Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Silver Star 1 (és egyéb fémkeresők)
 
Témaindító: Sanyi87, idő: Okt 26, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   7 / 8
(#) Bender hozzászólása Nov 9, 2013 /
 
Jól látom, hogy az R53 és R73 visszacsatoló ellenállat 220 ohmos?
(#) Rumcájsz válasza Bender hozzászólására (») Nov 9, 2013 /
 
Igen, 220 Ohm-osok!
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2013
(#) hubertus6 hozzászólása Feb 13, 2014 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni a silver star 1a építésében, főleg attól aki már épített működőt.
A panelt beforrasztottam (amit vettem Ferenctől), most elakadtam a tápegységnél van valami.
Előre is köszönöm.
(#) Rumcájsz válasza hubertus6 hozzászólására (») Feb 13, 2014 /
 
Kicsit részleteznéd hogy mit jelent az hogy a "tápegységnél van valami" ? Nem működik? Füstöl? Milyen feszültségről járatod? Mekkora feszültséget mértél? Mértél egyáltalán valamit?
Mert ha csak beforrasztottad a marék alkatrészt az még nem azt jelenti hogy éledni is fog egyből. (Látom megfelelő WIMA kondik lettek berakva!) Lehet a panelen szakadás, alkatrész hiba és sok "beépített" meglepetés! Mindennek alapja a mérés!
Szóval?
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2014
(#) hubertus6 válasza Rumcájsz hozzászólására (») Feb 13, 2014 /
 
Bocsi, hogy nem részleteztem csak régen volt már hozzászólás és nem gondoltam,hogy ilyen hamar érkezik válasz ezért köszönöm, hogy ilyen hamar reagáltál.
Sajnos tudom az összeszerelésnél követtem el hibákat így utólag belegondolva, de megfáradtam és nem szeretem a hibakereséseket ezért szeretném kérni a segítségedet.
A hangerő szabályzóm füstölt meg izott amikor tekergettem, a c3-on 18V-ot mértem, szerintem a T4-es tranzisztornál lehet a hiba, beültetési rajz szerint építettem be. Sávzárlat nincs arra mindig nagyon figyelek és először mindig ott keresem a hibát. Stabil 12V-os tápegységről működtetem.
(#) Rumcájsz válasza hubertus6 hozzászólására (») Feb 13, 2014 /
 
Ha stabil 12V-ról járatod akkor a C3-on nem lehet 18V! Ha füstölt az egész, dobd nyugodtan a kukába, mire megtalálod a hibát megőszülsz.... Kár volt nekifognod! Keress valakit aki megcsinálja, azzal többre mégy! Műszerek nélkül az internet virtuális világára bízva hidd el reménytelen lesz!
Az hogy egy topicban "pangás" van nem azt jelenti hogy nincs ott senki...
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2014
(#) jethro hozzászólása Feb 20, 2014 /
 
Sziasztok.
Nem tudja véletlenül valaki a silver ground potijának értékét.
(#) Rumcájsz válasza jethro hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Ha jól emlékszem 4K7-A. Nálam 10K van.
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2014
(#) jethro válasza Rumcájsz hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Köszi.
(#) Kornel001 hozzászólása Júl 29, 2014 /
 
Milyen méretben nyomtassam ki a Fémkeresők oldalán (www.metaldetector.hu)található Silver Star 1a nyákrajzot?
(#) Ge Lee válasza Kornel001 hozzászólására (») Júl 29, 2014 /
 
Gondolom simán kinyomtatva méretarányos lesz. Az más kérdés hogy nem sok mindenre jó, kár az időért.
(#) defi válasza Kornel001 hozzászólására (») Júl 29, 2014 /
 
Én átrajzoltam és kinyomtattam, de megbántam, érdemesebb a Feritől venni kész nyákot 2500.- ha jól emlékszem.
(#) Kornel001 hozzászólása Júl 29, 2014 /
 
Köszönöm a segítséget, ez lesz az első fémkeresőm.
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2014
(#) stulek03 hozzászólása Dec 9, 2014 /
 
Üdv Mindenkinek
Én is ezt barkácsolom, kész a panel a doboz stb. és lassan elkezdeném a fejet készíteni
de az árnyékolás nem tiszta számomra.

A J12 és J21 pontok a kábel árnyékolás pontjai?
Érdekes, hogy a panelen a vevő tekercs bemenetén a J22-es pont a GND-ing
általában a GND szokott lenni az árnyékolás.
Azt se értem,hogyha leárnyékoljuk a tekercset akkor hogy tud működni?
Ha egy antennát leárnyékolok nem veszi az adást
valaki adjon választ
(#) Rumcájsz válasza stulek03 hozzászólására (») Dec 11, 2014 /
 
Árnyékolás célja a nagyfrekvenciás zavarok megakadályozása,csökkentése. Ha nem akarsz a solti nagyadó mellett lengetni, el is hagyhatod! A készülék hangfrekvenciás tartományban működik. Elvileg minél mélyebb az üzemi frekvencia, annál mélyebbre lát. Ennek oka a föld elnyelő képessége. A magasabb hullámokat a nedves talaj jobban elnyeli mint a hosszabb, mélyebb hullámokat.
Én árnyékolást úgy készítettem a tekercsekre, hogy egy 0.5-ös nem lakkozott rézdrótot igen nagy menetemelkedéssel rátekertem (kb 1-2cm) és az egészet lefújtam grafit spray-vel.
Vigyázni kell mert a két árnyékolás eltérő potenciálon van, az átmeneteknél prespánt vagy egyszerű papírt kell szigetelőanyagnak a tekercsek közé tenni.

Én készítettem fejet árnyékolással és anélkül. Gyakorlatilag nem sok különbség volt köztük.
(#) mateatek válasza Rumcájsz hozzászólására (») Dec 12, 2014 /
 
A talaj hatása a tekercsekre kapacitív módon is jelentkezik. Ez a kapacitás elhangolja a tekercsek rezonancia frekvenciáját. Ez az adó tekercsnél amplitúdó változásban jelentkezhet, a vevő tekercsnél pedig a vett jel fázistolódásában. Mivel mozgatod a fejet, ezért ez a kapacitív hatás is folyton változik, és a vevő tekercs jelének a fázisa is folyamatosan változni fog. Ez pedig akár még találatnak is tűnhet a gép részéről.
Ha a tekercsekre teszel egy árnyékolást, mint egy fegyverzetet, akkor a tekercs-árnyékolás között a kapacitás állandó lesz, a változás az árnyékolás-föld között fog lezajlani.
Ezeken felül még ott van az a jelenség is, amikor a lengetéstől sztatikusan töltődik a fej, majd egy fűszál érintésére a töltések ide-oda vándorolni kezdenek.
(#) Ge Lee válasza stulek03 hozzászólására (») Dec 12, 2014 /
 
Nincs előttem a silver rajza, de ha a tápfesz felezve van valamilyen módon, akkor a tekercsek árnyékolása 2 helyre is köthető, az egyik a táp negatívja, a másik a féltáp ami ez esetben a föld. Elvileg a féltápra kellene kötni, hiszen az a kitüntetett földpont, ahhoz képest áll elő a fázisdetektált feszültség, ha olyan a kapcsolás.
De ki kell próbálni, mert ennek ellenére néha jobban viselkedik az áramkör ha nem a földre (azaz a féltápra) hanem a negatívra van kötve az árnyékolás. A miértjét én sem tudom, csak ezt tapasztaltam. Ami még lényeges, hogy ne keletkezzen az árnyékolásból hurok. Tehát ha a gép dobozában össze van kötve a kettő, akkor a fejben legyenek elszigetelve egymástól és fordítva. Az első a jobb megoldás, tehát összekötni a dobozban, és onnan külön külön csillagpontosan (esetleg 1 szálon) menjen a 2 tekercsre, ahol legyenek elszigetelve egymástól.

A tekercs nem mágnesesen (vaslemezzel) hanem elektromosan van leárnyékolva (réz, alu, grafit), így a váltakozófeszültség számára olyan mintha ott sem lenne, tehát a mágneses mező ugyanúgy kialakul körülötte. Az árnyékolás nagyon fontos ahogy azt előttem is leírták, a talaj és a tekercs közötti folyamatosan változó kapacitás miatt (lengeted, a kettő kapacitása egymáshoz képest folyamatosan változik, ami mind az adó mind a vevő tekercsre (nem kívánt) hatással van).
(#) stulek03 hozzászólása Dec 16, 2014 /
 
Kösz a hasznos infókat
Igazából még azt kérdezném ,hogy a kapcsolási rajzon a vezeték árnyékolását hova kell kötni
Adótekercsnél J11 vagy J12 az árnyékolás?
vevőnél J21 vagy J22?
(#) Bender hozzászólása Jan 5, 2015 /
 
Üdv

Van egy "gyári" beültetett SS1 panelem elfekvőben. PM ha esetleg valakinek kéne

A Garrett euro ACE készülékkel van valakinek valami tapasztalata?

DSC_3440.jpg
    
(#) hubertus6 hozzászólása Jan 6, 2015 /
 
Üdv!

A Silver Star fémkeresőhöz lehet fém szárat használni?
(#) mateatek válasza hubertus6 hozzászólására (») Jan 6, 2015 /
 
Szia!

Lehet használni, de a fejhez 30-40 centinél nem lehet közelebb fém. Azt a részt műanyagból, fából, vagy egyéb nem fém anyagból kell megcsinálni.
(#) jethro válasza hubertus6 hozzászólására (») Jan 6, 2015 /
 
Én egy régi horgászbot egy darabjából csináltam.Könnyű és szinte eltörhetetlen.
(#) hubertus6 hozzászólása Jan 8, 2015 /
 
Köszönöm szépen a segítséget.
Az első gépemnek is horgászbotból van a szára(spiccbotból,erős üvegszál), csak összecsukhatósat szeretnék,azért kérdeztem a fém nyelet.
A fej kiöntéséhez, milyen gyantát használtok? illetve hol lehet weben beszerezni? Már 2 keresőfejet készítettem, csak könnyen törik az öntőgyanta(tuti,hogy nem ilyennel kell kiönteni) amit használok, hiába rakok bele töltőanyagot.
(#) Bender válasza hubertus6 hozzászólására (») Jan 10, 2015 /
 
Én ilyennel öntöttem ki, jól körbetekertem üvegszálas szövettel és kevertem bele egy rakás homokfúvóban használatos homokot, hogy ne deformálódjon kötés közben.
A nyélhez pedig egy 5 méteres spiccbotot szétvagdostam annyira, hogy kb 50 centisre össze lehet tolni.
(#) Rumcájsz hozzászólása Jan 10, 2015 /
 
A Rádiótechnika évkönyvben megjelent a SilverStar 5 teljes doksija!
(#) mateatek válasza hubertus6 hozzászólására (») Jan 10, 2015 /
 
A töltőanyag az öntvény szilárdságát nem fokozza, csak a zsugorodását mérsékeli, de csak nagyon kevéssé. A szilárdság növelésére használjál üvegszálat, és vágott üvegszálat.
(#) Ge Lee válasza Rumcájsz hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Hurrá! Ha több mint 40 centiről hoz az levegőben egy 1Ft-ot (amit erősen kétlek) akkor engem is érdekel a rajza.
(#) hubertus6 válasza mateatek hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Köszi a segítséget mindenkinek. Valakinek van tapasztalata másfajta keresőfejekkel, nagyobb fejjel?
(#) Bassmester válasza Rumcájsz hozzászólására (») Feb 3, 2015 /
 
Szia!
Fel tudnád rakni a Silver 5-ös kapcsolási rajzát nyomtatható formában?
Amennyire tudtam belenéztem, de PC-n nem tudtam megnyitni a digitális kiadványt.
Ami különbséget észrevettem az az 5534-es bemeneti erősítő 071 helyett, meg az lm3914-es
LED-es műszer. Van ebben valami érdemi fejlesztés a korábbihoz képest?

Megvettem a dimag-on a 2015-ös RT évkönyvet, de az olvasó programjukkal nem tudok mit kezdeni. Mindig kifagy, de még ha el is indul 10-ből 1-szer, használhatatlanul lassú PC-n, tableten egyaránt. Másoknál is ez a helyzet? Tudtok valami megoldást?
(#) Rumcájsz válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 4, 2015 /
 
Nem sok fejlesztés van benne, csak inkább finomítás! (LED-es csicsa, villogó reklámmacska)

A rajzzal nem szolgálhatok, azt hiszem jogokat sértene a közzététele....
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2015
Következő: »»   7 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem