Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DC panelműszer tapasztalatok
 
Témaindító: Bigya, idő: Okt 18, 2006
Lapozás: OK   9 / 9
(#) (Felhasználó 122012) válasza Ge Lee hozzászólására (») Máj 22, 2019 /
 
Én változatom hátulja így néz ki.
A 2-es vezeték nem lehet bemenő, mérendő táp, mert ahhoz vékony.
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2019
(#) Hp41C válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Máj 22, 2019 /
 
Sok verziója van forgalomban. Az egyik leírását itt is megtalálhatjuk.
Kapcsolási rajz és videó animáció: Bővebben: Link
Ez is érdekes lehet.
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2019
(#) (Felhasználó 122012) válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 22, 2019 /
 
Köszi,ez sem hasonlít az enyémre, de találtam az enyémhez hasonló videót.
Bővebben: Link
És a bekötése is olyan, csak itt sárga a vezeték, nálam pedig kék, és itt is a 3-as vezeték vastagabb, a 2 erű vezeték pedig a segédtáp.
(#) Lacaboy hozzászólása Aug 2, 2020 /
 
Sziasztok!
Van tapasztalata valakinek ezzel a műszerrel?
0-200mV között szeretnék vele mérni viszont amíg nincs mérés addig az elektronika 12Vdc-t ad ki. Kibírja? Kijelzi a túlcsordulást és ennyi?
Voltcraft DVM230W
(#) Atis57 válasza Lacaboy hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
Szia!
Ez igy kissé zavaros , honnan kerül oda 12v ?

Mert ha 12v-t akarnál mérni ---külső osztó kellene.

A 200mV bemenetre nem adnék 1V nál többet , különben "VOLTmérő" lessz belőle.
(#) Lacaboy válasza Atis57 hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
Szia. Köszönöm a választ. ezek szerint nem bírja ki?
(#) Lacaboy hozzászólása Aug 2, 2020 /
 
Ugy kerül oda 12V, hogy aramgenerátoros ellenállás mérő. Amíg nincs beterhelve addig a full tápot adja. LM317 áramgenerátor módba n. A mV érték adja a kisértékű ellenállást.
(#) rascal válasza Lacaboy hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
Szia! Egy minimum 3A-es diódát berakhatsz fix terhelésnek, és akkor 0.6V körül fog mozogni a feszültség. Ha rákötöd a mérendő ellenállást, a maga max 200 mOhm-jával (1A ugye?), annyira leviszi a feszültséget, hogy a dióda már nem rúg labdába, mert 200mV környékén elhanyagolhatóan kis áram folyik csak rajta. Ha schottkyt raksz be, akkor már nem elhanyagolható.

Van olyan multiméterem, ami 200mV-os méréshatárban simán kibírja tartósan a 12V-ot. Fetet mértem, és ha be volt kapcsolva mV-ok voltak csak rajta, ha ki volt kapcsolva, akkor a tápfesz. Persze jobb az óvatosság.
(#) erbe válasza rascal hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
Méregettem én is tranzisztor, FET, IGBT nyitófeszültségeket. Azon az áramon (..mA) 2 db 1N4148 bőven elég volt a védelemre.
(#) Joe_001 válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Aug 3, 2020 /
 
Szia!
A Conrad szerint 9V az üzemi feszültsége, szerintem kibírja a 12V-ot. Ha nem esik 10 V alá tegyél be a táp körbe egy 78L09-et. Ez TO92 tokban van kell még hozzá két kondi. Szerintem van valami ilyesmi benne gyárilag.
Ha esetlegesen túl nagy feszt kaphatna akkor a mérőrészbe tegyél egy kisebb zenert, az akkor az megvédi a zárlatba menéskor a bemenetet.
A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2020
(#) Bakman válasza Joe_001 hozzászólására (») Aug 3, 2020 /
 
A mérendő feszültségről van szó, nem a tápfeszültségről. Előbbi üresen felugrik 12 V-ra, üzem alatt 0 - 200 mV.
(#) nedudgi válasza Lacaboy hozzászólására (») Aug 3, 2020 /
 
Ha mindenáron ilyen műszerrel akarsz ellenállást mérni, akkor a bemenetet pillanatkapcsolóval kösd a mérőkörbe. Az már ízlés kérdése, hogy alapállapotban zárt nyomógombbal söntölöd, vagy a mérés idejére kapcsolod be egy alapból nyitott gombbal.
Én vennék egy LCR-T4 műszert a kínaiaktól.
(#) rascal válasza erbe hozzászólására (») Aug 3, 2020 /
 
Csak itt ha jól sejtem meg lesz küldve a mérendő alkatrész 1A-el, és akkor ahány mV a rajta eső feszültség, annyi mOhm lesz a mért érték. Az áramgenerátor ha 12V-ból indul, akkor egy-két sorba kötött diódán simán áttolja ezt az áramot amikor nincs rákötve mérendő alkatrész. Egyrészt ezért javasoltam nagyobb áramú diódát, mint amit az áramgenerátor kiad, másrészt kihasználhatjuk, hogy minél nagyobb áramú diódát rakunk rá, az annál kisebb nyitófeszültséget produkál azonos áramnál. Így megvéd minden olyan tévedésből rákötött félvezetőt, aminek kisebb az áramtűrése, mert így az lesöntölve nem tud teljesen kinyitni, és megsülni. A saját áramgenerátoromba még egy erősebb schottky-t is beraktam, ami kapcsolóval beköthető, ha esetleg érzékenyebb áramkörön belül méricskélek pici ellenállásokat.
(#) Lacaboy válasza rascal hozzászólására (») Aug 3, 2020 /
 
100mA rel lesz megkuldve.
(#) majkimester válasza Lacaboy hozzászólására (») Aug 3, 2020 /
 
Szia,

Ebbe ugye nem lehet tudni milyen IC van, de a sima ICL7106 adatlapja szerint elviseli a bemenetein a V- V+ között bármit, és működhet közvetlen a 12V-ról. Esetleg érdemes lenne ICL7106 alapú kijelzőt használnod.
(#) rascal válasza Lacaboy hozzászólására (») Aug 3, 2020 /
 
Akkor nem fűt majd annyira az lm317.
(#) erbe válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 3, 2020 /
 
mOhm-os értékek mérésére nem alkalmas. Adatlap szerint min. 0,1 Ohm.
LCR-TC1 min. 0,01 Ohm.
Az áramgenerátoros ellenállásmérő meg tetszőleges, de 1 A-nél 0,001 Ohm (+-0.001 Ohm a mérés pontatlansága miatt.)
A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2020
(#) nedudgi válasza erbe hozzászólására (») Aug 3, 2020 /
 
Mondom, én vennék. Nem mérek ilyen kis ellenállásokat.
Ettől még a megoldásom használható lehet.
A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2020
Következő: »»   9 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem