Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » UV-s NYÁK levilágító készítése
Lapozás: OK   17 / 136
(#) csonthulye válasza még1MbR hozzászólására (») Feb 7, 2008 /
 
Ezeket a csöveket milyen kapcsolással lehet feléleszteni? Jó pici csövek az biztos, de szerintem nyákcsináláshoz simán elég lesz. Esetleg tudva valaki adni egy kapcsolást?

Ez megfelel? Egyébként mi történik ha kihagyom a kondit a kapcsolásból?
(#) JZoli válasza csonthulye hozzászólására (») Feb 7, 2008 / 1
 
A kondi kihagyása nem okoz gondot, sőt ....
A folytó teljesítményét a csövek teljesítményéhez kell illeszteni.
(#) csonthulye hozzászólása Feb 7, 2008 /
 
Tehaát 12W-os (2x6W) fojtótekercs kell nekem. Ekkora kell, vagy minimum ekkora, lehet ennél nagyobb is?
Amúgy érdekes módon nem kaptam a boltban mivelhogy állitólag már nem gyártják, mert valami kapcsolóüzemű táppal helyettesitik a fojtótekercseket.
(#) még1MbR hozzászólása Feb 7, 2008 /
 
Van pár tuti cím, ha visszaolvasol, ott van minden.
(#) JZoli válasza csonthulye hozzászólására (») Feb 8, 2008 /
 
Lehet kapni olyan folytókat ami ezekhez a csövekhez vannak ésés ráadásul dupla csőhöz 2x6, 2x8 W-osat is. De ha visszaolvasol már nekem belinkeltek ilyen boltcímet itt ebben a topicban valamivel előbbre meg is találhatod.
(#) csonthulye válasza JZoli hozzászólására (») Feb 8, 2008 /
 
Köszi, utánnanéztem, már csak az a kérdés hogy kapok e ilyesmit mifelénk. Amúgy nekem a csöveken nincs megjelölve sehogy hogy melyik a segéd elektróda esetleg, a kivezetések teljesen egyformák, átmérőjük is az és az adatlapban se irtak ilyenről. Gondolom akkor ennek mindegy hogy hogyan kötöm be.
(#) JZoli válasza csonthulye hozzászólására (») Feb 8, 2008 /
 
A bekötésük teljesen mindegy, a szimmetrikus fűtőszál miatt.
(#) sprofan hozzászólása Feb 13, 2008 /
 
Nemtudom érdekel-e valakit, de azért leírom:
Gyöngyösön, a Művelődési ház mögötti Villamossági boltban a 6W-os UV fénycső ( 210mm F6T5-BLB Daishin) 990Ft.
(#) Frankye válasza sprofan hozzászólására (») Feb 13, 2008 /
 
Húúúú, az nagyon olcsó!
Én tegnap voltam a HOLUX Kertész u.-i boltjában (igaz, már csak a hó végéig működik, utána bezár, és megy a Béke u.-ba), és ott a 288mm-es BLB cső, 6W-os, 2.000,- Ft körül van!
(#) sprofan válasza Frankye hozzászólására (») Feb 13, 2008 /
 
Én is 1700Ft ért vettem 2 darabot a Kórház melett, és mikor megtudtam hogy itt csak 990Ft... a másik kettőt már ott fogom megvenni, viszont csak hétfőn lessz neki több darab, kérdeztem most csak 2 van.
(#) tomi134 hozzászólása Feb 14, 2008 /
 
Sziasztok szeretnek egy kis segitseget kerni!
Szeretnek epiteni egy UV Ledes levilagitot, es szeretnek hoza egy LCD-es idozitot talaltam is egy nagyon kis egyszerunek tuno idozitot is csak van valami a rajzon amire nem tudok rajoni hogy mi lehet. Csatolok egy kepet hatha valaki meg tudja mondani.
Ja es meg egy kerdes hogy szerintetek milyen LCD kijelzo lehet es hol lehet kapni?
Segitsegeteket elore is KOSZONOM!
UI:Itt a weboldal is.Bővebben: Link
(#) huba válasza tomi134 hozzászólására (») Feb 14, 2008 /
 
A kapcsirajzon sincsen feltüntetve. De az szerintem egy nyákbaforrasztható piezó csipogó. Hogy hangjelzést adjon. Amugy ez itt ki mit épitett, nem ki mit épitene. Elment volna az Ez milyen alkatrész topikba is.
(#) kaqkk válasza tomi134 hozzászólására (») Feb 14, 2008 /
 
Csinálj egy 555-ös időzítőt sokkal egyszerűbb és,
kb 200 ft ból kijön! (ha a relét nem számolom)
(#) tomi134 hozzászólása Feb 15, 2008 /
 
Sziasztok szeretnek egy kis segitseget kerni!
Szeretnek epiteni egy UV Ledes levilagitot, es szeretnek hoza egy LCD-es idozitot, talaltam is egy nagyon kis egyszerunek tuno idozitot csak van valami a rajzon amire nem tudok rajoni hogy mi lehet,es a kapcsolasi rajzon meg nem latok semi olyasmit. Csatolok egy kepet hatha valaki meg tudja mondani.
Ja es meg egy kerdes hogy szerintetek milyen LCD kijelzo lehet es hol lehet kapni?
Segitsegeteket elore is KOSZONOM! Bővebben: Link
UI:Itt a weboldal is.
(#) tomi134 válasza tomi134 hozzászólására (») Feb 15, 2008 /
 
Ja most keszul a doboza ahogy keszen van teszek fel par kepet!
(#) huba válasza tomi134 hozzászólására (») Feb 15, 2008 /
 
Nyákba forrasztható piezó csipogó. Nemtudom hogy bele van e foglalva a programba a vezérlése.
(#) tomi134 válasza huba hozzászólására (») Feb 16, 2008 /
 
Koszonom szepen segitseged!
Valameik nap mar irtam de nem tudom hova tunt mert masnap mikor meg akartam nezni hogy irt e valaki nekem mar nem talaltam, az LCD-vel kapcsolatban kitol kerhetnek segitseget?
(#) vicsys válasza tomi134 hozzászólására (») Feb 16, 2008 /
 
Oda van írva:
Idézet:
„HD44780 compatible LC-Display”

Sztem a chipcad-nél a legolcsóbb.
(#) kaqkk válasza tomi134 hozzászólására (») Feb 16, 2008 /
 
Azt nem értem miért bonyolítod ! Elég egy 555-ös 10 percre belőve . Minek a pic az lcd (szerintem 5000 alatt nem úszod meg ,enyiért viszont már kapsz gyári időzítőt is)
(#) vicsys válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 16, 2008 /
 
Nana! Nemaddig az! Miért ne csinálna 5000.- alatt? (gondolom az alap alkatrészek nagyrésze megvan és pl csak pic és kijelző kell. Itt van 720.- -ért LCD A pic is ennyi max.)
Bővebben: Link
(#) kaqkk válasza vicsys hozzászólására (») Feb 16, 2008 /
 
Oké meggyőztél . De még mindíg nem értem minek?
Az 555 kb 60 ft
(#) tomi134 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 16, 2008 /
 
Koszonom a gyors valaszokat!
Igazabol azert szeretnem tul bonyolitani az egeszet mert mindenem meg van hozza csak az LCD hianyzik.
Es az a gondom hogy nem tudtam milyen tipus az a mi HD44780 kompatibilis.
(#) kaqkk válasza tomi134 hozzászólására (») Feb 16, 2008 /
 
Oké csináld ! Kiváncsian várjuk a képeket róla , és bocshogy akadékoskodtam.
(#) tomi134 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 16, 2008 /
 
Nem tortent semi, nyilvan egy 555 -tel konyeb es olcsoban lehet megoldani!
De ugy vagyok vele hogy ha meg van minden kiveve az LCD akkor mer ne epitsem meg. Csak mint mar irtam nem tudom milyen LCD tipus az ami HD447870 kompatibilis, de akkor ezekszerint ez az lenne (EW162G0GR 2x16 LCD nincs hát.) legalabis Vicsys szerint . Holnapra keszen lesz a doboza, teszek fel maj nehany kepet rola.
Megegyszer koszonom a segitsegeteket!
(#) big-pityu hozzászólása Feb 26, 2008 /
 
Szervusztok!

Nagyom örülök ennek a témának, mert én is fotózással készítem a NYÁK lapjaimat immár 5 éve. Eleintea levilágítással gondok voltak, mert egy 250W-os (fojtó nélküli!) higangőzlámpával próbálkoztam, természetesem pár másodpercig
Jött aztán az ötlet! A padláson találtam egy kvarclámpát és építeni kezdtem.

Most már ezt használom.

Az utolsó képen sajnos a hálózati frehvencia zavarta a fényképezést
(#) kaqkk válasza big-pityu hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
Hány perc a levilágítási idő?
Én próbáltam arc szoláriummal (4csővolt benne)
nem sikerült . viszont a cree led bevált .
(#) Chokapick hozzászólása Feb 26, 2008 /
 
Sziasztok. Azvolna a kerdesem,hogy mikrohullamu sutobol keszitett e mar valaki levilagitot? hozzam jutott egy aminek jo az idozitoje es arra gondoltam keszitek belole egy levilagitot... szerintetek?
(#) zolee1209 hozzászólása Feb 26, 2008 /
 
Az én levilágítóm egy 500W-os halogén reflektor házában fekvő 125W-os Hg lámpa. Természetesen búra nélkül! Magamnak kb 3 éve építettem és azóta használom ezt a konstrukciót. Volt igény egy ugyanilyen lámpa építésére illetve egyik ismerősöm is ez ötlet alapján készített magának! A levilágítás a bekapcsolástól kezdve 10-12 perc kb 40 centiről!
(#) kaqkk válasza Chokapick hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
Nem rossz ötlet csak az ajtón fesd le az üveget !
nem jó a szemednek az UV . Szerintem tökéletes lesz
ha a tetejébe rakod a fényforrást .
(#) kaqkk válasza zolee1209 hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
Neked nem jojo-zik a szemed ettől?
Következő: »»   17 / 136
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem