Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   341 / 341
(#) Ollika12 válasza reloop hozzászólására (») Sze, 21:33 /

Szia!Köszönöm szépen a segítségedet.Valóban a T7-es tranzisztor kollektor-bázis zárlatos.Leellenőriztem a többi félvezetőt is .A T5-ös tranzisztor is zárlatos volt,a többi félvezető úgy néz ki rendben van.Az ellenállásokat és a T5-ös tranzisztort(BC557B)pótoltam viszont a T7-es tranzisztort(BD244C)nem tudtam pótolni mert nem volt a boltban.Péntekre igértek szállítmányt.A méréseket így csak a hétvégén tudom elvégezni.Ha megvannak az eredmények közlöm veled.Előre is köszönöm.
(#) gepesz13 hozzászólása Sze, 23:42 /

Sziasztok!
Valamikor olvastam valahol, hogy egy hangdoboznál a teljesítmény megoszlik. Pl: a mélyre kb 55% a középre 35% a magasra csak 10% jut. Szerintetek ez igaz, vagy valami sületlenség?
Üdv: gepesz13
(#) Alkotó válasza gepesz13 hozzászólására (») Csü, 9:09 /

Ez a zenei anyag sajátossága, amihez csak igazodik a hangboboz. De zene sokféle van.
(#) elektrikszerviz válasza Alkotó hozzászólására (») Csü, 22:11 /

Hát az én fülemnek a DCD verziónak a közép tartományban sokkal lágyabb a hangja nem olyan ( feszes vagy érces) de hát a prímás mindenkinek másképpen muzsikál. De azért megtartom mind a kettőt. Most már megvan az összes Quad verzióm. Most egy A osztályút bütykölök és van már mihez hasonlítani egyiket a másikhoz. És köszönöm mindenkinek a tanácsait és persze a kritikát is. elektrik
A hozzászólás módosítva: Csü, 22:12
(#) Tiggey válasza elektrikszerviz hozzászólására (») Pé, 12:27 /

Teljesen tökéletes! Sokan nem láttak még gyári véget. 3-4 órás üzem után nem a borda 45C fok, hanem bent a levegő a dobozban. És láss csodát, bírják. Jobb nem is fölrakni kész képet, mert hogy egyszer megemlítik, az egy dolog. Így tanul az ember. De mind ezen kattog, meg fölrobban!!! VICC!!!
(#) Ollika12 hozzászólása Szo, 15:03 /

Kétféle gyártmányú BD244C kaphato a boltban.Az egyik Fairchild a másik valami CDI.Szerintetek melyiket érdemes megvenni?
Hamis tranyók léteznek ebből a tipusból?
(#) janika002 válasza Ollika12 hozzászólására (») Szo, 16:42 /

Szia!
Nem értem miért kell még küzdeni ezekkel a régi elavult kétes eredetű BD-kel, ahány bolt annyi gyártó!Sokkal jobb tranyók léteznek a piacon és eredetiek!
ONSemi MJE15031 a BD244C helyett!A vége:MJ21194/MJ15003!Tönkreretehetetlen a Quad 405 vele!
(#) janika002 válasza Ollika12 hozzászólására (») Szo, 16:56 /

Most nézem a te paneljaid is Korcz József/Giantsound gyártmány!Én is építettem belőle!

SA400225.JPG

(#) Ollika12 válasza janika002 hozzászólására (») Szo, 18:24 /

Igen van belőle 4db csak ez védelemmel együtt van egy panelon.Àltalad emlitett MJE15031 tranyo bekötése,tokozàsa megegyezik a BD-vel?
Ha igen cserélem őket ,akkor inkább azt rendelek.
(#) granpa válasza Ollika12 hozzászólására (») Szo, 19:46 /

Tekintsd meg az oldal alján lévő adatlapokat
(#) Tiggey válasza janika002 hozzászólására (») Szo, 21:00 /

Vagy 2SC5200 a végére ha már kész dologról van szó.
(#) Ollika12 válasza granpa hozzászólására (») Szo, 21:16 /

Megnéztem ,köszönöm.
(#) didyman válasza Ollika12 hozzászólására (») Szo, 21:54 /

Fairchildot vegyél. Hamis előfordul bőven az MJ-k, MJE-k között, sőt, azokat még inkább hamisítják, előszeretettel. A BD244, ha eredeti, teljesen alkalmas az A-osztályú részben, figyelembe véve a tápfeszültséget.
(#) latyakosa hozzászólása Vas, 13:44 /

Elnézést mindenkitől, nem olvastam minden előzményt.
Arra keresem a választ +-45V DC ről járatva a 405-t 2n3773 vég tranzisztorokkal pl 8 ohmon mennyi lehet a Vpp maximuma ? Illetve megfordítva is érdekel a válasz, mi a kivezérelhetőségi korlát a 405-nél ? Köszönöm.
Következő: »»   341 / 341
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Ápr, 25. Kedd
14:28:26
Jelenleg 395 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu