probáltam már. Bevált pedig már majd 1 hete törölt állományt hozott vissza.
(#) lelkes amatőr hozzászólása Nov 17, 2017 /
 
Sziasztok,
Az új Tűzróka (57-es) nem játssza le a AniGif-et, ami eddig ment.
Valami beállítás lehet a gond?
(#) Epu2 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
Üdv! Az 56-os lejátszotta? Elvben a frissítéas megtartja a beállításokat. Lehet nem támogatja.
(#) lelkes amatőr válasza Epu2 hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
Az 56-al bezárólag mindegyik lejátszotta csak mióta frissített 57-re azóta semmi. Beállításokat végigbogarásztam oda-vissza, sehogy se bírom rávenni.
(#) cupika97 hozzászólása Nov 18, 2017 /
 
Sziasztok. Nagy problémában vagyok. HP Pavilion 15-n057sc notebook-ra kellene felraknom Win 7-et. Telepítő be is jön, de HDD-t nem észlel. Ha megnyitom a cmd-t, diskpart, list disk-et akkor szépen látja. Lefutattam a clean parancsot is, szóval tiszta a HDD, de így sem látja. Win 8 volt rajta eredetileg, használhatatlan, Win 10 szintúgy. Bosban engedélyeztem hogy ne csak az UEFI menjen hanem a lagacy menjen. Már tanácstalan vagyok, segítsetek! Köszönöm.
(#) RoliNyh válasza cupika97 hozzászólására (») Nov 18, 2017 /
 
A diskpart lát rajta valami partícciót? Vagy csak a HDD -t látja?

A helyedben Gparted live -al kezdenék.
Tölts le ez ISO -t, készíts CD -t vagy pendriveot belőle, és indítsd el.
Aztán ha betöltődik, törölj minden partícciót a HDD -ről, és particcionáld újra, majd formázd meg.

Vedd ki a Live CD -t USB -t, és úgy próbáld újraindítás után telepíteni az oprendszert...

De így biztonsági mentést nem tudsz készíteni semmilyen HDD -n lévő adatról.

Ha az is kell, próbáld meg a Slax live -ot, azzal tudsz másolni is ha elindítod...
(#) cupika97 válasza RoliNyh hozzászólására (») Nov 18, 2017 /
 
Csináltam már partíciót, diskpart-al is, meg úgyis hogy kivettem a NTB-ból és betettem a PC-mbe. Nem ismeri fel sehogy sem. Biztonsági mentés nemkell, hirens boot-al már elmentettem mindent róla.
szerk: Bios update-> This BIOS update is blocked on this device. Dejó...
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2017
(#) cupika97 hozzászólása Nov 18, 2017 /
 
Ha jól gondolom akkor azért nem ismeri fel, mert a SATA módot át kellene rakni AHCI-ról IDE-re (vagy valami ilyesmi). Csak a BIOS-ban nincs ilyen lehetőség.
(#) RoliNyh válasza cupika97 hozzászólására (») Nov 18, 2017 /
 
Ha SATA -s a HDD akkor alapból AHCI -val kellene telepítened, miért kéne IDE (vagy valami olyasmi)...

Az újraparticionálást én azért ajánlottam, mert az ilyen UEFI -vel előtelepített laptopokon nem nagon lehet semmit manipulálni. Párszor én is szívtam vele, de míg az UEFI -s rendszer alapból ott van a háttérben, addig nem fértem hozzá semmihez.

Gyanítom a partícciós táblád GPT, azon pedig ott figyel az UEFI rendszer, jópár particióval együtt.
Én úgy kerültem meg, hogy átállítottam MBR particciós táblára, és csináltam két particciót, elsőre ment a win. Ilyenkor ugrik az UEFI rendszerindítás is.

De ha mindenképp ragaszkodsz az UEFI-hez, akkor hagyd GPT táblán, de töröld róla az összes particciót, hogy csak egy egybefüggő nagy legyen, akkor tudsz EFI módon telepíteni. Viszont ha nincs 2Tb -nál nagyobb HDD, akkor fölösleges a GPT partició...
(#) VIM hozzászólása Nov 18, 2017 /
 
Sziasztok! Toshiba Satellit L300 mostanában többször lefagy , képernyő kifehéredik. Azt figyeltem meg, hogy ha kimegy a netre a win7 akkor rövid idő alatt lefagy. A CPU előtte 100 százalékon megy, majd csak néhány százalékon ha betöltődik az oldal és fagy. Ez az eset persze nem mindig következik be azonnal de így nem lehet használni a gépet. Ha tudnátok valami tanácsot adni ez ügyben, hogy mit tehetek ezzel a problémával azt megköszönném .
(#) cikoln válasza VIM hozzászólására (») Nov 18, 2017 /
 
szia, meg kell nézni milyen szolgáltatások futnak
szerintem a mediaplayer netes szolgáltatása lassítja be a gépedet
ki kell kapcsolni
(#) cupika97 válasza RoliNyh hozzászólására (») Nov 18, 2017 /
 
Nemkell nekem az a fránya UEFI. MBR partíciós táblán van. De úgy sem tálálja meg a Win 7 telepítője.
(#) bbb válasza cupika97 hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
A win7 telepítőbe beleintegráltad az alaplapi drivereket? Ha nem, akkor tedd meg és úgy próbálkozz! Ha viszont látja az USB-t valamilyen csoda folytán, akkor elég pendrivera kimásolni a drivereket és telepítés közben odaadni neki.
(#) Ktulu válasza VIM hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
En mindenek elott futtatnek egy Prime95-ot. (ami maximalisan leterheli a processzort) Igy kideritheted, hogy hardver, esetleg szoftver hiba okozza a fagyasokat.
Ha az elobbi, akkor szet kell szedni, es kipucolni, valamint ujrapasztazni.
(#) cupika97 válasza bbb hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Pontosan milyen driver-t rakjak USB-re?
(#) VIM válasza cikoln hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Szia! Letöröltem a gépről ezt az MPC-HC-t gyorsabb lett de mégis lefagyott a gép.
Következő: »»   737 / 1119
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem