Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   339 / 339
(#) Alkotó válasza felnagy hozzászólására (») Sze, 18:31 /

A panel elhelyezése lehet vízszintes, és akkor kényelmesen elfér a 8 cm-es dobozban (nekem is ebben van).
Egy ilyen kérdésre én nem tudok értelmes választ adni (sőt szerintem senki sem tud). Erősítők összehasonlításával lehetne valamilyen jellemzést elérni, de ez is sok szubjektív elemet tartalmaz, és jó eséllyel a lánc többi eleme, és a körülmények is befolyásolják az eredményt.
(#) reloop válasza elektrikszerviz hozzászólására (») Sze, 19:29 /

Engedd meg, hogy gratuláljak!
Kis zavart érzek a T2,3,4 körüli méréseknél, minden esetre, ha T7 B-E feszültsége 2V körüli akkor megérett a cserére.
(#) elektrikszerviz válasza reloop hozzászólására (») Sze, 19:42 /

Köszönöm a gratulációt! Úgy meditáltam én is, hogy kicserélgetem a tranyókat. Pont ez lett volna az Í -re a pont , hogy mindegyik verzióból van egy saját példányom. Sajnos nem mértem rá a doboz GND re és kint volt a fél táp fesz ki is végezte. Bár először amíg nem szált el a cuccos még a védelem is engedte működni. A brum miatt kezdtem piszkálni hisz a 10 ohmos ellenállásnak ez lett volna a feladata csak azoknak a rétege ki durrant, és sikerült elküldenem. Ja a védelem viszont tökéletes mert utána már nem kapcsolt rá a hangszóróra. Majd tájékoztatlak a fejleményekről. Köszönöm a segítséget! elektrik
(#) elektrikszerviz válasza elektrikszerviz hozzászólására (») Pé, 22:14 /

Szia Reloop ! Megfogadtam a tanácsodat, kicseréltem a T7 - est, labortáp 150 mA a jelenség ugyan az. De nem adjuk fel jelszóval, kiforrasztottam minden dióda egyik lábát, mérés jók. Egyesével kiszedtem a kis tranyókat megmértem jók, de viszont csak újakat építettem vissza. Labor éleszt és tökéletes. Hát ŐŐŐ!!! Másik panel, már csak a kis tranyókra koncentráltam mert egyszer már átmértem őket. Csere pöc röf indul. Egy kis guta kerülgetés, tényleg az igazság oda át van, vagy érdemes aludni egyet a sztorira. ( Ha egyszer felnövök talán megértem ). A segítségedet és tanácsaidat megköszönöm, és ha kész a dobozolás teszek fel képeket. elektrik
(#) reloop válasza elektrikszerviz hozzászólására (») Pé, 22:58 /

Szia! A T7 cserének az volt a feltétele, hogy ténylegesen 2,2V van a bázisán. Ehhez amper nagyságrendű bázisáram kellene, ami semmilyen módon nem kerülhetett oda. Ebből következett volna a tranzisztor hibája. Mint jeleztem a T2,3,4 méréseredmények nem értékelhetőek, az R10-en folyó 22mA-hez például képtelenség forrást rendelni.
Következő: »»   339 / 339
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Feb, 28. Kedd
15:35:27
Jelenleg 461 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu