Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   364 / 364
(#) reloop válasza Payne09 hozzászólására (») Ápr 6, 2018 /

Szia! A fém készülékházat természetesen a testhez kötjük.
(#) Payne09 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 6, 2018 /

Hát ennek szívből örülök! Köszönöm szépen!
(#) Johnny0004 hozzászólása Vas, 8:23 /

Sziasztok!
Hozzájutottam egy pár Quad 405-ös panelhez, még ilyen tervezést nem láttam, nagyon praktikus szerintem. Mindössze 82mm x 66mm a nyák mérete, ettől független teljes értékű meghallgatva, és mérve is tudja a 100W-ot, megkínoztam. Igaz a képeken láthatóan BD249-cel van szerelve, +-53V DC tápfesszel működtetve, de szerencsére ő nem tudja, hogy csak 100V az Uce katalógus adata. Igaz a 0,1 Ohm is lehetne nagyobb teljesítményű, a 2x1kOhm meg pláne nem szokványos.
A kérdésem az lenne valaki esetleg nem ismeri e fel ezt a tervezést, nincs e hozzá nyák rajza?
Köszi.
A hozzászólás módosítva: Vas, 8:25
(#) pinyó39 válasza Johnny0004 hozzászólására (») Vas, 21:12 / 2

Egyszer csak felbukkan aki elkövette vagy huszonötéve.
(#) Johnny0004 válasza pinyó39 hozzászólására (») Vas, 22:39 /

Te voltál? Meg van még esetleg a nyák rajz?
Ahogy nézegettem észre vettem az OPA nem invertáló bemenete van használatban.
(#) pinyó39 válasza Johnny0004 hozzászólására (») Hé, 8:15 /

Több 100 darabot készítettem belőle, de szinte mind dobozolva került ki. Honnét sikerült kitermelni, autós vagy házi verzióbol? A filmnek utânanèzek, akkoriban rajzolás után kontaktfilmet készìtettünk, elektronikus formában biztos nincs.
(#) Johnny0004 válasza pinyó39 hozzászólására (») Hé, 12:22 /

Bármily hihetetlen egy hangosításra szánt (a csatlakozók miatt gondolom) dobozban volt hídba kötve a két végfok.
A saját Quadomhoz kerestem toroidot, és ráakadtam erre a komplett erősítőre egy új toroid féláráért házzal, végfokkal, pufferekkel, egyenirányító híddal. Szét volt kötve a vezetékezés, az eladó állította, hogy működik, nem igen hittem, pláne láttam a BD-ket, a táp meg 53V DC, de összekötöztem, és nem hogy nem ment, hanem jobbnak hallottam az enyémnél...(később meghallgatva az enyémet az új táppal beigazolódott, hogy az volt a ludas).
Volt különösebb oka, hogy a nem invertáló bemenetét használtad az OPA-nak?
Következő: »»   364 / 364
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu