Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ablakemelő vezérlés

Témaindító: árpix, idő: Nov 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   8 / 8
(#) at22 válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 10, 2017 /

Ami kijön a vezetői oldal kapcsolóból a motorra a 2 szál azt vezettem át a jobb oldali motorra. Ha megnyomtam a vezető oldali kapcsolót vitte a jobb oldali ablakot fel le. de ha a saját jobb oldali kapcsolót megnyomtam közbe a a bal oldali kimenő 2 szált rajta hagytam akkor lassan vitte és volt füst is
(#) Inhouse válasza at22 hozzászólására (») Ápr 11, 2017 /

Ez egy gyári ablakemelő?
A kapcsoló közvetlenül kapcsolja a motorokat, vagy elektronikán keresztül?
Automata, vagy nem?
Ha közvetlenül kapcsolja a motorokat, akkor nyugalmi helyzetben test van a motorok kapcsain?
stb...
(#) at22 válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 11, 2017 /

Gyári suzuki swift sedan ablak emelők. Igen közvetlen kapcsolja a motorokat a kapcsolók. Nem automata.

Nekem Gyárilag nem volt benne ablak emelő én tettem bele de gyári suzuki swift sednan autóból lett kiszerelve.
(#) Inhouse válasza at22 hozzászólására (») Ápr 12, 2017 /

Ennek a SPAL ablakemelő leírásnak a vége felé találsz bekötéseket. A lényeg, hogy az ablakemelő kapcsoló 2db váltóérintkezőt tartalmaz. A NO általában a +12V, a NC a test mindekettőnél. A COM kivezetések közé megy a motor. Így nyugalmi helyzetben testen van a motor mindkét szála. Ha az egyik irányba nyomod az egyik, ha a másikba, a másik érintkező mozdul, így felváltva tud 12V-ot kapni a motor mindkét polaritással (fel/le). A másik oldalinál ugyanígy kell bekötni azzal a különbséggel, hogy a vezető felőli kivezetései átmennek a jobb oldali ajtóba és ott ezt a két szálat használod a NC érintkezőkhöz, a NO ott is a +12V, a COM-ok a motorra. Így ha mindkettő nyugalmi helyzetben van, ugyanúgy testen van a motor mindkét szála. Ha a jobb oldalról vezérled, semmi különös, csak annyi, hogy a test szál(ak) nem közvetlenül, hanem a bal ajtóból jön(nek). Ha viszont balról vezérled, akkor a jobb oldali kapcsoló NC-COM átmenetein keresztül mintha közvetlenül menne arról a kapcsolóról. Gyakorlatilag ennél a mester-szolga kötésnél egyel több érintkező van az akku és a motor között.
(#) at22 válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 12, 2017 /

Köszönöm a segítségedet. Most jelenleg úgy van külön a +12v mind két oldalra be van húzva a test azt az ajtóra tettem. Ami van a képen kapcsoló sor annak is más a bekötése meg ami a jobb oldalon van 1 es kapcsolónak is más a bekötése. Más kép megy a test is meg a + is. Az egyes kapcsolónak két szál test van, azt össze kelet kötnöm és úgy van az ajtón.
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2017
(#) Inhouse válasza at22 hozzászólására (») Ápr 12, 2017 /

Így lenne, a kapcsoló bekötése persze rád vár...
(#) at22 válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /

köszönöm. Majd jelentkezek mire jutottam.
(#) akyy87 hozzászólása Máj 5, 2017 /

Sziasztok!
Érdeklődnék a következő problémával kapcsolatban, hátha valaki jártmár így:

Audi A3 1999 1.9TDI 4 gyári elektromos ablakkal.
A vezető oldali ablakemelő azt produkálja, hogy ha felfelé kattintom a gombot, elindul egy pillanatra fel és azonnal le is megy teljesen.
Kapcsolót szétszedtem, nincs elégve, szépek a kontaktusok, kapott kontaktspray-t is.
Elég ilyen esetben tanítani az ablak fel-le húzásával a rendszert, vagy máshol lesz a bibi?

köszönöm Uraim!
(#) Pék Pál hozzászólása Máj 29, 2017 /

Sziasztok!
Suzuki Vagon R+ ablakemelő kapcsolási rajzát keresek.Előre is köszönöm a segítséget.
(#) Inhouse válasza at22 hozzászólására (») Máj 30, 2017 /

Idézet:
„köszönöm. Majd jelentkezek mire jutottam.”
Nem sikerült...
(#) at22 válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 31, 2017 /

Még nem volt rá időm.
(#) powerred hozzászólása Jún 18, 2017 /

Hello!

Van nekem egy Opel Vectra C 2.2 Direct autóm. A probléma az, hogy elől megy az ablakemelő, de hátul nem. Gyárilag nem volt benne hátul. De sikerült venni hozzá gyári hátsót, kapcsolóval meg kábelel együtt. Be lett szerelve de még se működik, pedig minden jel megvan! Valaki tud megoldást rá?
Következő: »»   8 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Jún, 28. Sze
12:23:52
Jelenleg 242 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu