Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Telefonos kérdések
 
Témaindító: Istike88, idő: Szept 28, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 2
(#) norbiv8 hozzászólása Szept 13, 2015 /
 
Sziasztok! Elveszett (valószínű eldugta a gyermek) a házban egy bekapcsolt, de lenémított telefon, persze nekem kell valahogy előkerítenem. Az nagy segítség lenne, ha valahogyan 1-2 méterről detektálni tudnám ha hívom a telefont. Előszedtem egy régi LED-es hívásjelződ, de érzéketlen, mint egy bot. Próbáltam kisrádióval is, de az is csak nagyon közelről kerreg. Van egyéb ötlet, ami gyorsan, egyszerűen kivitelezhető, hogy minél hamarabb meglegyen a készülék? Lassan szerintem lemerül és akkor ki tudja mikor fogjuk megtalálni...
(#) norbiv8 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 14, 2015 /
 
A szokásos (kedvenc) helyeket már átnéztük pl kanapé mögött, fotel stb. Korom sötétben is próbáltam, hogy hátha valahol meglátom világítani a kijelzőt.
(#) Gafly válasza norbiv8 hozzászólására (») Szept 14, 2015 /
 
Idézet:
„Előszedtem egy régi LED-es hívásjelződ, de érzéketlen, mint egy bot.”

Amóta WCDMA (értsd "szórt spektrumú") a "kedvelt" hálózat, ez teljesen érthető...
Bár ez nem segit a készülék megtalálásában. Pontosabban maximum annyit, mint a "tanúlt "mérnök kollégámnak a "vizálló" mobil megtalálásában a Balatonban...
(#) Remci válasza norbiv8 hozzászólására (») Szept 14, 2015 /
 
Próbáltad valami keményebb ráhatással megtudakolni hogy hová dugta? Pl csoki?
(#) norbiv8 válasza Gafly hozzászólására (») Szept 15, 2015 /
 
A projekt sikeresen lezárva! Leírom hogyan, hátha valakinek lesz hasonló problémája. Szóval híváskor a kapcsolat felépítésének idejére úgy vettem észre a telefon nagyobb teljesítménnyel sugároz, amit a LED-es hívásjelző egészen jól detektált, így nagyjából behatároltam a telefon helyét, majd kis rádióval már egészen könnyen sikerült pontosan lokalizálni. Mindössze 37 hívást kellett indítanom
Egyébként asszony - gyermek kooperációban tűnt el a készülék, ugyanis a gyermek beletette egy táskába, amit az asszony jól elrakott...
(#) granpa válasza norbiv8 hozzászólására (») Szept 15, 2015 /
 
És kopott kicsit a nadrágszíjad? Vagy némi kukorica felhasználásával az ismételt előfordulás esélyét csökkenteni?
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2015
(#) norbiv8 válasza granpa hozzászólására (») Szept 16, 2015 /
 
A gyerkőc még túl kicsi, asszonyt meg már késő megnevelni Egyébként sem tudok rájuk haragudni.
(#) zaqs hozzászólása Máj 25, 2017 /
 
Sziasztok!
Nagyon keveset ertek az elektronikahoz es vettem egy akkut (lp103454-pcm-ntc-ld), viszon ahova bekotnem annal egy vezetekkel a sargaval kevesebb van. Megoldhato, hogy tudjam hasznalni ezt az akkut ? Olvastam ellenallas bekoteserol, meg hogy akkor felrobbanhat az akkut ...
Szoval ha lehetseges hogyan es ha lehet valami link is jol jonne ami alapjan vilagosabban latnam a problemat.

elore is koszonom
(#) Bakman válasza zaqs hozzászólására (») Máj 25, 2017 /
 
Fényképezd körbe, mit és hogyan szeretnél összekötni, mert eddig csak az biztos, hogy van egy akkud és egy valamid.
(#) oimuka hozzászólása Ápr 21, 2018 /
 
Sziasztok! Nokia 6300 telefon 2,5-ös jack aljzatával van valami gond. Már többször is előfordult, hogy csak az egyik hangszóróban szólt a zene a fülesben, amit mindig azzal orvosoltam, hogy nagyon pici vattapamacsot feltekertem egy fogpiszkáló végére, szeszbe mártottam, majd kitisztítottam az aljzatot, miután a probléma helyreállt. Legutóbb, miután már ez sem segített, egy tűvel nyúltam be, hogy a réz érintkezőket megmozgassam picit. Sajnos idegességemben, nem vettem észre, hogy a zenelejátszó be van kapcsolva, és valami történhetett, mert hiába dugom be a fülest, nem ismeri fel és továbbra is a külső hangszórón szól a zene. Mi történhetett vajon? A tűvel "rövidre zárhattam" valamit? Nagyobb problémát csináltam, mint az eredeti?
(#) Kera_Will válasza oimuka hozzászólására (») Ápr 21, 2018 /
 
Leginkább a fülesek vezetéke szokott eltörni leggyorsabban , mint ahogy a csatik mennek tönkre.
Persze az se kizárt , hogy a sok dugdosástól maga a csati kopik el.
Vezető anyaggal nem nyúlkálunk elektromos csatlakozó ponthoz ami áram alatt van.
Akku kiszed majd piszkálódik. Itt ez úgyis felesleges munka lenne.
Bent a lyukba nem is tudod mit matatsz merre vakarászol.
Csati csere elvileg járható út.
Persze ki az aki ezt megcsinálja ?
Rezsi órabérrel számolva is sokkal drágább meló lenne mint amennyit a telefon érhet.
(#) oimuka válasza Kera_Will hozzászólására (») Ápr 21, 2018 /
 
A fülessel nincs gond, ki volt próbálva másik telefonban, és volt másik füles is rákötve a rossz aljazatú telóra, és akkor is csak az egyik hangszóró hallatszik, másik csak nagyon halkan. Közben beszéltem egy szerelővel, azt mondja egy 2 ezresért kicseréli a csatlakozó aljzatot, viszont mielőtt oda vinném, ismét azt kérdem: hogy benyúltam a tűvel, és vélhetően "rövidzárlatot" okoztam, nem ment-e tönkre valami IC vagy bármi, amihez már nem elég a csatakozó cseréje?
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2018
(#) kandibaba hozzászólása Máj 28, 2018 /
 
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Adott egy internet alapú vezetékes telefon, ami az agya 2 beszélőnek. Az agy lent van, a 2 kézibeszélő az emeleten. Így működött kb. 2 éve, most 1 hete azt tapasztalom, hogy az emeleten van vonal, lent nincs! A telefon cseng, kiírja a hívó felet, de nem lehet sem fogadni, sem indítani hívást.
Az összes kábelt és csatlakozást végigvizslattam, sehol semmi galiba nincs.
Nem tudom (sajnos nem értek hozzá), hogy hol keressem a hibát. Előre is köszönöm, ha valaki segíteni tud.
(#) Bakman válasza kandibaba hozzászólására (») Máj 28, 2018 /
 
Legalább a telefon typuskódját add meg, hátha valaki ráismer.
(#) kandibaba válasza Bakman hozzászólására (») Máj 29, 2018 /
 
Canon JX-200 a típus.
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem