Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gitár torzító / Effekt / Erősítő / Pickup
Lapozás: OK   301 / 315
(#) tothbela válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Azért ez a pt nem egy csoda. Két rákfenéje van. Egyik a már említett túlvezérlés, a másik pedig az alacsony mintavételezés miatti inkorrekt konvertálás. Halkítsd le a gitárt, és úgy próbáld meg. Ha elmúlik a torzítás, akkor a túlvezérlés a baj.
(#) lajos1969 válasza tothbela hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Lehalkítva is ugyanúgy torz a visszhang. Az PT2399 biztos jó mert volt a másikban is és azzal ment rendesen.
(#) Massawa válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Mit halkitottál le a gitárt vagy a kimenetet (MIX)?
Ha a gitárt akkor ott valahol hiba van a PT környékén, hasonlitsd össze az alkatrészeket és a bekötést a másikkal.
(#) lajos1969 válasza Massawa hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Mindegy mit halkítok le a visszhang mindig torz!?
(#) Massawa válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Akkor a PT körül kutakodj...
(#) lajos1969 válasza Massawa hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Kutakodom, még nem találtam hibát!
(#) tothbela válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Nagyon eltér a gyári ajánlástól a pt körítése. Átnyálazom kicsit.
(#) lajos1969 válasza tothbela hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Köszönöm!
(#) konzervhal hozzászólása Aug 13, 2017 /
 
Hali,
Megépítettem az alábbi kapcsolást. http://www.generalguitargadgets.com/pdf/ggg_verb_sc.pdf
http://www.generalguitargadgets.com/pdf/ggg_verb_lo.pdf
De sajnos nem működik. Erősítőre kötve tök néma. Építette meg már valaki pont ugyanezt a verziót? Átnéztem többször is, minden pont úgy van ahogy a rajzon. Elég amatőr vagyok, nincs ötletem, hogy hol keressem a hibát. A btrd-t kipróbáltam külön az működik, tehát ha jól gondolom a két TL072 körül lesz a gond. Végig mértem mindegyik lábát, a dokumentációhoz képest van eltérés. http://www.generalguitargadgets.com/pdf/ggg_verb_instruct.pdf
Mindenhol, ahol 4.4v -nak kellene lenni, ott nálam 1.4 van... Minden más értek stimmel... Tudna valaki segiteni? Koszi.
(#) Longa György hozzászólása Aug 13, 2017 /
 
A rajzokat elnézve reverb rugós tank kell hozzá.Milyet használsz? Lehet az nem illik hozzá.
(#) tothbela válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
A pt lábain a feszültségeket ha megméred, abból kiderül hogy a DC munkapont rendben van-e. Meg ha lehet hang mintát tehetsz fel, az sokat segít.
(#) tothbela válasza konzervhal hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Ha lefotózod a panel mind a két oldalát, valamint azt a kapcsolási rajzot teszed fel ami alapján készült, és ezen az IC-k lábain mért feszültségeket felírod, az gyorsítja a hibakeresést. A reverb egység lábain is mérj, mert az is fontos.
(#) tothbela válasza konzervhal hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Az R2/R3 értékei egyformák? Az elsődlegesen felelős a féltáp meglétéért. Ideiglenesen a C3-at kiveheted, hogy az esetleges zárlata ne zavarjon.
(#) Massawa válasza konzervhal hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Vedd ki az IC-ket ( a foglalatbol), és mérd meg hány volt van a C3 + lábán. Ott 4,4 V -nak kell lenni. Ha annyi van egyenként rakd be az IC-ket és mindig mérj mikor változik. Ha nincs ott IC nélkül sem 4,4 V akkor körül kell nézni az alaktrészek körül ( 2 darab 10 kOhm) meg a NYAKon.
(#) lajos1969 válasza tothbela hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
A PT 2399 LÁBAIN EZEKET MÉRTEM.
1-4,91
2-2,39
3
4
5-2,82
6-2,39
7-0,62
8-0,657
9.10.11.12.13.14.15.16-os lábon 2,39V
(#) lajos1969 válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Itt van egy kis hang is!
(#) tothbela válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 14, 2017 /
 
A feszültségek rendben vannak. Ilyen hangot akkor hallottam, amikor túlvezérlődik a PT. Sokkal csúnyább, mint ha egy analóg fokozat határolódik. A másik effektbe ott volt a kompander, ami igyekezett normális jelszinten tartani a PT-re menő jelet. Csináltunk a cimborámmal egy olyan effektet, ami szintén PT alapú, abban diódás határoló van. A gitár pici pengetési tranziense nem annyira csúnya ha diódás vágást szenved, viszont egy A/D konvertert kiakaszt, és az jó nagy reccsenéssel válaszol. Nem is a gitár jele a nagy, hanem pengetéskor a DC ugrás. Erre majd még kitérek, de most táblagépen elég kényelmetlen az írás. Tehát megpróbálhatssz egy antiparalel dióda párral a megfelelő helyen limitálni. Most nem látom a rajzot, meg kell néznem.

C19- el párhuzamosan két 1n4148, vagy hasonló kis üvegdiódát ellenfázisban.
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2017
(#) tothbela válasza tothbela hozzászólására (») Aug 14, 2017 /
 
Így. Be rajzoltam a két diódát.
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2017
(#) tothbela válasza tothbela hozzászólására (») Aug 14, 2017 /
 
Nem jól rajzoltam. Holnap kijavítom. Így nem fog szólni. A diódák nem a földhöz, hanem a pt referencia lábához megy. 2-es láb.
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2017
(#) lajos1969 válasza tothbela hozzászólására (») Aug 14, 2017 /
 
Ezzel ezt csinálja!
(#) konzervhal válasza Massawa hozzászólására (») Aug 14, 2017 /
 
Volt pár perc szabadidőm napközben és kipróbáltam amit mondtál. Úgy néz ki a dolog, hogy ha nincs benne a két IC (TL072) Akkor 4.32 voltot mérek a C3 + lábán. Ez stimmel is, mert a táp a D1 "bat46" dióda után 8.65v, tehát ic-k nélkül a féltáp oké. Ha csak az IC2 van benne, akkor nincs változás (marad a 4.32v), ha mindekettő, vagy csak az IC1 van benne, akkor visszaesik 4.0v-ra a féltáp. Illetve annyit észrevettem, hogy mégsem tök néma a cucc, ha koppig feltekerem a hangerőt az erősítőn, akkor halkan működik az effekt.
(#) lajos1969 válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 14, 2017 /
 
A hangmintán GND-re kötöttem a diódákat azért ilyen, nem figyeltem a kép utáni hozzászólásodat! De ha a PT 2-es lábára kötöm akkor is torz a jel ugyanúgy.
Azt viszont észrevettem, hogy óriási a másikhoz képest az erősítése azt mivel tudnám csökkenteni lehet az a baj!
(#) teddysnow válasza tothbela hozzászólására (») Aug 14, 2017 /
 
Én megpróbálnám úgy, hogy az R5-re párhuzamosan még egy 1Megát rákötni, milyen lesz a hang.
(#) lajos1969 válasza teddysnow hozzászólására (») Aug 14, 2017 /
 
Próbáltam úgy is torz a visszhang!
(#) Massawa válasza konzervhal hozzászólására (») Aug 14, 2017 /
 
Akkor lehet, hogy egy kicsit beteg az IC1, vagy nem jo az R1-1M ellenállo. Máshol az IC1 nem terhelheti a fesz. osztot.
Amit viszont nem tudok, hogy milyen a REVERB egységed, egy kicsit keveslem az 5 V -s tápot. Régebben sokkal nagyobb feszültségre mentek.
(#) tothbela válasza lajos1969 hozzászólására (») Aug 14, 2017 /
 
Az arkangyal erősítése a be és a kimenet között egységnyi. Az az érdekes, hogy ennek az egyszerűbbnek is. Igaz, hogy az első fokozat kétszeres erősítésű, de a második felezi a jelet, tehát összességében ugyanakkora kell mind a két effektnek a kimenő jelének lenni. Ha csak valami gebasz nincs. Elsősorban mérd meg hogy az R2, R5, R22, R23 tényleg az előírt értékű-e. Lehet, hogy ki kell forrasztani az egyik lábat a méréshez. Mert ha jó a PT, jók az ellenállás értékei, nem szabadna hangosabban szólni az arkangyaltól. Első körben az R2 értékére volnék kíváncsi, mert ha ez netalán 51 kohm, akkor az is okozhatja a hibát. Szoktam venni ellenállás csomagot, aztán ért már meglepetés. Konkrétan az egész sorozat jó volt, csak a 680 kohm helyett 680 ohmot kaptam. A színkód rendben volt, csak más zacskóba tette a csomagoló munkás. Beültetés előtt ezért is mérem meg mindig.
(#) lajos1969 válasza tothbela hozzászólására (») Aug 14, 2017 /
 
Minden rendben van úgy néz ki!
(#) tothbela válasza Massawa hozzászólására (») Aug 15, 2017 /
 
Ezeket először a Belton, meg az Accutronics cég csinálta. Ma már kapható pár klón darab is. Ezekbe is PT2399 van. Mégpedig 3 darab. A megfelelően beállított időzítések együttes hatása rugós zengetőt imitál. Ezért megy ez is 5 V-ról.

Itt meg is hekkelte valaki: belton reverb

Akinek van kedve, koppinthatja.
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2017
(#) Massawa válasza tothbela hozzászólására (») Aug 15, 2017 /
 
Ha valoban PT modul akkor nem szoltam semmit..
(#) tothbela válasza Massawa hozzászólására (») Aug 15, 2017 /
 
Közben meg is találtam az oldalt, be is tűztem.
Következő: »»   301 / 315
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem