Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanymotor

Témaindító: Ko-bak, idő: Aug 3, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   49 / 49
(#) nzozz hozzászólása Okt 6, 2017 /

Sziasztok!
Van egy ETA porszívóm, ami nem akart működni. Mondom hátha a kapcsoló környékén van valami gond (sima nyomókapcsoló) , kiszedtem a motort, bekötöttem közvetlenül, bedugtam, nem indult. Semmi értelme, de gondoltam megnézem mivan ha 180° - kal elfordítva dugom be a hálózatba... erre hirtelen elindult. Nem csak egyszer, többször is ugyanez történt. Egy egyszerű, 230V os háztartási porszívónál ez hogy lehetséges, mi okozza ezt?

Köszönöm
(#) Bakman válasza nzozz hozzászólására (») Okt 6, 2017 / 1

Szakadt forgórész (ha éppen az a tekercs van a szénkefék vonalában), kopott/fennakadt szénkefe, szakadt vezeték valahol (a fordítással összeért a két vég) stb.

Ha a szénkefe ép, akkor valószínűleg a forgórészben van pár szakadt tekercs.
(#) VIM válasza nzozz hozzászólására (») Okt 7, 2017 /

Szia! Szerintem a dugvillánál el van törve a vezeték és ez okozza problémát. Ha így fordított dugvillával működik, akkor működés közben mozgasd meg a vezetéket a villa körül (tekergesd körbe) és ha leáll a motor akkor ott a hiba. Vágd le az öntött gyári villát és szerelj rá 2+f dugvillát és kész.
(#) merciabc hozzászólása Nov 12, 2017 /

Sziasztok!
Mivel ez a téma idegen tölem, inkább segítséget kérek olyanoktól, akik értenek ehhez!
Van egy makita BL motoros (szénkefe nélküli) akkus flexem, 1.5 éves.
Mikor vettem, nem tudtam hogy a szolvákiában vásárolt gépekre magyarországon nem vonatkozik garancia.
Imádok vele dolgozni, nagyon vigyázok rá, soha meg nem eröltettem!
Tegnap rátolom az akkut, bekapcsolom, de csak egy kicsit mozdul meg.
Ráraktam még egy akkut, ugyanazt csinálja.
Az akkuk jók, mert más géppel simán mennek,és mivel intelligens akkutöltöje van, írna valamilyen akku-hibát.
Robbantott ábra szerint nincs benne vezérlö elektronika, habár az alsó felén van akku töltöttség kijelzö.
Tipusa:makita DGA 504
Tudna valaki valami okosat írni,hol keressem a hibát?
Elöre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2017
(#) VIM válasza merciabc hozzászólására (») Nov 12, 2017 /

Szia! A robbantott ábra nem igazán mutatja de szerintem brushless motoros gépnek kell lennie ha nincs benne kefe. Talán csak a bevezető érintkező körül vagy a bevezető ellenállás körül van valami probléma.
(#) proba válasza merciabc hozzászólására (») Nov 12, 2017 /

Ha nem szénkefés, és akkumulátoros (DC) motor van benne, akkor elektronikát is tartalmaz szerintem. A motorra mennyi vezeték megy? Van valami fordulatszám jeladó? Nem szorul mechanikusan?
(#) merciabc válasza proba hozzászólására (») Nov 13, 2017 /

Szia!
Még nem mertem szétszedni, csak a letöltött robbantott ábrát nézegettem, nehogy vmi maradandó kárt okozzak a szétszedéskor.
A rajzon nem volt vezérlő elektronika feltüntetve.
Mechanikailag nem szorul.
Majd ma veszem a bátorságot, szétborítom.
Következő: »»   49 / 49
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Nov, 22. Sze
0:03:09
Jelenleg 169 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu