Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanymotor
 
Témaindító: Ko-bak, idő: Aug 3, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   68 / 68
(#) Bakman válasza VIM hozzászólására (») Márc 30, 2024 /
 
Kefés motor esztergához?
(#) VIM válasza Bakman hozzászólására (») Márc 30, 2024 /
 
Igen, ef a azaz fa esztergához jó lenne és szabályozható is lenne a fordulata nyomatéktartás mellett.
(#) Bakman válasza VIM hozzászólására (») Márc 30, 2024 /
 
Nem is tudom. A kefés motorok (pláne a fúrógépek) nem arra valók, hogy viszonylag hosszú ideig működjenek folyamatosan. Két hét alatt egy kefecsere, két hónap alatt egy forgórész, mert elfogytak a kommutátorok is (nyílván használattól függően).

Helyhez kötött masina, kis túlzással élve nem számít, hogy mekkora méretekkel rendelkezik a motor.
(#) Sinike hozzászólása Márc 31, 2024 /
 
Üdv.
Hoztak egy élelmiszerláncos ütvefúrót, amibe egyik szénkefe belesült. Kitakarítottam, tettem új keféket, most működik, de kb 1 fordulat/másodperc sebességgel. Amperszagot nem érzek, a mechanika nem szorul.
(#) Bakman válasza Sinike hozzászólására (») Márc 31, 2024 /
 
A motor mekkora feszültséget kap? Gyaníthatóan a fordulatszám-szabályzó is dobott egy hátast.
(#) mraulajos hozzászólása Ápr 1, 2024 /
 
Hali!
Van egy kis gagyi kínai szökőkút motorom, ami sokszor csak úgy indul el, ha megütögetem. Min mikor az egy fázisú motoron nincs, vagy rossz a kondi. Már többször szétszedtem. Könnyen mozog, nem szorul. Erre van valami orvosság, vagy kuka?
(#) ferci válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 1, 2024 /
 
Szia!
A pici kefék megvannak még elegendő hosszúságban? Minden szegmensnél jó a sajtolás vagy forrasztás?
Egy hozzá passzoló izzóval kösd sorba, megfelelő tápon ( magától még ne akarjon forogni ) és nagyon lassan forgasd, látsz-e fényerő változásokat.
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2024
(#) Hutty válasza ferci hozzászólására (») Ápr 1, 2024 /
 
Ez nem kefés motor.

Inkább ilyen kialakítású, ún. vegyszerszivattyú.

mot6.jpg
    
(#) mraulajos válasza ferci hozzászólására (») Ápr 1, 2024 /
 
Nagyon el vagy kanyarodva. Ez egy picike 230V os aszinkron szerű motor. Itt vízben van minden. A link jól mutatja miről van szó.
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2024
(#) Hutty válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 1, 2024 /
 
Lehet könnyen mozog, de a tengely abban a lében áll, amit forgat és a homok megeszi a tengelyvég csapágyat, amitől beleér a házba a forgórész.
Így képzeld el:
(#) mraulajos válasza Hutty hozzászólására (») Ápr 1, 2024 /
 
Ez egy primitív kis motor. Mint 3 gyufásdoboz egymásra rakva. Itt nincs csapágy, meg csapágyház stb. Van egy, a kétvégén rögzített, 2,5mm átmérőjű tengely, ezen forog a forgórész egy alapból mágneses térben. Ez a forgórész össze van építve egy kis keverő lapáttal, ami szállítja a vizet. Nem fotóztam le sajnos.
(#) uniman válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 1, 2024 /
 
Bővebben így...egész olcsón újat adnak.
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2024
(#) mraulajos válasza uniman hozzászólására (») Ápr 1, 2024 /
 
Igen...
(#) Bakman válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 1, 2024 /
 
Az egy szinkron motor, mint mosógépeknél a lúgszivattyú, véletlenszerűen indul el valamelyik irányba bekapcsoláskor. Akkor csinálja a leírt jelenséget, ha a tengely és/vagy a csapágyház kopott, bekapcsoláskor a mágneses tér egy oldalba tudja húzni a forgórészt/tengelyt. Siklócsapágy, kopik a tengely és a csapágy is.

Csere kompletten.
(#) Hutty válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 1, 2024 /
 
Nekem nem hitte el...
(#) VIM válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 1, 2024 /
 
Szia! Ha a lapátkerék meg van kopva vagy vízköves a felület is amiben fut az könnyen megakasztja az indulást. Nézd meg, hogy milyen irányban van holtjátéka a lapátkeréknek és ha belülre elfér egy PET palacknyi vastagság akkor vágjál belőle a lapátkerék mögé vagy elé egy megfelelő átmérőjű kört.
(#) mraulajos válasza VIM hozzászólására (») Ápr 1, 2024 /
 
Köszönök minden jóindulatú hozzászólást, de az ilyen dolgokon már rég túl vagyok, és hiszek mindenkinek.
(#) mraulajos hozzászólása Ápr 2, 2024 /
 
Hali!
A képen egy BLACK&DECKER sarokköszörű állórész. Szálszakadása van. Mennyibe kerül egy ilyet újra tekertetni? Érdemes vele foglalkozni? Még ha egy szálról lenne szó, azt lehet, valahogy meg taknyolnám, de három is megadta magát.
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2024
(#) uniman válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 2, 2024 /
 
A netes képen egy Stanley FMEG210 / FMEG220 állórész van...nem ártana a B&D típusát megnevezni.
(#) VIM válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 2, 2024 /
 
Azt nézd már meg, hogy ha visszatekered a kimenetét az hol találkozik a szakadt résszel és akkor hogyan alakulnak a kilátások a szigetelésre és a menetek pótlására. Ez a huzalvastagság szerintem bevállalható.
(#) mraulajos válasza uniman hozzászólására (») Ápr 2, 2024 /
 
Egyáltalán nincs jelentősége,hogy milyen kép van feltöltve. Biztos vannak itt olyan fórumtársak, akik foglalkoznak tekercseléssel, vagy közel állnak hozzá. A a (volt) kérdésem, hogy mi a bekerülési költsége, egy ilyen kaliberű állórész megtekercselésének.?
(#) mraulajos válasza VIM hozzászólására (») Ápr 2, 2024 /
 
Értem a javaslatot. Ennek már úgyis mindegy, holnap próbálkozom vele.
(#) VIM válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 2, 2024 / 1
 
Ennyiért biztosan nem csinálják meg és nem is biztos, hogy a forgórész is kibírta ezt az incidenst. A példa az nálam már bizonyított, meg vagyok vele elégedve. Egy 500W-os román gépet akartam megjavítani de letettem róla, inkább vettem másik jobbat, nagyobbat a hibás forgórészből csiszolóhengert a hajtásházból 90 fokos hajtást csináltam fúrófejjel.
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2024
(#) uniman válasza VIM hozzászólására (») Ápr 2, 2024 /
 
8200 az állórész...az új gép meg ennyi...
(#) uniman válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 2, 2024 / 1
 
Csak a fél mázsa hasonló alkatrészeim miatt kérdeztem...
Következő: »»   68 / 68
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem